Aký mám dať alarm do rodinného domu?

Zobraz úvodný príspevok
Viete mi poradiť aký mám dať alarm do rodinného domu. Drôtový alebo bezdrôtový.. výhody a nevýhody. .. a poradiť nejakú značku??
Odpovedať
Na tie výhody a nevýhody alarmu za kilo prídeš až jeho používaním.Mne je jedno čo si dáš do kvartíru.
Odpovedať
@peter_83 to si asi nechcel napisat mne...
Odpovedať
@gashtaan nie sorry to malo byť pre @majkyv
Odpovedať
Pokial poistka nezahrna povinnost mat certifikovany alarm, tak alarm z ali je vzdy viac ako ziaden. Rekonstruujem RD, kde mam material, naradie, nove vybavenie... mam tam slabe miesto od terasy a preto tam mam PIR senzor, ak niekoho detekuje, zavola mi na mobil a vtedy tam vyrazam. Nemat tam nic, tak zlodej ma celu noc, s alarmom do 5 min som tam. Pre mna ma vyznam a odporucam
Odpovedať
@sto055 máte niekto zistené, ak je to reálne s poistkami a vyžadovaním certifikovaného alarmu?
Odpovedať
@sto055 Ano zlodej tam bude lašovať viac ako 5 minút.Možno si dá ešte kávu kým prídeš :-D Rozprávky starých materí na dobrú noc.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Alarm z chiny je vyhodny, ALE: Biedna mobila aplikacia ( ziadne vylepsenie updatemi necakajte! ), na 99% su tieto systemy bezdrotove - treba menit baterky..... Falosne poplachy ale nedavaju ( podla mojich skusenosti ). Keby bol aspon jeden z tych systemov aj drotovy a clovek nerata s vyuzivanim appky, ale len sms/volania; tak je to plne postacujuce a stoji to asi 20% sumy...Zbytok sumy sa da vyuzit na nakup kameroveho systemu ( tento by som ale jednoznacne z ciny uz nebral), kde ked pipne alarm, daju sa ocekovat kamery a mate v tej istej sume v podstate dva systemy, ktore sa doplnaju.
Odpovedať
Odporučam zn.paradox made in canada
Odpovedať
@gabilacko si ma rozosmial akurát si montujem tvoje kanadske PIRka z ciny :-D
Odpovedať
@rkorba daj vediet ak ti chybnu, mam tu nejake od Paradoxu original Kanadske (bez srandy, zvysili mi)
Odpovedať
Je tu aj nejaky big boss, ktory ma realnu skusenost so vsetkymi produktmi? paradox,satel,jablotron a dokaze to realne porovnat?
Odpovedať
@marekjahoda diky za info mam ich uz nakupene :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Tak sa pridam trosku aj ja do diskusie montujem bezpecnostne systemy pomali uz 15 rokov 7 rokov zahranice Galaxy,Paradox,Scantronic nieco sa predava na slovensku nieco nie. Zostal som u vyrobcu Scantronic teraz to uz vlastny firma EATON presnejsie EATON security odvetvie. Srdcom celeho bezpecnostneho systemu je kvalitny hardware teda fukcie co vie a co sa softwarovo upravit neskor centrala a klavesa je kluc zbytok uz ako hovorim sa da kombinovat od ostatnych vyrobcov pripade dratovych detektorov a senzorv. Takze ked si vyberiete ci uz Jablotron ci Paradox ci AMC ci ine srdce a klavesy su klucom. Ja pracujem s ION 40H EU centralou sam updatujem firmware a SK jazyk a prekladam i ked aj cestina postaci, ale predsa len je to efektivnejsie. Kazdy vyrobca dratovych prvkov by mal byt kompatibilny s hociakou centralou. Aj sam riesim hybridne centraly teda uprednostnim kabely hlavne profi alarm kabely alebo aspon minimalne tienene FTP CAT 5 ci 6. Ked sa uz riesia dodatocne extra pohybove detektory a magnety ich doplnim bezdratovo (pravdaze cena je vyssia oproti dratovy). Centrala musi obsahovat aspon sietove pripojenie pripade pre vzdialeneho ovladania cez aplikaciu, resetovania cez aplikaciu, a ovladanie vystupov. Dalej preferujem citacku klucenie vstavanu v klavesnici a automaticke kodovanie cez noc garaz na urcity cas plus okna a dvere. Dalej vynechanie zon je uz samozrejmost pripade, ked chcem nechat nejake okno pre vetranie otvorene. Ovladanie svetiel a garazovych dveri tiez samozrejmost. GSM modul by mal byt samozrejmostou, ale ja to riesim cez externy modul. Pripade odladie sa bezne uctuje medzi 250-350 euro ide o ozivenie a zapojenie systemu plus predvedenie systemu a 2x by mala byt kontrola a cesta k objektu v cene. Dalej vystavenie vychodiskovej dokumentacie jedno pre klienta a jedno pre montaznu firmu. Opatovne jazdenie na miesto istalacie a upravy sa riesia formou 30 centov na kilometer tam aj spat plus zmeny ci uz mensie, alebo vacsie po zaruke cca 50-80 euro max. Na vsetky produkty sa vstahuje 2 rocna garancia a to kus za kus, ked sa detektor neda odladit pri falosnych alarmoch je treba ho vymenit za iny stava sa prioritou, ze drahsi ktory ma lepsie fukcie ci uz hardwarove, alebo softwarove, ale podmienkou to nie je. Centrala a klavesy v klude zivotnost 10-20 rokov pripade ak sa fyzicky neznicia, alebo neodborna manipulacia dokaze robit zazraky. Takze prejem Vam, aby ste si vybrali system, co Vam najviac vyhovuje lebo srdce systemu je klucove.
Odpovedať
Pridám aj ja zase iný pohľad na túto problematiku. Podľa môjho názoru je dôležité, aby si mal buď ty alebo dohľadové centrum, včas informáciu o narušení objektu. Včas znamená ideálne do minúty. Treba počítať s tým, že skúsenejší zlodej príde so širokospektrálnou rušičkou. Ak je objekt napojený na internet bezdrôtovým spojom (2,4GHz, 5GHz, LTE), je to problém, pásmo zaruší. Ak ide internet do domu káblu, je to menší problém, zlodej by musel prerušiť prívod internetu do domu. Elektriku môže vypnúť tiež, ale prepokladá sa, že sieťové prvky budú zálohované cez UPS. Navyše alarm by výpadok elektriky hneď hlásil. Čo chcem teda povedať. Ak alarm úplne stratí kontakt so svetom, je potrebné, aby si sa o tejto skutočnosti dozvedel tiež včas. Elegantne to má vyriešené Ajax. Cloud neustále kontroluje dostupnosť alarmu a v prípade nedostupnosti človeku príde upozornenie v aplikácii. Neplatí sa za to žiadny mesačný poplatok, je to štandardná služba a dá sa konfigurovať (po koľkých neúspešných pingoch resp. po akom čase sa užívateľovi odošle upozornenie). Alarm je viaccestný, takže keď vypadne jedno pripojenie, automaticky prejde na druhé. Možno by sa kontrola, či je domáci internet online, dala realizovať aj iným spôsobom, ale zadarmo to asi nepôjde. Druhý podstatný aspekt, ako už niekto spomenul, je možnosť kontroly poplachu cez kameru, keďže vždy je tu nejaké riziko falošného poplachu. Je dobré mať kamery umiestnené tak, aby zaberali celý plášť nehnuteľnosti, prípadne kamery s funkciou PTZ. Fajn je aj vnútorná kamera, ale z toho ja osobne nemám dobrý pocit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Dobrý den, prosim, koľko vás vyšiel alarm do rodinneho domu? Viem, že je to individuálne, ale mam na mysli iba senzor pohybu, cca 4-5 snímačov a v prípade narušenia začne hucat dom a odosle SMS na môj tel. Laicky napísané, ale vôbec tomu nerozumiem, nacenili nám toto na 1400 eur a príde mi to dosť veľa :-/
Odpovedať
@sasenka1103 ja mam snímačov podstatne viac 6 pohybových, 5 magnetov, CO, CNG, 2 x zaplavovy, internetový modul (pre prípad výpadku GSM signálu) za 1700. Plus ešte aj príprava na ďalšie snímače (kabeláž).
Odpovedať
@sasenka1103 skús firmu atsys, alarmsystemy.sk... Osobne odporúčam alarm paradox. Dobrý, jednoduchý... Oveľa lacnejší....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Pravdepodobne po toľkých rokoch už máte zakúpený alarm, ale ak by som mohol odporučiť niekomu inému, tak určite by som išiel do akýchkoľvek zabezpečovacích prvkov z firmy LOCK.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@neutrino Znacka? Mas to aj s "papiermi" pre poistovnu?
Odpovedať
@zefe Ropam Optima a samozrejme mám to aj s papiermi. Vďaka tomu mám aj smiešnu zľavu na poistnom 😄. Je to síce Poľska záležitosť ale veľa ľudí do chváli. Aj na Slovensku majú pomerne veľa inštalácii... Za rok používania 100% spokojnosť. Nepotrebujem žiadne paušály, bezpečnostné sim ani nič podobné. Pekný grafický displej a úpravy zvládam aj sám 😛 aj keď samozrejme nemal by som. No a následne to mám integrované aj do môjho smart homu.
Odpovedať
@neutrino Dik musim postudovat. Zatial je v shortliste Jablotron a Paradox, ale pokazili sa obe firmy. Jablotron na 99% vypadava, ze nedostanem full pristup, nutna bezpecnostna SIM, nepredavaju koncakom, atd...ale viac sa mi paci dizajn snimacov a povodne to bola jasna volba. Paradox sa uz tiez dosral cez mesacne poplatky s novym IP modulom. Ale aspon si to viem nakupit a vrtat sa v tom sam. Ine vyzeraju byt skor mensinove, priorita je kvalita, sofistikovanejsie napojenie na IE, atd... Takze hladam dalej "hidden gem", kym neskoncim na Paradoxe.
Odpovedať
@zefe pozri AMC...
Odpovedať
@megdesign @neutrino Keby lenivost nadnasala... Ma ten Ropam / AMC IP modul bez nejakych cloudov a poplatkov, aby sli notifikacie aj mimo GSM, ak nejaky majster pride s rusickou? Trebars aspon oldschool mailom? Komunikacia s IE cez RS232/RS485? Dik.
Odpovedať
@zefe má to AP IP modul ale aplikácia je myslím len cez Cloud. No za Cloud je jednorázový doživotný poplatok 20 euro. Ten AP IP modul by mal mať aj modbus tcp, akurát sa to snažím rozbehať 😄 zatiaľ neúspešne. Snímače všetky mám Bosch len centrála je ropam. Za rok a pol ani jeden falošný poplach a tiež mám apku ktorá je voľne dostupná a viem si to aj sám programovať hlavne Logic procesor.
Odpovedať
@zefe no a keď príde s rusickou notifikácie chodia aj na mail a to aj bez cloudu. Internet mám na optike. V pohode môžem vybrať sim a notifikácie na mail chodia. Poplatok je len za prístup cez apku.
Odpovedať
@zefe https://www.alarmysro.sk/e_shop/ip1-m...
Odpovedať
ak dakto chce PIRka na paradox tak kuk do mojho bazaru...
Odpovedať
Značka Pitbull.., najspoľahlivejší....
Odpovedať
@neutrino Planoval som skor nieco zbernicove, takze rovnaky vendor ako ustredna.
Odpovedať
@zefe tak ja mám hviezdu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?