Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
zle to vidno, ale lavy horny roh je sever....
Odpovedať
@katrin21 - podla nacrtku mas krb v JV sektore ;-) @luseta - krb na severe nie je dobry napad, sever patri vode a krb je ohen, cize dostavas do konfliktu dva zivly. Ak ho este das aj cerveny, este viac podporis ohen. Krb by asi nemal byt cerveny v ziadnom sektore, pretoze uz to, ze je to samotny ohen uplne postacuje, nie je treba ho zosilnovat cervenou=ohnivou farbou. Myslim, ze tou vanilkovou nic nepokazis, len ja ti neviem povedat, ci krb na Z, ci SZ je vhodny. To by chcelo odbornika.. Aj ked z toho, co ja viem, tak opat dostavas do konfliktu zivly kovu a ohna, nakolko S a SZ patri kovu a ohen kov nici... Podla mojej logiky, krb patri na J, JV, V, JZ, SV pretoze tu su zivly dreva a zeme. Drevo podporuje ohen (ale opat napriklad neviem, ako je to s "mladym" drevom, netusim, aky je tam rozdiel mlade drevo a stare drevo...). A ohen podporuje zem. Ale opat, to su moje domnienky, nestudovala som FS, len mam nieco nacitane... Tak sa netrpezlivo tesim na odpoved janefs ;-) Alebo dalsieho odbornika..
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi no tak, som to dobre potom pochopila:) to som rada,ze sme si to ujasnili :) @janefs :) je to dobre miesto, alebo zle? teda nic s tym neurobim,len ci treba nieco osetrit a pod... ak ano, ako :)
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi ďakujem za rady, to , čo som si myslela o červených kachliciach sa mi len potvrdilo, takže budú asi bambusového vzoru, ako to bolo aj na prvotnej fotografii z ktorej som čerpala "námet na pec". Ja som sa dočítala, že ani s tým drevom-zemou to nie je jednotné, pretože drevo kontroluje zem/jednostranný vzťah-zemi vadí drevo/a z toho dôvodu vraj nie je vhodné na JZ,SV a cent. časti mať rastliny v kvetináčoch=aktívna a agresívna forma/môžu byť rezané/, naopak pasívnou formou je drevený nábytok, ktorý sa môže ponechať.
Odpovedať
Profilova fotka
můžu poprosit o radu ohledně pokojíčku... viz mé fotoalbum http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/h... okna jsou jih, dvere sever ... jake rozmisteni by bylo nejlépe dle Feng Shui? děkuji
Odpovedať
@luseta - netusim, ako je to s tym starym a mladym drevom, ci aktivnym pasivnym.. tak isto aj o kove sa hovori o pretavenom a neviem akom.. Vobec netusim, aky je v nich rozdiel, hadam niekto objasni, nechce sa mi studovat dalsich XY stran na nete..
Odpovedať
@hhranolka - bolo by este dobre vediet, ake je gua cislo obyvatela tejto izby, lebo nielen svetove strany su dolezite.. Napis datum narodenia dietata, co ho bude obyvat. Aj ked opat - aby si to mala uplne presne, potrebujes vediet aj kde sa izba nachadza vramci celeho domu, kde mate vstup a pod... Takze zase - vytrhnute z kontextu .. Tazko sa tak radi...
Odpovedať
Profilova fotka
@luseta najlepšie by bolo voliť nejakú zemitú farbu, drevom(bambus) len ešte viac podporíš oheň.
Odpovedať
@zuzana581 je smutne ze sa to takto prezentuje
Odpovedať
Profilova fotka
@janefs no veď presne, potom to vela ludí odrádza a myslia si o feng shui, že to je nejaké šarlatánstvo....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Môže mi prosím niekto napísať, ako sa dajú ošetriť kúpelka a wc presne oproti vchodových dverí? Ja som čítala, že sa má dať malé zrkadlo do úrovne očí na vonkajšiu stranu dverí do kúpelky alebo wc, ale potom som sa tu dozvedela, že zrkadlo nepatrí do priestoru oproti vchodových dverí. Ide o to, že pomaly zvažujeme kúpu bytu a čo sa mi páči pár bytov má kupelňu alebo wc presne oproti vchodových dverí. Keď sme to tak mali v starom byte bývali sme nonstop chorý. Teraz to tak nemáme a nie sme, takže nechcem riskovať a chcem vedieť, či sa radšej na taký byt vykašlať, alebo sa to dá nejak ošetriť. Ďakujem.
Odpovedať
Ahojte, tiež potrebujem pomoc kúpelňa nad vchodovými dverami :-( ako to celé ošetriť. Dočítala som sa tu že je to celé katastrofa tak som z toho dosť zúfalá
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, neviete nahodou ako je to presne s polohou postele nohami k dveram? Staci postel posunut, aby nohy smerovali na stenu, nie priamo na dvere alebo ju treba otocit, tj. aby nohy vobec nesmerovali k stene, na ktorej dvere?
Odpovedať
este by som vas poprosila o jednu radu. Ideme kupovat byt, comu sa treba vyhnut, myslim take veci, kt. sa nedaju douopravovat zariadenim, doplnkami....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte vsetci :-) chcem vas velmi pekne poprosit o radu ohladom dispozicneho riesenia detskych izieb a kupelne v rd, ak by ste sa mohli pozriet na posledne 3 fotky v mojom albume, su tam 3 varianty: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/r... dakujem ;-) @akvi, tebe som pred chvilou pisala do regionov :-) dlho sme sa "nevideli" pozeram, ze vy uz s domom finisujete :-)
Odpovedať
@rhodosbb - nie som sice odbornicka na FS, ale ak mozem poradit, snaz sa izby umiestnit tak, aby nesusedili s kupelnou a WC. Ked to inak nejde, tak sa vyhni hlavne tomu, aby postele boli pri stene so sanitou. A urcite je lepsi pravidelny tvar izby, ziadne L-ka a vyklenky, ako v tom tretom variante.. To su take vseobecne pravidla, ak chces vediet viac, musela by si dom presne zamerat a bolo by fajn vediet gua cisla obyvatelov domu..
Odpovedať
ja by som chcela poprosit o radu: v spalni nam vysla skrina so zrkadlami rovno oproti postele. Mozete mi prosim poradit nieco co by rusilo alebo co by som s tym mala spravit, okrem prestahovania izby, lebo nemam inu moznost. mockrat Vam dakujem
Odpovedať
@nica1107 a uz ju tam mate, alebo len planujete? Pokial planujete, tak ju tam vobec nedavaj, vyber si inu. Pokial ju tam uz realne mate, da sa to na noc zakryvat kusom latky, alebo nejako inak prekryt. To je ale dost neprakticke, podla mna. Alebo este kupit inu skrinu, neviem ci tato je vstavana, alebo iba taka normalna volne stojaca.
Odpovedať
@katyl : no my uz ju tam mame. rozmyslala som ci nie je nejaky rusic, lebo skrina je nova a nastahovali sme sa pred par mesiacmi.
Odpovedať
@nica1107 hm, rusic bude to zakrytie, alebo nedaju sa zrkadlove posuvne dvere na noc zasunut pod nezrkadlove? toto z clanku: Zrkadlá v spálni nie je vhodné umiestniť tak, že odrážajú posteľ. Takto umiestnené zrkadlá môžu spôsobiť problémy vo vzťahoch, spôsobujú napr. neveru, môžu „priniesť“ tretiu osobu do vzťahu. Zrkadlový odraz postele spôsobuje problémy aj vo veľmi pevných vzťahoch, preto umiestnenie zrkadla tak, že odráža posteľ je podľa princípov Feng Šuej tabu. Rovnako v detských izbách nie je vhodné umiestniť zrkadlo odrážajúce posteľ. Hovorí sa, že takto umiestnené zrkadlo pozýva duchov a zlé energie do priestoru pokiaľ spíme. Pamätajte si, že človek je počas spánku najviac zraniteľný a preto nie je vhodné aby boli okolo neho zlé energetické vibrácie. zhruba je to o tom, ze v spánku sme bezbranni, prostrednictvom spanku sa zbavujeme zlej, negativnej energie a zrkadlo oproti posteli nam tu energiu vracia naspat....
Odpovedať
@katyl ach jaj. no zasunut sa neda. rozmyslam ze prelepim tie zrkadla nejakou tapetou, co by aj do miestnosti zapadlo. neviem, mohlo by to tak byt?
Odpovedať
cokolvek co sposobi, ze zrkadlo nebude nic odrazat je podla mna ok, aj prelepenie. Ale zas ho nebudes moct pouzivat. Alebo dat medzi skrinu a postel paravan, to ti zabrani, aby sa postel odrazala v zrkadle. A zrkadlo potom aj vyuzijes
Odpovedať
@nica1107 alebo velku krasnu rastlinu. Alebo ma napadlo, nejaku japonsku stenu, na noc zatiahnut, rano odostriet...
Odpovedať
@katyl vidis, to je super napad. katyl, mockrat Ti dakujem :))
Odpovedať
@nica1107 nemas za co, ja sa tom u teraz trochu venujem a ucim sa. Uz som spravila pri zariadovani tolko chyb za poslednych 15 rokov, ze teraz chcem mat konecne nieco dobre. Samozrejme vsetko sa neda idealne, ale zakladne veci pre mna su: poriadok, vyhadzovat stare nepotrebne pokazene veci, jasny vstup, osvetlena chodba po celej dlzke. Zrkadlo nie v spalnia detskej, toaleta a kupelna odrusena zrkadlami.toaleta nie oproti vstupu, postel nie tak, aby nohy smerovali na dvere, poretele nie pri stene s kupelnou......to uz ci farbami podporim, alebo utlmim smer, budem postupne realizovat, ale tie hlavne principy chcem mat dodrzane. ;-)
Odpovedať
Ahojte! Chcela by som sa opytat - aky obraz a v akych farebnych tonoch mozem namalovat na stenu nad schodiskom? Schodisko je orientovane na SV a je v strede domu. Dakujem.
Odpovedať
Ahojte, aj ja by som vas chcela poprosit o radu. V spalni nam to vychadza tak, ze postel bude presne oproti dveram z obývačky. Nada sa nam dat inak lebo iba stena oproti dveram je cela. po lavej strane ked vojdem do izby z obyvacky mame okno do ulice a po pravej bude zabudovana skriňa a dvere do kupelne. Prosim poradte ako to vyriešiť, aby to nemalo zlí vplyv? Ďakujem :-)
Odpovedať
@adadodo a v akom smere spite? myslim, na ktoru svetovu stranu mate hlavu a na ktoru nohy?
Odpovedať
@resuada schody su velmi zlozite, treba sa na to pozerat z viacerych uhlov, nielen ci su v strede domu a aky sektor, ale kam smeruju a oproti comu je vstup na schody. Taktiez kto su obyvatelia. v skratke: citujem:Ak sú schody v strede, potom máte srdce prebodnuté nožom. Obyvatelia sa cítia vystresovaní, hoci tento stres nepostihne všetkých rovnako. Schody v strede väčšinou prinášajú bolesti hlavy a únavu. Pre drevených ľudí napr. ak spia na SZ, spôsobia schody okrem bolestí hlavy i teploty a rýchle rozčúlenie, pretože drevo – pečeň sa dostáva do konfliktu s kovom na SZ. Preto schody by nikdy nemali byť v strede domu, aby okrem iného nespôsobovali zdravotné problémy. Dizajn schodov by mal zodpovedať sektoru a živlu v ktorom sa nachádzajú. SV prislucha element zeme, Prvky, ktoréby som pouzilana SV su obdĺžnikovité usporiadanie ľudí v zarámovaných fotografiách, pripadne nieco vo farbe zeme, keramiky.....ale hovorim, ja som len laik, v pripadnom projekte sa beru do uvahy aj ine veci... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi, dakujem pekne za odpoved :-) detska kupelna bude nakoniec medzi detskymi izbami, ale postele nie su pri sanite, takze by to nemalo vadit, ale tomu tvaru izieb do L sa uz nevyhneme, nemame to ako inac urobit...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?