Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
...Vandi - ok - tak sa skúsim odosobniť-odblokovať, ked najbližšie budem chcieť niečo objednať a bude to práve na tej - a tej stránke - a tam to bude najkrajšie a mne srdcu blízke prevedenie. ... hrozno som vedela že na západ, ale platí to pre každú miestnosť??? napr. v kuchyni na západe, môže byť aj v obývaku- ale na západe...? A ešte prosím Ťa - aj kvety-muškáty v truhlíkoch na vonkajších parapetách okolo domu mám riešiť : napr. na východ červené, na juhu svetlé...????? ...Ešte vieš čo sa u nás pohlo??? Drahý sa rozhýbal a tvz. letnu kuchynku a bývalé (fuj) prasačie chlievky búúúúrame - hurááááááááááááááááááááááá..... 10 rokov, od kedy sme sa sem nasťahovali som ho o to prosila, lebo sme tie objekty nikdy nevyužívali a bolo to len skladište bordelu a neporiadku - a pre mňa nahromadenej negatívnej energi !! čo ja tu povystrájam do septembra.... a čo po septembri -(po kurze) :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D , alebo že - by sme stavali nový haus??? Aj tak sa môj partner vyjadril, že už by to- aj to inak riešil, aj pozemok máme.... OMG - v takom veku sa znova budovať..... :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Adriana ber to tak, že nikdy nie je neskoro :-) Ale mne sa strašne páči tvoj "drive" ;-) Proste fičíš ako tak čítam jedna báseň. Ja sa priznám teraz mám taký FS útlm, ale to má asi iný dôvod... :-o
Odpovedať
Adi, neviem kolko mas rokov, mne sa zda, ze max 30:))))))
Odpovedať
...dakujem ... podľa čoho usudzuješ : max. 30??? ved na fotke som s dcérou-Vandi, tá staršia som JA :-D - písala som, že t.r. bude mať moja Adrianka 20...čiže = ja t.r. budem mať 44 - ale duchom niekdy mám menej jak moja dcéra :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
...ozaj - aj po 10 rokoch sa rozhýbal - resp. súhlasil, že vymeníme lustre - vo velikánskej hale -sme mali 2 rôzne lustre(z toho jeden sme získali tak, že raz večer u nás zazvonil kamarát s lustrom v ruke, a ponúkol ho "za babku" - krištálový- neskôr som sa dozvedela, že peniaze šli na automay...- no uznajte, a to mi svietilo nad hlavou...) a 2 bočné - nástenné lampy tiež iné...teraz máme "súpravu"- večer si niekedy rozsvietim všetké jak v Las Vegas (-na chvíľu kašlem na spotrebu) , akurát pri výbere, som pozabudla :-( že žiarovky majú smerovať hore - tak ja to po roku zasa zmením ;-)
Odpovedať
ITA-CRY-080 "kinkiet SONNO" MB61106-1 ITALUX + ITA-CRY-082 "SONNO" MD61106-5A ITALUX ... a teraz mi toto svieti - ten veľký je na čiernom podklade, ale v skutočnosti je súper
Odpovedať
adriana, na Tvojej fotke sa vobec neda rozoznať, ktorá z vás je tá staršia :-) myslela som si povodne, že tam su take dve polopubertiačky okolo dvadsiatky :-D a obdivovala som, aká si uvedomelá v takom mladom veku :-D
Odpovedať
óóóóóóóóóóóó.... Ď a k u j e m.... so súčastnými skúsenosťami a rozumom máť tak 20 - 30 ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) - ále nie - nie hi hi ... tak to má byť - akurát dcére dávam rozumy -vo všetkom - aj v šteklivých témach ;-) a teda - jej priatelia sú z nej na prášky.. - - moja dcéra je moja najlepšia priateľka - a platí to aj naopak - aspoň raz mi tak aj ona "vyznala lásku".... aj ked aj niekedy sa tiež vyskytnú "zakopnutia"... fra - miláčik - a to je kóšer, že na foto si len s 2 detmi, ked ich máš raz toľko??? :-D - ostatné neprotestujú?? :-D :-D
Odpovedať
...ved asi na to sme narazali vsetky, ze z tej fotky nie je vobec zrejme, ze ty si ta starsia:)
Odpovedať
;-) vdaka dámy - máte to u mna... Vandi - o 9.17 - dnes som Ťa prosila o radu- na to umiestnenie hrozna a farbu muškátov ... a ešte ma napadlo - mám na južnom okne zvnútra ficus Benjaním - má dobrých 15 rôčkov -bez kvetináča má meter-je na jednom pni - nieje - je to bonsai , ale trocha to pripomína - a má dvojfarebné lístky - aj šefleru mám dvojfarebnú..??? OK ? - a čo Tvoje znalosti z FS - a kvet : papraď ?? - dík - pa
Odpovedať
Adi, farbu muskatov neries, hroznu je najlepsie vo velkom zapade, nicomu neublizis ani v malom. benjamin je dobry, najma na JV, V aj J. rovnako seflera. vraj su lepsie zelene listy ako dvojfarebne, ale urcite nie su na vyhodenie:) paprad sa pouziva na stiahnutie vody, napr. v J al. SV. a aby som nezabudla, k zazracnej zmene draheho ti gratulujem:))))))))))))))))))))))))))len tak dalej:))))))))))))))) u dcery je to uz OK?
Odpovedať
...a este, bonsajom nerozumiem, aj metrova rastlina moze byt bonsai? podla mna uz nie, aj ked je pekne tvarovany...
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte :-) vandi ano aj metrova je bonsaj. kuk na stranku zahradnik.biz ;-) ja musim poklopat my mame tri bonsaje a zatial sa im dari. chudatka nase, a to uz prezili tri stahovania =-) inak ja uz mam vytlacene a zaramovane obrazky co sme minule pozerli na tej madarskej stranke. maminke sa velmi pacia. po 20tich rokoch mame v dome konecne obrazy.na juh som dala slnecnice a mama je z toho hotova ze ako krasne ozivili tmavu chodbu....
Odpovedať
...ahojte ;-) -preto som sa pýtala na tie kvety, lebo v inom diskusnom fóre (u Her..) mi pani odpovedala, ze benjamín programuje -tým že má veľa malých lístkov - malý prísun "€-čiek" (peniažkov) - na čo som ostala zarazená, lebo aj Ty, aj Filo, aj kade-tade som čítala pozitívne reakcie na môjho Benjamínka.. . ...dakujem za ocenenie premeny môjho drahého - sama sa čudujem, aj ked za každým ked niečo vyberáme v obchode -a ja to nechcem"švandovne" podotkne :"Číňan to zakazuje"...číňan preto, lebo som mu urobila prednášku o vzniku FS... a najväčšia sranda bola ked sa snažil z kufra auta vyberať obraz Mony Lízi - taký "kuk" som hodila, že dámy neuveríte - v tej sekunde ho zasunul do kufra späť - na to som mu urobila prednášku o nejasnom pôvode tohto obrazu - svojho času za mládí som mala priateľa, ktorý sa zaoberal výtv. umením, tak som bola"v obraze"... a priznajme si - ten obraz naozaj nie je pekný - keby-že originál :-D :-D :-D :-D :-D dovliekol, tak viem čo s ním :-D :-D :-D :-D predám a cestujem svetom-letom :-D :-D :-D....premene veľmi pripisujem moje úpravy podlaFS - a odloženiu nožov z linky + meča z krbu -a aj žívý plot pred domom, ktorý v zime opadával dal vyklčovať a sú tam už zasadené tuje - len každý deň sa s nimi rozprávam, aby rýchlo podrástli, nech nepozerám na potok, ktorý tečie z nášho pohľadu opačným smerom... ...- dcéra - dala som 2 drevených vtákov na juh a odložila fotky, ktoré som mala vystavené, zlatý prsteň, ktorý od neho dostala som vyutierala octovou vodou, do SV som dala knihy -na zamýšľanie ... no a musím priznať, môj partner-čiže jej oci ked sa to dozvedel - podotýkam nie odomňa, jej urobil taký cirkus, že ukončila stretávky a zobrala to nejak"hopem" - začala sa stretávať s novým nápadníkom, ktorý ju 3 roky "dobíjal.... a zdá sa mi naozaj zamilovaná - neskôr mi povedala, že to ukončila skutočne LEN kôli pokoji v rodine...a sama je prekvapená, že tak rýchlo bola schopná sa znova zamilovať(z čoho ja usudzujem, že to predchádzajúce bolo očarenie a nie zamilovanie...) takže tak... hotový romám som Vám tu rozpísala .. ;-) -
Odpovedať
ada, 4 deti sa mi do fotky nezmestia, ale skusim :-D hlásim, že prvu pozitívnu zmenu u nas som urobila- z kuchynskej linky zmizli nože- lebo drahý si priviedol- viacmenej proti mojej voli- psa boxera (vraj aby našmu ruskemu terierovi nebolo smutno =-) tak sme urobili kompromis, ked on može boxera, tak ja možem nože z linky ... takže takymto sposobom to asi pojde dalej.... najbližšie ma v plane priviesť domov kozu =-) za nu musí isť dole ten škaredy obraz s ovcami :-D
Odpovedať
FRA ahoj - no vidíš - vošli - ;-) - hmm máš 2+2 - dievčatká-chalani-súper - kozu ber - my sme mali našu Lízinku - je to rozkošné spoločenské zvieratko - možno niekde nájdem foto, jak sa náš rowailer hrá naháňačky s Lízou po dvore.... len upozorňujem - kozka, ked to na ňu príde, tak vyžaduje partnera (ťuťu-muťu) ,že naša vydržala 3 dni v kuse"mékať" aj pes už ju chcel ... (Sodoma....) =-) - teším sa s Tebou pá
Odpovedať
ada, my sme kozu mali, asi 4 roky, ale chceli sme ist na pár dní z domu a nemal ju kto dojiť (moja mama to raz tyžden skusila a povedala že nikdy viac, že ma svalovicu na všetkych prstoch), a ešte bola hnusoba koza rozmaznaná, nechcela sa pásť keď bola sama priviazaná, vtedy len žalostne mečala, aby žrala, musel pri nej niekto byť..to boli 2 hodiny čistého času denne... tak sme ju pred rokom predali (tiež bola Lízinka :-) )..... a auuu, teraz sa to asi začne nanovo =-), nesmieme ju rozmaznať.... Inak to mečanie sme nepoznali, lebo stale tam mala nejakeho capka (vždy na jar sme kupili mladeho a neskorú jesen sme ho zjedli :-N )... mne sa taak nechceee mať kozu....mlieko sme inak milovali, aj syry, aj jogurty...
Odpovedať
fra - prepánajána - jak môžeš niečo zjesť čo má meno a ľúbiš to??? :-. u nás všetko zomieralo prirodzenou smrťou a potom sme to ešte dali spopolniť a dôstojne pochovali - je pravda, že vo veterinárnom krematóriu pri donesení kozy a mojom hysterickom plakaní a lúčení sa s ňou - pozerali na nás jak 8-( .... skutočne - teraz už o tom dokážem takto s humorom písať, ale mám aj slzy na krajíčku).... to by Ti vedela Vanda napísať, akú som jej IP napísala, ked auto zrazilo moju milovanú Lotinku - mačku - 3 dni som revala jak orgán - no holt - som precitlivená- a to sme celá family - aj môj Jany plakal...aj pri koze aj pri mačičke (ked sme mali ťutiky - sliepky - aj tie zomierali prirodzene...)...ani nemyslím na moment, ked sa raz odoberie náš Benny(-spomínaný rotw. - 10ročný) - do psieho nebíčka... ... a čo píšeš o starostlivosti - poznám to - my sme jeden rok boli na dovolenke oddelene - raz jeden s dcérou potom druhý ...kôli koze... a to bečanie pri pasení sme tiež mali - preto sme ju skamarátili s Bennym-aby mala spoločnosť.... ...riadne sme odbehli od témy - ale dievčatá sa aspoň posmejú na našom písmenkovaní zelinka - aj ja si myslím, že je to už bonsai - aj ked som niekde zachytila, že niekto odsudzuje bonsai-e = že brzdíme ich prirodzený rast... hmmm???
Odpovedať
capkov som si až tak nepripúšťala do srdca, hned ako ich muž doniesol, vedela som, že prežijú iba do jesene... inak maso aj tak skoro nejem, ale muž by nemohol prežiť bez masa...tak som si naschvál utvorila takú hrošiu kožu... hoci v detstve ked babka zabíjala sliepky som vždy na celý deň zdrhla a potom som nejedla nič, kde by niečo z nich mohlo byť.... Stará koza Róza (Lízikina matka) umrela prirodzenou smrťou, pochovali sme ju vzadu v lese |-| tuším by sme mali založiť novú tému koza- moja láska :-)
Odpovedať
a mám otázku (konečne) ku fs: kam s takými vecami ako starý papier, sklo či plastové fľaše pripravené do zberu, zavaraninové poháre (stovky), a tisícky a stovky ďalších haraburdičiek, ktorých vyhodenie by bolo plytvaním, niekde ich treba skladovať lebo sa neskor použijú... ale kde, aby nezapratávali priestor a nebránili toku energie???
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím, prosím o radu. Ideme riešiť detsku izbu a mam problém s uložením postele. izbička je na poschodí domu.Oproti dveram je francuzsky balkon, predpokladám že je to SZ. Neviem kam s postelou, jedno miesto je presne oproti dveram, čiže tam postel nie a po bokoch su šikminy, na jednej strane je aj z boku aj z vrchu vyklenok, čo asi tiež nie je dobre. izba je zatial prazdna, ale ako rozmyslam, tak rozmyslam, vhodne miesto pre postel nevidim No :-( , nie som si istá či mi tymto vobec niekto rozumie, ale ak by mi niekto vedel poradit, poslala by som aj foto. Príliš sa FS nerozumiem,tak budem vdačna za každu radu ;-)
Odpovedať
to FRA - u nás v meste sa prideľujú domácnostiam farebné vrecia a do týchto jednotlivé komodity separujeme - tieto vrecia mám v garáži -garáž je mimo dom-nie je súčasťou... zaváraninové poháre mám v neobývanom podkroví v skrini - ale skladujem skutočne len toľko, koľko potrebujem ! neviem aké iné "harabudričky máš na mysli - napr. ja to spomínané mozaikové zrkadlo som odniesla do sklenárstva (aj s rámom)- nech ho tam zoseparujú, pani na príjme sa úplne nadchýňala aké krásne zrkadlo, že prečo vyhadzujem - poučila som ju, že v rámci FS je nevhodné....dívala sa na mňa...jak.... a spýtala sa, či si ho môže zobrať ... .. a inak tiež som kadečo skladovala - kvalitné veci na oblečenie, že raz....žiadne raz... musí byť pohyb - v skrini - v byte - energia musí prúdiť, nie stagnovať, tak rozdávam - predávam - daruvávam.... to EVINA - "francuzák 40-50 cm od zeme nalep mliečnu fóliu - a podla Tvojho opisu fakt v dannej izbietke nie je vhodné miesto na postieľku..., ale to počkaj na vyjadrenie našho fórackého majstra - guru - Vandas ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mliečnu foliu? =-) cez celu izbu, alebo ako? Izba je v 3 odtienoch modrej farby, tak neviem :-( pomooooooc
Odpovedať
Miláčik - Evina - foliu na spodok francúzskeho okna - resp. dverí - a môžeš doladiť napr. modrú foliu= aby sklo na francúzskom balkone nebolo po zem - aby Ti neunikala energia ;-)
Odpovedať
Evi, ta folia patri na francuzke okno - dava sa do vysky 40 cm od zeme, aby z izby nevytekala energia. pokial ide o postielku, nakresli izbu, vyznac sikminu a tramy a daj to do albumu... modra farba sa na steny velmi nepouziva...
Odpovedať
Profilova fotka
čiže normalne na sklo, hej? :-D dakujem
Odpovedať
Evina ostava zbúrať dom a postaviť nový, resp. zamurovať okno :-o Podľa mňa by si to nemusela brať tak vážne a pokojne si izbu vymaľuj takou farbou čo máš rada a postieľku skús umiestniť podľa tvojho pocitu. No a teraz ma FS ladies ubiju :-D |-|
Odpovedať
megg, iste na nikto neubije:) ak vsak niecomu veris, tak to beries vazne. aspom u mna je to tak. mozem nebrat vazne architekta a nedat do domu nosne prvky, lebo mi pocitovo nesedia, ale ten vysledok asi nebude dobry...
Odpovedať
Profilova fotka
Vandas a spol. fotky detskej izby su vložene ;-) prosim teda o radu.
Odpovedať
Evi, nemas ziadny problem:) postel mozes dat tam, kde su na foto kopky s hrackami a vrece. zda sa, ze si budes moct dokonca vyberat (na fotke vyzera izba dost velka), ci celo postele bude na svetlomodrej, alebo tmavomodrej stene. optimalne by bolo umiestnit ju podla Gua cisla, ale to by si musela mat dom zamerany kompasom...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?