Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Fajoska, kazdy svetovy smer "ma dostat svoje". JZ a Z vsak prepaja prvok zeme (keramika, kamen....), ale do JZ jej netreba pridavat vela a Z podpori ako jeho matersky prvok.
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem Vandi... a čo keď sa jedná o S a SV ??
Odpovedať
tam mozes pouzit biely alebo zlty kov, farby biela, siva, zlata, ktory kov vsak treba vybrat podla tzv. hviezd
Odpovedať
Profilova fotka
OK, ďakujem !! To už zvládnem ;-)
Odpovedať
ahoj Vandi, dala som do albumu nacrt toho problemu s tou ,,dutinou,,. je to tak ako si sa pytala na obvodovej strane. preto som si nie ista co s tym mam robit.ako som zistila otec tam ma odlozene zvysky stavebnych materialov-dlazdice , nejake tehly a tak....inak je to uplne nepouzivane
Odpovedať
ahoj Zelinka, domnievam sa, ze by to malo byt brane ako chybajuca cast (ako su brane aj vstavane skrine, ak su na obvodovych muroch). tzn. ze je potrebne pridat material prisluchajuci svetovemu smeru. vzhladom k tomu, ze ide o podkrovie, tak ho treba doplnit vo vs. svet. smeroch, lebo neberieme do uvahy iba m2, ale m3. pekne leto
Odpovedať
vandi vdaka za odpoved, urobim ako radis. pekne leto aj tebe, pravdu povediac uz mam leta po krk :-p tie horucavy ma znacne vycerpavaju. ak by som mala chodit este aj do prace tak je po mne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky. Vandi prosím ťa, nevieš, kde by som zohnala ten kríž bez krista. Sme sa bavili, že by som ho mohla zavesiť nad dvere, keďže to je S vstup. Pamätáš? Nikde ho neviem zohnať.
Odpovedať
Zuzi, nerob si z toho stres. daj tam akukolvek vyssiu moc (plastika, obraz, foto...) - ak si pamatam, je ti blizsie krestanstvo-Jezis, svata rodina, archanjel...niekde na nete som videla krasnu fotku kriza preziareneho slnkom...nieco ti iste cinkne do nosa...
Odpovedať
vandi este sme tu nerozoberali lustre. su nejake specialitky co sa lustrov tyka =-) ja planujem kupit novy luster ale uz som z toho FS tak zmagorena ze sa neodvazim kupit nic bez porady s tebou :-D v albume mam obrazok toho co sa mi paci. izba je na JV-V . poradis prosim?
Odpovedať
http://www.jorvik.sk/e-shop/43/37031/... neviem stiahnut obr. tak aspon linka
Odpovedať
nakoniec som to stiahla
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahoj Zelinka, pre svietidla plati, ze by ziarovky nemali smerovat nadol (stlacaju energiu), ale hore (pripadne do stran). idealne su kristalove lustre (okrem sektoru duchov, ktore janguju priestor). v sektore katastrof sa naopak odporuca svietidlo svietiace nadol. ...a nenechaj sa zmagorit:)))))))))
Odpovedať
Hallo - hallo .... som ``v praci``... a citam si od Hermesakov FS....OMG....a tesim sa na september... Vandi - poradis mi nejaku slusnu ubytovnu, alebo hotel na tych Medzijarkoch, kde je kurz?? Rozhodla som sa, ze nikoho z familie otravovat nebudem...
Odpovedať
Adi, na Dolnych Honoch asi nic nie je, ani by som ti to tam neodporucala. Daj cenove relacie a cez IP to dohodneme. Ty chces byt tusim hned od zaciatku co-lektorka:))))))))))))))))))))))))))
Odpovedať
no tak z toho co si mi povedala mi to vychadza na obr. c.2 svieti to stran..... a este sa chcem spytat... minule ste sa asi s adrianou bavili o kvete co sa u nas vola ,,tahacka,, to je ten kvet co sa tak taha po nabytku a po lustroch a mozes si s nim obtocit celu izbu.... ten je nejak skodlivy? lebo som to nejak nezachytila
Odpovedať
myslis divneho Janka? myslim, ze v prirodzenom prostredi parazituje na inych rastlinach, cize nie je vhodny. ak to tak nie je Jankovi sa ospravedlnujem:))))))
Odpovedať
no ja to zajtra odfotim a dam do albumu =-) uz som rozmyslala ze ho zajtra odnesiem niekam -daruem ho na postu alebo do cakarne lekara tu u nas.ale je mi to luto , lebo moje kvety su ako moje deti a ked si predstavim ze by ho tam ani nepoliali..chudatko kvietok to si nezasluzi :-(
Odpovedať
Zeli - Vandi - Cafte...je - je to tak....``Janko`` parazituje - segra ho mala po celej kuchyni - a jej dospeli synkovia len cakali, kedy sa mamka vrati z prace a donesie eur.... od kedy ho dala na schodiste v bytovke mladsi uz pracuje a starsi skoncil mag. a intenzivne hlada pracu..... = FS funguje...
Odpovedať
Adi, prave som zvazovala, ci mam vobec napisat, ze tymi "parazitmi" v nasich zivotoch byvaju casto ti najblizsi (aj ked si to tazko pripustame) a preto je nam zatazko aj vsetkych tych "divnych Jankov" vyhadzovat...
Odpovedať
vandi tak ja s tym problem nemam povyhadzovat a zbavit sa ,,parazitov,, ale s kvietkami mam problem. vies oni ani nerozpravaju ani cloveku neublizia.....neviete preco ja tak strasne nemam rada ludi? =-) .......no idem na postu a vezmem aj kvietok ci pani postarka nebude chciet.....
Odpovedať
Zelinka, ved ich nemusis vyhadzovat, ja som tiez nikdy kvety nevyhodila. dala som ich na schodisko a vzdy sa nasiel niekto, komu sa pacili:) ...a to druhe je na dlhsi rozhovor:))))
Odpovedať
no nakoniec som skoncila na obecnom urade, pripadala som si ako podomova obchodnicka, sa ma tetuska spytala ze ci mi ma za neho aj zaplatit 8-(
Odpovedať
...samozrejme, ze najcastejsie najblizsi parazituju....na cudzich si davame pozor, ale partnerov-deti-surodencov...rodicov väcsinou milujeme, cize neberieme ich ``vychcanost`ako vyuzivanie, lebo to pre nich robime z lasky... Ja som svoju Yuku+palmu dala jednemu partnerovmu kamaratovi a normalne koser som mu povedala preco - on vraj na take neveri a s radostou ich zobral - lebo ``sek-sakramensky`` usporil, vraj take kvety mal vyhliadnute a stali cez sto eur jeden - boli mohutne-velke.....ale len ticho pozorujem, ako mu krachuje vztah a cakam, ci to spomenie....resp. ten vztah ja som predpovedala na krach uz pred 2 rokmi po spolocne prezitej dovolenke...tymi kvietkami sa to mozno urychlilo... Zeli - Ty s kvietkom podomova obchodnicka a ja so zrkadlom pozostavajucim zo stvorcov - cize tvz.mozaikove vo firme kde rezu skla a zrkadla, ked som im to zrkadlo doniesla, nech ho vyhodia - kukali na mna ako... a zacali sa predbiehat, kto si ho zoberie - bolo neporusene...
Odpovedať
jeziku nestraste ma, uz ani palmu nemozeme mat ? tu palmu sme dostali od svokrovcov a ked zahlasim ze j nechcem tak to mi vstah krachne na 100%
Odpovedať
... Zeli - klidek - Vanda poradi, kde ju dat - to len ja som taka radikalistka...niekde som citala, ze tie palmove listy - tym ze su tenke a ostre posobia ako mece - a stale pri pohlade na nu sa mi to vynorilo v mysli - tak reku naco sa trapit - chcela som do kostola podarovat, ale ten kamarat to stihol skor, ako som to zrealizovala... ...a zasa nevrav, ze vztah Ti stoji na palme ;-)
Odpovedať
adriana -na palme od svokry ;-) :-S
Odpovedať
proti vonavym muskatom a fikusom nema fs nič? (vonave muškaty zbožnujem, aj ked nekvitnu...)
Odpovedať
baby, uz tusim robite z FS bubulaka! zelinka, aka je to palma? Fra, fikusy su vyborne aj muskaty su OK, este vsak zalezi aj na tom, kde ich mas:)))
Odpovedať
Cao V ;-) ..jasne - Ty si v obraze, tak vraj"baby nerobte paniku"...na to sa spytas:"aku mas vlastne palmu??"....a na zaver - rana pod pas:"Zalezi na tom, kde mas tie ubohe muskaty".... ze ja ich mam na kazdom okne zvonku na parapetach - to Ta netrapi-vsak????????????!!!!!!!!!!!!! :-D .... ked mojej milovanej dcere krachne vztah - tak Ti ju poslem IC-ckom do BA.... ;-) .... takze nam krasne vysvetli tie muskaty - prosime... ]-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?