Redukcia z normal na SDS?

Existuje dačo také? Mám aku skrutkovač s klasickym skľučovadlom a potrebujem do neho upnuť korunu na rezanie dier na zásuvky. Rezať idem do ytongu, takže stači bez priklepu. Rovnaku redukciu by som využil aj v budúcnosti na SDS vrtáky (aku skrutkovač je s 1,5J priklepom). Dikyčko
Odpovedať
to sa neda SDS uchytit do normalneho sklucovadla?
Odpovedať
@gashtaan nie, sds neupneš do klasického sklučovadla. @arcticcode potrebuješ redukciu, niečo takéto: https://www.uni-max.sk/produkty-sk/vy...
Odpovedať
@gashtaan da 😄 do toho uchytis ale vecy
Odpovedať
@podko no toto, esteze som nevedel, ze sa to neda, ked som tak pocas stavby x-krat robil... nehovorim, ze to je na priklep do betonu, ale na vrtanie do porobetonu skoda zhanat adapter.
Odpovedať
Profilova fotka
DO SDS hlavy uchytíš len SDS vrtáky, do klasickej hlavy uchytíš aj klasické aj SDS vrtáky 🙂 pri mäkkých materiáloch je to samozrejme použiteľné 🙂 ale ako bolo písané vyššie, do betónu s príklepom to asi zrovna nebude vhodné... ale keďže tu sa jedná o porobeton... tak myslím že úplne na pohodu 🙂
Odpovedať
@gashtaan možno závisí od sklučovadla, ja som to do môjho nedokázal upnúť tak, aby mi vrták išiel rovno a nerobil pol cm výchyľku
Odpovedať
@arcticcode a už si si tú korunku SDS kúpil? Lebo ak nie kúp klasickú na 6hran a je. Aké vrtáky chceš využiť do príklepovej akučky? Tam dáš aj tak max 12 a SDS nepotrebuješ. inak len medzikus.
Odpovedať
Mam tu hlavicu ba rezanie otvorov pre zasuvky. Ona je SDS a keď ju upnem do normalneho skľučovadla, tak mi namiesto 68mm (či koľko) džury vyreže 90cm džuru. Lieta to zo strany na stranu dobrých pár centi.
Odpovedať
@arcticcode viem ze si sa pytal na redukciu, ale porozmyslaj nad tym ze si kupis vrtacku s sds namiesto redukcie. Na stavbe, aj po nej sa vzdy taka vrtacka zide a ked budes vrtat do betonu tvoje ruky sa ti podakuju.
Odpovedať
@arcticcode Nedá sa na tom tvojom vrtáku vymeniť stopka…? https://www.doktorkladivo.sk/bosch-se...
Odpovedať
@adius Mam vrtačku s SDS, ale to neni vrtačka, ale kladivo, je to ťažky diabol, ktory sa mi nechce vyberať z pivnice 😄 Ak by som šiel vrtať do betonu, tak nepoviem, ale na hovienkovy ytong nebudem vyberať kladivo.
Odpovedať
@arcticcode zober plechovku od piva, nastrihaj si pasiky, omotaj okolo sds upnutia a sup do rychloupinaka....inak aj mne ide sds upnut do klasickej hlavy, sice niekedy aj na 10ty krat ale potom uz drzi pekne na stred
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cukrik25 Tak akože hej... do betonu už som tak vrtal, ale to musíš mať šťastie / trpezlivosť a ja nemám ani jedno z toho 😄
Odpovedať
@cukrik25 Abo sa naserem a vyvrtam to s dierovačom do dreva. Akurát, že bude plytka diera, bo tie dierovače to sú tak 2cm...
Odpovedať
@arcticcode navrtas, vylomis, navrtas, vylomis, navrtas, vylomis az nakoniec zistis ze mas priechodzu dieru 😬
Odpovedať
@arcticcode @podko to ano, ked ti zuby sklucovadla zapadnu akurat do drazky v SDS vrtaku, tak sa to upnutie cele vychyli... mne stacilo vrtak pootocit tak, aby sa to nestalo. Ale uznavam, urcite zalezi na tvare sklucovadla a aj na priemere vrtaka, mozno len ja som mal stastie.
Odpovedať
Profilova fotka
Kupnsi korunkovy dierovac so 6hranom a mas po probleme a snim sprvis akukolvek hlbku nema totiz okraj.
Odpovedať
No kamarati, tak naveľa naveľa som ho tam na devedesiaty pedesiaty krat dajako upol a vydieroval som to už 😄 Všecko v poradku Tak či tak budem musieť vyberať z pivnice vrtaci diabol veľky ťažky, bo žena si zmyslela zrazu vypinač aj do tehly. To už nedam s aku hračkou 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?