Prečo schnú konce listov palmy?

Zdravim, dostali sme túto rastlinku, po krátkej dobe nám na nej začali vysychat končeky lístkov. Nikde inde, iba na koncoch. Neradi by sme o ňu prišli. Vie mi niekto poradiť, v čom môže byť problém? Rozmýšľal som nad veľkosťou kvetinaca...prikladám fotky
Odpovedať
@lebolego je to palmaCHAMAEDOREA ELEGANS. Taketo zasychanie koncekov listkov je zvycajne sposobene mechanickym poskodenim, niekedy premokrenim substratu a z toho vyplyvajuceho zahnivania korenov. Teraz by bolo mozne ju presadit do noveho substratu, ale kvetinac len o "cislo vacsi" ako povodny, a davat velky pozor aby sa pri tom neposkodili korene. Kupit substrat pre palmy, na spodok kvetinaca nezabudnut dat par cm keramzitu alebo drobnych kamienkov ako drenaz a vyberat taky obal na kvetinac, kde bude spodny odtok, aby dlho nestala vo vode
Odpovedať
@zita19 my tak máme takmer všetke kvetináče vodu si berie z podložky, na zavesenie majú dvojité dno, no ráno ešte straší mráz tak vonku len pár aby nebolo veľa roboty schovať
Odpovedať
Profilova fotka
nam konce schli, ked nemala rastlina dost vlahy, mozno by bolo fajn vybrat ju a namocit do vody, nech si vezme kolko potrebuje a nepolievat ju klasicky 😉
Odpovedať
Dozaista nebude na skodu dat vacsi kvetinac a mozno nejake hnojivo by jej tiez prospelo a myslim, ze by sa mala dat dokopy.
Odpovedať
Profilova fotka
Skusit vacsi kvetinac a tak ako napisal katat, skusit ju namocit do vody, nech si zoberie kolko vody potrebuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja by som ju osprchovala a nechala tak postáť aj pol dňa v tom mokrom a potom presadila do nového.
Odpovedať
Mojej drahej tiez zvykli toto kvety robit, ale ona casto zabudla, ze ich treba polievat. Moze to byt kludne tym. Pozri aj ci je v spravnom kvetinaci a substrate. Niektore rastliny nepotrebuju velke kvetinace. Pocul som prirovnanie, ze ani my ludia si nekupujeme o cislo vacsie topanky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?