Vzduchový kompresor chyba

Dobrý deň. Mám doma kompresor ako na fotke. A keď sa začne tlakovať tak pri 8 baroch sa vypne a začne hneď všetko cez tlakový spínač vyfukovať asi do 6 barov potom sa zase zapne a tak dookola to isté. Myslel som že je to v spínači tak som tam namontoval nový a stalé to isté. Môžem s ním pracovať jedine tak že tesne pred 8 barmi zatlačím tlačidlo tak na 50 % medzi zapnutím a vypnutím. Má niekto skúsenosti s týmto tlakovým spínačom ? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Rozober cierny kryt od vypinacom, je tam nastavovacia skrutka. Tu treba povolit alebo trochu dotiahnut. Vyskusaj
Odpovedať
To už som skúšal aj keď s ňou nastavím npr nech je horná hranica 7 barov tak pri 7 mi to vypne a všetko vyfučí do tých cca 6 a zase sa naštartuje. A vzduch vyfukuje cez tento otvor ..
Odpovedať
tú "eskapasku" si nevšímajte..
Odpovedať
Profilova fotka
@gabobj tak potom ci nie je poistny ventil pokazeny ten ktory prepusta tlak.
Odpovedať
@bookeeper Poistný ventil je tiež nový prišiel aj so spínačom... Ale uniká to presne cez tu dierku ako som naznačil.. neviem sa nikde dopátrať načo slúži.
Odpovedať
To je na odlahcenie motora. Ked dosiahne tlak tak to odfukne vzduch z kompresora aby bol tlak len v nadrzi. Lebo kompresor by sa nerozbehol do tlaku. Ma tam byt aj spatna klapka od nadrze na kompresor
Odpovedať
@thomas162 Ďakujem za odpoveď Čiže čo mám robiť ? Aby mi to normálne na tých 7-8 baroch vyplo ? a nespúšťalo sa to dookola.
Odpovedať
@gabobj ved ti to napisal ze spatna klapka medzi kompresorom a nadrzou je zla, vymen ju.
Odpovedať
@originalx pardon thomas písal že tam "má byť" aj spätná klapka tak som myslel že mi tam nejaka súčiastka chýba, nie že je zlá. Spätná klapka to je spätný ventil ? Toto? Nevyznám sa v tom.
Odpovedať
@gabobj spätna klapka je spätny ventil medzi nadrzou a kompresorom, aby tlak z nadrze netlacil do kompresora, lebo by sa nemusel rozbehnut. Fukni do toho a z jednej strany to nepojde.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@gabobj Ja mám presne ten istý problém a chcel by som sa spýtať ako ste to vyrušil.Tiež som kupoval nový tlakový spínač a neviem si rady.
Odpovedať
@gabobj prosím vas chcem sa len spýtat či a ako ste ten problem z ventylom vyriešil.Vdaka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@osino gabobj je neaktívny, asi ti neodpovie.
Odpovedať
@osino Vyriešil. Stačilo vymeniť spätný ventil ako sa tu spomínalo. Objednával som Aliexpresu za pár eur.
Odpovedať
Prepáč aj tak som z toho jeleň ja som menil celý ten el spínač aj s tými budíkmi a robý mi to presne to ako si to popisoval ty. Ja to dokonca musím pred tým ako to na tlačí na 8 vytiahnuť z elektriny. Ako vlastne vypadá ten spätný ventyl čo si vymenil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Dobrý. Chcel by som oživiť túto tému. V práci máme bezolejový kompresor a po čase keď je natlakovaný tak začne vyfučovať cez dole uvedenú dierku. Tiež to bude zase chyba v spätnej klapke ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Mne ,ked natlakuje kompresor a vypne sa,tak mi fuci vzduch a ked tocim s tym cervenym regul.ventilom,tak fuci bud silnejsie alebo slabsie...je to tiez tym spätnym ventilom..? Vzduch vyfuci vsetok. Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?