Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ak to nie je ok vidiet, tak mam to aj vo fotoblogu.
Odpovedať
@skrecok nerozumiem tomu celkom - do detskej je dvojo dveri?? Z toho obrazka to tak vyzera. V podstate tu mas jedine mozne miesto na postel - a to juzna stena izby. Aj celkovo nerozumiem tomu podorysu, preco je pracovna najvacsia z izieb? chodba a kupelna tiez.. A obyvka s detskou tak mala.. Kuchynu mate dole? Mala by si nakreslit podorys v mierke, takto je to velmi tazko radit..
Odpovedať
Profilova fotka
@skrecok pridavam sa, preco nedate detsku do tej pracovne?? ta je zbytocne taka velka.....
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa tiež pridávam...decká si zaslúžia najlepší priestor ...teda ak chcem, aby prežili nás ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ten dom nie je postaveny pre dve rodiny, nemame samostatny vchod...nie je dvojgeneracny..."Mudry" otcim to vymyslel, asi si myslel ze po svadbe hned z domu vypadnem... |-| ]-( @akvi Ano, detska izba ma dvojo dveri, ale na jednej strane z obyvky nie su vobec dvere, len iba otvor. Snazime sa, aby sme mali viacej sukromia...ale na druhej strane sme mysleli na to, ze ked bude spavat v detskej izbe a my v spalni,tak by sme ho vobec nepoculi keby nahodou plakal...ta sme urobili otvor cez obyvacku do jeho izby. Pracovna a obyvacka su najvacsie izby...balkon som dala dovnutra a to malo byt vonku. Az teraz som si to uvedomila... Spalna je zo vsetkych najmensia. Detska izba ma 326 x 480, to si presne pamatam. A spalna ma cca 450x280. a tam kde nie je sikmina su roldor skrine po celej dlzke. @katrin21 @pocem lebo pracovna nie je nasa, ale mamina. Je tam velky pisaci stol, velka kniznica, gauc a klavir... Nase su IBA tie 3 izby (obyvacka, spalna a detska izba) a WC s kupelnou. Mate pravdu, tak neskor nakreslim v mierke...ak budem moct...
Odpovedať
Profilova fotka
aha, tak to mnohe vysvetluje, OK :) tak ta detska potom nie je mala, len to skresluje obrazok... ;-)
Odpovedať
@skrecok aha, jasne, takze obrazok trochu skreslujuci, rozmery detskej su ok.. Ak mate takuto situaciu, neda sa nic robit, jasne, ze clovek si niekedy nenavybera. Tu postel v detskej by som kazdopadne dala pozdlz juznej steny a ukoncila ju policou, resp napr. takymto celom, ako ma ikea http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/pro... mame tuto postel aj s tym celom policovym, je skvela ;-) Takto opticky oddeli postel od tych dveri. pripadne ak je na to miesto by som dala postel do priestoru - na juznej stene by bola kratsia cast. Cize hlava by smerovala k stene, nohy do stredu izby.. Ale toto riesenie potrebuje viac miesta.
Odpovedať
@skrecok ja by som sa najprv pokusila vymenit pracovnu s detskou izbou. Ak by to neslo, tak potom by som postel riesila podobne ako akvi, bud ju umiestnit do priestoru s celom postele na juznej stene, alebo umiestnit postel pod okno, taktiez s celom postele na juznej stene. Tu je vsak nutne, aby sa dalo okno na noc zatemnit (rolety, zaluzie alebo zavesy).
Odpovedať
Profilova fotka
@stanka_s @akvi Mam otazku, presne co nesmie smerovat k dveram? Hlavne nohy ci hlava? Inak velmi pekne dakujem za radu, skusim to dat ako ste mi pisali na juznu cast a do priestoru, teda tam co je pod oknom. Ma zaluzie, takze by sa dalo zatemnit... Ten otvor na dvere (z obyvacky do detskej, este dvere tam nie su) je docasne, je to kvoli tomu aby sme ho poculi ked sme v spalni. Zamuruje sa cca o 8-10 rokov, aby mohol mat sukromie... A ake kvetinky v kvetinaci mozu byt v detskej izbe, alebo ziadne?
Odpovedať
Ahoj @skrecok, k dveram nemaju smerovat nohy. Hlava by mala byt zase vzdy pri mure, alebo by mala mat postel aspon celo. Kvety by som tam nedavala ziadne, v izbe kde sa spi by namali byt kvety. Ak tam chces mat aj tak kvety, tak potom take, ktore nemaju spicate listy. Najlepsi je nabytok z dreva, nie drevotrieska. Je to vsak aj vec vkusu a nazoru. Napr. nas maly ma v detskej nabytok z borovicoveho dreva. Ak ten otvor, ktory mate medzi obyvackou a detskou sluzi hlavne na to, aby ste maleho poculi a nepouzivate ho na prechod, tak by som tam dala bud dvere, ktore by sa na noc otvarali, alebo odsuvali, pripadne by som tam dala aspon japonsku stenu, ktora by to aspon opticky uzatvorila. Jasne, ze treba brat ohlad, na ostatne zariadenie, ci by sa to tam hodilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@stanka_s Dakujem za odpoved. :-) Tak tu postel dam do priestoru, zatial ma este malu detsku postielku tak to je v pohode... Co sa tyka kvetov, radsej nedam do detskej izby. Namiesto kvetov bude mat na parapete nejake vesele ozdoby.
Odpovedať
Profilova fotka
@skrecok podla mna ten otvbor nie je stastne riesenie, podla mna zvuk TV vecer musi dieta rusit pri spanku..... ako mama viem, ze by si ho pocula, keby vnoci plakal, aj keby tam ten otvor nebol... staci si nechat ostatne dvere otvorene...A este --- zamurovat ho o 8-10r? :-o to fakt? kolko ma teraz, asi 2 roky? fiha, to chcete aby este 10-12r chalan bol pod dohladom a vy nemali v obyvacke ziadne sukromie? aj on bude chciet robit v izbe kadejake hry, hudbu a tak.. a budete sa rusit.... mame 9 a 10r deti, viem o com hovorim....chapala by som to u dietata max. do 5r , viac sa mi zda trochu " prehnane".......
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@katrin21 moze to byt aj skor...ale je to este daleko... ;-) Inak co sa tyka ci by sme ho poculi, tak to bohuzial pri manzelovom totalnom chrapani nie... :-D Ale vazne, chceme mat sukromie pred rodicmi co byvaju dole. Zdola je hore vidiet, mame uplne zbytocne otvorenu velku halu, kde by mohla byt dalsia izba na poschodi. Keby sme mali uzavrete samostatne poschodie ako byt, tak to ani neriesim.
Odpovedať
Profilova fotka
@skrecok ja by som tú detskú zariadila takto: prikladám obrázok. Akuráž že do obývačky na tú stenu, ktorá by susedila s postelou by si nesmela dať TV. A na postel by som ešte pripevnila nejaký baldachýn, aby ho chránilo z hora, ak tam až dosahuje šikmina. Na južnú stenu, medzi dvoje dvere a okno určite nie. Tam prúdia energie a to by sa mu spalo velmi zle. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@skrecok no, neviem ako chrape tvoj manzel ale moja polovicka chrape tak, ze ho pocujem cez dve steny.. a momentalne v dome bez dveri ma zobudí, aj ked zaspi pri telke ( pozri si podoris, kde je obyvacka a spalna u nas, vzdusna ciara diagonalne asi 20m....) a chrape vo vsetkych polohách , aj na bruchu !!! a decibely sa neodvazim odhadnut, ale veeeeeela :-D :-D :-D :-D ale deti plakat, mrvit sa, rozpravat zo sna pocujeme ;-)
Odpovedať
@katrin21 skus vankus na kojenie od scanquit u nas pomohol :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
u nas nepomoze... vazne.... ma velmi svalnaty krb, maly nos, dlhý ten dzindzik v ustach a co ja viem co este,,,,, :( ale co uz.... nech uz mame aspon dvere na spalni, aspon tie jedny, :)lebo ked uz je toho vela, tak musi ist spat obcas inde, aby som dohnala zameskane, ale ked nemame dvere,zobudi ma aj cezcely dom :-D to su ine decibely... minule mal doma kamaratov a aj spali u nas... vsetci usli v noci :-D radsej spali nez perina a vankusov na gauci ako blizko neho :-D a vraj : no, Katka ta musi velmi milovat, ked toto znesie ... :-D :-D.. ale to sme uz do temy daleko.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
krk..nie krb :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 :-D :-D :-D Inak nas maly je zvyknuty na take chrapanie a na TV. Mame ju aj v spalni a maly spava s nami v spalni...bez problemov. @zuzana581 najprv sa nam tato verzia zdala najlepsia, ale potom som si uvedomila, ze kde budu skrine? Mensie policove skrine pojdu tam k stene, kde je sikmina. Ale 2 velke skrine? A dalsie veci... No, uvidime aka bude realita a pohrame sa s nabytkom.
Odpovedať
Profilova fotka
Každý dobrý dizajnér/interiérový architekt by sa mal riadiť pri tvorbe dvoma základnými kritériami: 1. Zdravý rozum a praktickosť :-) 2. Odborné znalosti v architektonickej a konštrukčnej tvorbe (estetické cítenie tiež nie je na škodu) :-) http://stavebnictvo.sk/profiles/blogs... http://stavebnictvo.sk/profiles/blogs...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám 4-rúrkovú zvonkohru na ktorej sú dva modré vtáčiky. Neviem kde ju môžem použiť. Všade sa píše len o 6-rúrkových. Ďakujem
Odpovedať
no najlepšie nikde. preto sa vśade piše o 6 rurkovych a nie o 4.
Odpovedať
Viete mi niekto prosím povedať, či má podľa feng-shui vysoká spodná voda zlý vplyv na človeka. ďakujem
Odpovedať
Ahojte, je tu prosim niekto, kto by mi vedel pomoct - vyratat podla datumu narodenia, aku farbu fasady mame pouzit na eliminovanie vplyvu ciernej strechy, ktora znamena vodu? Davnejsie mi tu niekto poradil, ze sa to da, ale neviem sa dopatrat ako. DAKUJEM.
Odpovedať
@andy ahoj andy, v diskusii si spominala jednu FS poradkynu, ktora "robila" aj Aupark. Nemas nahodou na nu kontakt albo aspon meno? Dakujem pekne. Erika
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ahojte, akurat som sa docitala, ze 4rurkove zvonkohry nie su vhodne(znamenaju smrt, stagnaciu?), takze, ked mam vsade rozvesane prave tieto, tak ich mozem akurat tak zvesit a zahodit... :-. aaaaa vie mi niekto poradit, co by bolo vhodne zavesit na stenu vedla vchodovych dveri..vstup je na V, po pravej strane od vstupnych dveri je WC a na lavo spajza =-) ,,.priamo oproti vchodovym dveram mame dvere do obyvacky...no proste z pohladu FS cista pohroma.. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Kocky potrebujem poradit ohladom farieb v byte,spalna je orientovana na SZ,mohla by som ju dat cervenu,teda nie celu,len jednu stenu.A mozem mat postel pri stene ktora susedi so stenou kupelne?Dakujem velmi pekne za pomoc ;-)
Odpovedať
@veroveronika mila veronika 4 rurkove zvonkohry urcite neznamenaju ziadnu pohromu :-| ani smrt a stagnaciu a ak sa ti pacia kludne ich nechaj pekne visiet tam kde su :-D akurat z pohladu feng suej nebudu mat ziadny vyznam zvonkohry vo feng suej maju svoju ulohu kovove su na potlacenie energie zeme tzv hviezdy zlta patka a to sa musi robit seriozna analyza aby si vedela ci ju vobec v dome mas a ci kovovu zvonkohru potrebujes ani sa dokonca neodporuca vesat ich v dome (len vo vynimocnych pripadoch) vseobecnne kovove ak vonku tak smerom na zapad a bambusove na vychod
Odpovedať
@mravvcek spalnu orientovanu na zapad mozes radsej ladit do fialova, kremovov levandulovu, zemite zlto, hnedaste odtiene ...cervenu radsej nie, SZ je spojeny s kovom, a ohen moze kov roztopit, potom samozrejme zalezi aj od datumu narodenia co kto z vas potrebuje aky prvok do zivota...tak zjednodusene povedane ak velmi chces cervenu potom snad odtien purpurovej nech ma kovovy naboj nie ohnivy
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?