Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No inak ja mám na JZ hneď vedla tej knižnice TV, tak dobre. Niektoré veci sa asi aj samé ponúkajú, že kam čo dať. Inak ďakujem Vandi za rady. Ja netuším, ako sa rozdelujú tie tretiny tých svetových strán. To len tak pocitovo vnímam, že asi je ten vstup 1/3 S, ale nejak extra to zatial neriešim, lebo to neviem určite.
Odpovedať
Zuzi, jednoducho, ked mas zakresleny podorys aj s jednotlivymi svetovymi stranami, rozdelis si este vstupny svetovy smer na rovnake tretiny...
Odpovedať
ahojte, :-) prosím ja už som tak super domotana s toho fš že doví. :-| poradite mi prosím, ako sa mám zorientovat v tej tabulke PAKUA? kupujeme si totiž bytik a rada by som vedela aspon orientačne ako to máme podla toho umiestnené. ak by bol niekto ochotný kludne zašlem aj nákres bytíku lebo ja sa v tom naozaj nevyznám :-( Ďakujem moooooooc
Odpovedať
Profilova fotka
No tak to asi preto tomu nechápem, lebo to zatial nemám zakreslené. A teda, keď to nevidím, tak to neviem rozdeliť. Nemám na to čas. Zachvílu rodím a som viac vyťažená, ako keď som nebola tehu. Zrazu treba tolko vecí stihnúť a vybaviť, že ani nechápem, kde beriem ešte energiu. MACULKA8 ako som pochopila, tak riadiť sa podla PAKUA je úplne zbytočné a niekedy to môže byť aj negatívne. Takže si to začni študovať podla svetových strán.
Odpovedať
Aha, tak dakujem za odpoved. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak babeny, ja pakua použílam, samozrejme len ako doplnkovú metódu!! ]-( Vo fs je oveľa viac podstatnejších vecí ako pakua - a nemyslím tým len svetové strany ;-)
Odpovedať
ano pakua je doplnkova metoda, ale pouziva sa tak, ze prenesiem ideu a skombinujem ju s domovskym svetovym smerom, bez toho, aby som mu ublizila. pouziva sa vtedy, ked je svetovy smer poskodeny a podla pakui ho mozem "doliecit" inde. neviem, ako to myslis, ale vyladenie je len cesta k vysledku, ale podstatna, bez zohladnenia svetovych smerov to nejde...
Odpovedať
Profilova fotka
vandas, myslela som to presne tak ako ty :-) no možno to neviem tak pekne napísať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte k tomu včerajšku... Presne tak ako vandas písala..pred časom to tu už bolo spomenuté. Mne chýba JV časť bytu a tak som si chýbyjúcu časť doplnila metódou pakua (v iných miestnostiach)..
Odpovedať
Ahojte - Ahoj VANDI - dakujem za rady - začína sa to naprávať-stabilizovať - prosím o dalšiu radu - mala som oproti vstupným dverám krížik, teraz som ho vymenila za obrázok Božieho milosrdenstva - veľmi sa mi páči a oslovuje ma, ale mám dilemu, ak je oproti vstupu - neposielam ja to dobro hned von?? Zrejme ten obraz má byť nasmerovaný do domu - hmm?? ...A v trávniku pred domom mám 2 hlinenné kačky - pozerajú na dom - OK?? -Zvonkohra pozostávajúca z 3kovových trubiek a anjelíkov, ktorí "narážajú" do tých trubiek má dcéra zavesenú nad posteľou na strope - ked leží - je to približne nad jej lýtkami... je to v poriadku?? Neruší jej spánok, kedže v noci nevydáva zvuk...??? D A K U J E M
Odpovedať
Adi, ten obrazok je OK, nesprava sa ako zrkadlo, ku kackam, optimalne by boli v JZ casti zahrady, smer je tiez OK. 3 trubicove zvonkohry sa nepouzivaju (pri nohach by vadit nemala), lepsie su 5 trubicove-ochranne, alebo 6 trubicove- harmonizacne. umiestnuju sa vsak, po analyze tam, kde su potrebne. takto mozem iba napisat, na co sluzia. ale ved ty si analyzu spravis, ked budes na ceste k FS proficke:))))))))))))))))))))))))
Odpovedať
VANDI - vdaka - ani si nevieš predstaviť, ako sa na to teším - na kurz - a ked prišlo k nám zopár priateľov a videli náš "holobyt" - čo som povyhadzovala nesprávne -mozaikové zrkadlo - zrkadlový obraz vodopádov s nezmyselným mostom- nože z kuch. linky, yuku, a vedia, že život sa nám pohol - mám prácu, partnerovi sa chválabohu celkom darí,.... = všetci ma volajú k nim - a ja taký laik, ale aj tieto moje totálne laické "oči" videli u iných šialené chyby - obrazy vojen, puknutý krb, nezavreté poklopy toaliet, obrazy z puzzl... a vieš, že u jedných po odstánení chýb sa "ľady pohli" k lepšiemu.... a neskutočne ma bavilo im pomôcť - síce len v minime, aby som niečo nepokazila, ale predsa... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
hmmm, tiež som nože chcela schovať, len sa mi nepodarilo presvedčiť o tom muža- nadšeného kuchtíka, nemáte nejaký tajný recept? :-S obraz božieho milostrdenstva máme aj my, velmi rada sa nan pozerám...asi ho mám najradšej z našich obrazov... čo sa ani nečudujem, lebo z obrazov máme ešte oleje z Tatier, su tam aj tie typické tatranské vodopádiky...to tiež vadí? no a otrhany pastier s budou a ovcami =-) =-) =-) a zas to isté- muž ten obraz miluje a chce ho, no nebudem sa s ním hádať...
Odpovedať
fra :ja som jedného dňa všetko vyhádzala - večer neskutočné výčitky - niekde tu "vyššie" som to písala, potom som pomaly vyslovila vetu - bud tak , alebo rozchod.... tak to strávil a v sobotu napr. kúpil hrozno a vraj- "mamko, nech máš dušu na pokoji, ked v dome má byť hrozno" - niekde som čítala - hrozno - veľmi dobré ho mať stále - pri spapaní dokúpiť - znak hojnosti-bohatstva-dobrej úrody.... tak že sa asi pomaly chudák namotáva, aj ked sem tam ma volá čarodejnica... :-D ...ale netvrdím, že je to univerzálny návod na chlapa, každý sme iná individualita, na každého ináč,.... zelinka svojho času drahého presviedčala, že ked ...to a to je tam, tak nemá chuť na "ťuťu-muťu" :-D :-D ...aj tak sa dá.... skús - podaj hlásenie ;-)
Odpovedať
FRA...ešte - spätne čítam Tvoj príspevok - vodopády - poradí Vanda - tiež majú mať svoje miesto v správnej zóne.... a otrhaný pastier - to by si chcela??? takto smerovať?? takto žiť??
Odpovedať
adriana, my mame 4 deti... netrufam si vysloviť vetu alebo tak, alebo rozchod, lebo by sa nahodou chopil priležitosti a tie 4 deti sama neuživím :-D :-D :-D a podmienovať to ťuťu muťu tiež nie ... on predo mnou občas zo srandy aj uteká ked navhrujem tutumutu...holt, sme 15 rókov spolu :-D jediná možnosť je ho asi presvedčiť, aby sa s tym vnutorne stotožnil čo pri jeho tvrdohlavosti veru nebude ľahke =-) ovce na obrazku mi samozrejme velice lezu na nervy... také prihluple stadočko a ten pastier, akoby z pomocnej školy utiekol vyzerá- napriek tomu je to mužov najoblubenejši obraz, hoci on sam ma nie že pomocnu školu, ale aj postgradual =-)
Odpovedať
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D ...chápem - tak pekným slovom - že pjosím pjosím tatík....veeľmi by som to chcela - skúsme, atd.... ved po 15 rokoch Ty musíš vedieť, ako na neho... ;-) - verím Ti s tým obrazom - aj ja som tie vodopády nenávidela ...
Odpovedať
holky poradte mi, zariadujem firemnu kuchynku a chcem tam dat nejaky pekny obraz/foto, no neviem co by bolo vhodne aby sa tam ludia citili prijemne, neviazla komunikacia, dobre vztahy atd...aky motiv hladat? :-)
Odpovedať
... vandas - kupuješ aj cez e-shop pomôcky na ladenie?? vieš mi hodiť nejaký overený link?? chcela by som mandarínske kačice do spálne na parapetu, pagodu dcére k učeniu, a náramok na ruku z vhodného kamena na celkovú ochranu - ked idem do mesta, do nakupného centra, ... pri návrate domov sa cítim ako vycucaná z energie, a ja teda energiu mám... ale už veľa ľudí mi na rovinu povedalo, že pri stretnutí so mnou sa akoby nabili dobrou náladou, silou,... a čo ja??? musím začať Tibeťanou cvičiť z rána na teraske v pyžamke ;-)
Odpovedať
ahojte kocky, Fra, pre mna si najma hrdinka - 4 deti, uuf. ja mam co robit aby som zvladla mojho 1 sarkana:) myslim, ze laskavost-pozorovat nejake obdobie, co sa bude diat po zveseni obrazov, by pre teba - ako pre hrdinku:)-mohol spravit:) lebo tie motivy naozaj nie su najvhodnejsie...ak to prinesie svoje ovocie, pojde po dalsich vysledkoch aj sam...(uz som pisala o mojich svokrovcoch, ktori mali v dvojnasobnom raste obraz rospadavajucej sa chatrce a pracujucich sedliakov - presne tak to u nich vyzeralo. obraz dali dole, veci sa menia a uz si pytaju dalsie zmeny:) Fra, vas dom so severnym vstupom (aj ti moji svokrovci ho maju) by mal mat naozaj iny potencial na peniazky ako je realita o ktorej pises. ake obrazy mate na JV?
Odpovedať
...OMG ... TibeťanoV...=oprava - sorry
Odpovedať
megg, ovocim by si nemala nic pokazit.teraz sa daju zohnat skutocne prekrasne obrazky
Odpovedať
Adi, ja mam rovnaky problem. po 10 min. v obchodaku som dead...vraj to nie je o vysavani energie, ale naopak o natahovani nergie nakupnych centier - vsetok ten balast, co tam ludia nechavaju a nikto to energeticky necisti...niekedy mi je doslova na zvracanie. zacala som sa chranit a je to lepsie...Tibetania su super... ...1 osvedcenu stranku nemam, vzdy ked nieco hladam, pozriem vsetky, tak vela ich na SK nie je...
Odpovedať
....a este ten obraz bozieho milosrdenstva, va kom prevedeni ho mate? dali by ste ho do albumu? tieto motivy ma zaujimaju...
Odpovedať
http://www.boziemilosrdenstvo.sk/ucta... vanda, tu maš link aj s vysvetlením, ako vznikol... dala ho namaľovať radová sestra, ktorá mala videnie...
Odpovedať
prave pozerám, že tam nie ten obraz nie je uplne cely a nie je ho poriadne vidieť... ale určite si ho už niekde videla...
Odpovedať
vanda, na JV mame knižnicu a dvere na terasu... čo by tam malo byť?
Odpovedať
...áno - aj ja som myslela tento motív... ked som sa zadívala na krížik s ukrižovaným Kristom - naozaj, vyvolával bolesť-utrpenie, a všeobecne - aj samotný kríž - a tento obraz je veľmi pozitívny - ukľudňujúci - radostný Vandi, ked ja mám až také bloky, že ked pozerám na ...vecičky v e-shope jednej "vraj" FS-odborníčky-vieš koho myslím a čítam jej Diskusiu - čo radí chudákom ľudom, hned mám zlý pocit a mám problém si to z jej stránky objednať - predom mám k tej veci nedôveru - tak som to myslela...
Odpovedať
...jasne, ten obraz poznam, je velmi znamy...Fra JV je sektorom bohatstva, preto ma zaujimalo, co tam mate...ale "programy" na ne/prosperitu su zvacsa v obrazoch v dome... Adi, ked nakupujem, viem presne, co chcem kupit a porovnavam len prevedenie vs. cena. majitelia e shopov maju zjavne inu FS skolu a tak vobec neriesim, ze podla mna su tam casto uplne hovadiny. mozno niekto iny sa smeje z toho, co pisem ja:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Odpovedať
..jeej Adi, aby som nezabudla, to hrozno patri na zapad...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?