Aký matrac je najlepší?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať aký typ matraca na postel je najlepší,najkvalitnejší? Existuje vela typov matracov latexové, sendvičové, penové, pružinové, lazyfoam, taštičkové /ktoré majú samostatne v tašitčkách obalené prižiny/. Počula som velmi veľa názorov každí radí iný typ a nevieme sa rozhodnúť,z vlastnej skúsenosti viem že pružinový alebos pružinami nie, kokosový nie a obyčajný penový tiež nie, ostáva mi už teda len zopár typov matracov a tie nepoznám, preto sa pýtam ak máte skúsenosť tak aký? Nerada by som kúpila zase matrac takýčo ostane po krátkom čase deformovane prevalený a životnosť krátka
Odpovedať
Mate niekto skusenosti s matracmi od MATRATEX-u, modely Latex comfort physio - T3, hard/soft alebo excel? Boli sme skusat latexove vo vegase a boli super, len ta cena....a tieto vidim ako vhodnu alternativu za prijatelnu cenu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Mate niekto materasso visco green??skusenosti
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
mozem prispiet len z vlastnej skusenosti. Pred 9 rokmi som kupoval manzelsku postel k nej motorom polohovatelne rosty a tym padom mi neostalo moc na vyber ake matrace, tak som priplatil a kupil latexove. Vtedy to stalo strasne peniaze cca 50 000 Sk za matrace a rosty, ale do dnesneho dna z tejto investicie, len tazim a kupil by som ich znovu! Vsetko som kupil v Merkury, ale nebola potreba reklamacie ci vymeny. Latexovy matrac bol atypicky tazky, zle sa nesie (je ako z gumy) a neuveritelne ohybny. Z jednej strany je zimny, z druhej letny a neziju v nom mikroorganizmi ako v inych materialoch. Do dnes som sa na inom lepsie nevyspal, pricom po tolkych rokoch co ine ani nevydrzia, nema prelezaniny ci ine standardne opotrebenie a stale sa javy pri spanku ako novy! PS zena je samozrejme lahsia a tiez si pochvaluje.
Odpovedať
Taký ktorý v predajni vyskúšaš a bude ti vyhovovať. My sme si napríklad s manželkou kúpili taký obojstranný, že z jednej strany je mäkší a z druhej tvrdší. Moja manželka nemôže spávať na mäkkom tak ona spí na tvrdom a ja zase opačne
Odpovedať
My sme si objednali matrace Tempur, ja mam radsej tvrdsie, tak som sa rozhodla pre zlatu strednu cestu rady Sensation, a MM , kedze je rad ako v bavlnke pri sapani(comu nerozmiem doteraz) ten si vybral Tempur Cloude..samozrejme, aby platila ta ich 15 rocna zaruka, bolo nevyhnutne zakupit i tie ,,tanierove,, rosty pod matrac od nich. Postel mame vo vyrobe este cxa 3 tyzdne, tak nam matrace dovezu spolu s nou. Som zvedava na kvalitu spanku, doteraz som nemala problem spat aj na valende, ale cim je clovek starsi, tym viac vstavam dolamana...a to mam pod 30rokov tesne..:-D ....kika ma akciu na otestovanie tempur vankusov na tyzden zdarma, tak tam hned pobezim ako to bude mozne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
ja mám od 93-ho klasické penové (molytán) madrace s rozopínatelným poťahom ,polotvrdé a sú presne také ako som ich kupoval. žiadne preležané miesta. všetky tieto predražené sračky stoja za prd,pretože po 3 rokoch vyzerajú ako vana
Odpovedať
Profilova fotka
Zase všetci riešite čo poznáte vy, alebo chcete predať niečo ako predajci. Kedy sa budete zaujímať aj o to " koľko kilogramov má klient + jej manžel, aké má zdravotné problémy typu: bolesti chrbta, krížov, alergia, poruchy látkovej výmeny, termoregulácia a podobne". Veď sa matrac nevyberá podľa toho čo napíše 100 kg chlap pri počítači žene 50 kg, ktorá môže byť alergička a astmatička......prečo ? Takýmto ľuďom sa napríklad nepredávajú lepené matrace lepidlami, pretože ich dráždia na dýchacích cestách a určite by som neodporúčal pružinový taštičkový matrac kvôli váhe. Veď pružina je vinuté železo, ktoré má stály odpor dimenzovaný väčšinou na 130 kg a viac. Takáto " mušia" váha potom nemá šancu tie pružiny ani využiť a spí ako na doske...... Preto naozaj radím, kupujte matrace v špecializovaných madracových štúdiach a u ľudí ktorí tomu rozumejú a nie cez odporúčania na internete....
Odpovedať
Profilova fotka
My mame matrace s kokosovym vlaknom a je-vlastne bol super,mame ich uz 11r.a planujeme vymenu,ale 11r. sme boli spokojny
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť so stránkou https://www.ja-a-matrac.sk/matrace-20..., majú kvalitné ortopedické matrace, pretože sama zastávam názor, že pre zdravý spánok, ale aj celkové zdravie je kvalitný matrac veľmi dôležitý. Jednoznačne odporúčam túto stránku :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@patricia_kor “Na reklamu slúži profil Profesionála.”
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
aky nazor mate na tieto?? poznate z dormea?hmm https://recenzieproduktov.sk/matrace/ alebo tento novy? https://recenzieproduktov.sk/doplnkov...
Odpovedať
este mi napadlo ze som trz videla na nete aj daky specialny biometricky matrac :OO tyvolee
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Skôr by som odporučil problematiku matracov poriadne naštudovať. Odporúčam tento návod: https://barige.sk/ako-vybrat-matrac/ je tam všetko, čo o matracoch treba vedieť 😵‍💫 😵‍💫 😎
Odpovedať
Po mojich skusenostiach je najlepsi matrac len novy...uz aj po 2r sa aj kvalitny matrac moze prehlbovat..ja som teda mal 3matrace od roznych vyrobcov a drahe a stali za prd po 3-4r jama a to nemam vela kil..najlepsi matrac je novy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@prirodnydomcom aká je spokojnosť s matracom materaso po rokoch? Aktuálne vyberám. Dakujem
Odpovedať
@pandora87 S Materassom máme len tie najlepšie skúsenosti. Vyrábajú ale "stovky" typov, tak je ťažko sa vyjadriť konkrétne, že čo je dobré - čo zlé... Opäť nám treba dokúpiť ďalšie matrace, nuž automatický som išiel na ponuku Materassa, no keď som zbadal aktuálne ceny, takmer som skolaboval,... a už sa idem asi porozhliadnuť po niečom inom 😢 😢 😢
Odpovedať
@petersd 🥲
Odpovedať
@petersd no ja zvažujem pocket 7,chceli by sme tastickove
Odpovedať
@pandora87 mame doma 3 roky prezident extra lux t4, u rodicov som mal primator termopur. S oboma maximalna spokojnost, akurat to nie su tastickove. Mne sa penove osvedcili, uz by som ine nechcel.
Odpovedať
o matracoch je tu toľko vlákien, že sa už neoplatí ani reagovať. Furt sa založí nové, lebo je to jednoduchšie ako hľadať.
Odpovedať
@michal_dovomi No, veď nereaguj a je vybavené 😉 @sousedekovci89 Aké staré sú tie Tvoje penové matrace ? Nielen podľa mojich skúseností totiž penové podstatne skôr starnú, strácajú pružnosť, unavia sa, oproti pružinovým/taštičkovým.
Odpovedať
Kazda líška svoj chvost chvali. Tak poviem svoju skusenost. Pred 16 rokmi!!! som si kupil v merkury elektricke polohovatelne rosty a ku nim kompatibilne matrace. Tie matrace su latexove a do dnesneho dna su ako nove, bez prelezanin, vrzgajucich pruzin, cervotocov.... Cize ziadne bambusy, kokosy, zelezo, milion zon... Kvalitny matrac, ktory vyzera ze budem mat do smrti 😎 PS kazdy stal po zlave okolo 400E
Odpovedať
@rkorba To máš super výhodu, každých 6-7 rokov môžeš písať tú istú recenziu 😎
Odpovedať
@roberto1923 ja ze o com pises a potom som sa nasiel 🙂 Ale aspon vidis ze nevymyslam a pisem naozajstnu skusenost 🙂
Odpovedať
@petersd jeden z nich ma 8 rokov a je stale v pohode (primator termopur) posledny rok sluzi v hostovskej izbe a kazda navsteva sa pyta ze co to je za matrac ze sa im dobre spalo. Prezident extra lux t4 maju aktualne este len 3 roky zatial. Aj tak na konci dna odporucaju menit matrace z hygienickych dovodov tusim po 10 rokoch. Ono aj pri penovych matracov totizto potrebujes aby to nebol totalny lowcost s 10 cm hrubky ale poriadny matrac. Napriklad tie nase prezidenty maju hrubku 20 cm.
Odpovedať
@sousedekovci89 OK, akceptujem Tvoju skúsenosť, ale aj tak si myslím, že nech by bola akákoľvek kvalitná pena, tak si z časového hľadiska nezachová takú pružnosť ako "pružiny". No keď obaja vymeníme svoje matrace po 10 rokoch, tak ani Ty, ani ja nedokážeme svoju pravdu 🙂 Hej, kážu meniť!... Podľa nich by sme už po tomto čase mali byť všetci celí zožratí od roztočov a kto to z nás náhodou prežije tak by mal byť na invalidnom dôchodku od alergií... Ja teda odporúčam matrace meniť radšej každých 5 - 6 rokov. A nekúpovať lacnejšie než 500 €/ks ! 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?