Aký záhradný nábytok zvoliť k modernému domu?

Ahojte, prosím vás tí čo máte rodinný domček moderného vzhľadu, aký typ záhradného sedenia ste zvolili? Čo by sa mi asi najviac páčilo je umelý ratan sedenie sedačkového typu, len tam sa vo mne bije vzhľad s praktickosťou. Keďže sa radi stretávame s kamarátmi a v lete chceme organizovať aj grilovačky, nebude toto sedenie nepraktické? Máte niekto a ako ste spokojní? Ďalšou možnosťou ktorú by som možno prijala je drevený jedálenský set. Len bude sa to hodiť na terasu k modernému poschodovému domu s rovnou strechou? Ďakujem za vaše názory 😊
Odpovedať
Profilova fotka
V sedackovom type sa dobre sedi popijs ale zle sa z toho konzumuje a aj vstavanie je horsie. Jedalensky set ma podla mna vicej vyhod.
Odpovedať
@romanaer kazdy komu co sedi. My mame sedacku, taku do L. Na lezanie, na sedenie je to super. Pocas leta zoparkrat vycistime terasu, ze dame ju na travnik a pozametame, vywapkujem a dame spat.
Odpovedať
@zerex4 a máte umelý ratan alebo ten recyklovateľný plast? Poprípade kde ste kupovali? Pretože niektoré ceny mi prídu veľmi prehnané. Ak by ste bol ochotný mi aj foto poslať, tak vám budem vďačná 😊
Odpovedať
@wolodymyr práve toto som si aj ja hovorila, len zasa neviem, či nájdem aj nejaký modernejší drevený nábytok s rozumnou cenou.
Odpovedať
Profilova fotka
A nechcete si spravit svoj vlastny napriklad paletovy nabytok? Ako ten gauc by bol z toho fajn a mozno by sa ti tam zmestil aj ten set jedalensky, ci?
Odpovedať
@daniella121 paletovy podla mna nie je pohodlny a esteticky sa mi tiez nepaci... terasu mame 6,5x3,5 aj som rozmyslala, ci sa nezmesti jeden maly gauc a jedalensky set, ale asi by to bolo uz velmi natrieskane, ked bude gril, nejake kvetinace s kvetmi atd.. asi sa skor priklonim k jedalenskemu setu, len este najst nejaky modernejsieho vzhladu a s rozumnou cenou 😊
Odpovedať
@romanaer ja som dával takúto zostavu https://www.zahradnynabytok.org/kateg... Vhodné k moderným domom. A chcel som s vysokým stolom, aby to bolo dobré aj pri jedeni
Odpovedať
@jurkoboss ten vyzera pekne 😊 a da sa dobre najest? Nie su stolicky nizke k tomu stolu? Na dlhodobe sedenie je to ok, aj ked je nizsia opierka na chrbat? Inak dakujem za tip 😉
Odpovedať
My máme na záhrade toto https://www.merkurymarket.sk/vrobok/t... je to taký mačkopes. Má to vyšší stôl, takže sa je za tým celkom ok a aj na bežné posedenie je to fajn, nesedíš na tom úplne vystretý ako na stoličke. Pre info. Sú tri typy ratanu 1. prírodný - určený výlučne do interiéru 2. technoratan - použitý na sedacej súprave v uvedenom linku 3.umelý ratan - imitácia ratanu vyrobená z recyklovaného plastu
Odpovedať
@romanaer áno, je to dobré na jedenie. Práve kvôli tomu som hľadal zostavu s vysokým stolom. Výška sedaciek a stola sú porovnateľné so stoličkami a stolom, čo mám v interiéry v jedálni. Ja som s týmto variantom spokojný.
Odpovedať
@romanaer áno, je to dobré na jedenie. Práve kvôli tomu som hľadal zostavu s vysokým stolom. Výška sedaciek a stola sú porovnateľné so stoličkami a stolom, čo mám v interiéry v jedálni. Ja som s týmto variantom spokojný. :-) Kupoval som presne toto https://www.ratanea.sk/jedalenske-sup... Neviem ako teraz, keď je karantena. Ja som minuly rok išiel priamo do areálu predaja , čo majú v Senci. Pôvodne som mal vyhliadnuty iný model, taký viac kubisticky. Ale presne kvôli nižšej opierke chrbta som nakoniec zobral túto zostavu. Fakt toto človek zistí až na mieste. Takže skončilo to tak, že išiel som tam po iný model a inú farbu a nakoniec som kúpil tento model a túto farbu. Odporúčam sa tam ísť aj priamo pozrieť. Samozrejme kúpiť môžeš priamo od nich, alebo daný model aj niekde inde od konkurencie. Ja som bral nakoniec od nich, dalo sa s nimi dohodnúť, aby mi to fakturovali na firmu, tak som to mal bez DPH,... Ale toto je už však na inú temu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@romanaer Tak oboje by bolo najlepsie po praktickej stranke, ale ak by to malo byt natrieskane tak to ee, to by nebolo dobre. Tie pelety vyzeraju fajn aspon teda co som pozerala take rozne napady na pintereste, ale tak fakt je tak, ze ucel, respektive praktickost je otazna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@romanaer my mame umely ratan a je to v pohode mame relativne vysoke sedenie a k tomu velky stol pri ktorom sa da stolovat ako vo vnutri. Dve kresla, dve taburetky a jedna trojka a vyzera to podla mna pekne a moderne
Odpovedať
V jysku som videl zostavu s vyskovo nastavitelnym stolom. Taktiez som videl v asku zostavu zvarenu z hlinikovych jaklov a bola neuveritelne lahka a pritom bitelna. Natolko ma oslovila, ze si pre moje potreby rozmerovo potrebnu pozvaram a necham si usit na to pekne potahy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?