Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
prosim nevie nikto poradit co s tou ciernou strechou?
Odpovedať
maco ...usla mi pointa, co konkretne potrebujes vediet
Odpovedať
maco ...aky bude tvar tej strechy ?
Odpovedať
janefs, potrebujem vediet, ci sa da niecim eliminovat zly vplyv strechy ciernej farby, lebo to je nevhodna farba rovnako ako modra.
Odpovedať
aj my mame ciernu stechu :-p
Odpovedať
a prečo je čierna zlá???? aj my ju chceme!! :-| :-| :-| :-|
Odpovedať
cierna a modra je farba vody a to nie je dobre na strechce rovnako ako bazen na streche, lebo to posobi akoby ste sa topili (ani bazen v suterene nie je dobry)...no mudra som strasne, ale teraz som to niekde citala :-D ked najdem kde som to citala hodim link
Odpovedať
tuto dievcata, posledna veta http://www.fengshui-perfectlife.sk/pe...
Odpovedať
no jo, potapanie obyvatelov..... :-| je teda nieco, cim sa to da zachranit, alebo nam nezostane ine len si vybrat inu farbu strechy?
Odpovedať
ked to nie je ozajstna voda ale len farba urcite nema taku silu :-) ostatne sa eliminovat resp. vhodnejsie slovo je podporit farbou fasady domu to ale zalezi uz na konkretnom datume narodenia majitela domu a smeru priecelia
Odpovedať
ahoj, prosim poradte. Mam hlavne vchodove dvere orientované na juh a chcela by som si tam dat k nim cerveny kochlik s vysokou bambusovou travou. Moze to byt? Ta cervena farba asi ano, kedze je to juh ale ten bambus ?? Help ;-)
Odpovedať
Teraz sme vo fáze hľadania pozemku. Mali sme jeden v ponuke, čo síce nebol 100%, ale bol lacný. Minulý týždeň som bola s kamoškou u veštice( má vážnejšiu známosť a chcela vedieť ako sa to vyvinie). Veštica jej povedala optimistické predpovede a keď som tam bola aj Ja, že či tiež nechcem vyveštiť. Tak som spomenula plánovanú stavbu. No mňa veru nepotešila, povedala, že ten pozemok je problémový, vidí tam negat. energiu a nenašli by sme tam pokoj a máme naň zabudnúť a že o tom nepriaznivom vplyve negat. energie sa ešte presvedčíme. Vraj nájdeme náš vysnívaný pozemok, ktorý síce bude drahší. A neodporúča nám začaťso stavbou tento rok. Máme 1-2 roky počkať :-( lebo máme hektické obdobie a kvôli iným povinnostiam, by sme to nezvládali. Trochu ma to sklamalo, lebo na jeseň sme chceli kopať základy. Baby, čo si o tom myslíte ? Máme ísť od toho a hľadať ďalej ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja by som urcite hladala dalej..Mozno ma pravdu.. Ja verim takymto ludom a aj ked by si to vsetko ona vymyslela, aj tak by to bol pre mna signal, ze to takto malo byt a pocuvla by som svoju intuiciu, co mi napovie.. Ja verim, ze treba byt vnimavy k druhym ludom, kazdy clovek, ktoreho stretneme sme stretnut mali a kazdy nas nejako ovplyvni.. Pocuvaj, co ti vravi tvoje vnutro, to je najdolezitejsie...
Odpovedať
suerstar skus inu vesticu ;-) mozno povie nieco ine :-)
Odpovedať
Ten pozemok je dosť úzky - 15 m ( 9 á), ale v lukratívnej lokalite, kde sú pozemky za 40-50.000€ a tento je za 27.000€. Z pôv. ceny už spustili 2.000€. Na okolí sú už obývané domy ( asi tak 3-5 rokov staré). Obávam sa, že za tou podozrivo nízkou cenou niečo bude. Manžel do toho moc nechce ísť. On vraví, že budeme hľadať ďalej v šírke aspoň 18 m. ;-)
Odpovedať
nas ma sirku asi 12 m (v najuzsej 9m dohromady 17á) :-D no tiez to nie je ideal, na jednej j strane mame dom(6,5x13m) z druhej vysoky kamenny mur a za nim vysoky dom :-D a ja sa tam citim vyslovene dobre, aj ini vravia ze je tam prijemna atmoska a vyslovene sa tesim ako bude na tom mure rast brectan vedla kadejake kriky a tam si supnem lavicku :-D
Odpovedať
megg ..ak ten vchod je zamerany presne potom smelo daj bambus ...zelena (drevo) podporuje ohen a ak mozem este poradit daj ho na lavo ked vychadzas von z dveri ;-)
Odpovedať
superstar kedze sme v teme feng suej mozem len par postrehov k tomu ..na uzkom pozemku budu zakonite niektore sektory z pohladu svetovych stran oslabene ...zalezi samozrejme na orientacii toho pozemku , samozrejme by to ale casom chcelo pravidelnu aktivaciu a je s tym ozaj viac prace ako na pozemku ktory je vyvazenejsi , rovnako je dolezity ten prvy kontakt, tvoj vnutorny pocit , skus tam nechat zamerat geopatogenne zony, pozemok je naozaj podozrivo lacny 8-)
Odpovedať
Ďakujem za rady ;-)
Odpovedať
Ahojte :-) Mohla by som Vas poprosit o radu? Ja sa vo Feng Shui az tak nevyznam, ale prave sme vo faze tvorby projektu rodinneho domu, mame prve navrhy od architekta. Dom je presne podla nasich predstav - ale prekaza mi tam jedna vec, ktora neviem, ako je dolezita. Totiz architekt umiestnil schodisko do stredu domu, rovno oproti hlavnemu vchodu, je dvakrat lomene. Je to velky problem? Citala som, ze to znamena negativne energie, odliv penazi z domu, rozlicne choroby. Je to tak? Da sa to nejako ovplyvnit? Alebo je rozumnejsie radsej na zaciatku zmenit projekt a snazit sa umiestnit schodisko niekde inde, mozno by pripadala do uvahy este moznost pri garazi pri stene. Budem Vam vdacna za vsetky rady x-)
Odpovedať
lu zmente projekt.
Odpovedať
Vandas dakujem za nazor, rozhodli sme sa poziadat architekta, nech nam schodisko naprojektuje na stenu za garazou. Nemala by sa velmi zmenit vnutorna dispozicia, tak snad to pojde.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, viete mi poradit- chceli by sme do spalne namiesto klasickej postele vymurovat zaklad na ktory iba polozime matrac. Co na to hovori FS ? Nikde som o tom nic nenasla... dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
FS uprednostňuje volný priestor pod postelou na cyrkuláciu vzdu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak vymurujeme s priestorom na prudenie vzduchu ;-) A ten material nevadi, tehly ci z coho to bude?? Uz nas nebavia tie klasicke postele, vsetky zacnu po case vrzgat a rozpadavat sa. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tehla materiál ako taký nie je problém... záleží ešte na orientácii spálne (na východ napríklad patrí skôr drevo)
Odpovedať
Ahojte, poznáte niekoho, kto vie spoľahlivo určiť negatívne geopatogénne zóny na pozemku a navrhnúť ich rušenie? Čítala som niekde, že je možné poriešiť to ešte pred začatím stavby. Okolie Šamorína.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte potrebovala by som poradit kde mam nalepit kaligrafiu na kupelnove dvere,vo vyske tretieho oka?A z vonkajsej strany dveri kupelne alebo na vnutornu stranu?Dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vierka a nemajú číňania postele na zemi? :-D Pýtam sa aj preto, lebo potrebujem na nejaký čas zrušiť rám postele a chcela by som dať matrac len na zem, prípadne na nejakú dosku, tak či to je vhodné?
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzka, nie majú len nizučké rámy... niekedy sú bambusové alebo z nejakého podobného materiálu, ale lôžka nie sú úplne na podlahe...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?