Značka náradia

Ahojte, používal som tie nepodarky parkside z Lidlu, čím ďalej tým sú viac nekvalitnejšie a kazia sa už po pár mesiacoch hobby používania (tohto roku som napr. chvostovú pílu ešte nepoužil). Hlavne ma štvu baterky nepodarené. Na vianoce som dostal 4Ah a už v marci bolo po nej, pritom som ju nenechal ani na mraze, ani nič... Rozmýšľam teda nad iným náradím. Máte niekto skúsenosti s Lux tools baterkovým programom? Je to vlastne lacná rada od OBI, ceny zhruba rovnaké ako parkside, ale ak by bola vyššia kvalita, šiel by som do toho. Ak nie, rozmýšľam nad Stanly (tie už sú ale drahšie, najmä baterky), alebo Worx, prípadne čo také by ste ešte odporúčili? Boschky aj black dekel sa vraj poslednú dobu tiež pokazili... A zas top kvalitu - dewalt a hilti si dovoliť nemôžem a ani mi to netreba. Ide mi najmä o to, aby boli náradia z rovnakej sady, čiže baterky medzi nimi zdieľam a aby baterka nestála stovku. Tie luxtools baterky sú za dvacku, alebo za 30 silnejšie a náradia už závisi od typu, ale napr. vibračna bruska je za 15€ a priklepka baterkova je za 40. Neviem sa rozhodnúť, bojim sa, že zase zainvestujem (aj keď nie až tak veľa) do lux tools a bude to rovnako naho.no ako parkside... Inač v lidli už nekupim nič, totalne šli dole s kvalitou, uplne shity predavaju, minule mi skartovačka šla 11 minut a zadrhla sa (napučal kondenzator) a to len preto, bo som chcel ušetriť 6 debilnych € oproti Hama 😄
Odpovedať
1
2
ozaj, ze by sa takto pokazila kvalitou? vela ludi poznam, co tam kupovali naradie alebo teda cokolvek a boli spokojni. ze za tie peniaze primerana kvalita. musim sa na to popytat teda, ci sa nestretli aj s takymto niecim.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my mame Ryobi one+ na bateriu. Od marca 2020. (Motorova) pila, kotucova pila, rovna pila, trojuholnikova bruska, pistol na lepidlo, akusrobovak, akurat som objednala na kosenie to dlhe naradie- vraj vyzinac.
Odpovedať
@arcticcode cele je to o dvou vecech, kolik do toho chcete dat a co od toho cekate(pouziti). Ja mam modreho bosche a vse bez problemu. To ze se neco pokazi je jasne u kazdeho vyrobce takze z jednotek pripadu kdy toho prodaji tisice bych si hlavu nedelal… spis bych se zameril na jednu znacku/system a overil ze maji veskere naradi co chcete/potrebujete protoze ve finale baterky+ nabijecka je to nejdrazsi. V tuhle chvili bych proto asi sel radeji do makity, ktera u vetsich pristroju dovoluje kombinovat 2x18V baterku, coz bosch nema…
Odpovedať
makitou sa neda nic pokazit. patri medzi spicku na trhu.
Odpovedať
Profilova fotka
Na skrutkovacky (malu aj velku) parkside nedam dopustit 🙂 Pouzivali sme ich v bikeservise dennodenne na povolovanie, dotahovanie, odvrtavanie atd. Vyse 5 rokov v kuse teraz tam uz 3 roky nerobim ale chalani s tymi skritkovackami stale pracuju a slapu ako hodinky 🙂 A to teda nebolo zrovna hobby pouzivanie par krat do roka ale kazdodenne skrutkovanie atd 🙂 PS: inak o baterky sa treba starat, nenechavat ich uplne vybyte/ uplne nabyte, ideal je okolo 40% ak ich chces skladovat dlhodobejsie bez pouzivania…. Preto aj kvalitnejsie baterky maju inteligentne samovybyjanie na skladovaciu kapacitu….
Odpovedať
Tiež odporúčam Makitu. V práci sme mali odd. opravy ručného náradia a z pohľadu váhy, toho, čo náradie zvládne a opraviteľnosti odporúčali v porovnaní Bosch vs. Makita, Makitu.
Odpovedať
odporucam tesko,merkury a pod,sice vydrz dve hodky az dva dni ale daju potom nove.keby to vsetci nosili reklamovat prestali by to predavat
Odpovedať
Nahodou z merkury mam ajnhalku vibracnu brusku za smiesnych 15€ a uz som s nou vybrusil hadam hektar dreva, stale ide ako nova. Tie makity ma zaujali, skusim to pozriet. V podstate potrebujem len male rucne naradie, tzn. ziadne vyzinace ani stilky na baterky. Skrutkovacku, priklepku malu (na 4-8mm diery), flexu, priamociarku, prioadne kotucovku. No a k parkside... Prikelopovka - po cca mesiaci sa mi pokazil prepinac na príklep/normal, nedal sa otocit ani kombinackami. Chvostova/priamociara sa mi pokazilo to vreteno, co drzi list. Akonahle sa list dotkol dreva, odletel do travy. Baterky posli do diabla 6/8. Nabijacky tiez. Kazdu chvilu blika error, alebo proste vystavenu baterku nalozim a svieti zelene, akoby bola nabita. A to aj po dvoch dnoch, bez zmeny. No a skartovacka je sice mimo, ale tiez dajaky silvercrest ci co za lidl value nepodarok. 9€ bola zlavnena, ulakomil som sa ja debil pre 6€ (hama bola za 15) poskartoval dom, nech nezerem 40 listov a zadrhla sa. Musel som rozobrat a vycistit a aj tak je uz pokazeny samospustaci senzor, fize ide dokym je v elektrike. Cele zle ten lidl. Uz dokonca aj cipsy robia hnusne.
Odpovedať
na náradie odporučiť tesco? prečo?
Odpovedať
Pekne si do toho zahrnul aj tie cipsy, to ma pobavilo. Ale je pravda, ze uz ani z Lidlu to naradie nie je to, co byvalo.
Odpovedať
v tomto som taky klasik a kupujem makitu. nie je to najlacnejsia zalezitost, ale nemam potom s tym uz dalsie starosti, ze by sa nieco kazilo a musel by som kazdu chvilu spekulovat s kupou noveho naradia.
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode ahoj mám Stanley akucku, rozbrusovacku a plánujem dokúpiť ešte klasicku aku vŕtačku s príklepom.. zatiaľ veľká spokojnosť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@micjak Ja som mal stenly skrutkovačku v kufriku dva baterky a nabijačka. Stalo to v akcii dajakych 112€ abo dajak tak. Ďalši rok som kupil flexu za 108? Nejak tak... potom som to ja debil šmykol na bazoši za 150€ a cely šťastny som si pokupil parkside, lebo že reku už mam prerobene, už ma nečakaju take ťažke pracu. No a tudle, teraz banujem...
Odpovedať
A čo tato einhallka? https://www.obi.sk/akumulatorove-skru... Mal som einhall flexu stala za prd, ale to bola dajaka najnižšia rada, tušim že 25€ stala... a brusku vibračnu mam, tá je super, len s einhall aku nemam skusenosti...
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode tak to si sa dobre obabral by som povedal. aspon ti vydrazli nejaky cas, ci nula bodov?
Odpovedať
Ja som si kupila rukavice pracovne z lidlu a po 1 pouziti sa mi roztrhali. 😞 tiez som nespokojna.. bola som zvyknuta na lepsie produkty od nich. Teraz kupujem take tie pracovne oblecenia online cez https://www.bortex.sk/ a kvalita. akurat este trosicku ten vyber je mensi v niektorych kategoriach, ale akoze kvalita je super.
Odpovedať
Profilova fotka
ale tam je asi aj o nieco ina cena nez za tie lidl produkty, nie?
Odpovedať
@arcticcode pridávam sa k zástupu odporúčateľov Makity. Doma máme uťahovačku s príklepom, funguje s pôvodnými baterkami so stále parádnou kapacitou už skoro 10 rokov, Moja uťahovačka už druhým rokom maká dennodenne okolo domu počas prerábok bez problémov. Mám aj flexku 125 mm ale na elektrinu od makity a plánujem kúpu aj veľkej flexy od makity + postupom času ďalšie náradia (tie už ale pôjdem baterkovým programom). K tomu mám aj 4T benzínový krovinorez Dolmar (dnes už predávaný pod značkou Makita). Zakaždým maximálna spokojnosť. Pomer výkon+kvalita vs. cena vynikajúci.
Odpovedať
@sousedekovci89 Pokiaľ máš origo Makitu tak ok, ale mal som na stavbe Made in China, Made in Romania a stáli vieš asi zač 😬 ...Tiež Hitachi čo predávajú pod zn. Hikoky...Pred 4rokmi som veľmi pokukoval pre Hitachi čo boli niečo super ale teraz už ozaj človek nevie na bežné veci čo kúpiť, aby niečo vydržalo...Teraz mám z Lídla už 5rok flexu 125mm a čo zažila aj z nej dymilo ale drží...Porobil som s ňou ozaj veľa vecí a ide ako expres...Po každej práce ju ale poriadne vyčistím ako každé náradie...
Odpovedať
@technik007 nie Hitachi nepredava pod znackou Hikoky. Hitachi = Hikoky. A to je ku.... rozdiel. Znacka ako taka presla rebrendingom
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 tak sa poponahlaj, makita/dolmar konci s vyrobou/predajom benzinozrutov k 31.3.2022.
Odpovedať
@palo18 A to je ku.... rozdiel. Aký??? Je to to isté čo som písal..Predáva sa pod značkou Hikoki... Fakt ku...rozdiel... je to isté ako Škoda patrí pod Group WV...
Odpovedať
@technik007 no ten ze sa to nepredava pod znackou ale je to znacka. Ak nevies aky je v tom rozdiel tak, nic no. A Skoda sa predava pod inou znackou? Ci co ked patri pod group?
Odpovedať
@mgx na benzín mám krovinorez, ten mi stačí 🙂 zvyšok budú baterkové záležitosti 🙂
Odpovedať
@technik007 či je originál neviem, kupoval som ju normálne na Slovensku v obchode s náradím 😄
Odpovedať
inak, moj stolar ma utahovacku od Gude asi 3ks a hovoril ze lepsiu nemal... a ak to nemas daleko do polska alebo sa ti chce hladat, tak dost vela ludia na youtube co dava videa stavebne tak pouziva Dedra - za par supiek pripadne MacAllister alebo Erbauer z Castoramy - tam to predavaju na tony.
Odpovedať
@marekjahoda Gude predvčerom kupil kamarat cirkularku... Včera sa mu z nej zadymilo a motor dovi dopo... 😄 Takže tak
Odpovedať
Som ani nepočula túto značku ešte. Doma čo máme, tak väčšinou Bosch. Pracuje s tým teda len manžel, ale pochvaľuje si.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
U nás v práci sme prešli z modrého Boschu kompletne na DeWalt ,to je iná liga . Akurát elektrické flexky ostali staré Wurth. Tie zatiaľ držia i keď už tiež radšej používame akučka DeWalt.
Odpovedať
Preco prave na DeWalt ste sa rozhodli prejst?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?