Zverák - otočný

Chcem si zariadiť dielňu v dome a chystám sa kúpiť si zverák. Vyhovoval by mi zverák o rozmeroch 150mm a samozrejme s kovadlinou. Našiel som Extol Premium 150 za cca 50 EUR. Tento zverák je v dvoch verziách v pevnej a otočnej. Moja otázka je či má zmysel kupovať otočný? Nie som si istý či to využijem a mám pocit, že časom nemusí byť až tak stabilný, čo myslíte? Budem povďačný za každú radu a skúsenosť k obom variantám, prípadne na čo pozerať pri kúpe. Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@tomstein to nie je zverák, ale zveráčik,ale ak nie ste kováč, nepresilíte ho. Ono sa to zdá zbytočné, no niekedy pri pootočení sa ľahšie manipuluje s upnutým predmetom. Všetko záleží od vašich nárokov. Ako kovadlinu by som to nepoužíval, je to asi oceľoliatina, plocha nie je kalená a rýchlo sa poškodí, je to na drobné práce.
Odpovedať
@tomstein Nic ine na svete ako zverak YORK neexistuje, je to asi jediny zvarak co stoji za to. Vsetko ostatne su o 5 tried nizsie zmrdy a vyhodene peniaze. Majdi si na internete najlacnesji, potom si najdi dakho kto si to hodi na formu a mozno ti da kusok dane napat ak je to pre teba dost penazi ale urcite by som nesetril ak chces nieco robit aspon trochu serioznejsie.
Odpovedať
@tomstein Velkost je na tebe no ja hlasujem jedine za otocny. Vela x som potreboval zmenit polohu. Najcastejsie pri bruseni retaze na pile. Otocny ma jednu nevyhodu. Ze logicky znesie mesi tlak na stranu ( keby si chcel nieco ohybat na boku )
Odpovedať
Ďakujem všetkým za reakcie. Toto som práve potreboval vedieť reálne skúsenosti, či ste využili tú otočnú funkciu. Pýtal som sa kamarátov aj v rodine, sú na to rôzne názory. Čo sa týka veľkosti toto by mi mohlo postačovať, je to tak podľa mojich nárokov. Momentálne rekonštruujem dom a sem tam potrebujem niečo uchytiť, ohnúť, priklepnúť je to také skôr hobby+ využitie. Doposiaľ som používal zverák u otca obdobnej veľkosti, on má ten York 150. Ja ho volám prasiatko :) Ale na tom je vidieť, že je naozaj pevný a niečo vydrží, teda aj materiál. Ono ten rozdiel je vidieť aj na tej cenovke :) Druhá vec podstatná vec, ktorá mi ešte chýba je ponk, teda pracovný stôl ale na tom už pracujem. Musím ešte pouvažovať a obzrieť si to naživo či ten otočný, ale príde mi to ako dobrá funkcia. Ešte raz vdaka ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Sám som mal nedávno dilemu zbaviť sa sarého činskeho zveráka 125 mm a zaobstarať si nejakú novú 150 tku. Rozhodnutý som bol pre zverák Kasper ktorý mám v práci ,a má najvačšiu kovadlinu a je jednoznačne zo všetkých najpevnejší . Smolou je že už sa nedá zohnať, iba starší na bazoši. Ďalšou voľbou bol YORK 125 ,ten má smolu že je šialene predražený cca do 150 eur a pri enormnom zaťažení proste praskne. Teda keď sa chováte ako prasa a ťaháte rúrkou. Špekuloval som nad Čínskou kopiou Yorku ,tam ma zarazil nepomer váhy .Český York váži 20 kg a jeho čínska kopia asi iba 12 kg. Zaujal ma však zverák 150mm VRCPRO a zverák YATO YT-6503 čo sú rovnaké zveráky z iným názvom. Šikovný zverák je aj YATO YT-6505-vodárenský . Ďalší super zverák do 100 eur je STANLEY 1-83-068 Zverák 150mm MaxSteel HD má rovnakého brata pod názvom KS TOOLS. Super zverák je Heuer 120 ,nie je však otočny .Na Slovemsku je však drahý 190eur i keď Rakúske OBI alebo Hornbach tam stojí 150 eur. Nakoniec som natrafil na čierny zverák z názvom Lux . Pozerám,nejaká kopia Yorku ? Nie, je to originál York natretý však na čierno. Cena 125 mm zveráka v OBI na Slovensku 120 eur a v Rakúsku dokonca iba 100 . Tak,a už je konečne doma ,Doma som síce hrešil na nekvalitné spracovanie YORKu pretože nechodil hladko od kraja na kraj pri otáčaní . Musel som liatinu obrúsiť priamou brúskou aby chodil ako sa má. Teraz je už na jedničku. Takže ak chcete kúpiť YORKA tak siahnite po značke Lux v OBI a ušetrite na rovnakom 125mm zveráku 30 eur ,čo je dosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_droppa
Odpovedať
Dobrý deň, ja by som určite volil možnosť otočného zveráku. Človek ani nevie kedy a zíde sa mu to a cenový rozdiel je tam zanedbatelný. https://kydshop.sk/zveraky-a-svorky/2...
Odpovedať
@build11 Tak za 4 roky sa už hádam len rozhodol a nejaký si kúpil. Alebo že by čakal na tvoju radu a reklamu? Ešte že máš ten PRO profil... 🤔
Odpovedať
@roman_droppa @tomstien Za 4.roky si kúpil iste zverák aj so servom 😢 😢
Odpovedať
Kúpil som zanovny York 150 😉 Mám dva 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@tomstein ten pong si už začal robiť ?Ja ho mám rozrobený tak napol .
Odpovedať
Ešte ho nemám 😟 Trochu sa zmenili priority, ale raz bude 🏓😁🏓 A možno nie v pivnici ale na poschodí,dokončil som teraz na jar podkrovie. Chvalabohu lebo ten nárast cien čo bol za posledné mesiace bol neskutočný. Pošli fotky keď môžeš 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ten stôl bude do L ka ,chýba mi ešte polovica stola .A túto už dorobenú časť musím dokončiť .Domontovať šuplíky z toho boxu ,ten ale rozoberiem a budú ale vodorovne popod rám dosky. A prišrobovať dosku ,časom asi dorobím naviac police. Jedna časť má plech bude sa tam zvárať a čast stola je doska buk. A ako hovoríš všetko je šialene drahé .
Odpovedať
Paráda, vyzerá to solídne 🙂👍🏼
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Dorábal som konečne druhú časť stola
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Dielňa už celkom OK.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ta otocna cast je u vsetkych zverakov nedomyslena. u yorku znacne aj poddimenzovana. spravia masivny tazky zverak ale ten podstavec ubohy labilny odliatok. a aby este nestacilo, upevnia to v strede tej drazky namiesto na koncoch kde by to drzalo daleko lepsie a odstranil by sa problem s pretacanim do jednej strany.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?