Menu Forum

Aku skrutkovač/vŕtačka do cca 100€

3. jún 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
vvladd
Registroval sa 22. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
vvladd
 Chcel by som Vás poprosiť o radu v rozhodovaní, prípadne o rozšírenie mojich obzorov.

Chystám sa prerábať komplet byt + sem tam nejaké vŕtanie do dreva a skrutkovanie. Podľa článkov, príspevkov na fórach a podobne, som si viac menej vybral tieto tri aku skrutkovače:

Makita DF330DWE
Makita 6271DWPE
prípadne parametrovo najsilnejší
MAKTEC MT071E

DF330DWE sa mi pozdáva hlavne kvôli malej váhe (budem robiť sadrokartónové stropy) a LION batérií, ale odrádza ma napätie.
Na 6271 ma zas odrádza NiCD batéria, ale hovorí v jeho prospech cena (o cca 25€ menej) a vyšší výkon ako DF330.
Maktec MT071E sa mi pozdáva kvôli výkonu, 18V LION batérií, ale obávam sa o jeho kvalitu.

Pôvodne som pozeral aj modrý bosh, ale ten je vraj v poslednej dobe poruchový.

Ďakujem vopred veľmi pekne za názor.
29. máj 2014 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
richard71 (45 r.)
1
Registroval sa 7. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1472 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
richard71 (45 r.)
1
Registroval sa 7. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1471 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
 @vvladd
@vvladd z tychto troch by som bral DF330DWE .. koli LioN a na SDK ti to urcite bude stacit
29. máj 2014 o 13:29  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
micusska (22 r.)
3
Registrovala sa 20. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 42 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Hlohovec.
  • Staviam dom
    okres Hlohovec
fotoportrét
fotoportrét
micusska (22 r.)
3
Registrovala sa 20. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 42 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Hlohovec.
  • Staviam dom
    okres Hlohovec
 @vvladd - nie že by som sa rozumela.... ale priateľ môj by ti určite odporučil makitu emoticon je už na tebe pre ktorú sa rozhodneš emoticon
29. máj 2014 o 13:40  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
igigi
Registroval sa 26. januára 2013 na modrastrecha.cz. Pridal 542 príspevkov. Má 4 priateľov. Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
igigi
Registroval sa 26. januára 2013 na modrastrecha.cz. Pridal 541 príspevkov. Má 4 priateľov. Slovensko.
 ja by som odporucil pockat na akciu v Lidl a kupit Parkside, su porovnatelne kvalitou s tymitou a cenou tretinove az polovicne...
29. máj 2014 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
Registroval sa 6. mája 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
Registroval sa 6. mája 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov. Okres Bratislava.
 Maktec je Makita, pre porovnanie môže byť modrý a zelený Bosch, alebo DeWalt a Black&Decker.

Tie drahšie Makity sa robia v Japonsku, tieto lacné budú asi Čína všetky, Maktec bude Čína určite. Rozdiel bude vnútri, v ložiskách, motore. Na doma to podľa mňa stačiť bude a keď tak to je v záruke.

Čína ešte neznamená zlé, mám omnoho drahší model od Panasonic a kvalitou je ďaleko za mnoho Made in Germany/Japan (no zase tá cena.. :( ).

Inak, ešte pozrite na našom trhu Hitachi, podobná cena a kvalita (ak nie lepšia) ako Makita emoticon

NiCD batérie ako také nie sú zlé, len sú väčšie, ťažšie a treba ich nechať vybiť kvôli pamäťovému efektu. 6271 má kamarát a nevie si ju vynachváliť (a to ju kupoval z bazáru). Batérie NiCD sú aj lacnejšie (moja 18V LION stojí toľko čo DF330DWE :( )

Ale hlavne, MAkitou sa to nedá pokaziť, porovnávať parametre len tiež nie je vždy dobré lebo každý výrobca si to testuje inak no a potom niektorí trošku podvádzajú emoticon Už len to, že Makita uvádza dva uťahovacie momenty niečo znamená emoticon
29. máj 2014 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
xywy (35 r.)
Registroval sa 12. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 115 príspevkov. Ružinov, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
xywy (35 r.)
Registroval sa 12. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 115 príspevkov. Ružinov, okres Bratislava.
 @skkayman Ja len k tej Makite - pozor kde ju kupujete. Tiez som zvazoval, chcel som z eshopu ale ako som zistil na stranke Makity, ak kupis u neautorizovaneho predajcu, nemas vraj zaruku. Osobne by som sa s nimi asi aj sudil, ale mas to na zvazenie. Ja som potom siel do AEG BS-18-g2-LION. Za 130 som zohnal

http://www.makita.sk/
29. máj 2014 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
 Pravda, kupoval som z eshopu ale je na Makiťáckej stránke ako autorizovaný emoticon
http://www.makita.sk/zoznam-autorizovanych-e-shopov

Neviem či môžem reklamu robiť, že ktorý eshop tak cez správu kľudne emoticon Boli najlacnejší a mali skladom kladivo Makita čo som potreboval emoticon

Ono s tou zárukou je to tak, že v tom ehope záruka musí platiť aj keď ide o neautorizovaný obchod, ale ak ten začne robiť problém tak ostáva len súd (plus je tam riziko kúpy falzifikátu.. Makita má vo svete dosť meno na to aby bolo dosť falzifikátov na trhu). Takže ako xywy poznamenal, autorizovaný obchod emoticon Hitachi má aj jeden reťazec z Nemecka na predajniach inak.
29. máj 2014 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
 @igigi Lidl značku Parkside som už občas kúpil ale to len na veci, ktoré viem, že použijem dva tri krát za ich životnosť. Ale zase nerobia vraj moc problém s reklamáciu :D
Inak radšej niečo aj s menom, nech to kúpim len raz emoticon
29. máj 2014 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dominik_boksansky
66
Registroval sa 29. septembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1308 príspevkov a 1 album. Má 33 priateľov. Okres Spišská Nová Ves.
fotoportrét
fotoportrét
dominik_boksansky
66
Registroval sa 29. septembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1308 príspevkov a 1 album. Má 33 priateľov. Okres Spišská Nová Ves.
 @vvladd
@skkayman Taktiez by som siel do Parkside od Lidl. S tymito AKU skrutkovacami mam skusenost a mozem povedat, ze su spolahlive aj pri kazdodennom pouzivani. Dovolim si tvrdit, ze sa uplne vyrovanju Bosch rovnakych parametrov, pricom za cenu Bosch kupite aspon 3 Parkside.
29. máj 2014 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
johny14 (32 r.)
63
Registroval sa 14. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 288 príspevkov a 2 albumy. Má 11 priateľov. Okres Trenčín.
  • Prestavujem dom
    okres Trenčín
fotoportrét
fotoportrét
johny14 (32 r.)
63
Registroval sa 14. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 288 príspevkov a 2 albumy. Má 11 priateľov. Okres Trenčín.
  • Prestavujem dom
    okres Trenčín
 ja mam z lidlu parkside 18v s lion batériou, stala 60 euro, zatial som ju nejako moc nepouzival, ale zaruka je 3 roky, takze nemam strach, inak mam odtial vrtacku, s ktorou som sramoval uz pekne vela betonu, aj v pivnici som zvacsoval otvory na okna, kde mame kamenne mury, a zatial stale slape, a to ju absolutne nesetrim, vsak je v zaruke emoticon miesam s nou lepidlo, maltu, atd...mam odtial aj striekaciu pistol ktora nefungovala po prvom pouziti, tak som ju reklamoval a po mesiaci mi dali uplne novu, takze v pohode, aj flexu 125mm mam odtial, a vsetko fachci ako ma
29. máj 2014 o 20:13  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vvladd
fotoportrét
fotoportrét
vvladd
 Ďakujem veľmi pekne za názory a rady. Nad tým Parkside som tiež rozmýšľal, len ktovie, kedy ho dajú do predaja. Takže môj výber sa nezúžil, ale práve zväčšil emoticon
30. máj 2014 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maluchm (39 r.)
4
Registroval sa 1. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 105 príspevkov a 3 albumy. Má 4 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Staviam dom
    Veľký Kýr, okres Nové Zámky
fotoportrét
fotoportrét
maluchm (39 r.)
4
Registroval sa 1. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 105 príspevkov a 3 albumy. Má 4 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Staviam dom
    Veľký Kýr, okres Nové Zámky
 @vvladd ja som kupil cez eshop METABO BS12 NICD....som s nim spokojny...stal 85 eur aj s postovnym...
30. máj 2014 o 09:46  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lacoj
Registroval sa 23. mája 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 125 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Žilina.
  • Snívam o dome
    okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
lacoj
Registroval sa 23. mája 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 125 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Žilina.
  • Snívam o dome
    okres Žilina
 ja mam modrú Einhell už niekoľko rokov a v poslednej dobe veľmi používaná (skrutkovanie 100m2 dlážkovice) a som veľmi spokojný. Dá sa zohnať okolo 60
30. máj 2014 o 10:12  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stevosk
227
Registroval sa 5. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 272 príspevkov. Má 85 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
stevosk
227
Registroval sa 5. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 272 príspevkov. Má 85 priateľov. Okres Bratislava.
 Záleží od použitia na ľahké práce nad hlavou niečo lahučké (t.j. to prvé), ak chceš s tým zavŕtavať niečo do hutnejšieho materialu (napr. hrubšie plechy) tak by som zvolil niečo ako http://www.akciovenaradie.sk/steps/eshop/20-1-Akumulatorove-naradie/317-2-aku-skrutkovace/5/2011-aku-vrtaci-skrutkovac-MAKITA-BHP446Z (zase je to o kus ťažšie a v cene nie je ani druhá baterka)
30. máj 2014 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matthewcheck
Registroval sa 29. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
matthewcheck
Registroval sa 29. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Košice.
 @vvladd no asi si zacal hladat v spravnej chvili, od 5.6. ju maju v lidli: http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-210E384F-56B159BB/www_lidl_sk/hs.xsl/ponuka.htm?id=234
to odoberatelne sklucovadlo je super vec ... skoda akurat ze nedodavaju 2x AKU

NiCD v dnesnej dobe by som uz nekupoval, je s tym iba ostara ...

ja aj tak zvazujem ci si radsej nekupit nieco znackovejsie, rozhodujem sa medzi:
Bosch GSR 10,8-2-Li
Makita TD090DWE

Ta Makita je ale razovy utahovak ... krutiaci moment na utahovanie 3x vyssi v porovnani so skrutkovacmi ... cena porovnatelna ... neviem vsak ake by mal razovy utahovak nevyhody v porovnani s aku skrutkovacom ... viete poradit?
Na videu na nete (https://www.youtube.com/watch?v=-WgD3yyssEM) to vrta sruby do dreva ako do masla pri drzani dvoma prstami, navyse ako pise stevosk vyssie, na nepristupnych miestach je to na nezaplatenie ...

Viem ze za tu cenu si kupim 2x (3x) Parkside ... co ale neurobim, kupim si iba jeden ... a teda nemam k tomu druhy akumulator ... a v pripade poruchy ostavam bez naradia (otazne je ci sa Parkside pokazi skor ako Bosch/Makita ... avsak vrtacie kladivo Parkside ktore som si nedavno kupil dlho nevydrzalo, odislo sklucovadlo ... a nie je prijemne ostat pocas prace bez naradia ... este ze sme ho nejako dali dokopy a mohli pokracovat)
30. máj 2014 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
portianko (37 r.)
10
Registroval sa 2. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 336 príspevkov. Má 12 priateľov. Trnava, okres Trnava.
  • Prestavujem dom
    Trnava, okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
portianko (37 r.)
10
Registroval sa 2. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 336 príspevkov. Má 12 priateľov. Trnava, okres Trnava.
  • Prestavujem dom
    Trnava, okres Trnava
 @vvladd lidl bud tyzden, za tu cenu aj dve emoticon
http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-27431C20-5BDCF9B2/www_lidl_sk/hs.xsl/ponuka.htm?action=showDetail&id=7118

(sorry za zdvojenie, az teraz som si vsimol ze ti to uz pisal Mathew emoticon
30. máj 2014 o 16:01  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
Registroval sa 15. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1127 príspevkov a 2 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
Registroval sa 15. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1127 príspevkov a 2 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Trnava
 Ja mam makitu 453 s dvoma lilon baterkami, ma to aj priklep a velky krutiaci moment. Som s nou spokojny.kupoval som ju v kamennom obchode za najnizsiu internetovu cenu. Stala 220€.
mam aj staru bosch s dvoma obycajnymi baterkami a uz ma aj pokazenu hlavicku a odisli baterky.takze ta kvalita neni taka..a to stala 12000sk.
30. máj 2014 o 16:25  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9618 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9611 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @originalx a to si mal modry ci zeleny bosch ? Ja mam dewalta a nedam na neho dopustit. Inak priklep (na skrutkovacke) je podla mna totalne zbytocna zalezitost, akuat to zbytocne vazi viac.
30. máj 2014 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
  • Staviam dom
    okres Trnava
 @majkoj modry.zelene nekupujem.
30. máj 2014 o 19:58  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
fotoportrét
fotoportrét
skkayman
1
 @matthewcheck Rázový uťahovák je určený na niečo iné ako skrutkovač. Je to niečo ako príklepová vŕtačka (ktorú inak by som už použil len v nutnom prípade, radšej kladivo emoticon ) len na rozdiel od nej tam pomáha s otáčaním. Je to vhodné na práce kde treba silný uťahovací moment kde už by bol aj problém to udržať (minule som vŕtal 50cm dieru do drevotrieskovej dosky a nechcelo sa mi montovať ten držiak na druhú ruku - skoro som si zlomil pravú pri tej sile, a to má moja vŕtačka "len okolo 50-60Nm).

Najlepšie to ukáže asi video emoticon
https://www.youtube.com/watch?v=GGzSu5jgmPQ

Ono s oboma sa dá robiť to isté len každé je vhodnejšie na niečo iné emoticon
30. máj 2014 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
foox
Registroval sa 14. júla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
foox
Registroval sa 14. júla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov. Okres Trnava.
 Ak je to do bytu, odporúčam skôr Vŕtací skrutkovač Skil 6222AA. Za zlomok ceny, bez obmedzenia bateriou, 6m kabel je dostatočný, mám, na drobné práce - úplná spokojnosť
31. máj 2014 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vvladd
fotoportrét
fotoportrét
vvladd
 Ďakujem veľmi pekne všetkým za názor emoticon
Zrejme ostanem pri tej Makite Makita DF330DWE.

Ale mám jednu otázku. Neviete ako je to s uplatnením záruky, ak si kúpim Makitu v Čechách, ale z autorizovaného shopu?

Vďaka
3. jún 2014 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mcdog
4
Registroval sa 15. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 833 príspevkov. Má 7 priateľov. Komjatice, okres Nové Zámky.
fotoportrét
fotoportrét
mcdog
4
Registroval sa 15. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 833 príspevkov. Má 7 priateľov. Komjatice, okres Nové Zámky.
 Este by som sa pozrel po Stanley FatMax....ma to vnutornosti z DeWaltu
3. jún 2014 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “Na reklamu slúži profil Profesionála”
22. okt 2015 o 15:11 • andrejstavbyveduci