Elektrická píla Fieldman - je dobrá? Máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa poradit ci je FIELDMAN dobra znacka.chcem si objednat tuto prosim kto ju ma alebo sa tomu rozumie nech napise.je to filendman FZP2020a ma 2400w.
Odpovedať
@ziit také veci ktoré sa nedajú odskúšať je úplne jedno kde objednáš, ak je to rovnaký kus rozhoduje cena, no akcie sú väčšinou až po vianociach alebo nový rok, no nebude to už darček, niekto to kupuje ako darček dopredu , niekto i na poslednú chvíľu ja už vôbec lebo mám vianoce každý deň
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Ja by som vás od týchto pseudo čínskych značiek skôr určite ohovoril ,hlavne keď kupujete pílu. Je to zariadenie kde sa môžete škaredo poraniť pri troche nepozornosti . Ak el- pílu tak niečo dobou overenejšie .Stiga ,Stihl ,Huskvarna ,Partner,Dolmar -Makita.
Odpovedať
@roman_droppa na husquarne sa pri nepozornosti neda porezat? Kamos sa pyta
Odpovedať
@roman_droppa každá píla uvádzaná na EU trh musí spĺňať určité požiadavky dokonca aj tá čínska. Niekomu to možno stačí nepotrebuje dať za pílu 700-800 € ak s tou pílou bude rezať nejaké drobnosti aj to výnimočne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore Naozaj si myslíte že brzda u číny ako Hecht či Fieldmann bude mať rovnaké brzdné parametre ako brzda u Husqvarna ,Dolmar- Makita alebo Stihl ?
Odpovedať
@roman_droppa bude rovnako ako znackova splnat europsku normu.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Keď uvidím v lese na odvetvovaní motorovú pílu Hecht,Fieldmann,Gude ...ktoré tiež splňajú europske normy potom vám dám za pravdu.
Odpovedať
@roman_droppa " Naozaj si myslíte že brzda u číny ako Hecht či Fieldmann bude mať rovnaké brzdné parametre ako brzda u Husqvarna ,Dolmar- Makita alebo Stihl ?" Si myslíš že Made in CHINA nenájdeš na spomínaných výrobkoch??? 😄 Ja mám pílu síce nie elektrickú ale mot. z Tesca samozrejme že je to Made in China, ale ver mi že nakoľko nepílim s ňou veľa /nechodím do hory/ ale na môj účel plní svoju funkciu na 100% a nechcel som a ani nedám za zn. pílu 300-500€ pretože viem že je samozrejme kvalitnejšia ako moja, ale ak sa jej aj teraz stane po 6,rokoch používania ju nebudem vôbec ľutovať zobrať ju na zberný dvor a vyhodiť ju..Neboj sa už aj na zn. pílach sa "obmieňajú" súčiastky z kovových na plast ktorý vydrží asi vieš koľko... 😞
Odpovedať
@roman_droppa neporovnávaj profi ktoré sa používajú nonstop musia vydržať veľkú záťaž , do domu to nikomu netreba, stačí i tá najlacnejšia, bezpečná je istotne každá , rozdiel je len vo výkone a naviac téma je elektrická s tou isto do lesa nepôjdeš
Odpovedať
@roman_droppa takze Husqvarna a stihl sa kupuje na tazbu koli brzde?
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Je jasné že do lesa si každý zoberie kvalitnú značku kvôli výkonu ., Podstatným a nevyhnutným faktorom je však hlavne aj bezpečnosť značkový píl. Napríklad Jonsered 2145 boli často brávané do lesa ako odvetvovacie píly .A to bola iba lacná farma z obsahom 45 cm3 a nie žiadna profi píla. Ale splňala ľahkosť ,kvalitu a bezpečnosť. Na druhú stranu poznáš niekoho kto si zoberie do lesa taký Hecht 958 ktorý pritom má 58 cm3 ?
Odpovedať
@roman_droppa ja som si do lesa zobral minuly rok hecht 45 a cuduj sa svete 30m dreva v pohode a brzda funguje😉 este mi prosim napis kto si do lesa berie pilu na odvetvovanie a druhu na tazbu. 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@profistavbari Každý pilčík.
Odpovedať
@roman_droppa 😂 prepac ale toto je pekna hlupost. Lahku pilu si mozes zobrat do prerezavky ale v tazbe pilu nemenis😉
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Traktor odvezie...a čo robíš po tom siahneš.
Odpovedať
@roman_droppa takze profes. podrezes a potom farmar. Obrezavas👍😀
Odpovedať
Profilova fotka
Vždy je dobré keď sa niečo nové naučíte.
Odpovedať
Profilova fotka
ja dam prispevok k teme, osobne zacinam tuto znacku preferovat, pre domaceho drobneho kutila ako som ja ideal - zo stiepkovaca dreva som bola nadsena, elektricka pila rovnako splnila moje ocakavania pre pilenie konarov v zahrade a najnovsie som si od nich kupila priamociaru pilu a rovnako spokojnost 😉 za mna - dostatok muziky za par korun
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Tak kolega z práce mi doniesol vrtačku Fieldman na opravu .Vraj sa zasekla hlavička vrtačky keď začal vrtať do steny. Pozrel som to ,nezasekla sa , ale rovno celá rozpadla. Kvalita made in Fieldman . Hneď som zdrbal či je bezdomovec či si nevie kúpiť normálnu značkovú vrtačku a hodil som mu to do smetí. Potom ma však ukecal a tak som mu ju opravil ,samozrejme že som mu kúpil novú hlavičku. Pre všetkých čo sa ulakomili na tento zelený zázrak ,píšem vám postup ako vymeniť hlavičku keď sa vám stane to isté . 1. Hlavička je istená skrutkou ,tú musíte vyskrutkovať a má opačný závit . Vrtačka bohužial nemá zafrezovanú drážku pred hlavičkou takže si ju neuchytíte vydlicovým klúčom a neodtočíte .Takže buď rozoberete vrtačku ,upeníte do zveráka a vyskrutkujete hlavičku ,ale je aj taký fígel bez rozobratia....založiť imbusový klúč do čelustí a prudko po ňom švihnúť kladivom .Hlavička by sa mala povoliť. Potom už len naskrutkovať novú hlavičku .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Mate niekto skusenost s touto znackou? Je ich tolko, ze s muzom absolutne netusime, chcela by som aj ja prilozit ruku k dielu a pomoct pri takychto pracach, lebo je toho fakt vela, co treba porobit, tak sa informujem, ze ci je to ok znacka a najde sa u nich nejake naradie aj pre take nezne ziena ako som ja 😄
Odpovedať
@halepka Ja si od Fieldmanu nekúpim už nič! Kúpil som len raz - kosačku, a problém na problém. Na oči síce pekná, ale len ju do obývačky na policu a pozerať na ňu,... nie na robotu. Materiál nekvalitný, - blato, jednoducho ja by som to radil takmer do kategórie hračiek. Toľko moja skúsenosť.
Odpovedať
@halepka cinsky odpad
Odpovedať
Profilova fotka
@halepka my mame od nich niekolko produktov a v pohode. ono to na tu pracu okolo domu staci, tiez pomaham sem-tam muzovi a mne sa s nimi robi uplne v pohodicke. samozrejme, ze so vsetkym narabat neviem, ale tak ucim sa rychlo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@klopatka tak to je fajn. nahodou, ked pises, ze toho mate viac mate od nich aj aku veci?
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 otec mal, skúsil som. doteraz som aj kosačku používal zásadne len benzínovú, niekomu môže prekážať neustále dolievať benzín, ja s tým nemám najmenší problém, robím to rád. a mám pocit, že oveľa viac utiahne aj do kopca.
Odpovedať
kosacku je fajn si vybrat aj podla terenu. nemusis ju tak zbytocne namahat, ak teda kupis slabsi kus. mas na nu aj nejake zarucne prehliadky?
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 no akoze nevyznam sa samozrejme nejak extremne, ale co viem, tak aku skrutkovac sa u nas nachadza 😄 proste take tie zakladne veci, ktore, myslim, najdes v kazdej beznej domacnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
sa len tak pytam, bo pred nedavnom som pozeral co maju vlastne v ponuke a ceny vyzerali viac nez priaznivo, tak som chcel vediet, ako su na tom so zivotnostou a kvalitou
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 no môžem ti povedať, že produkty od nich stále má, využívam ich sezónne sem-tam aj ja. kvalitovo dobré, požičiavame si navzájom a stále sú ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 myslim si tiez, ze na to bezne pouzivanie bohato stacia. neviem teda co konkretne potrebujes a zhanas, mozno ti budu vediet poradit aj s vyberom konkretnej vecicky, akoze realna skusenost s tym vie zakazdym pomoct, to je jasne🙂 tak sa rozhodne najlepsie rozhoduje a nakupuje.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?