Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mtina prečítaj si prvú reakciu andreja a možno pochopíš prečo som tak reagovala.
Odpovedať
Profilova fotka
Nemyslím, že nechápu. Len sú spokojní so svojim životom aj bez nejakých pravidiel. Našli svoju správnu cestu, svoj domov, svoje miesto v živote a sú šťastní. Je to ako viera v rôznych bohov.....Ale toto už odbočujem od témy a bude vymyzaná :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@emuci o tom neviem, že by zrkadlo nemalo byť oproti vchodovým dverám. Myslím, že ide o to, že ak vojdeš do domu alebo bytu a prvá miestnosť hneď oproti, je kúpelňa je preto zle, lebo tam vzniká odpad a tým pádom aj vchádzajúca energia ide dole tým kanálom. Zrkadlo tú energiu do tej kúpelne nevpustí. Aspom ja to tak chápem, ale ja nie som odborník, tak to neber na 100% a možno si o tom zisti viac. Inak som to tak v starom byte mala, lebo sme tiež mali kupelku oproti vchodovým dverám a myslím, že to bolo dobre.
Odpovedať
ti co pisu veci proti poukazuju presne na to co si pisala ze to muza a pod. nezmeni. Ale tu sa pise z druhej strany tak ako keby FS a umiestnenie akvarka rozhodlo o cloveku
Odpovedať
Profilova fotka
ja viem o zrkadle , ze nema byt v spalni( preto som ho nechcela na rolldor), a aj oproti dveram som pocula.. preto ze odraza naspat čchi, ci ako sa to pise, proste tok energie hned vracia naspat do chodby a to nie je dobre vraj...ale neviem, mozno si to pletiem..len so spalnou som si ista:) a voda a odpad viem, ze nema byt za hlavou postele:) atiez by nemala byt oproti vchodu len dlha chodba, lebo čchi ide potom rovno prec a teda je lespie jej dpo cesty nieco postavit, aby sla aj inde, proste aby sa zvlnila, odklonila.. my to tak bohuzial dost mame na dome, ale urcite tam zavesim nejake zvonceky,alebo tak....
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 možno ak máš oproti vchodovým dverám kúpelku, tak je malé zrkadlo menšie zlo ako to že čchi by išla do kúpelne. Lebo to má byť len malé zrkadlo vo výške očí, tak aby zabralo maximálne tvár a nie na celé dvere.
Odpovedať
Profilova fotka
moze byt :) detaily uz neviem :)
Odpovedať
Profilova fotka
Katrin- dlha uzka chodba nevadi- ano, mozes si na chodbu zavesit maly kristal, ktory bude energiu rozptylovat. Horsie by bolo mat na konci uzkej chodby dalsie dvere-vychod na terasu a pod. vtedy chi prechadza bytom a vychadza von. Zrkadlo v spalni byt moze, na noc by sa malo prekryt napr. kusom latky a pod. Kupelna je tak ako pisete-odpad by mal byt co najdalej od hlavy- ja som aj kanalizacnu ruru nechala viest mimo nasho domu, lebo by nam prechazdala priamo pod hlavami...otec len krutil hlavou, ale uz len ten pocit, ze mi to prechadza pod spalnou je eee :-p to musi uznat aj ten, kto je skepticky voci FS.
Odpovedať
Profilova fotka
caute...je tu novy portal kurzov http://www.getskills.com ak sa chcete dozvediet nieco viac o feng shui, najdite si kurz ktory vam vyhovuje v mieste vaseho bydliska http://www.getskills.com/kategorie/zi... a vyplnte si tak volny cas a zdokonalte sa! :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte .nieje tu nahodou n iekto z okolia nitry co by mi vedel poradit pri zariadovani domu podla feng shui?? :-N
Odpovedať
Ahojte, o feng shuei som sa zacala zaujimat pred par tyzdnami, zohnala som si aj nejaku literaturu, ale popravde som z toho momentalne velmi zmätena. Viete dat tipy cim vlastne zacat ako prvym? Tiez by ma zaujimalo, ci mate niekto skusenosti s profesionalnym poradcom FS, a ci ma zmysel sa na takehoto cloveka obratit. Dakujem :)
Odpovedať
ahojte, da sa cimsi odrusit to zrkadlo oproti vchodu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sklomyla ahoj....mam skusenost s feng shui...tiez som nakupil knihy a zacal studovat bol som aj na seminaroch a cim som sa do toho viac vnaral zistil som ze mam v tom vacsi chaos....je vela knih ale kazda je inak orientovana a tak nakoniec som oslovil odbornika na feng shui...prisiel urobil zameranie...spracoval perfektnu pracu no proste bol som maximalne spokojny....a vela veci ktore som si doma sam spravil robili pravy opak toho co som ocakaval....takze vrele doporucujem.....mam len tie najlepsie skusenosti...posielam ti kontakt je to baba posielam ti jej e-mail camin@camin.sk vola sa cerna...drzim palec....
Odpovedať
@nanika ahoj....samozrejme ze ano ale na to aby si viac si neuskodila je potrebne oslovit odbornika na feng shui....hlavne vchodove dvere su citliva zalezitost a tak by som radsej neexperimentoval....oslov napr pani s ktorou som ja spolupracoval....ak si z BA a okolia....e-mail...camin@camin.sk pani cerna.....drzim palec...pekny vikend....
Odpovedať
@novell Dik za info, ale nie som z BA a okolia, ko spominas v reakcii nizsie. Skusim popatrat niekoho v mojom okoli ked sa rozhodnem zverit to do ruk profesionalovi. Este mam jednu otazku, viac krat som sa stretla s tym, ze feng shuei ma byt hlavne o pocitoch ludi ktori tam byvaju a ze niekedy je lepsie spolahnut sa na svoju intuiciu ako sa riadit presne podla pravidiel FS, ako postupom casu vnimas to co ti odporucil odbornik na FS? Zmenil si nieco?
Odpovedať
@sklomyla no ano su ludia ktory maju intuiciu a vedia veci doladit ale pritom necitia vecispolu s dalsimi spolubyvajucim...to co pomoze tebe tvojmu manzelovi ak to budes robit intuitivne uskodit...takpreto je dobre ak to urobi odbornik a zladi vas navzajom...a druha vec...ak je v dome dobra energia tak aj ludia ktory neveria na taketo energie zistia ze v urcitych priestoroch im je super a nevedia preco...no a my co to berieme vazne ich potom vieme v dobrom nakazit...u nas sa hlavne zmenila nalada v dome mame menej hadok..vieme lepsie komunikovat a co je zase nevyhoda...ked k nem pride navsteva hoc aj o 15 hod zasadne odchadza okolo 2 a 3 v noci...vzdy hovoria ze sa u nas neuveritelne dobre citia...a mame takych ktory neveria na tieto veci ale po posedeni u nas maju takeho maleho cervika...ze co ak...nahodou....vies u nas doma vsetci frcime na pozitivnom mysleni...ja viem asi sa zasmejes ale mali sme velmi tazke obdobie a jedine energie a pozitivne myslenie aj ked pomaly na chleba nebolo nas nikdy nepustilo ku dnu a vzdy sme nasli a nachadzame riesenia na vsetky problemy....doporucujem precitat si knihu..PROS A DOSTANES...je to neuveritelne citanie a hlavne treba podla toho fungovat...o sorry to uz je z ineho sudku....tak ak budes mat zaujem pokecat...napis pridam zase nieco pozitivne a ved aj toto je o energii a feng shui....tak drzim palec....ahoj...
Odpovedať
Ahoj, súhlasím s tebou. naozaj pozitívnym myslením dosiahneš čo chceš. Len niekedy je to náročné. K FS chcem toľko, že aj ja dosť na to verím. Momentálne dostavujeme náš domček a začína fáza zariaďovania. ľutujem, že ked sme vyberali projekt tak som neoslovila nejakeho odborníka na FS. Teraz pri zariadovaní to nechcem podceniť. Ak poznáš nejakého pre Partizánske a okolie, budem rada.
Odpovedať
Dievčatá prosím nepoznáte človeka ktorý sa zaoberá navrhovaním interiéru resp. domu podľa zásad feng shu v okolí Žiliny? Vopred ďakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@novell Ahoj, aj ja som fanúšikom Feng-Šuej, snažím sa zariadiť svoj domov podľa zásad tohto starého čínskeho učenia... momentálne si zariaďujem obchodík so zdravou výživou a ten tiež bude podľa zásad Feng-šuej, lebo je to určite veľká pravda, že prostredie na nás vplýva, či už pozitívne alebo negatívne, preto by sme sa všetci mali snažiť zariadiť si svoje príbytky, pracoviská, školy a vôbec naše oklie tak, aby to v nás vyvolávalo dobrý a príjemný pocit...lebo ak sa človek cíti dobre, potom sa aj jeho nálada mení na pozitívnu a to už nadväzuje na príncíp pozitívneho myslenia, ktoré opisuje kniha Pros a dostaneš od manželov Hicksových, ktorú spomýnaš... ja momentálne čítam Pros a dostaneš 2, aj ostatné časti už mám prelúskané, ale oplatí sa k nim vracať znova a znova, sú to fakt "knižné poklady", vrelo odporúčam všetkým, ktorí chcú svoj život pozitívne zmeniť... ;-)
Odpovedať
prosim vas, viete mi poradit..? ked chceme babo a nedari sa co by malo byt ako podla feng š. ? x-)
Odpovedať
ahojte, vie mi niekto poradit co s krbom na zapadnej strane? ako zminnimalizovat negativny vplyv ohna na tejto strane? mame podlahove kurenie ...
Odpovedať
ludkovia to tu uz nikto nechodite?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, skusila som chabo nacrtnut nase svetove strany na dome..... cervena bodka je geometricky stred domu.... chcela by som vediet od odbornicok, co treba niekde posilnit, prip,ak je nieco velmi nedobre dane( anpr. vobec neviem, ako mame krb, ci OK...) tak ze co mam urobit na prip. eliminovanie neg. vplyvov... zariadenie je trochu ine ako na obrazku..hlavne detska izba, v pravom hornom rohu( SV), postele su do L , nie tak ako je to nakreslene v plane.. aj zo svtupnej chodby su dvere aj do garaze na lavej stene... obyvacka je plus minus OK , aj jedalen, kuchyna je do U + bar. vopred dakujem!
Odpovedať
Profilova fotka
tu je
Odpovedať
@katrin21 pokiaľ chces seriozne poradit musis mat uplne presne zameranie svetovych stran, nasledne sa objekt rozdeli a potom treba zobrat este do uvahy informacie o ludoch ktory tam byvaju a toto vsetko sa potom zosuladi . pokiaľ to je len takato stroha informacie tak sa neda presne povedat co je dobre a co zle, pripadne ak ta nieco konkretne trapi co potrebujes riesit treba upresnit co to je
Odpovedať
Profilova fotka
ono to je presne tak ako som to nakreslila, lebo ja nemam taku pevnu ruku, aby som to vedela do toho nakreslit mysou rovno....neviem, ako to inak naznacit.... nic ma netrapi,len nechcem, aby napr. krb bol na nejakej zone, co mi bude napr. spalovat peniaze a pod... v takom pripade by sme to nejako osetrili :) byvat tam budu dvaja dospely a dve deti, z toho jedno chodi na vikendy len... budu spolu v izbe.
Odpovedať
@inguliatko ahoj, ak chces poradit s FS , tak sa ozvi cez IP , mozme sa dohodnut
Odpovedať
@katrin21 k tomu presnemu je potrebne to rozdelit aby sa vedeli kde ja aky sektor , a k obyvatelom treba aj datumi narodenia lebo tie urcuju ich typy podla FS a podla toho aj potom orientaciu postel, zameranie sa robi presne voci stene a urcuje sa az na stupen presne. pokial chces aby ti niekto seriozne poradil je potrebne aby to zameral najlepsie kompasom na to urcenym a popritom tom ti bude vediet uz presnejsie povedat co a ako dalej, ja sa zaoberam FS ale ked mam poradit potrebujem presne podklady :-)
Odpovedať
tak to vyzera cast nacrt s urcenim sektorov
Odpovedať
Profilova fotka
ako ja viem, ze su sektory a pod... nieco som si o FS citala.. nepotrebujem to riesit dopodrobna, ani sa nejdem toho bezhlavo drzat, ze presne na stupne... ale proste ked viem, ze je niekde zona kariery, alebo penazi, tak ci tam nemam pichlave kvety apod... alebo ze ci mam deti a rozvoj dobre, alebo tam treba nieco dat.. nemyslim, ze az tak presne na stupen a mm to treba, ved ta oblast ma nejaku velkost :) nejaky uhol, takze :) tiez neviem sa rozhodnut, ci riesit dom ako celok, alebo sa mam radsej pozerat na jednotlive sektory v kazdej izbe zvlast... tak som chcela prave to od niekoho tu, aby mi povedal, kde mam aky sektor vlastne...ci mi bude dobre prudit čchi... a pod.. ostatne si uz dostudujem dajako ... :) :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?