Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
adriana hovoris mi z duse ;-) vandi palma je v albume. je na SV smeruje rovno na nase sedenie lebo je v rohu obyvacky a inam ako do obyvacky ju dat nemozem lebo vies moj priatel je FS velmi nakloneny a prezil aj to ze som sa vcera zobrala a odniesla ,,janka,, na obecny urad s odvovodnenim ze podla FS je to parazit, ale vies je to len muz :-| =-) a tu palmu nam dala jeho mama...chaaapes jeho mama......chaaapes ze? 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Baby a vraj aj Dracena je zlá?
Odpovedať
som sa zasmiala:)))))))))))))))))))) palma je ako od svokry a chapem, ze kym nechyti nejaku pliagu, musi mat cestne miesto:))))))))))))))) babulky, kvitnuce kvety (resp. vsetko mlade drevo, teda aj nekvitnuce kvety bez kmena) su najlepsie na juhu, mohli by byt aj na Z,SZ a SV, ale nie vzdy.to nie vzdy ma suvis s hviezdami. Adi, vonku za oknami mozes mat kvety vsade, za inu odpoved by si ma aj tak lyncovala:))))))))))))))))))))))))))))) ...no a draceny tiez nie su velmi vhodne...
Odpovedať
...fu... mas stastie... nemusim volat domov, nech ich daju prec.... :-D ...moja chudina Dracena uz davno opustila nas pribytok...
Odpovedať
palma od svokry tušim bude mať čestne miesto, kym nedostane nenapadnu davku fixinely alebo čohosi podobneho :-D no fuj ;-)
Odpovedať
:-) Ahojte :-) , dúfam, že sa aj ja k Vám môžem pridať. Nedávno som v nejakom časopise čítala článoček o FS a dopátrala som sa až k Vám. chcem Vás všetky na začiatku pozdraviť. Začala som čítať Vašu témičku a ste zlaté ako si pomáhate, inšpirujete sa so svojími skúsenosťami. chcem Vás poprosiť ak si nájdete čas a budete vedieť poradiť aj nám nejakou zmenou v našom byte. Potredebovala by som poradiť. Podľa FS ako som sa dočítala máme asi zlú variantu - vchodové dvere a oproti sú dvere do kúpeľne, v kúpelni máme aj okno. Ako sme sa nasťahovali do tohoto bytu sa nám nedarí ušetriť peniažky a hlavne náš problém, že stávame dosť často ako udretý mechom a môj najväčší problém, že sa nám aj nedarí splodiť bábätko. Pridala som aj náš zatiaľ náčrtok bytu, ale najlepšie je asi v nejakej mierke ho nakrasliť. Rada čítam radi a skúsenosti ľudí, ktoré pomáhajú aj iným ľuďom.
Odpovedať
Dadi, bolo by fajn nakreslit to vmierke. takto to vyzera na dost konfliktov dveri a najam centrum bytu v sachte:((( Ak mas kompas/buzolu, aj ho zameraj (presne urcenie svetovych stran). bez toho sa neda pohnut dalej...
Odpovedať
jaaaj baby no poviem vam FS je fakt zabava. dnes som pribila na SV obrazcok so zasnezenou horou lebo ze vraj je postihnuty hadkami-pametam sa dobre Vanda? no a hadame sa na tom obrazku od rana jak psi :-D
Odpovedať
SV ma 5 zlci, obrazok so zasnezenou horou je na posilnenie SV, 5 zlci neriesi. (neviem este v akej kvalite mas SV, mozno preto ten sneh, ak sa nemylim, hovorili sme o hore zaliatej slnkom......).ja si vesiam obrazy sama, lebo moja 1/2 vesia a vrta vsetko nakrivo:))))asi chce mat od tychto cinnosti pokoj:)taktika vysla:)
Odpovedať
jaaj vandi horu zaliatu slnkom som dala na posilnenie zapadu. teda konkretne som tu horu zaliatu slnkom dala nad krb. lebo krb mame na zapade co je kov a ked dobre uvazujem tak ohen nici kov.no a hora to je zem, cize zem ovlada ohen. na krbe mame aj kamenneho budhu. len mi nepovedz ze je to zle lebo uz som z toho zmagorena...... ale ked tak uvazujem hora zaliata slnkom -ci to nie je aj energia ohna... citala som ze na SV ma ist ohen-ako prvok co tvori zem. ale naco, ked tam dam rovno zem. u nas je ten problem ze jemu sa obrazky nepacia, principialne...... ja neznasam vesat obrazky sama. zvycajne urobim tri diery kym to zavesim tak aby sa mi to pacilo. ked ti to nema kto pridrzat to je des....
Odpovedať
jaj Zelinka, zapad horou neposilnis. hora je vnimana a vysvetlovana aj ako prekazka, cize Z je deti, buducnost, zamoznost a ty si tam takto kladies prekazku. na krb do Z sa dava mosadz - uprace ohen, posilni Z. ak chces pridavat zem-pridava sa napr. keramika...ten kamenny Budha je OK. ...neznasas ma, ze?:)
Odpovedať
Vandi, veľmi pekne ďakujem, zajtra to zamerám a pridám obrázok do albumčeka ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vandi, teba? blaaznis? som ti nesmerne vdacna za kazdu tvoju radu idem hned dat ten obraz dole. a musim volat aj mame. :-N inak do albumu som dala podorys nasho prizemia. len tak na predstavu o com sa bavime. vsade sa pise ze netreba aktivovat sever a Sv ale ked ho mame ceu pol obyvacky tak to je tazke.
Odpovedať
Zelinka, ten krb na zapade naozaj treba osetrit vacsim mnozstvom mosadze. vie,m ze ta sa velmi nenosi, ale daju sa vymysliet esteticke doplnky - mosadzne kutace atd.
Odpovedať
ok idem nieco pohladat. priatel vcera vecer zahlasil ze si tam da vodnu fajku, ze ta je aj z mosadze 8-( 8-( nevies mi este poradit nejaky pekny obraz na zapad. mam tam uz hrozno ale potrebuem este jeden namiesto tej hory, nemoze tam ostat prazdne miesto... vies mne ani nezalezi co je moderne alebo nie a myslim ze priatel skor pristupi na tie doplnky lebo prave vcera sme sa hadali na tych obrazoch. argumentoval to tym ze co robili ludia v minulsti ked neboli tlaciarne a nemohli si obraz vytlacit alebo upit....takze k doplnkom je viac pristupnejsi ;-)
Odpovedať
dobre su granatove jablka. ja preferujem fotky tlacene na platno. ty mas tiez rada fotky, tak to bude kompaktne...
Odpovedať
Ahojte :-) Vandi, pridala som do albumčeka pôdorys nášho bytu, ak by si mala čas poradiť mi čo by bolo vhudné spraviť pre naše problémiky. vopred ďakujem. všetkým prajem krásny piatoček a ešte krajší víkend, veľa slniečka ;-)
Odpovedať
dadusinka, v mojom albume som ti dala tvoj podorys so zakreslenym centrom bytu. na to centrum-priesecnik, poloz kompas a zaznac presne sever a ostatne smery , tak ako to mam ja urobebe na vedlajsom obrazku. aby to bolo presne priloz si svoj nacrtok k niektorej stene tak aby stena na papiery bola rovnobezne so skutocnou stenou a samzrejme aby suhlasila aj orientacia izieb ;-) je dobre ak nebude v blizkosti telka, mikrovlnka alebo iny spotrebic lebo to meranie nebude presne..... inak v takomto obdlznikovom byte som byvala a to su problemy a problemy. niecoho je prilis vela a niecoho prilis malo......
Odpovedať
ale ked som na to tak pozrela tak mate strasne maliku cast Z-co su deti a V-co patri zdraviu a rodine. ja sice nie som odbornicka ale podla mna tam bude ten problem. Ale Vanda by ti povedala presnejsie mozem sa spytat? ako je to s karierou, peniazmi a vasou ,,reputaciu,,? len tak ma o zaujima,ci ste na tom podobne ako sme boli mi v takomto type bytu ;-) my sme mali sice trosku inu orientaciu, ale predsa...
Odpovedať
Zelinka, ďakujem ;-) idem sa na to pozrieť do tvojho albumčeka, budem si musieť kúpiť kompas, možno aj v predajni s turistickými potrebami ho kúpim
Odpovedať
ano aj napriklad v predajni so zbranami alebo loveckymi potebami. musi o byt zamerane presne inak nema vyznam nieco riesit...
Odpovedať
Dadus, presne to som sa chcela opytat, ci to mas zamerane, alebo je to len od oka. dobra je aj buzola...
Odpovedať
Ahojte - Cao Vandi - prosim Ta, ak ako parove zviera sa mi pacia biele hrdlicky, ktore sedia na "steble", celom k sebe, ale ! Jeden sedi vyssie, jeden nizsie, kedze je ten konar akoze tak vytvarovany a hrdliciak-akoze on je väcsi, cize hrdlicka-ona je nizsie a mensia - mam to kupit ???- ci mam spravny nazor, ze ten hrdliciak je dominantny - nadradeny...teda by sa to mohlo aj v mojom spoluziti tak naprogramovat??? Dik
Odpovedať
Adi, tazko sa mi vyjadruje, ked som obrazok nevidela. Podla popisu by vsak mohol byt OK. Holt, samci su realne vacsinou vacsi. ak mas vsak pocit, ze by posobil samec priliz dominanntne /nestrpis to, coo?/, radsej si ho nevesaj, lebo aj tvoje vnimanie obrazku ma nanho vplyv. pa:)
Odpovedať
... presne - utvrdila si ma - je to moje vnimanie a vadilo by mi to... to nie je obrazok, ale "susosie" - o-o-o aky poeticny nazov som tomu dala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Preložila som dracénu z východnej časti bytu do stredu bytu ale v smere JZ a začali sme sa s mužom nejak viac hádať. Môže to byť tým? Asi by som ju mala odstrániť úplne, že? A chcela by som sa opýtať na jednu vec. Sesternica býva s priatelom v prenajatom byte. Majú tam jednu izbu a ostatné dve izby obývajú ich priatelia. Majú pocit, že sú často chorý a tak už skúša možné aj nemožné. Máme brať do úvahy celý byt, zamerať, analyzovať, alebo stačí nastaviť len tú ich izbu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky. dllllllho som tu nebola a pozerám že sa to tu pekne "rozkecalo" musím si posťahovať koopec strán a dobehnúť zameškané. Ako sa mávate? Zeli ešte si u deutschlenderov alebo opäť doma? Vandi ahooj, ako mimi, rastie a poslúcha?
Odpovedať
Ahojte vsetci, toto je uzasna stranka a este uzasnejsie, ze si ludia v dnesnej dobe vedia takto pomahat. Ja som tiez o FS vela citala, ale mam v tom tak trosku hokej. Keby mi vedel niekto poradit: Moj vchod do bytu: Ked stojim uprostred bytu, tak vchod je na V, ale ked sa pozeram z dveri von, pozeram na JV. Tak mam brat, ze mam vchod na V, ci na JV. Moj problem spociva v tom, ze moj manzel podnika, no viac do minusu ako do plusu. A z toho su vsetky nase problemy, hadky, nervozita, a uz aj zdravotne problemy. Co urobit, aby sme sa cez to uz konecne dostali. Veeelmi moc dakujem za akukolvek radu a prajem vsetko dobre. Andrea
Odpovedať
Ahoj Andrea, pre manzelov biznis je smerodajny priestor, v ktorom podnika (kancelaria, obchod, prevadzka.....). samozrejme, ak je to iny priestor, ako vas byt. pokial ide o urcenie vstupu. byt si nakresli v mierke, najdi stred a narysuj realne svetove smery. tak jednoducho uvidis, aky mate vstup...
Odpovedať
Ahoj Vandi, dakujem za odpoved. Muz kancelariu nema. Podnika v doprave (ma auta) a kancelaria je doma, v obyvacke - na nervy. Inde v byte nie je moznost. A to je asi zle. Uz som kupila aj budhu, aj modreho nosorozca, co som sa docitala, ze by malo pomoct, ani cinske peniazky v penazenke nepomahaju. Uz fakt neviem. Ten vchod mam teda na vychod, a to som citala, ze nie je pre tento rok moc dobre. No, asi nam stastie nepraje. Este raz dakujem a vsetko dobre.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?