Existuje kábel HDMI do USB?

Profilova fotka
Dobrý deň, chcem sa opýtať či existuje nejaky kábel, ktorý dám do HDMI v tv a na druhej strane bude môcť zapojiť usb. Na tv mi odišlo usb. Ďakujem za rady
Odpovedať
Videl by som to nejak takto najlacnejší setobox s prehravanim USB
Odpovedať
Velmi som sa snazil pochopit podstatu otazky. No nejak som nepochopil.
Odpovedať
@mmjoy99 ide jej o to že v TV posiel USB port
Odpovedať
@mmjoy99 čo je nepochopiteľné? jednoducho má v TV poškodený USB port , je to častá príčina, lebo je takmer totožný z oboch strán a ľahko ho niekto zatláča opačne @bubinka138 daj si to vymeniť spravia to i na počkanie alebo rovno zavolaj servis do bytu, box bude isto drahší ak ti ho niekto nedaruje
Odpovedať
@bubinka138 alebo sa dá redukcia len musí byť presný typ USB aj HDMI
Odpovedať
@duzu neverím tomu že oprava na mieste bude stáť pod 20€ to iba výjazd bude tolko stat aj keď neviem, neviem že vlastne taká možnosť je.
Odpovedať
@bubinka138 A čo si mala zapojené v tom USB? Nejaký externý disk? Najprv musíme vedieť, na čo ten USB používaš, aby sme mohli vôbec niečo poradiť. Ak to potrebuješ len na prehrávanie nejakých filmov z USB kľúča, tak najlacnejšie riešenie je ten set top box, sú už za 20 € aj s USB konetorom. Ale externý HDD tam nezapojíš, ten potrebuje aj napájanie.
Odpovedať
@chrobak7 prečo by si tam externý HDD nezapojil? Ako pýtam sa aby som vedel lebo som bol v tom že by nemal byť problém. Toto mám z 20€ : Podpora FAT, FAT32 a NTFS formátu pre USB disk alebo USB HDD
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 zaručene neodporúčam nejaký tupý settopbox, keď už má byť telka užitočná, tak niečo takéto ... https://www.alza.sk/google-chromecast...
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu toto som dúfala, že nejaká redukcia alebo také niečo existuje. Prosím vás aký presný typ? Tam je niekde napísané??
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 mala som tam externý HDD
Odpovedať
Profilova fotka
Myslíte si že tieto by mohli fungovať? https://www.okay.sk/bezdratovy-hdmi-a... https://www.dapeo.sk/vychytavky-k-mob... https://coolmango.sk/product/hdmi-wif...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bubinka138 byt tebou to dam opravit a nemusis nic pripajat, myslim ze toto uplne normalne vymienaju, je to normalna vec, ze sa to v televizoroch kazi.
Odpovedať
@chrobak7 pripojíš aj vonkajší disk i napájanie ide cez USB @bublinka138 musíš dať presnejší popis, zober kábel i s diskom a chod do najbližšej predajne s elektronikou ,povedz typ TV, najlacnejšie je to v predajniach pre odberné miesta internetových dodávateľov @ziit je to síce najlepšie ale trep dnes veľkú TV niekam , doma to vymeniť ide väčšinou veľmi jednoducho dať dole kryt odpojiť pôvodný port s káblikom ktorý sa len zasúva do dosky, no nevie to každý, kto to ešte nevidel nech to neskúša, narobí viac škody
Odpovedať
Takze takto - oprava zalezi od toho, ci je zalomeny len samotny USB, alebo doslo k nejakemu vacsiemu poskodeniu napriklad na zakladnej doske. Od toho potom zavisi aj samozrejme to, ci je oprava rentabilna alebo nie. Co sa tyka adapterov co tu dala @bubinka138, tie su len na zrkadlenie (ala chromecast) a tak je vzdy potrebne nejake zariadenie ktore ten obsah bude zrkadlit. A kym z niektorych aplikacii to funguje tak, ze das zrkadlit a samotne video prehrava prave tento adapter, nefunguje to tak vzdy. A na zrkadlenie (pripojenie ako externy displej a nasledne prehravanie) to jednak neviem ci je mozne, ale urcite to nie je komfortne. Ak ti ide primarne o prehravanie z USB, potom mas moznosti bud opravit to USB na telke, alebo si zadovazit nejaky TV box (napriklad s Androidom) a USB, a prehravat to cez neho. Tieto boxy idu od cca 20e az po kludne aj 200e, cize otazka je, kolko by ta vysla oprava TV. V cene cca 40-60e sa da zohnat napr. Mi TV box (ma usb), pripadne Mi TV Stick (nema USB). Zalezi aj od toho ci to chces kupovat tu. Napriklad u nas 69e (na heureke od cca 55e) https://datacomp.sk/xiaomi-mi-tv-box-... Z ciny (casto aj EU skladu) sa to da zohnat za 40-50e ak je nejaka akcia. Ale je to viacmenej bez zaruky.
Odpovedať
@duzu @leito Nie každý USB konektor dokáže utiahnuť napájanie externého disku. Napr. v mojej telke sú 3 USB konektory, ale iba na jeden môžem napojiť externý disk, lebo len ten je napájaný. Takže teoreticky áno, ale môže sa stať, že na niektorom zariadení USB konektor nemá napájanie, iba dátový tok, alebo je napájanie slabé pre ext. disk.
Odpovedať
@chrobak7 skôr nie každý disk sa dá napájať cez USB, lebo je tam obmedzený výkon, je tiež rôzny USB port, niekedy bol len USB 2.0, dnes ich je už kopa a každý prenáša niečo iné
Odpovedať
@duzu @bubinka138 To, čo ty potrebuješ, takú redukciu nepoznám. Ak ju pozná duzu, nech ti poradí. Predpokladám, že ty na ten externý USB disk aj nahrávaš programy z TV a potom si ich púšťaš (robím to aj ja tak). Ale na takéto funkcie je len ten USB konektor, cez HDMI nedokážeš ovládať externé zariadenie, či nahrávať na neho alebo čítať z neho. Aj keby si dala ten externý set top box, tak nebudeš môcť ovládať ten USB disk cez telku, teda z telky tam nič nenahráš. Jedine treba nechať opraviť ten USB konektor. Ak je to mechanické poškodenie (že to niekto nasilu natlačil a skrivil), tak ten konektor sa zvyčajne dá na doske vymeniť. Len je otázne, kto si na to trúfne. Bežný TV opravár ti vymení celý modul, kde je ten USB konektor.
Odpovedať
@bubinka138 Na ten externý disk si nahrávala z TV?
Odpovedať
@chrobak7 na disk bude môcť nahrávať z boxu , ja všetko ovládam len len z boxu pre Skylink , TV len zobrazuje čo tam pustím,zvuk ide do zvlášť veľkých repro, Skylink LIve ide priamo do TV i do PC, či tabletu alebo mobilu , tam ale h... vidieť, stačí počuť správy a zbytočne žerie dáta
Odpovedať
@chrobak7 ešte k tomu ovládaniu , mám prepojený box z TV len cez HDMI a ide ovládať z TV prehrávanie i záznam z disku ktorý je pripojený k boxu cez USB, box preto že je vždy nový SW ak sa niečo zmení, samotné ovládanie skylinku je tiež lepšie cez box, naviac vie to čo TV nikdy nebude vedieť- zdielanie stačí jedna karta a ide i do 8 TV dnes má málokto len jeden
Odpovedať
Profilova fotka
No práveže my na HDD máme svadbu a moja malá to stále pozerá, takže to potrebujem len na to, aby som jej to mohla pustiť.
Odpovedať
@bubinka138 Tak potom si kúp napr. tento STB: https://www.alza.sk/sencor-sdb-520t-d... Do neho zapojíš ten HDD a STB prepojíš s TV HDMI káblom. Video pustíš na STB a na TV dáš vstup HDMI.
Odpovedať
A pocitac alebo notebook nemas? ak hej, tak ho prepoj HDMI kablom s televizorom a je to najrychlejsie a najlacnejsie riesenie. Pohodlnost zavisi od toho, ci mas bednovy PC, alebo notebook. Alebo ako radia ostatni, USB port opravit, pripadne kupit daky lacny set-top-box.
Odpovedať
A este odpoved na tvoju otazku - nie, kabel kde na jednej strane bude HDMI a na druhej strane USB neexistuje, kedze sa jedna o uplne rozdielne protokoly prenosu dat. Vzdy tam musi byt nejaky konvertor (set top box, PC), ktory data prekonvertuje na obrazovy vystup.
Odpovedať
@ralf364 taký prepoj existuje- rôzna aktívna redukcia ,musí upraviť signál,musí byť pre konkrétne zariadenia, pasívny prevod z rôznymi koncovkami je nefunkčný
Odpovedať
Ospravedlnujem sa, ze to tu spamujem, rad by som sa vyjadril aj k ostatnym prispevkom, ktore som si predtym necital. Niektore su rozumne, niektore vobec. - radite jej chromecast adaptery. Viete, ze pani ma telefon, ktory podporuje zrkadlenie? Viete, ci ma pani dost priestoru v telefone, aby si skopirovala potrebne subory z disku do telefonu? Bude to vediet urobit? Bude to chciet takto urobit? (s telefonom sa pocas prehravania videa neda nic ine robit, ak neberieme v uvahu najnovsie smartfony). Ak nevieme odpoved na tieto otazky, alebo odpoved na niektoru z nich je nie, potom je tato rada bezpredmetna. - vsimol som si rozsirujucu otazku, ci si nahrava televizne vysielanie. Dovolim si za nu tipnut odpoved, ktora znie nie. S najvacsou pravdepodobnostou tuto moznost televizor neponuka a ak ano, ani o nej nevie. Zaroven pripominam, ze toto nie je diskusia o tom, co sa da vsetko na skylinku, takze taketo info nie su vobec relevantne. Zosumarizujem riesenia: - opravit USB port (cenu zistis tak, ze si najdes na webe nejakeho opravara elektroniky v blizkosti, zavolas mu a povies co je za problem. Podla moznosti nie autorizovany servis, ti su drahi) - pripojit externy disk do notebooku/pocitaca ak je k dispozicii a prepojit HDMI kablom, ktory sa da kupit za 5€ - kupit lacny set top box, ktory prepojis s televizorom pomocou HDMI kabla a donho zapojit externy disk. Ku STB dostanes ovladac, pomocou ktoreho pozadovany subor z disku pustis. Prosim neradit hluposti ako ze redukcia existuje len treba presny typ USB a HDMI, chromecast adaptery a nerozpravat zbytocne o tom, co podporuju set-top-boxy roznych televiznych providerov. Jedine, ze by doma nejaky uz mala.
Odpovedať
Profilova fotka
Strašne veľa si tu píšete, a priznám sa nedočítal som to vôbec do konca. Je tak zložité napísať zadávateľovi témy, že HDMI slúži na prevod obrazu z výstupného zariadenia (DVD prehrávač, notebook) do vstupného (napr. TV) a nie na dátovú komunikáciu ? USB mass storage - slúži na prenos dát z pamäťových medií ako sú USB kľúče, externé disky a podobne. REDUKCIA Z HDMI NA USB, ani Z USB NA HDMI !!! NA TO ČO ONA CHCE, NEEXISTUJE !!!! EXISTUJÚ redukcie z USB na HDMI, ale nie za účelom prehrávania .avi .mpg súborov (pre slabších - videosúborov). Takáto redukcia slúži na video prenos medzi výstupným a vstupným zariadením ktoré je spracovávané softwareom v napríklad PC alebo notebooku tak, aby redukcia z USB na HDMI (HDMI, VGA, DVI, DP) vôbec fungovala na to na čo bola zakúpená. ZADAVATELOVI DISKUSIE. Oprav si USB port na TV, alebo si kúp mini PC, alebo SMART tv (začni deckám púšťať rozprávky z YOUTUBE), alebo sa na to proste vyprdni a zmier sa s tým, že žiadna redukcia ti nepomôže. Nechápem ľudia ako môžete s takouto volovinou strácať čas.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?