Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja o riadok nizsie je ze " do"?
Odpovedať
jaaj . no trosku som sa dala na citanie stranok. aj ked sa neplanujem drzat feng shui tak ma to zaujima :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak uz to mam.. ja som 1, partner 1, a dcera 6 , jeho dcera 7 a teraz co s tym????
Odpovedať
Profilova fotka
tak som kukla aj tabulku a sa mi zase len potvrdil moj 6 zmysel !! ;-) presne mi to sedi, ze mam rada juh, alebo JZ, a nie SV a pod.. a baby to maju tiez cele zle... sibne ma, ci narobim...... ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
jaj, ci vlastne baby este ako tak...ale mxy spalnu zle..asi budem spat v obyvacke :-D ta je na juh :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 teraz si pozri tam dole je vysvetlenie čo to znamená, alebo pozri odomňa tú tabulku priaznivé a nepriaznivé smery. Vy s mužom ste východné typy a deti západné.
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 Inak ak nemôžeš spať v južnej izbe, tak aspom natoč postele tak, aby ti hlava smerovala na J, JV, V alebo S. To su tvoje smery.
Odpovedať
Profilova fotka
odpoved mojej polovicky na to, co som sa docitala... ja som ti uz povedal ze mi daj na tuto temu pokoj.Su tam este volne pozemky aj na opacnej strane, nech sa paci kup si ho a postav si dom ktory bude dokonale orientovany na svetove strany. to podla teba vsetky tie domy na tej strane su na chuja postavene a orientovane asi by bolo dobre ich zburat a otocit aby nam vysli super cisla nechape to :( zuzka, bohiál, postel sa mi tak uz vobec neda dat.. mam tam vchod do satnika na a dvere..... uz to chapem, citam.. spalnu mame tak, ze same hadky.... kuchynu a obyvacku mierne na JZ, co je zase slaba kariera.. no fakt sila.. asi len kupelnu mame dobre :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mam postel smerom na sever asi.. aspon to...ale asi trochu na zapad,ale viac sever...neviem..
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 - my mame byt tiez uplne inak ako by mal byt podla FS a ked som to vravela MM, ze by s tym trebalo nieco robit, lebo sa nam nemusi v zivote darit a pod...tak mi povedal ze si kludne mozem zobrat dalsiu hypoteku, ktoru si aj budem sama splacat a kupit si taky byt co bude FS vyhovovat, ale jemu mam dat s takymi hovadinami pokoj, ze jemu je tu dobre a ked chcem ja vymyslat tak to mam robit niekde inde :-D takze pokial sa u nas neprebera prave FS (MM uz nato alergikus) tak nie su ziadne konflikty a zijeme si super a v pohodicke aj bez FS 8-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no hej, ja viem,ale si spokojna, kdezto mne uricte veci vadia a vadit mi vzdy budu, takze taka pokojna nebudem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
proste pocitovo mi vadia, aj bez FS... FS mi to teraz len potvrdzuje
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte :-) Zaujala ma vasa diskusia - pred casom som sa tu pytala na umiestnenie schodiska, nakoniec schodisko zostane tam, kde bolo povodne naprojektovane - skoro v strede domu a oproti vstupu zo zadveria. Rozpravala som sa o FS aj s architektom, on povedal, ze kopec veci ohladne FS je cloveku prirodzenych, ale zase, ze dost veci je o tradiciach a vyvoj sa uz trosku posunul. No a rozpravali sme sa o tom, ci je lepsie byvat v dome, ktory sa mi nepaci architektonicky a nie je podla nasich predstav ale je podla pravidiel FS alebo v dome, ktory je nas, tak ako sme si ho predstavovali, je presne usity na potreby nasej rodiny, ale nesedi vsetko podla FS. Takze sme sa rozhodli pre druhu moznost. Ked som si teraz pozerala tie cisla, o ktorych pisete, tak mi to takisto nedava zmysel, pretoze kedze s manzelom sme jeden vychodny a druhy zapadny typ, tak by sme snad spolu nemohli byvat ani v jednej izbe, lebo co ma byt vhodne pre mna, je zle pre neho a naopak. Tak uz neviem, co si mam mysliet. Snad len, ze energie okolo nas su aj o tom, ake si ich urobime.
Odpovedať
Profilova fotka
lu11: uplne suhlasim, ze nedam si nieco nasilu podla FS, ked to necitim :) ale ja pisem pravy opak napriklad :) ze mi veci vadia a nakoniec dojdem na to, ze ani podla FS to nie je OK :) ale nepomozem si, musim si hovorit ze je to OK :) autosugescia bude :-D my mame nahodou s mojimj rovnake cisla,ale tiez ma napadlo, ze ked ma nahodou kazdy ine, tak co? nam to tak vyslo, ze ja baby su rovnake, aj my sme rovnaky :)
Odpovedať
@katrin21 - tak Vam to vyslo fajn ;-) My sme inak poparovani - ja so starsim syncekom, a manzel s mladsim. Ale inak je to sranda, pretoze momentalne tak spavame - ja spavam v izbe so starsim trojrocnym, pretoze nechcel byt sam a manzel zostal v spalni s mensim rocnym. No uz sa tesi, ze malickeho presunie do izbicky k braskovi a ja sa vratim po roku spat, tak mu musim povedat, ze podla FS si takto ako to je pasujeme lepsie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D
Odpovedať
Ja som projekt domu mierne FS prisposobovala, ale kedze na nasom pozemku sa toho nedalo vela vymysliet a este k tomu sme s muzom opacne smery, tak to bolo dost komplikovane. Je to hlavne o doladeni celkoveho interieru a nie o otrockom podriadeni sa FS. Nam to vyslo tak, ze nieco je dobre pre mna, nieco pre muza. Tam, kde sa da doladit a pomoct napr. farbou, ci doplnkami, tak sa budem snazit to tak urobit. Mne to dokonca cele sedi aj pocitovo. Bola som celkom prijemne prekvapena, ked som si v analyze precitala veci, co ku mne uplne sedia a tak preco ich nepodporit, nie? Napriklad mi to pekne sedi na to, ze preco sa ja necitim dobre v drevenych domoch. ;-) a uplne na nas sedia vztahy medzi jednotlivymi zivlami. Btw - deti nemusite nejak extra riesit, je dolezite, aby to sedelo na rodicov. Ale samozrejme, ak sa daju vybrat napr. detske izby jednotlivych deti, tak by som urcite prihliadala aj nato, co komu viac sadne. A este pre tych, co tomu absolutne neveria. Mne sa to cele krasne potvrdilo v prenajatom byte, kde sme 2 roky byvali. Bol to absolutne zly byt, co som sa dozvedela ale dost neskoro. Nedarilo sa nam hlavne v otazkach financii a povodnym majitelom sa tiez cely zivot v tomto nedarilo. Necitila som sa tam dobre, bola som tam akoby uplne vycerpana, unikala som odtial. Potom som sa dozvedela, ze stred domu mam vo vani..no dakujem pekne..vsetka energia unikala kanalom... Verim tomu, lebo to tak ozaj bolo... A este jedna pikoska - urobila som intuitivne jedno opatrenie v tom strede bytu a potom som sa myslim tu na MS od Vandy dozvedela, ze sa tento problem takto "osetruje"... Tak potom neverte tomu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no... my mame susedov, co maju cely dom podla feng shui, dokonca aj fasada je z jednej strany zelena a z druhejj zlta.. nie su fanatici do fengshui,ale mali znamych, ktorí boli stale chorí v rodine mali same nestastia a nakoniec zistili ze male krb na mieste kde im spaloval zdravie,alebo take nieco, uz sa nepamatam,ale proste ked zmenili veci v dome, aj problemy akosi zazrakom prestali :) a mam kamosku, uz som asi pisala, ktorej otec zomrel na nador na mozgu, ona ten dom zdedila a byvala tam s manzelom... minuly rok zomrel na nador na mozgu v 38 rokoch.. hned ma napadlo, ze v tom dome nie je vsetko OK.......
Odpovedať
Profilova fotka
@bellada feng shui nie je o tom ako si podriadiť všetko nejakému učeniu a niekoho názorom ale o tom, že ti môže pomôcť zlepšiť to čo je v tvojom živote zle. Ak je v tom živote všetko dobre, tak je to ok a netreba nič meniť a možno žiješ podla feng shui a ani o tom nevieš.
Odpovedať
Profilova fotka
velmi zaujimava tema, kazdy jeden nazor na nu ma zaujima.tiez sa rozhodujem ci mam v novom dome nieco prisposobit fs....no ako tak citam mam pocit ze to ozaj funguje
Odpovedať
Profilova fotka
baby kuk na moj ablum ak viete poradit... privitam vsetky navrhy ... a pripomienky
Odpovedať
Profilova fotka
Pridala som 4 dom. Aký máte názor? Kuk do albumu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 Ako som ti už napísala do albumu, myslím, že krb v strede domu nie je vhodný. Inak pekný domček.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana581, ja to chapem, netreba mi to vysvetlovat ;-) ja len ze si s tym vobec nelamem hlavu, ze nie vsetko nam doma sedi podla FS, lebo sa to proste neda...je to v ramci moznosti :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kocky a ako sa da osetrit to umiestnenie krbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 http://www.mame-doma-krb.sk/blog/6-o-... aj tu je napríklad niečo o krboch. @bellada prepáč, nechcela som ťa poučovať. Myslela som to v dobrom.
Odpovedať
Profilova fotka
zuzana diky.. precitala som... ako vychadza mi to celkom ok umiestnene co sa tyka svetovych stran ale problemom je stale ze je to v strede domu v to TAI JI ... tak rozmyslam ze by sme ho presunuli na druhy roh miestnosti na stenu co hranici so schodmi... ta oblast tai ji je za co zodpovedna? co predstavuje vlastne?
Odpovedať
Neviem, do ktoreho sektora by vysla ta stena susediaca so schodami, ale ked tak na to pozeram, tak sever, severozapad. A to pre krb tiez nie je bohviekae umiestnenie. Aj ked urcite lepsie, ako stred domu.
Odpovedať
Pozri si toto http://www.fengsuej.biz/index.php?opt..., tu mas vysvetleny cely cvyklus jednotlivych zivlov - ktore sa podporuju, ktore destruuju a aj ich priradenie k svetovym stranam. Tak si sama vies pozriet, kde by ten krb mohol byt. Aby zivel danej svetovej strany podporil a nedestruoval. Aj ked samozrejme, vsetko sa da nejako napravit, ci doladit, tak ja ti odporucam - daj ten krb kdekolvek, len nie do stredu domu, to sa naprava velmi tazko, ba by som povedala, ze to sa napravit ani neda.. inak tu str., co dala zuzana - tam je napr. pisane, ze krb nie na juh. By ma celkom zaujimalo, ze preco nie, ved krasne podpori ohen v juhu. Btw- na krby som uz citala strasne vela protichodnych nazorov. Tak isto, ako aj na kuchyne.
Odpovedať
aha...som sa teraz docitala velmi mudru vec o tom krbe - krb v juhu je ok, ak je ok aj ten sektor. Ak je to sektor katastrofy, tak by tam ten ohen narobil pekne zle. A zase sa mi potvrdzuje, ze FS sa neda praktizovat len tak laicky. Treba ozaj podrobnu analyzu, lebo mozeme sa tu laicky o niecom bavit, ale v kazdom dome to aj tak bude uplne inak.. Maznacik - zmeraj si presne svetove strany, prenes ich na podorys - ved to nie je az take tazke. Urci kua cisla a potom spekuluj, kde dat krb ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?