Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pssclient mne este bolesti nezmizli, pisala som, ze sa citim uplne inak mobilna po tych hodinach.. a to, ze bolesti sa mozu objavit a viacej zo zaciatku, povazujem za normalne.. lebo sa natahuju a hybu svalove skupiny, ktore dovtedy spali, alebo boli v kŕči a pod. Ja som tiez prvy tyzden - dva bola na tom horsie ako predtým, nie vinou zlého cvicenia, ale tym, ze som presne citila, ze to telo pracuje tam, kde má, kde ma tie slabe miesta..
Odpovedať
Profilova fotka
@pssclient joga je placebo! odpadnem!!! :-D to je akoby si povedal, ze chodza, ci plavanie alebo akekolvek ine cvicenie je placebo. aj ked si doma sadnes na makky koberec, urobis si caj a relaxujes, aj to je placebo? ;-)
Odpovedať
@bibi78 nerobme tu z toho flame: ) skor som myslel ten psychologicky rozmer jogy. (btw. presne to si myslim, ze ked si doma sadnem na koberec, pijem cajik a relaxujem, tak nemusim to nazyvat joga a pritom efekt to ma ten isty.) cely pripevok bol v tom zmysle, ze aj fengsuei aj joga je podla mna len nalepka na nieco uplne bezne a netreba za to platit prehnane peniaze. ale ani neodsudzujem ludi ktori tak cinia, je to kazdeho vec. (a take yogapants su super vynalez : )
Odpovedať
@katrin21 prid do mojho rodneho mesta vyskusat kupelnu liecbu (napr. tu:http://horezza.sk/hotel-granit-piestany/?page_id=36).
Odpovedať
Profilova fotka
@pssclient diky, ale to mne nepomoze, ver mi.. to je take docasne. ja potrebujem aby sa telo hybalo, rozhybalo, klby vsetko.. a na to je joga idealna. kedysi by si ma na nu nedostal, nudaaaa, ale teraz ma to aj bavi :) dozrela som asi na nu proste.. a prave aj po tej duchovnej stranke, na ktoru neveris :) Kupele moc nemusim.. mala som cely zivot Bojnice pod nosom, som od PD povodne.. ( teraz som v TT, PN je blizko...) obcas OK, ale nejako to neni to prave pre mna.. ani wellnes vikendy.. vzdy z nich odídeme skor, nudim sa tam :-D a kazdopadne , ja tej duchovnej stranke jogy verim... napr. astangha joga primary lessons iba uvolnuju , relaxuju telo.. ale druha seria uz aj otvara čakry, ale tak na nu neviem ci niekedy budem mat, kazdopadne čakry mam pootvarane, az na jednu, vsetky :) takze . Asi preto som na tu jogu dozrela a uz ju možem.
Odpovedať
Profilova fotka
@pssclient no rozhodne ohen na streche nechcem rozduchavat :-D ;-) . prislo mi len velmi vtipne, ze placebo. Ved to, ze nazvi si to ako chces, kludni si medituj doma alebo v nejakom super nadupanom centre, aj tak to splna ten isty ucel, ale placebo to nie je. Kazdopadne som pochopila Tvoj prispevok, len ta nesikovna nalepka mu nepristala. Inak, suhlas, cajik, kobercek a dobra hudba je .... nech si kazdy doplni ;-) :-)
Odpovedať
@katrin21 nerad ti borim presvedcenie, ale nic take ako duchvna stranka jogy nie je ...http://www.cracked.com/article_19283_7-ancient-forms-mysticism-that-are-recent-inventions.html
Odpovedať
Profilova fotka
@pssclient ja sa s tebou nejdem ani o tom hadat, ani ta presviedcat, bola by to strata casu :)
Odpovedať
ze jaka debata sa tu strhla :)
Odpovedať
@lindusik ... ja sa preto komentarov, ktore s temou fora nesuvisia zdrzujem Ak ma niekto oslovi velmi rada pomozem radou, napisem, usmernim, kazdemu kto prejavi ozajstny zaujem a potrebu riesit svoje byvanie aj pomocou feng suej, ak sa tak niekto rozhodne ma na to svoje dovody o ktorych vie len on sam ... P.S. mnohi si to zamienaju s interierovym dizajnom, svedci to zial o nedostatku informacii, nezalezi ci zijeme v azii, na slovensku alebo na severnom pole, ono to div sa svete funguje naozaj vsade :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý večer, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu .... už som veľmi zúfalá a skúšam všetko, tak ma napadlo či mi nepomôže FS ... mám 7 ročného syna ktorý má stále zdravotné problémy priedušky, kašeľ a každý týždeň sa opakujúce hnačky ... testy má všetky negatívne ... odmieta jest akúkoľvek zeleninu a v jedle je veľmi prieberčiví, bývame v poschodovom dome a syn má izbu na poschodí oproti schodom, v septembri nastúpil do 1 ročníka ... a ako začali zdravotné problémy tak sa zmenilo aj správanie, neposlúcha, nerešpektuje nás, stále za všetko plače a stále vydáva všelijaké zvuky ... prosím pomôžte mi už som zúfalá ... :-( dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@daduska FS je to isté ako psychológ, ak nepozná všetky podmienky, nemôže pomôcť. Musíte sa veľmi otvorene pozrieť na svoj život, nezastierať a neprikrášľovať, to čo Vy ešte pokladáte za vhodné, dieťa už môže vidieť ako konflikt. Každý máme hranicu toho, čo dokážeme, ak chce niekto viac, bude frustrovaný celý život a prenáša to aj na deti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daduska ked neje ziadnu zeleninu, necudujte sa ze je stale chory..
Odpovedať
@daduska vsak si si odpovedala sama. Prestan dietatu ustupovat a natlac do neho tu zeleninu a vsetko zdrave jedlo. A prestanu aj hnacky 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Mozno zistit co sa v skole deje. Suvislosti to mat moze.
Odpovedať
Profilova fotka
@daduska nema celiakiu, ked ho prehana? robili mu testy aj na toto? neprehana ho len po nejakych jedlach? napr. po mliecnych , smotanovych a pod? zeleniny sme ani my ako deti vela nejedli a tu sme :) moze to byt aj psychicke, ale nemusi...
Odpovedať
@daduska poslala som spravu
Odpovedať
@daduska ... pľúca podľa čínskej medicíny majú za úlohu regulovať prívod čchi (energie) do všetkých orgánov, sú dvoranou všetkých ciev, pretože krv nimi musí prejsť, aby sa okysličila a mohla ísť ďalej do srdiečka ..neznášajú chlad ani horúčavu, párovým orgánom je hrubé črevo do neho sa organizmus snaží prenášať ochorenie aby chránil pľúca (preto tie hnačky) , ich citom je smútok ... Prináleží im prvok KOVU..... no a na ten sa zameriame, plus sa môžeme pozrieť na prúdenie energií v dome a jeho izbe, ostatné v správe ....
Odpovedať
Profilova fotka
@janefs dakujem veľmi pekne idem čítať
Odpovedať
Profilova fotka
zeleninu som skúšala na všetky spôsoby a do školy idem práve zajtra ... dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@benco 1x mal zápal priedušiek ako 4 mesačný a to bol do 1 roka dojčení ... takže iba stravou to nieje
Odpovedať
my sme mali vsetko podla feng-shui ale deti boli stale chorlave, tak sme sa snazili to spravit ako normalny ludia a choroby pominuli. Tak sme radi. clovek musi vsetko vyskusat.
Odpovedať
@jojo2jojo vo feng suej ide hlavne o to co je vonku v okoli, samozrejme niekdy su potrebne napravy ale to neznamena ze si interier nemozete urobit po svojom, zial mnohi poradcovia hlavne na slovensku riesia len to co je dnu, bez poznania vplyvu hory a vody ... a potom je tu i otazka spravneho nacasovania ... samozrejme nevyriesi to za nas vsetky problemy , prajem Vam aj detickam pevne zdravie a nech sa Vam dobre byva
Odpovedať
@expertka8 neurobiime skupinu? zalozim ale potrebujem tam napisat moderatorov...neviem na co..ale třeba dvoch nepoznáš este niekoho kto by bol ochotny..a budeme mat info v spoloc skupine...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@janefs tiez mam z toho gulas. jedna metoda -skola kompasu pise o rozdelovani sektorov podla vstupu do domu a presne rozdelenie sektorov a svetovych stran podla S-J osi, druha metoda /napr. Joe Yap/ hlasa, podstatne je, kde dom sedi a kam pozera a podla toho urcit dobre a zle sektory pouzitim mriezky /9 dielov/. V prvom pripade mam dom uplne zle a v druhom uplne dobre....
Odpovedať
@janefs ahoj, kde si prosim studovala? ako je to s tym sektorovanim na pozitivne a negativne v dome? uz som tu spominala, jedna metoda ide podla vstupu do domu a druha podla knihy J. Yapa je podla toho kde dom sedi a kde pozera a urobi sa mriezka 9 miestna a urcia sa sektory. Ak si vyskolena v Nitre, asi viem, co mi odpovies, lebo ten pan vysektoruje este aj mesto a planetu na dobre zle sektory, navyse Gua cisla pocita uplne naopak ako vychadzaju podla datumu narodenia, keby som sa mala riadit podla jeho tvrdeni, asi by bol vhodny pozemok pre mna az ten 56./a za kazde posudenie vhodnosti zaplatim 100 eur minimalne/ a kedze sme s muzom kazdy iny typ vychodny -zapadny/ tak to aby sme kazdy spavali v inej spalni som pochopila, alebo radsej sa rozviest, aby sme mohli mat obaja pre seba idealny dom....
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@marcela91 marcelka len ziadnu paniku, metoda o ktorej pise Joe yap je jedna z metod ...tzv metoda 8 domov, ktora tak ako cloveku tak aj domu podla jeho umiestnenia priradi vlastny trigram tzv Ming Kua a potom ma dom bez ohladu na to kto v nom byva sektory vhodnejsie na izby a menej vhodne na kuchynu, sklad a pod. Nie kazdy tuto metodu pouziva a neznamena ze ak ju nepouzijes ze mas zle feng suej
Odpovedať
@marcela91 ... tu ta musim poopravit, zabudni na chvilu na knihu od JY.. Existuju dve zakladne metody s ktorymi sa mozes v knihach stretnut, ta ktora pouziva umiestnenie hlavneho vchodu a vobec nepouzivaju pri tom kompas s tym ze hlavny vchod je oblast kariery...a vobec ich nezaujima aka je to svetova strana. je to tzv. new age vetva ...nie je tu priestor na podrobnejsi vyklad preco naco, je oblubena na zapade v usa, nepotrebujes kompas a je to jednoduche. Ale ja patrim k zastancom klasickej školy, teda že kariera je na severe a teda musim urcit stred domu a potom presne svetove strany. Nie som z Nitry, dokonca som nikdy v Nitre nebola. So štúdiom je to na Slovensku veľmi zle :-)
Odpovedať
@marcela91 ... ta metoda 8ich domov .. ked ides stavat je celkom napomocna pretoze si podporis byvanie umiestnenim izieb podla nej, a potom si podla vlastneho kua vyberies aj vhodny smer postele, alebo pisacieho stola a pod. nezufaj ze ste kazdy iny typ ..protiklady sa pritahuju, okrem toho je tu mnoho dalsich veci ktore ta v domceku podporuju, alebo si to vies vhodne prisposobit. Uplne najviac je energia, ktora prichadza do domu z okolia, na to mnohi zabudaju. Mas tam vchod, ktory zase moze podporovat teba ...mozes si oblubene kreslo natocit, je vela moznosti vyuzit svoj spravny smer A potom su tu prvky podla datumu narodenia ale nie len podla roku ako je Mung Kua ale hlavne podla nebeskeho kmeňa dňa tvojho narodenia, to ťa najviac charakterizuje ... tvoja životná cesta ..atd atd no hlavne sa drzat zdraveho rozumu :-)) Určite si dokážeš nájsť alebo prispôsobiť domček v ktorom budete obaja šťastní. Vo FS ide o to aby tok energie v nom prudiaci mal na Vas blahodarny vplyv. ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?