Alarmovy system

Ahojte prosim kolko stoji alarm, aby nam zabezpecil vsetky okna a dvere. A ak by sme mali doma aj senzor pohybu moze mi vysavat roboticky vysavac pocas toho ako bude alarm zapnuty a nebudeme doma? Ako to vlastne funguje vdaka.
Odpovedať
@domix147 ahoj. Odpovedať na tvoju otázku ohľadom ceny alarmu sa dá jedine takto: "Marek má v chladničke 4 CocaColy, jeho žena zarobí 600€. Koľko rokov má susedova neter?" 😄 No ale teraz vážne. Ja som pár rokov predávala (inštalovala) alarm Jablotron. Z tvojej otázky sa nedá určiť cena alarmu. Cena sa môže pohybovať od 1 000€ do XY tisíc €. Všetko záleží na požiadavkách - veľkosť domu, počet miestností, typy pir čidiel, budú drôtové alebo bezdrôtové čidlá, chce klient aj klávesnicu? Ak áno, akú? S displejom alebo bez, chce klienta kľúčenky, alebo bude deaktivovať alarm len na klávesnici. Ak nič z tohto nikto nepozná, dokáže ti určiť cenu len "hore dole autobus". A áno, pri správnom doladení (alebo správnom zvolení čidiel) alarmu je možné, aby ti tam pobehoval vysávač, alebo domáce zvieratko keď je alarm aktivovaný. Pre teba by bolo vhodnejšie, aby si navštívila nejakého predajcu alarmu v tvojom okolí a podľa pôdorysu domu, alebo osobnej obhliadky ti bude vedieť dať presnú cenu. 😉
Odpovedať
@barbora220 dakujem za ofpoved. 👍😊
Odpovedať
@barbora220 Tak to by ma veľmi zaujímalo, ako ti pred pohybovým senzorom bude pobehovať pes alebo vysávač bez toho aby sa spustil, keď je zapnutý?
Odpovedať
@ruren normálne. https://www.alarmysro.sk/e_shop/mouse...
Odpovedať
No my keď pustime roboticky vysávač tak nám Jablotron hlási pohyb :/ dá sa to nejako nastaviť?
Odpovedať
@spikerhc neviem. Jablotron nerobím.
Odpovedať
@spikerhc skus pouzit detektory pre domace zvierata, ale na to ste mali mysliet na zaciatku.
Odpovedať
@rapidek no písal som firme čo nám to montovali a že treba vymeniť šošovky na pir detektoroch. Už kašlem na to asi
Odpovedať
@spikerhc cenovy rozdiel medzi tymi detektormi je cca 3eur, neviem ci tieto sosovky su dostupne samostatne, ale ich vymena, je robota na par minut.
Odpovedať
@rapidek no zatiaľ nemáme PSA takze to taký veľký problem nieje
Odpovedať
@spikerhc na pet pir pozor, ak mate vyssie stropy a pir namontovane uplne na najvyssich miestach, tak niekedy nemusi zaznamenat ani cloveka. Ja som takto musel menit vsetky pir z pet na standard. U pet pir je mensi pozorovaci uhol takze pohyb na podlahe nezaznamena (chodiaci pes, vysavac) ….
Odpovedať
@kamajabo preto je odporúčaná montážna výška výrobcom. 😉 V každej krabičke od senzora je leták, kde je graf snímania v závislosti na jeho inštalačnej výške. Teda aspoň u čidiel, ktoré dávam ja.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kamajabo
Odpovedať
@megdesign ano presne tak, ale na to som prisiel az potom ako som zistil ze to nejako blbo snima😉 toto mi montazna firma trocha zanedbala, ale na ich obranu musim povedat aj to ze kabelaz uz bola pripravena takze to museli namontovat len uplne hore (dalo by sa aj nizsie ale to by bolo vidno kabel a to v novostavbe asi nikto nechce). Po odskusani bez problemov pir vymenili…
Odpovedať
@ruren pri Jablotrone napríklad použitím čidla JA-150P PET Bezdrôtový PIR detektor pohybu so základnou imunitou proti zvieratám Viď: https://www.jablotron.com/sk/produkt/... Samozrejme, ak príde k planým poplachom, dá sa sa to v Jablotrone upraviť a dá sa to podmieniť ďalšími podmienkami ktoré musia byť splnené, aby mohol byť spustený poplach - a nie len tým, že jedno pir čidlo zaznamená pohyb. Jablotron umožňuje v podstate čokoľvek a vždy sa dá nájsť riešenie na daný problém. Je to len o šikovnosti predajnej firmy a hlavne montážneho technika 😉 A len pre zaujímavosť, mne Jablotron ovláda okrem alarmu, žalúzií, záhradného osvetlenia, vyhrievania chodníkov aj podlahové kurenie.
Odpovedať
@barbora220 osobne keď som ja riešil Smart Home a alarm nespájal som to. Čo je pre mňa hlavne nie je to user friendly a bežný človek si nevie systém konfigurovat a potrebuje technika. Samozrejme alarm mám integrovaný do Smart systému. Následne Smart systém si riešim úplne jednoducho. Tiež som sa rok do zadu rozhodoval o alarme q v ponuke bol aj jablotron ale nakoniec som sa rozhodol pre poľský ropam optima. Neviem akú dlhú bude mať životnosť, ale za rok a pol prevádzky nemal ani jeden falošný poplach no a susedia čo maju jablotron tak po viacerých dňoch sa sami začnú generovať falošné poplachy tak neviem. Každopádne vidím problém aj v tom, že pri jablotrone ako by zastal vývoj. Žiadne dotykové klávesnice, žiaden user friendly interface, permanentne platby za bezpečnostnú sim. V alarmoch nie som odborník, ale to čo mám som zatiaľ spokojný.
Odpovedať
@barbora220 Preto som položil tu otázku, lebo mne v pivnici spúšťali alarm aj pavúky. Ináč na ovládanie kúrenia mám Inels.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Viete poradit spolahlive firmy zaoberajuce sa zabezpecovacimi systemami do rodinnych domov? BA a okolie?
Odpovedať
@nussy20 techmen zo samorina, super montaz a tip top pravidelny servis a profi pristup
Odpovedať
@nussy20 Poslem Vam do spravy.
Odpovedať
Dakujem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?