Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
fajoska dakujem, spime pod sikminou, tak aj to moze byt dovod :-( Len sa neda s postelou nic robit, ani ju otocit, posunut, manzel spi dokonca pri stene kde je sikmina najnizsie a ja mam zas hlavu tak, ze sa ide hned dole schodmi.
Odpovedať
Profilova fotka
lili, skús spálňu trocha pofotiť a dať fotky do fotoblogu, možno ma napadne niečo podla obrázka... takto si to ťažko predstaviť..
Odpovedať
ahojte, moc sa vo FS nevyznam, ale je mi celkom jasne ze ten nas bytik nesplna ani jeden FS princip. Orientacia bytu je zla, cely je otoceny na SV, pred vchodovymi dverami do bytu je rohova priecka a tiez dvere na WC a kupelnu, spalna a okno v spalni je hned vedla vonkajsim vchodom do bytovky, atd, atd, vedeli by ste mi s tym niekto pomoct, poradit, ake doplnky by som si mala zadovazit, aby sme sa v tom nasom byte citili lepsie? Do IP by som mohla poslat aj fotky. Velmi pekne dakujem za kazdu radu! :)
Odpovedať
Ahoj bihorka :-) ja si tiež myslím, že keby do nášho domčeka vstúpila nejaká FS odborníčka, tak by sa radšej hneď vo dverách aj otočila.... :-D možno máme všetko presne opačne ako by malo byť, ale my sa cítime dobre práve takto a tak je to asi v poriadku. ;-) Ak máš ale nejaký konkrétny problém, tak je naozaj možno dobré skúsiť to vyriešiť zatiaľ len nejakými doplnkami. Ja verím, že sa ti niektorá ozve a poradí ti. Držím palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Babenky, netreba to brať tak tragicky... väčšinou sa dajú takéto problémy vyriešiť, ale bez celkového náhľadu pôdorysu, nehnuteľnosti, zamerania strán a mnohých iných vecí sa radiť nedá... bolo by to vytrhnuté z kontextu a nesprávnym zásahom by ste mohli neúmyselne ešte viac situáciu zhoršiť... Takže... áno dá sa poradiť, ale nie nejako všeobecne alebo len zo základných informácii. Ak máte nejaký takýto problém, ktorý sa nedá vyriešiť niekoľkými vetami, prosím napíšte IP. Je tu viacero dievčat, ktoré určite budú chcieť pomôcť ;-)
Odpovedať
bihorka to ze je domcek orientovany na SV vobec nemusi byt zle, naopak :-))) ak je hlava rodiny narodena napr. v r 1959 tak bude z toho profitovat a rodine sa v takom dome bude darit ...to ostatne naozaj je potrebne aspon vidiet podorys aj popripade nejake foto
Odpovedať
lili33 najlepsie by bolo vymenit izbycku, pretoze casom i manzel moze trpiet depresiami, ak sa ale neda potom nech je sikmina natreta na bielo, osvetlena zospodu lampou, mozete to riesit i baldachynom, tebe zase odporucam k posteli japonsku roletu, nech nemas hned tie schody pri hlave , su este ine moznosti ale na to musim vidiet foto
Odpovedať
lili33 pre nacerpanie energie skus viacej vyuzivat svoje prospesne smery (podla datumu narodenia -hod mi do IP,napisem ti ), rovnako tieto pozri ci nie su zanedbavane , dopraj si relax , trochu ocistnej kury , myslim v strave, lebo morskou solou vycistis len priestor , mimochodom kludne mozes vsetky izby nie len kuty , aj vonnymi tycinkami, ale nezabudnut vyvetrat poriadne, ocista sa ale tyka aj osobnych veci, napr. uprac si v kabelke, osobnych veciach, suflikoch, v mobile, v PC ...
Odpovedať
dakujem dievcata mooc, odfotim a dam sem vecer foto. Len riesit sa tam toho moc neda, akurat tym osvetlenim, kvietkom, lebo je to ozaj maly priestor len na postel..je to na galerii urcenej na spanie. Len horsie je, ze tam je aj postielka. :-( Poslem a uvidime. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, včera davali jednej relacii zariadovanie bytu podla FS hodte si do googlu TV prima jak se staví sen a pozrite si maju tam záznamenane všetky relacie ale toto je konkrétne 22.2. Akurad ma zarazilo že ako kvet tam umiestnili svokrine jazyky tuna niekdestom čítala e tieto kvety so špicatými listami niesu vhodne.
Odpovedať
Profilova fotka
Reláciu som nepozerala, ale záleží na tom, kam túto rastlinu umiestnili...
Odpovedať
Profilova fotka
Rastlinke svokrine jazyky smerujú špicaté listy nahor - ak je rastlinka udržiavaná a pekne zviazaná... (bez obr. neviem posúdiť) a teda sa môže umiestniť napríklad vedľa TV, ak nesedíte v jej tesnej blízkosti, taktiež by nemala vadiť za záclonou na parapete a tak podobne... ako som písala už skôr, záleží na tom, kam ju umiestnili. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či je podla feng shui dôležité akú farbu má diar do ktorého si zapisujete všetko ohladom financií. Musím si začať viesť diar s príjmami a výdavkami aby som mala prehlad a našla som si pár diárov ktoré sa mi páčia a tak ma napadlo, či je aj na toto nejaké pravidlo? Pridávam foto tých diarov aj keď neviem či to bude dobre vidieť.
Odpovedať
Profilova fotka
hehe :-) zaujímavá otázka... ak to chceš ako "účtovnú knihu" tak si vyber kovové farby ... nevyber žltý ani hnedý, ten by mohol síce posilňovať kov, ale keďže v zošite bude zaznamenaný odlyv, podporila by si ako príjem, tak výdaj... ale to je len môj osobný typ ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a na záložku (pripevnená diárová šnúrka) pripevni čínske mince zviazané červenou stužkou...
Odpovedať
Profilova fotka
FAJOSKA prosím ťa a čo su presne kovove farby? Ten prvý do fialova a ten piaty do červena, tie spadájú pod kovové farby? Ono síce je na nich trošíčka hnedej, ale sa mi zdá že je to skôr taká svetlá kávová. Teoreticky ten druhý je taký zlato strieborný, ale tam na obrázku preteká voda, to nevadí?
Odpovedať
Profilova fotka
farby kovu - sivá, biela, zlatá, medená, strieborná a podobne ... ale ja by som to určite nebrala smrteľne vážne - farba diáru...hmmm to je síce pekné, ale je ovela viac vecí, ktoré skôr pomôžu ako farba diára. Ťažko posúdiť čo konkrétne pomôže tebe - neviem v čom chceš podnikať alebo už podnikáš.. no lepšie je "vylepšiť" pracovňu ale podnikateľské priestory - poprípade vedia niektorý odborníci pomôcť s logom a vizitkami... Diár môžeš vybrať pocitovo ;-) Ak chceš, môžeš poslať info o tvojom podnikateľskom zámere a priestoroch... do IP ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za odpoveď. Nepodnikám, ani sa nechystám. Potrebujem si len robiť také domáce účto, aby sme viac šetrili, lebo nám utekajú peniažky a nevieme kam, takže preto. Určite farbu diáru nejak extrémne vážne neberiem, len ma tak napadlo, že či to feng shui nejak rozdeluje a či nie je nejaká farba na takú "finančnú knihu" nevhodná. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzka príjem peňazí... alebo lepšie povedané "kontrolovaný" odlyv :-) v rodine môžeš ovplyvniť pomocou feng shui... roznymi doplnkami v byte, obrazmi... skús si prebehnúť túto tému, pár typou tu myslím nájdeš... konkrétne môžem spomenúť rastlinku tučnolist, pomôcť môže správne umiestnené akvárium alebo izbová fontánka a tak podobne.... No ako som už písala pred tým... človek na rady tohto typu môže odpovedať len veeeeeľmi všeobecne :-) Na konkrétnu radu je potrebné poznať konkrétnu nehnuteľnosť, v ktorej bývate... Možno máš JVdný sektor zariadený tak, že nechtiac podporuješ odliv financií... neviem :-|
Odpovedať
Profilova fotka
FAJOSKA ja nemám presne zameraný byt. Viem ako sa to robí, ale neviem si nijako na to nájsť čas, ale zhruba viem, že JV sektor mám sčasti v kupelni a ostatok v obývačke. A v obývačke mám v rohu hračky a vedla písací stôl s počítačom a so všetkými papiermi. Toto všetko by malo spadať pod JV. Ale to je určite ťažko riešiť keď to nevidíš ani to nemám presne zamerané. Chystám sa dať si urobiť analýzu, lebo toto je prenajatý byt a potrebujeme do konca budúceho roka nové bývanie, ale neviem na to ušetriť. Stále je niečo dôležitejšie. Už mám pocit, že mi to nie je súdené :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Inak, ak by to niekoho zaujímalo, tak tento vyhral :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte:) mna by skor zaiujimalo, akym stylom si to ides zapisovat, aby si pochopila, na co minas navyse a pod.. lebo j asom si to jeden cas chcela pisat.. aj som zacala,ale jednak som nedosledna a po tyzdni swa mi to uz nechelo a jednak som nevedel najst sposob ,ako sa v tom dobre vyznat.. mas to rozdelene do oblasti, ze napr. sladkosti, casopisy, jedlo, oblecenie, drogerie, volny cas, sport a pod???? ci ako?
Odpovedať
ja som to tiez isty cas zacala zapisovat, mala som urobenu tabulku v Exceli a rozdelenu do oblasti potraviny, benzin, oblecenie, darceky a pod. ale preslo ma to, sem tam som zabudla zapisovat a jednak mi to bolo zbytocne, lebo ked to potrebujem kupit tak to kupim a videla som len statistiku kolko som naco minula. To skor ako pise fajoska podporit zonu na priliv penazi, kontorlovany odlyv, lebo kazdy urcite pozna ze ked sa dari tak sa dari a idu peniazky tam kde by nemuseli. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jojj, ved prave.. cim viac zarabam, tym viac minam... nechapem :-D ono je aj take prislovie, ze nie su vysoke ceny v obchodoch, len nizke prijmy kupujucich :-p nieco na tom je.... ale bohuzial, zijeme ,kde zijeme, nic sa neda robit... tiez som to prestala pisat, ale nie je to zly napad... ;-) mozno ked je to na kope., clovek viac vidi, ze na co mina.. a na co by nemusel..
Odpovedať
a konecne prikladam fotku umiestnenia postele pod sikminou, kvoli tej unave a stalej vycerpanosti. Na konci postele je este postielka.
Odpovedať
Profilova fotka
lili: nie je ta postel nejaka uzka???
Odpovedať
je kvoli tej sikmine je robena na mieru, lebo sa inak nevopcha ma nejak cez 135 cm, aspon sa viac tulime :-D Tu vidno ako niektori architekti rozmyslaju ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Presne tak som to robila kedysi, že som to rozdelila do kategorii ako jedlo, drogéria atď a odkladala som napríklad bloky ak som nemala zrovna hneď čas si výdaj poznačiť a raz za týždeň som to doplnila do knihy. Pomohlo mi to v tom, že som hlavne na potravinách videla koncom týždňa, čo bolo úplne zbytočné kupovať a čo mám napríklad kúpiť viac. Taktiež z drogériou a vlastne zo všetkým. Naučila som sa robiť týždenný nákup presne na týždeň a nekupovala zbytočnosti. Denné nákupy tým pádom tvorili len pečivo a ja neviem ..... šunka, prosto veci na raňajky napríklad. Kamarátka (finančná poradkiňa) mi teraz poradila, že si mám napísať aj čo budem v ten týždeň variť a podla toho kupovať. Ušetrí to dosť peniažkou. Bolo to už dávno a moja disciplína v tomto ochabla. :-) Teraz rozmýšlam, že to budem robiť tak, keďže máme príjem aj denný, že budem po dňoch značiť prijem - výdaj, akurát si farebne oddelým kategorie. Určite je fajn podporiť v byte oblasť financii ale naučiť sa šetriť systematicky je vždy prospešné. Jednak aj vo feng shui sa píše, že netreba kopiť zbytočnosti, no nie? ;-)
Odpovedať
Ja si vedeim evidenciu od nového roka a som zvedavá dokedy mi to vydrží :-D ale môžem priznať, že som bola dosť prekvapenáááá , že koľko míňame. Zapisujem tiež tak raz za týždeň, bloky si poctivo odkladám a potom dopisujem. Včera si ma Zuzanka navnadila na nejaký nový vhodný diár ;-) Prvú verziu som tiež robila ako ty Diuš v Exceli, ale teraz mám zošit a príde mi to také milšie, osobnejšie, keď si to zapisujem a meditujem okolo toho :-D Ten nápad z týždeným jedálničkom je možno celkom zaujímavý a možno ho aj vyskúšame, ďakujem Zuzka za tip ;-)
Odpovedať
zuzka v tom suhlasim, ze najlepsie je chodit s papierikom do obchodu, presne co treba kupit podla toho co planujeme varit. Lebo co idem do obchodu bars kazdy den 24 euro miniem, hruza tieto eura sa nejak kotulaju rychlejsie z penazenky. My sa tiez snazime chodit raz tyzdenne do obchodu, ale ak nahodou clovek vbehne a vidi taku a taku akciu, tak kupuje...a potom plati :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?