Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Ahojte, Zelinka a Vandas, :-) zmenila som v mojom albumčeku konečne správne strany nášho bytíka. Ak by ste svojími skúsenosťami a dobrými radami mohli poradiť čo by a kde bolo vhodné umiestniť, zavesiť, aby sa nám začalo trošku dariť. ;-)
Odpovedať
to ada: ono vies ludia co sa FS zaoberju su uspesni a bohati a zdravi. bohatstvo, to hmotne, nie je vsetko ;-) rovnako ako uspech znamena pre kazdeho nieco ine..... vandi tak to si ma potesila ze konecne nieco take na slovensku bude. lebo mna ide rozdrapit ked pridem do ,,ezoterickeho obchodu ,, a vidim tam 4-trubicove kovove zvonkohry so srdieckami, kohutikmi a inymi p..... citala som na livingart.sk ze na osetrenie 5 zlci moze ist obraz hrusiek. myslis si ze na tu 1/3 Juzneho vchodu by som to mohla pouzit kym zozeniem tu zvonkohru?
Odpovedať
vandi obraz lekien co mame je v albume. u vodu tam ani moc nevidno
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky .... ak môžem rada by som Vás poprosila o radu. K 2 narodeninám môjho syna sme sa s manželom rozhodli, že mu dáme do poriadku detskú izbu a tak by som chcela vedieť, že čo mi poradíte, aká farba sa hodí do detskéj izby a kde by mala stáť posteľ ? Kde mu mám spraviť kútik na hranie? Majú byť v detskéj izbe záclony a závesy? A čo kvety a deti? Neviem či to pomôže ale syn je rodený 12.9.2007. Dakujem veľľľľľmi pekne Dáša
Odpovedať
Profilova fotka
Pokiaľ nemáme zameraný byt a teda pôdorys a orientáciu izby, nedá sa radiť konkrétne. A všeobecné informácie ti veľmi bez zamerania nepomôžu ;-)
Odpovedať
Ahojte, asi dovolenkujete a vychutnávate si letné dníčky. Chcem poprosiť o radu, kúpila som si mandarínske kačičky, kde je ich vhodné umiestniť do spálne alebo do nejakého sektoru. Tiež som si dala vytlačiť a zarámovať granátové jablko - kde zavesiť, keď túžime po dieťatku. ;-) ďakujem a prajem krásny slnečný deň všetkým :-) :-) :-)
Odpovedať
ahoj dadi, kacky-JZ. na umiestnenie programovacieho obrazu je nutna analyza.
Odpovedať
baby uz konecne otvorili ten obchod v BA? ja som uz zufala. na tomto p....m slovensku clovek nic nezozenie. az ma trasie od zlosti.rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
Zeli - klidek - tento mesiac sa uz dockas ;-)
Odpovedať
Ahojky vsetci, tiez by som vas chcela poprosit o radu, cakame v rodine dalsie dieta a vela ludi sa mi ponuklo ze mi posunie nejake veci po ich detoch (oblelcenie alebo napr. hojdacku pre novorodenca) prenasa sa nejako energia s tych veci potom na nas, aky mate nazor na teketo veci z druhej ruky ??? Da sa to nejako osetrit? Narp. dietatko ktore pouzivalo kedysi tuto hojdacku je dost vazne chore. Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
mila Zelinka, obchd sa otvara v BA v Raci /Drevona/ vraj, uz tuto sobotu:)
Odpovedať
ahoj Bissau, samozrejme, veci prenasaju energie. vzdy je podstatne zvazit, kde to vadi a kde menej. hracky...mozes ocistit octovou vodou. pri veciach ako postielka...by som sa sla do novych a vykaslala sa na sekace...
Odpovedať
Článok sa načítava...
hej? no som zvedava.ale pre istou pockam lebo ja mam take stastie ze just este nebude otvorene :-| a nepojdes to omrknut? ak by si isla tak napis prosim co a ako, hej ;-)
Odpovedať
Zelinka, obchod uz funguje, ale nebola som vo vnutri, nebolo kedy (a to byvam 500 m odtial:(). Je to Vyhonska 1 v Raci.
Odpovedať
dakujeeem. a to si ako zvladla nevojst dnu :-D
Odpovedať
moja, tak dnes som to zvladla a bol to pre mna tazky sok. valili sa na mna same cinske gycove /s prepacenim / sracky, ktore sa snazim v mojej praci nepouzivat. ale zvonkohry maju. pevne verim, ze priebezne doplnaju tovar a dockame sa aj inej kvality...
Odpovedať
jaaj tak to dufam. hmm no sklamana som. som myslela ze to bude nieco fakt seriozne. Inak zvonkohry som nasla uz aj Samorine. su 5 trubicove z bieleho kovu ale samozrejme doplnene drevenymi srdieckami a mesiacikmi a taak :-D ale aspon maju 5 trubic a nie 4 :-| ja mam teraz iny problem. deliaca ciara medzi juhom a juhovychodom mi prechadza presne cez stred vchodovych dveri a neviem ci mam teda juzny alebo juhovychodny vchod. mam to brat tak ze ked je klucka v juznej casti tak je juzny? ak mame juzny vchod mam dat nezaplatene ucty na JV?
Odpovedať
ahojte, aj ja som si požičala knihu FS, ale nejako sa v nej nevyznám, hlavne nie je asi taká podrobná, napr.sa tam nepíše o zvonkohrách toľko a toľko trubicových, len o materiály, z ktorého by mali byť... a k severnej strane sa viaže zelená farba, to znamená, že by som mala mať kuchynu, kúpelne do zelena, alebo stačia len doplnky a keď máme vchod od výhodu(nieviem to s presnosťou), tak podľa FS by mala byť aj fasáda zelená, tú farbu mám veľmi rada, ale neviem si ju predstaviť v celom dome.Spálňu som si naplánovala na východ, alebo si ju mám dať na západ, ktorý je vhodnejši(západnú izbu som chcela ako hosťovskú)a detskú pre syna ja juh, dúfam,že mi niekto odpíše-dosť som sa rozpísala. Pôdorys mám v albume, ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Ericka, FS knihu, ktora radi dat zelenu farbu na sever daj do kosa a zabudni na vsetko, co si v nej citala. Sever je element voda. Zelena je farba rastlin, ktore ti vodu odsavaju a tym sever oslabuju. Na fasady sa zelena farba nedava, lebo zrychluje opotrebovanie stavby. vhodnejsie su zemne odtiene.izby je vhodnejsie planovat podla GUA cisla. vypocet si mozes dat spravit na www.magicdays.sk
Odpovedať
zelinka, nie je to az taka katastrofa, lebo aj juzny, aj JV vstup su vychodne vstupy, takze dobre a zle sektory su rovnake, len sa lisia uz v konkretnej kvalite. neumoznuje ti to vsak tieto konkretne kvality vyuzivat, lebo raz sa moze vstup spravat ako juzny a inokedy ako JV...skus vsak experiment. skus zvyraznit tu stranu vchodu, kde je klucka (farba, rastlina....) a pozoruj, ci sa vstup zacne spravat jednoznacne. az potom sa da dom ladit a programovat.
Odpovedať
vandas, ďakujem za odpoveď a ešte otázka, dá sa gua číslo zistiť aj nejako inak, cez tú stránku mi to nejako nejde, alebo to asi neviem.
Odpovedať
vandi vdaka za odpovede. na klucke mam tri cinske mince zviazane cervenou stuzkou :-D tak dufam ze ten vchod pochopil ze je juzny :-D
Odpovedať
inak spolocnost LaRomantica-tak to je uplny prepadak. absolutne neodporucam
Odpovedať
skus aj zvonka prilakat energiu ziaducim smerom...
Odpovedať
vandas, tak asi si mala pravdu s tym, že severne vstupy maju tento rok finance v pluse... podaril sa sice menšia, ale predsalen aspon aka- taka obchodna transakcia... tak sme si odskočili do grecka ... a priniesla som si do predsiene odtial dreveny majačik (ako si spominala, ze by v predsieni mal byť... aj s kotvou) ... paci sa mi velmi a vytešujem sa z neho, hoci vo všeobecnosti som zasadne proti podobnym gycom... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,chcem sa pridať občas do vašej diskusie,lebo ju čítam-tiež občas....vandas ako je to s tou zelenou fasádou domu,som z toho teraz nešťastná,lebo píšeš,že spôsobuje opotrebovanie domu-v akom zmysle?? aj jeho obyvateľov?? :-| my totiž máme dvojfarebnú zelenú fasádu-svetlú a tmavšiu :-( keby som to vtedy vedela,dala by som inú..
Odpovedať
tadea, zelena je symbolom rastu (rastliny, svetla zelena -rychleho rast). pre rast potrebujes ziviny a tak su tahane z materialu, z kt. je dom postaveny. cim kvalitnejsi material, tym ma viac co "papat". takze zelene panelaky su opotrebovane rychlejsie, ako zelene tehlove domy. ak sa minie energia z materialu, potiahne si ju z obyvatelov (to vask robia vsetky panelaky, takze Petrzalka je 1 velky energeticky vycuciavac). nepodliehaj panike, ak interier a 3-4 roky vymalujes, dodas novu vyzivu... fra, ja tiez neznasam gyce, ale taky soliterik moze byt velmi prijemny:)
Odpovedať
Vandi, tzn., že nedoporučuješ zelenú ani do interiéru? Ja mám nejaké doplnky do kuchyne v zelenej farbe a veľmi sa mi páči jedna pruhovaná zeleno-čierno-bielo farebná tapeta, ktorú som chcela dať na jednu stenu do kuchyne-západnú stenu.
Odpovedať
vandas, a teraz ešte zvažujem dat do predsiene tuto fototapetu http://www.e-color.cz/page/shop.php?&... rozmermi, farbou a temou sa nam tam mimoriadne hodí... (gyč ku gyču :-D) laka ma to objednat si ju, len sa Ta pre istotu opytam ešte na nazor... aby v tom nebol nejaky figel- že zavrete dvere na obrazku su zlé... alebo plot... alebo že je to take uzke bez panoramy.....alebo čosi podobne...
Odpovedať
Profilova fotka
ericka.. zelenú na západ určite nie ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?