Ako ste riešili zavesenie závesného kresla?

Chcela by som sa opýtať či už niekto riešil zavesenie/uchytenie závesného kresla cez sádrokartónový podhľadu resp. cez znížený strop. Strecha je z väzníkov a nemáme klasický keramický strop ale len sádrokartónový. Takže uchytenie by išlo do väzníku a sádrokartónom by iba prechádzalo. Jedná sa nám o ten prechod. Ďakujem pekne
Odpovedať
@alecia urcite, ale nie do sadrosa, musis sa trafit do tramu. Este potom par detailov doriesit ako je zavesny prvok takej velkosti aby siaha az pod sadros, potom eliminacia jeho pohybov pri hojdani, pripadne ochrana sadrokartonu pred praskanim sposobenym pohybmi pri hojdani. Ale je to riesitelne, len to treba vymakat
Odpovedať
@zita19 aj ste to reálne niekde riešili/montovali? Lebo práve toho pohybu sa bojím. Je mi jasné že upevniť to treba do väzníka a len spustiť cez znížený strop. Ide mi hlavne o ten prechod cez ten sádrokartón.
Odpovedať
nie, nemontovala. Ale v poslednom Novom byvani - dizajn isli toto riesit a nevyriesili. Vyriesit sa to da, to urcite, ale asi bez toho aby sa dal dole sadros, tam sa nespravila pomocna koństrukcia uchytena o krov to nepojde
Odpovedať
@zita19 to som presne aj ja kukala to nové bývanie a čakala ako to vyriešia 🙂 a nevyriešili. A momentálne sme vo výstavbe domčeka takže ešte nieje spravený strop takže preto to riešim už teraz.... aby sa vlastne spravila príprava na uchytenie už teraz kým tam nieje strop. Lebo netuším ako spraviť konštrukciu aby sa ani nepohla v tom sádrokartone....lebo ak sa pohne a popuká strop tak priateľ ma nakope do z...u aj so závesným kreslom 😄 😄
Odpovedať
@alecia treba mu to dat za ulohu vyriesit. Psie oci nahodit, slzicku uronit, alebo sa povyhrazat odlukou od stola a loze. Podla toho co na neho lepsie zabera. Chalanisko musi natrenovat, ze spokojna zena, spokojny zivot :-N Bude to len pre jeho dobro
Odpovedať
@alecia my sme to chceli tiez riesit, len sme sa celkom ponahlali tak sme sa na to vybodli. viac sa mi pozdavaju tie kresla co su samonosne - maju taky oblukovy ram, ktory je polozeny a z neho visia. inak by som urobil nejaku kovovu konstrukciu na vaznik (obratene U), prechod cez SDK volny - akryl, okolo parozabrany riadne prelepit.
Odpovedať
@igor256 riešim to kvôli tomu že sme dostali takúto kolísku a ona je závesná zo stropu. rozmýšľali sme nad dákou kovovou konzolou a cez sádrokartón by bola väčšia diera a dal by sa tam dáky kryt alebo niečo , čo by prekrylo ten otvor. Máme väzníky potom parozábranu a potom latovanie na nej na 30-40cm tak by sa mohlo využiť to husté latovanie a nejako to upevniť o to...
Odpovedať
@igor256 ešte akurát rozmýšľam či nedať imitáciu trámu...resp. riadny drevený trám a uchytiť na bokoch stien dákou konzolou/papučou a naň upevniť tú hojdačku ....
Odpovedať
tu si niekto koleduje o pád sadrokartónového stropu sa mi zdá, aj keď je rozdiel zavesiť kreslo pre 100 kg chlapa a kolísku pre 5 kg dieťa.
Odpovedať
@foox tak do sadrokartonoveho stropu by sme to nikdy neuchytili, nie sme padnutý na hlavu ... preto hľadáme riešenia ako inak to uchytiť...
Odpovedať
@alecia no ale z otázky to tak nejako vyplynulo, o tvojej hlave neviem nič, chcel so ťa len varovať. Ja by som to na tie 4-5 mesiacov než to začne liezť nerobil. Je to cooool, ale aj nebezpečné.
Odpovedať
@foox išlo mi skôr o ten prechod cez sádrokartonový strop... že upevnenie do väzníka a spustenie cez ten strop. Ale budeme to riešiť tým trámom dreveným upevneným na trámových papučiach na murovaných stenách. A známi to majú v obývačke a malý má už 2 roky a spáva im v tom stále 🙂 takže kvôli tomu to riešim, keby to bolo na 4-5 mesiacov tak sa dajú kúpiť k tomu také L-ká na stenu a na tom to visí dajme tomu nad posteľou. Hľadám také trvalejšie riešenie, aby sa tam dajme tomu do budúcna mohlo zavesiť dáke závesné kreslo, popr. hojdačka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme doma nad tym tiez spekukovali, ale nakoniec nezrealizovali. Jedine co pripadalo do uvahy, bolo dat na mieru vyzvarat uchyt na krokvu. Mam kreslo aj s ramom samonosnym, len spodok ramu zabera kopu miesta v obyvacke. Takze kreslo je teraz v izbe a na leto pojde na terasu Ps: neuc si dieta spat v hojdacke 😉
Odpovedať
@zuzcek1988 myslíte že nieje dobré aby v tom dieťa spávalo? Samozrejme by v tom dajme tomu spalo cez deň a v noci normálne v postieľke. Resp.v lete by som to mohla zakvačiť na terasu a mohlo by spať aj vonku v tieni samozrejme 🙂
Odpovedať
@alecia ja by som si dieta neucila na hojdanie, prave aby potom nemalo problem zaspat v postielke. A ked pojde do skolky/jasliciek co tam. Ja osobne deti ani neuspavam hojdanim, ani v kociku ich nehojdam
Odpovedať
@alecia ked je to na tuto kolisku, nech ti niekto vyrobi kozu na zavesenie. Babo tam bude travit par hodin behom par mesuacov, netreba kvoli tomu vymyslat system do stropu. A kozu vynesies aj na zahradu, ked bude treba. Clobrdik vyrastie, z kozy bude hojdacka...
Odpovedať
alebo kupte https://www.koliska-hacka.sk/c/stojan... https://www.temponabytok.sk/zahrada-h... a toto spacha ktorykolvek sikovny tatino alebo deo https://www.drobcekovia.sk/detail/sk/...
Odpovedať
este toto https://www.mall.sk/hojdacky-hupadla/...
Odpovedať
@alecia pokial ste vo vystavbe tak nie je problem. Dobre si pofot s metrom kde mas vezniky a do nich upevnis. Co sa tyka hojdavaku je to zachranovac zivota. 😉 Samozrejme ze je to len na denne spanky a nie na nocne. A neboj neprivykne si, tak ako nepoznam dospeleho ktory by spaval v kociku tak aj z tohto vyrastie. Nasa nechcela zaspavat ani v kociku ani v postielke, len na rukach ked ju niekto hojdal. Toto je to iste len ovela pohodlnejsie, pre rodica. Samozrejme ked zaspi mozes s hojdanim prestat a je to to iste ako kocik. A je to aj bezpecne sice sme to najprv mali nad postelou lebo sme sa bali ale teraz je to nad zemou a nikdy z toho nevypadla. Male dieta nema sancu z toho vyliezt. A ked sa bojis da sa to aj zaviazat. A odkedy je vecsia ze by z toho vedela vyliezt dali sme to nizsie nad podlahu takze aj keby vypadla (co sa nestalo) tak pohoda
Odpovedať
@svetlo1 jéééj konečne niečo pozitívne 🙂 známi od ktorých sme to dostali v tom mali malého do 2 rokov a nevedia si to vynachváliť.... a mne osobne sa to strašne páči a myslím si že keď drobec bude behať tak nieje problém to spustiť nižšie a môže si tam sám kedykoľvek zaliezť. Priateľ už vyšpekuloval uchytenie cez ten znížený strop, tak teraz už len vymyslieť kde to bude najlepšie, lebo zo začiatku to bude určite v spálni ale spravíme si prípravu aj do detskej izby aby sme to mohli potom presunúť tam.... v tom najhoršom prípade máme medzi chodbou a obývačkou jeden veľký nosný preklad betónový tak by sme to uchytili tam, bude to trošku nepraktické keďže to bude visieť v prechode ale tak nechodíme 24h po dome 🙂 popridávam potom nejaké fotky aby sa niekto ďalší nemusel s týmto trápiť ako mi 🙂 a Ďakujem pekne za rady 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ja to budem riešiť pravdepodobne spôsobom; že do dutej ocelovej trubky (dĺžky 7cm) strčím a navarím “oko” (to bude dlhé cca 22cm). 10cm bude ukotvených v betónovom strope, 7cm máme znížený strop a 5cm je samotné “oko”, ktoré bude trčať spod trubky a následne sádrokartónu. Spod sádrošu bude trčať iba “oko”. Chcel som na strop navariť konzolu v tvare L ale toto mi príde najrozumnejšie a najjednoduchšie riešenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Co tak vyst na trecu a montovat to odtial?? Vymyslet nejaky jokel s okom a dierami po bokoch prilozit k nosnej konstrukcii krovu oznacit miesto a oscilackou prerezat sdk prestrcit a zavitovymi tycami cez nosnik primontovat jokel. Urobitelne to je len to treba vidiet a pospekulovat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?