Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
@veroveronika preco hned pohroma ]-( ak nie su priamo oproti vchodu dvere na WC je to pohoda a zavesit mozes radsej krystalovu gulicku na rozhybanie energie ...ono by to chcelo vidiet takto sa zle radi
Odpovedať
Profilova fotka
@janefs juj dakujem velmi pekne,aj fialova bola medzi favoritmi :-D a mozem ju kombinovat s vanilkovou,resp.bezovou?A este jednu vecicku,obyvacku mam na juh-juhovychod,mohla by byt hneda?Tiez to suvisi s nasimi datumami?Ako zistim ake sme prvky :)
Odpovedať
@janefs ahaaa, dakujem, :-) . No, to vsetko som sa docitala v knihe o feng shui.od guntera satora.plus som googlila....hm :-( , viete poradit, ktore knihy o feng shui su kvalitne?
Odpovedať
@mravvcek ano filaova s vanilkovou, slonovinovou kremovou pohoda, k obyvacke otazka, co chces mat hnede a ake hnede , svetle tmave? na juhovychod a juh lepsie zelena ale niekedy postaci dostatok kvetin ... vo fs sa pouziva viacej prvkov ...co sa tyka interieru tak podla roku narodenia
Odpovedať
@veroveronika ach jo :-) ved to poznas v knihach vsetko nenajdes ...dobra kniha je napr. od Gill Haleovej -Prakticka prirucka feng suej, alebo z novsich Daniela Bailo_Luca Negri- feng suej zit a bydlet v harmonii, Stephen Skinner-Feng suej pro moderni zivot Su to skor prakticke knizocky, na samotne pochopenie principu fungovania fs ale asi stacit nebudu
Odpovedať
@janefs ano, dakujem, popozeram sa teda po knizockach od tychto autorov.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.pluska.sk/byvame/ocistite-...
Odpovedať
Profilova fotka
@janefs d ;-) akujeeeeeeem za rady
Odpovedať
Dievcata, potrebujem radu velmi surnu..... Aka farba je dobra do spalne proti stresu??? Moj manzel ma cely den len stres a chcela by som pre neho urobit spalnu ako "oazu realxu a pokoja" Da sa to s farbou ?
Odpovedať
Profilova fotka
@digysa neviem čo vraví feng-šuj :-) (a myslím, že na Slovensku máme náš rozum), ale o vplyve farieb je známe, že napríklad modrá upokojuje...my sme napríklad dosť neposedná rodina a milujeme modrú farbu (prípadne zelenú)-nie ostré farby, ale príjemné tlmené, a veru musím povedať, že stačí mi kuknúť na stenu a je mi príjemne...do spálne by sa tvojmu mužovi určite páčila jemná bledomodrá (aj ako chlapovi sa mu isto modrá bude páčiť ...ja neviem ako muži dokážu prežiť v marhuľových a ružových domovoch :-D) ( Nemusí by sýta belasá, skôr taká tlmenejšia jemná levanduľová, alebo svetlomodrá s bielou...nám sa spí ako v nebi :-)
Odpovedať
@pocem Dakujem. Modra sa aj nam paci a teraz je asi 100 druhov modrej, takze je z coho vyberat. Tiez budeme mat nabytok aj postel hnede drevo, co spolu ide. A co doplny? Dekoracia? Je nieco konkretne, co dokaze upokojit?
Odpovedať
@digysa ak veris vplyvu prostredia na rozpolozenie cloveka, daj si urobit analyzu FS.. je mnoho sposobov, ako dosiahnut to, aby clovek dokonale zrelaxoval po stresujucom dni, ale FS ti vyriesi prostredie domu celkovo tak, aby sa vsetci citili dobre, pripadne posilni, ci zoslabi vplyvy, ktore potrebujete.. Takto su to ozaj len vseobecne rady, ktore ovlada snad kazdy.. kazdemu je jasne, ze ohniva cervena asi velmi neupokoji a zelena ano.. Ak sa manzel nedokaze uvolnit ani doma, tak ta FS analyza by urcite pomohla. Pricom aj farby maju dolezitu funkciu vo FS, ale pouzivaju sa cielene, cize musis poznat orientaciu jednotlivych izieb podla svetovych stran a taktiez gua cisla obyvatelov domu.. vsak ak ti to stoji za namahu, tak zmeraj si tie svetove strany, urob to ale presne - s kompasom, nie len tak od oka, ako slnko zapada :-D , napis sem gua cislo manzela a tak ti budeme vediet poradit. Hlavne teda janefs ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi OK, Ja viem presne podla svetovych stran, ako mame ulozene izby. Nase ulice totiz maju v mene aj svetovu stranu, tak podla toho to lahko zistim. Ale co je to GUA CISLO? Tomu nerozumiem.
Odpovedať
@janefs ...my budeme mat dvere na WC oproti vchodovym dveram. ked otvorim dvere, tak tie do WC niesu v priamej linii,ale su na stene oproti. robi to nejaku sarapatu?
Odpovedať
Profilova fotka
to aj my tak mame..... @holubicaaa
Odpovedať
@digysa musis to zmerat presne, nie od oka.. od oka aj ja mam tri izby na juh a dve na zapad, ale realne potrebujes vediet, uplne presne, kde mas juh, kde juhovychod, atd... NEDA sa to len tak od oka, ver mi... ak by si prelistovala celu tuto diskusiu, je tu niekde presny navod, ako si urobit podorys bytu/domu, ako mu urcit stred, ako prilozit kompas, ako to porozdelovat.. To je "zabavka" na dve hodiny , ked to chces mat poriadne. Gua (kua) cislo - napr. tu http://www.fengshuiharmony.sk/index.p...
Odpovedať
@holubicaaa ak nie su uplne v linii oproti je lepsie ale dobre je dvere zatvarat ,pretoze odpadom energia z bytu unika :-(
Odpovedať
@janefs ...dakujem za info :)
Odpovedať
@digysa ked ju urobis s laskou a srdcom nic nepokazis :-) ak ma byt oazou pokoja pomysli na jinove prvky, upokojujuce, makkulinke prijemne materialy, s farbami pocitovo ale ak sa rozhodnes pre farebnu stenu tak opatrne radsej nech je stena neutralna a doplnky ..pradlo farebne, postel nech je spravne ulozena, co mas pod nou?, hlavne teda pod manzelom, nie zrkadlo, nie tv, ak modru tiez opatrne vela modrej skodi, voda hasi vasen nech ma radsej odtien svetly nebesky ..zalezi tiez od roku narodenia manzela p.s. pre pocem... ano mame svoj rozum,ale toto je forum o feng suej :-) a ver nemusi to nutne znamenat len vesanie cinskych amuletov v byte
Odpovedať
Ahojte páči sa mi feng shui tak som natrafila do dobrej témy... nemám veľa času sa tomu úplne venovať aj keď by som veľmi chcela... rozmýšľam aj nad tým že nájdem niekoho kto mi pomôže trošku aspoň skontrolovať bytík či je dobre a čo treba zmeniť a tak by som chcela či by ste mi nevedeli niekoho odporučiť??? alebo dáke malé vecičky dokúpiť??? máme nový byt a zriaďovali sme podla pocitu :) nemáme to ani prepchaté ani nič také.... ako v celku sa tu cítime veľmi dobre a ani dáke viditeľné problémy sú neni , ale nemáme to moc zriadené v duchu FS tak neviem.... bojím sa aby som to sama nepokazila aj keď len drobnostiam ....
Odpovedať
@kaciatkomaronovie ...ked sa doma citite dobre a vsetko funguje vo vztahoch aj v praci, tak mas urcite dobre feng suej :-))) ale ak potrebujes konkretne poradit kludne napis do posty a co sa bude dat na dialku poradim
Odpovedať
@janefs prosim ťa mala by som na teba jednu otazku je vhodné ked spalna susedi s kupelkou??? My to tak mame a preto by som chcela aspon vhodne rozmiestniť v kupelke WC a vanu i ked už rozvody su ale sa mi to nezda vhodne rozmiestnené.... :-| dik za radu
Odpovedať
otazka je ako mate umiestnene postele v spalni, nie je dobre ked za hlavou je odpad z wc
Odpovedať
@daluli otazka je ako mate umiestnene postele v spalni, nie je dobre ked za hlavou je odpad z wc
Odpovedať
@janefs za hlavou nie tak fajn malo by to byť ok diky
Odpovedať
@daluli za malicko :-)
Odpovedať
@daluli Dobry den. Prosim o radu, niekde som citala ze podla feng shui nesmie byt spalna vedla kupelne, a nad kuchynou. Je to pravda? Ja nemam inu moznost len ju mat nad kuchynou a vedla kupelne =ale celo postele bude bud pri stene kde nevedie ziadne potrubie, ani odpad alebo pri stene kde je z druhej strany umyvadlo. Mna hlavne zaujima to umiestnenie nad kuchynou. Dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, precitala som si vela stran, ale nemam sancu precitat vsetko, preto sa chcem odborniciek opytat par veci: idem zariadit spalnu, len mam problem s postelou...viem, ze by nemala byt pod oknom a pri stene, kde je z druhej strany kupelna...takze mi ostava uz len miesto oproti dveram, co tiez nie je vhodne alebo čelom pri stene tak, ze ked otvorim dvere na spalni budem mat postel hned pred sebou, ale zboku, nie nohami von ako sa neodporuca. vsetky polohy postele su na figu....neviem co robit, poradite? a este by mohla byt celom pri stene, tak ze nohy by smerovali k dveram, ale nie presne, ale asi o meter dalej...
Odpovedať
@miska1981 ahojky ja som prave dnes niekde citala, ze postel moze byt aj pri stene susediacou s kupelnou ale nesmie v tej stene byt odpad z wc(len neviem ci aj z umyvadla). V knizke su tie polohy postele vysvetlene a aj ukazane ako by mali byt. Pod oknom a z druhej strany resp. oproti mat dvere tomu sa hovori tzv. pozicia smrti. Zajtra to presne pozriem.
Odpovedať
Profilova fotka
@majda27 jeej dik pozrela si to? fakt neviem kde ju dat, mohla by byt hned oproti dveram ale nie tak, ze nohy smeruju k dveram, ale strana postele tam smeruje...?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?