Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
@miska1981 postel nesmie byt oproti dveram. Najlepsie je ak by bola diagonalne. Alebo ak by bola na stene oproti dveram tak tak ju treba posunut viac do rohu, tak aby nebola oproti dveram.
Odpovedať
Profilova fotka
@majda27 tak ja ju uz nemam kde dat...jedine čelom k tej stene kde je z druhej strany vana...lenze ani to nema byt a potom budeme mat hlavy pri dverach...
Odpovedať
@miska1981 tak prave som našla toto: "pokial ina moznost nie je tak je idealne medzi postelou a dvere dat nieco, cim tu energiu spomalis - nejaku prekazku ako napriklad kvety alebo paravan". Toto napadlo aj mna, ze ak by si nieco medzi dvere a postel dala, tak by to prerusilo, a nebol by to problem.
Odpovedať
@miska1981 Posteľ v priamej línii s dverami Ak musíte posteľ umiestniť tak, že vaše nohy smerujú k dverám (nie len vstupným do izby, môžu to byť akékoľvek dvere, teda aj balkónové) umiestnite paraván, záves alebo kus nábytku medzi dvere a posteľ na eliminovanie straty vašej energie počas spánku. Posteľ pod oknom Keď máte posteľ umiestnenú pod oknom pokúste sa vytvoriť na noc pevnú "stenu" za hlavou, napr. pomocou závesov.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ahojte :),kocky potrebovala by som radu od dobrej dusicky.Pred mesiacom sme kupili byt,spalna susedi s kupelnou,konkretne so stenou kupelne,kde su dve umyvadla a aj vana :(,a ked sme prerabali podlahu,vykukli na nas dve rury,zrejme vodovodne zo zeme,cize voda ide popri stene dolu v rurach.Postel mozem dat tak,ze budeme mat hlavy nad rurami :((((,neviete mi poradit,ako to osetrit?Dat nieco dole k tym ruram?Na tu stenu chcem dat bambusovy obklad,je to ok?Prosim poradte.Dakujeeeeem
Odpovedať
Profilova fotka
@janefs @majda27 Ahojte ,kocky potrebovala by som radu od dobrej dusicky.Pred mesiacom sme kupili byt,spalna susedi s kupelnou,konkretne so stenou kupelne,kde su dve umyvadla a aj vana :(,a ked sme prerabali podlahu,vykukli na nas dve rury,zrejme vodovodne zo zeme,cize voda ide popri stene dolu v rurach.Postel mozem dat tak,ze budeme mat hlavy nad rurami :((((,neviete mi poradit,ako to osetrit?Dat nieco dole k tym ruram?Na tu stenu chcem dat bambusovy obklad,je to ok?Prosim poradte.Dakujeeeeem
Odpovedať
@mravvcek ahoj a neda sa ti postel otocit do inej strany?Co ja viem tak by nemalo byt celo postele oprete o takuto stenu. Skus sa popripade opytat aj na tomto fore: http://www.fengshuiharmony.sk/index.p...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mravvcek zaujimam sa o FS,ale toto ma naozaj zaskocilo,teda nevedela by som ako to osetrit ani ja 8-) ako pise @majda27 skus napisat otazku na www.fengshuiharmony.sk...tam Ti urcite Tina poradi co mas spravit ;-) ja viem len tolko,ze sa neodporuca mat ani vodnú podlahovku pod postelami,tiez sa treba toho vyvarovat ;-) inak rada by som Ti pomohla ale fakt netusim
Odpovedať
Profilova fotka
feng shuey je blud. su to vsetko podvodnici.
Odpovedať
Profilova fotka
@mravvcek daj tam velke okruhle zrkadlo.. zrkadlo akoze rusi zle energie ktore idu z kupelne..
Odpovedať
ahojte...necitala som celu temu priznavam... :-S potrebujem poradit prosim...ktora kniha feng suej je najlepsia na zariadovanie domu? mam 2 knihy, ale ani v jednej nie je to, co potrebujem :-( a ak tam nieco je, tak zlozito napisane!! chcem podrobnu a zaroven polopate napisanu knihu, kde je vsetko!!!: jednotlive izby...HLAVNE farby, rozmiestnenie nabytku, ...atd. Prosim, poradte mi!!! ;-) dakujem.
Odpovedať
ahojte, prosim vas je vhodne na WC sedatko s vodnym motivom? konkretne je to cervena ruza scasti akoby vo vode ponorena.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaroe nema to podla mna ziaden vplyv :-)
Odpovedať
Profilova fotka
prosim o radu ;-) jedine miesto kam dat synovu postel je uložiť postel tak, že nad hlavou bude mat trám. sice prekrytý sadrokartonom, ale predsa mu bude niečo nad hlavou visieť :-| možem nejak zabraniť negat. energii nad hlavou? :-| alebo to nie je problem? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
nikto??? :-(
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cigaretka5 Ahoj, môžem sa prosím opýtať, aj keď je to starý príspevok, keď zónu úplne napravo od vchodových dverí mám spálňu ale je to dom do písmena L, a vchodové dvere sú v strede spodnej časti toho L a spálňa teda úplne vpravo v pravej časti L, tak ktorá časť je najvzdialenejšia od vchod.dverí úplne vpravo zvislá alebo vodorovná časť L, lebo v zvislej máme tech. miestnosť a vo vodorovnej úplne vpravo spálňu. Nikde som to nevyčítala, asi sa vždy riešia len domy klasické nie takéto do L. Ďakujem za info, ak rozumieš, čo chcem povedať a vieš poradiť.
Odpovedať
@lenulien nepochopila som velmi tvoju otazku, preco potrebujes vediet ktora cast domu je najvzdialenejsia? Ano najvhodnejsie domceky podla fs su s pravidelnym tvarom idealne stvorec, obdlznik, prosim skor konkretizuj problem alebo mi napis spravu.
Odpovedať
@janefs Úplne napravo od vchodových dverí je zóna partnerstva, majú tam byť nejaké sošky v páre, alobo váza s červenými kvetmi, teraz máme byť kocku, tak to tak mám zariadené, ale staviame dom do L, vo vodorovnej časti toho L úplne v pravo je spálňa a v zvislej úplne v zadu je technická miestnosť, ktorá časť je prosím najvzdialenejšia vpravo od vchodových dverí pri dome do písmena L, teraz sa neviem zorietovať, v tej spálni to tak mám zariadiť? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@vasja2 sancta simplicita
Odpovedať
:-) zariadit mozes pekne co sa ti paci ale ak sa ches posilnit oblast partnerstva tak je to vzdy na juhozapade a otazkou ale je ake cchi vo vasom domcure bude vladnut, pravdepodobne bude chybat stred resp. bude mimo domcek , je potrebne sa pozriet na cely pozemok na orientaciu domceka na to co je vonku, odkial prichadza energia a kam sa ruti :-) ...a co sa z nej dostane dostane dnu, parove predmety v spalni urcite neuskodia . V technickych miestnostiach ktore ani velmi nepouzivame bud cchi skor stagnovat.
Odpovedať
dobrý den.... práve dozariadujem moj 2 izbový bytík.... vzhladom na to, že sme štyria z toho 2 deti tak som zvolila varian...jedna izba detská a druhá izna splálno-obývačka.... je teraz na mne ako to sklbit...chcela som postel, nechcela som rozkladací gauč..lebo taký variant sa mi zdá iba akoby hostovský a nie ako DOMA... rozmerovo sa nedá oddelit spálnova čast od obývačkovej ..iba ako nejakou záclonou jemnou... zo stropu až dole.... vie mi niekto niečo poradit aj vzhladom na FS?? dakujem za každý nápad .... ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Pekný deň prajem:-) je tu niekto ,kto by mi vedel pomoct v nasej situacii v rodinnom dome? Naša spálňa je podľa všetkého dosť zle situovaná a bohužial neviem čo s tým. Máme ju na prvom poschodí a pod ňou sa nachádza vchod do domu a kúpeľna ( umývadlo, bidet, wc a sprcha a stavitel tam vyvrtal ešte aj studňu:-( ). Čelo postele je opreté o stenu a teda hlavy sú presne nad wc, bidetom a sprchou a koniec postele začína akurát tam, kde je vstupná chodba do domu. Akurát čo je ok, je nasmerovanie hlav podľa GUA čísla máme čislo 9 s manželom a teda sme orientovaní na juh. Stačilo by dať pod postele zrkadlá, či niečo iné... ďakujem za každú radu:-) @majda27, @kapa34.....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Pokiaľ tomu aspoň trochu rozumiem tak vhodné miesto, kde umiestniš napríklad akvárium s vodou alebo fontánu v byte, kancelárii, dome sa každý rok mení. Vidno to aj v tom to videu http://www.bukera.sk/filmy/feng-shui-.... To isté platí napríklad aj pre orientáciu postele x-) a nás v nej.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?