Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
..som zabudla, nie hocijaka pagoda-5 elementova...
Odpovedať
vanda pozries sa mi prosim do albumu ci moze byt takato? ak nie napises mi prosim do IP kde si mam objednat nejaku lepsiu?
Odpovedať
vanda uz mi preplo v tej mojej hlave tak som objednala aj pagodu aj tekvicku pre mamu do spalne. ked uz nebude mat pracu tak aspon bude mat tekvicku na okne :-D 8-( sice mam v penazenke poslednych 100 euro ale cert to ber. nejak bude ]-(
Odpovedať
baby v poslednej dobe uvazujem ci by sa mal veriaci clovek zaoberat FS. ci to nie je trosku v rozpore s tym v co verim. na jednej strane verim ze moj zivot ma v rukach pan boh ale na druhej verim aj v to ze vsade okola nas su rozne druhy energii ktore nas ovplyvnuju. ved uz len ked stretam inych ludi, z kazdeho ide ina energia.... verim ze aj z veci a vsetkeho okolo nas ide nejaka energia..... inak teraz co som bola v nemecku a prisla som na hotelovu izbu tak prve co som urobila je ze som zvesila vsetky obrazy :-D . ti nemci su strasni-same obrazteky, sosky, babiky zo supolia, susene ikebany......bleeeek
Odpovedať
zelinka a v com je podla teba v rozpore FS s vierou?podla mna v nicom. aj ja som veriaca, aj ked nechodim do kostola a FS je podla mna este omnoho tolerantnejsie ako niektore cirkvy...
Odpovedať
no vies tym ze sa riadis podla FS veris aj ze ti to ovplyvni zivot. ale veriaci clovek by sa mal spoliehat na Boha... no uprimne mam v tom trosku nejasno ako najst tu hranicu....ked chapes co chcem povedat. vies to je to ze ked si napriklad dam niekde napriklad nejaky obraz a teraz zacnem verit ze prave ten obraz mi prinesie do zivota lasku alebo ze vdaka tomu si najdem pracu. alebo ako som napr. ja uverila tomu ze vela cestujem len koli tomu ze mam prilis podporenu zonu cestovania v byte. proste som pretala verit tomu ze to je bozia vola a on proste veie preco ma takto ,,tresta,,ci skusa, ci co to vlastne so mnou zamysla. na druhej strane sa mi FS paci a chcem sa nim riadit lebo verim v energie okolo nas, paci sa mi ta filozofia poriadku a isteho usporiadania veci.... no je to tazke na vysvetlenie...
Odpovedať
zelinka, plne chápem tvoje pocity, pretože aj vo mne sa to niekedy mieša. Ja napr. zbožňujem sušené kvietky - a takéto doplnky, v obchodoch sa až vyžívam a niekedy som si radšlej kúpila doplnok ako oblečenie. No keď som sa dozvedela, že to je zlé, tak som nechápala. To chápem, že niektoré veci nedodajú človeku nič dobré, ale to som už aj cítila, že v tejto a v onej miestnosti sa mi niečo nepáči, že ma znervózňuje atď., ale práve to, čo sa mi páči :-| ? Ale energie určite sú dobré a zlé. Aj to som čítala, že FS si vytvárame aj samy, odborník nás usmerní - Vanda ;-) a my si už vyberieme. Len neviem, či aj vtedy tak hrozia tie riziká - keď sme s danou vecou stotožnení, že to tak chceme :-) . Treba to brať optimisticky. V Pána Boha veríme aj my, chodíme aj do kostola a len verím, že sa neprehrešujem, že chcem rodine dobre x-) . Vandi, nemáš pre mňa niečo nové?
Odpovedať
Profilova fotka
zelinka? obrazy nesmu byt podla FS?? to mi je nejaka novinka...? o susenych kvetoch viem,.. ale obrazy? :-o
Odpovedať
katrin21? nepochopila som co si tym chcela povadat.
Odpovedať
Profilova fotka
niekde ste tu pisali. ze obrazy dole..... to akoze nemozu byt obrazy na stenach? lebo ja ich miklujem a mam na nich kvety... vlastne na vstekých sú kvety a teraz som si dala namalovat jeden , je na nom strom.. ale krásny ;-) inak, prave som dotlacila z netu kopec veci... chcem si skusit spravit tu pakua a rozdelit byt podla oblasti, hlavne partnerstvo, lebo mi to uz parkrat nevyslo a teraz to chcem udrzat ;-) , tiez chcem babatko a aby mi vydrzali peniazky a zdravie. a zle spavam, celo postele mam na sever... inak sa mi neda.... no neviem, ci to zvladnem, FS ma zaujal uz davno, ale nejak som ho nestudovala do detailov. A stvu ma tie kvety, lebo ja napr. milujem zelenec chochlaty a aj ten na ostre listy, dvojfarebne , panasovane... a priatel ma v kuchyni na okne asi 7 malych kaktusov , co tam nechala jeho byvala zena a na linke noze... takze to chcem vyhodit.....(hlavne tie kaktusy, ) ale co s takzvanym prýštecom trojhranným? ten mam rada, on je sice pichlavy, ale ma aj take okruhle listky po sebe.,... inak mam aj sloniu nohu... aj ta je zla?? a chcem si dat niekde pelikana dreveneho,som to minule videla v Tv, ze niecomu pomaha, len nepamatam comu.. pomozete? a kam ho dat? diky !!
Odpovedať
no ja som pisala ze ked som prisla na hotel tak prve co som urobila je ze som dala dole obrazy. a to prave preto ze neboli podla FS. na jednom bola lod na rozburenom mori a na druhom bola nejaka splasena labut ....
Odpovedať
katrin21 no tak ked ti mam pravdu povedat tak by som zacala od tych kaktusov co nechala v byte priatelova byvala zena. jednak ze kaktusy nemaju byt v dome a dalsia vec ze su po byvalej....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ved to aj ja hovorim.... a to si este nevidela ten jeho byt... neni totiz jeho , ale jeho tety a uja, kedze on stavia dom a je v povodnom asi 23 rocnom stave... hroza... len okna su nove..... ale nechce do toho investovat, to sa da pochopit, ale ja som aspon vymalovala obyvacku... asi ani sifony ho nedonutim vymenit.... max. tak kvapkajucu bateriu....a na WC dosku..... ja mam novy bat, obecny, byvam tam rok...a vsetky okna su na východ.. trosku mozno JV...ale viac východ.. a co ta slonia noha a pelikan?? minule v Novom bývani bol V. Vonštinár v nejakom FS byte a mali to tam, vraj je to dobre... tusim na rodinu.. nepamatam sa , a hlavne sa mi taky pelikan paci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a etse k tym oknam.. aspon 40cm nad zemou... v dome mame vsetky okna francuzske, az po zem... ale dom je trochu vyvysený.. vzadu aj viac ako 40cm.... mysli sa to od zeme , alebo od podlahy v miestnosti40cm???
Odpovedať
katrin21 najprv si nastuduj tie materialy a potom porozmyslaj co ako by si chela a zmier sa s tym ze nie vsetko pojde zmenit. takto z rychlika ti nikto nic konkretne nemoze povedat, a hlavne nie ak nemas zamerany dom podla svetovych stran. pakua je taky zaklad. z toho sa moc vychadzat neda.
Odpovedať
katrin, jasne, ze obray na stenach byt mozu, avsak ich symbolika sa vyuziva k ochrane, vyzivovaniu a programovaniu priestoru. preto je velmi dolezite, kde co visi. zial, sloniu nohu nepoznam podla nazvu... vtak patri na juh a okna maju byt 40 cm od podlahy v byte/dome ...a na zonovanie bytu, kde sa beru iba 3 mozne vstupy (kar. , vedomosti, nap. ludia) sa uplne vykasli. je to najznamejsia, ale uplne od veci vypichnuta doplnkova metoda,kt. si mozes dost uskodit...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Ja si myslím, že viera v Boha a FS sa nijak nebijú a kludne sa dajú "praktikovať" aj spolu. Nikde nie je napísané, že sa musíš vložiť do rúk Božích a čakať čo sa stane, ale je písané: "pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže", takže ZELINKA s tým by som sa vôbec netrápila. A aj Boh je svojím spôsobom energia a je vo všetkom dobrom aj zlom čo nás stretáva. Ja do kostola nechodím, ale tak to cítim a myslím, že to je OK. A VANDI chcela som sa ťa opýtať, keď už tu bola reč o tých obrazoch, že či môže byť na západe obraz dvoch delfínov v mori. Inak ten roh je aj partnerstvo podla pakua, tak si niesom istá, lebo voda myslím nepatrí na západ.
Odpovedať
Zuzi, mas pravdu. Voda zapad poskodzuje.
Odpovedať
Profilova fotka
no...vandas.... tak to si ma nepotesila... takze mame vsetky okna na prd.... vsetkly su az po zem, siroke 1,3 -2m, predelene na poly.... priatel ine nechcel, ja som chcela niekde dat aj normalne... ale kedze je to jeho dom.... :-S ... mam ho aj v albume nuz, my mame vchod na juh, a to tusim tiez nie je dobre? a krb mame na sever v obyvke ( mozno trochu severo vychod)...., ale skor sa mi nezda dobre, ze vchod a chodba idu priamo... asi budem musiet nejako odklonit energiu, nech prudi aj doprava do obyvkym nie len rovno dozadu.. len neviem ako, aby to nezavadzalo... Voda západ poskozuje? my mame v dome kupelnu na juhozápad..... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
vadnas: tu sloniu nohu mam v albume v obyvacke, aj ked jej vidno len vrch.. dole je tak kmen, co vyzera ako slonia noha...od toho ten nazov.. a na tej fotke, kde pisem, ze milujem farby a kvety vidno aj ostatne kvety ( aj ten pristec v strede) :-)
Odpovedať
vanda tak uz dorazila pagoda a aj wulu tekvicka :-D prosim ta mam mam to ocistit iba octovou vodou alebo aj nejak inak?
Odpovedať
Profilova fotka
Zelinka, Vandi, môžete mi prosím Vás ešte poradiť ohladom jedného obrazu? Mám ho v albume. Mala som ho v starom byte vždy tak bližšie k stredu, ale bola to podla pakua oblasť detí. Neviem určiť presne svetovú stranu, lebo ako som písala bol tak skoro v strede, ale od stredu to bol smer Z možno trošku SZ. Teraz ho mám tiež v strede (nemám presne zameraný byt) a ide asi na V až JV. Je to oblasť podla pakua asi stred, možno trošku rodina, ale to si nie som istá, zatial. Je to dobré, alebo je celkovo ten obraz zlý? To sú brezy, či čo.
Odpovedať
zuzi ja uz radsej nebudem nic radit alebo hovorit lebo mne uz sibe. vcera v restauracii som majitelovi vyjadrila svoj nazor na obraz co mal na stene a on na mna len cumel ze ci nahodou neidem z psychiatrie :-D
Odpovedať
no ale pravdu povediac take obrazy sa mne osobne moc nepozdavaju. ja mam rada take svieze jarne farby a kvietky a take gycovinky ako potvocik , chalupka, nejaky zeleny strom a taaak....... ;-) toto je na mna moc depresivne
Odpovedať
Profilova fotka
vanda, zelinka: prosim vas, cumim na plan naseho domu... je do L.. tak so magor, ako urcit stred( kuk album hniezdocko)... mam aj miery . vsetko, ale nepochopila som to s tym polepenim kartonom.... naco?? si mam akoze domysliet tu chybajucu cast do stvorca, alebo ako??? poradte mi prosim... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
a tiez som nepovchopila, ako sa mi moze zdat zo stredu bytu vchod na inu svetovu stranu :-. to sa akoze otocim ku vhodovým dveram a a potom co?
Odpovedať
vanda ty sa venuj malemu ja to zoberiem za teba ;-) :-D katrin21 ked sa ta spytame v ktorom sektore alebo na ktorej svetovej strane mas vchod, myslime tym v ktorom sektore vidis ten vchod zo stredu bytu. to znamena najprv musis urcit stred bytu na papiery. potom si ten papier prilozis napr, k stene tak aby suhlasila orientacia na papiery s realitou a polozis kompas do toho stredu a zaznacis svetove strany. potom si vyznacis jednotlive sektory podla toho co som ti hodila do mojho albumu. a to s tym kruzidlom je o tom, ze ty mas na papiery podorys bytu v urcitej mierke predpokladam. tak si vystrihni taky isty podorys z kartonu a zahrajte sa s dcerami taku hru, ze ktora ten kus kartonu udrzi na spicke kruzidla. ale tak ze to na tu spicku len polozis , nie napichnes. no a ta co ten podorys z kartonu udrzi najdlhsie vyhrava, lebo nasla stred bytu ;-) inak sa da tazisko bytu vypocitat aj matematicky ale na to by som teda z vysoka prdela, toto je ovela lepsi sposob
Odpovedať
tak ten obr tam nedam lebo sa mi nejak nedari ale najdes to bezne na FS strankach
Odpovedať
Profilova fotka
no ved prave , uz som volala aj segre co uci na UKF v NR a ma vystudovanu matiku, mi tam vysvetlovala vselijeke usecky, rovnobezky som robila... nieco mi vychadzalo, nieco som nechapala a ot ma statnicu z Matiky :-D .... takze asi sa na to vyprdnem... a urobim to tak, ze to budem robit z toho kartona a asi na koniec ceruzku to polozim, to kruzidlo sa mi zda dost nemozne :-. ale aspon som pocula segru :-) som sa nasmiala... milion ciar, rovnobeziek, tazisk, sil.... he he
Odpovedať
baby ja dnes mam piatok 8-) idem domov lebo nemam kde byvat. dnes som prespala na takom strasnom byte co ani vecko nesplachovalo a musela som slpachovat vedrom s vodou jak nejaka ciganka. tak som sa nasrala , zabalila to a idem domov. no a boh vie kedy sa vratim. tak papa a krasne sviatky
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?