Zriadenie el. prípojky

Pozdravujem,.. chcem stavať dom v lokalite, kde nie je potiahnutá elektrina. Najbližšia skrinka je 200 m od môjho pozemku...prosím Vás ako mam postupovať, aby som sa mohla pripojiť. Bol by niekto ochotný a vysvetlil by mi to ako pre totálne nezainteresovanú osobu? 🙂 ďakujem pekne.
Odpovedať
@adka1357 zavolal by som na distribuciu a informoval sa tam, kde je mozne sa napojit. Lebo to ze skrinka je od vas 200m neznamena ze to je vas bod napojenia. Na vybudovanie pripojky treba projekt, no a po schváeni ziadosti o pripojenie kde su definovane aj technicke parametre to treba realizovat. Pripojku vybuduje vas elektrikar a nasledne musi byt zrevidovana. Ked budete mat reviznu spravu odovzdate ju distribucke a oni vam pridu namontovat hodiny. Tolko v skratke ale zas az take jednoduche to nemusi byt 🙂
Odpovedať
@neutrino všetko ok, až na ten projekt. Ten netreba.
Odpovedať
@megdesign ten treba pre stavebny urad. Je to drobna stavba a treba ohlasku a dokonca ak je to hlavna stavba tak aj stavebne povolenie 😄
Odpovedať
@neutrino netreba projekt. Je to ohláška a tam stačí jednoduchý náčrt drobnej stavby + opis.
Odpovedať
Ocujte.....mne určili stĺp, viem že zhora potiahnu kábel, nahodia skrinku a odtiaľ mi elektrikár potiahne na hranicu pozemku kábel ku mojej elektromernej skrinke. V chránicke, cca 80cm pod zemou.... správne?? Ale geodet v piatok čosi domeral pre suseda a zistilo sa, že ten stĺp je na mojom pozemku.....celou šírkou čo teraz?
Odpovedať
@angel1 hmmm tak kde je stlp? 200m daleko alebo na tvojom pozemku? Pokial je stlp na tvojom pozemku tak sused potrebuje tvoj suhlas pre pripojenie. Lebo sice je zo zakona vecne bremeno ale iba pre rozsirovanie distribucnej siete vo verejnom zaujme, co napojenie suseda nie je 😄. Akurat o stlpe sa v prvom prispevku nic nehovorilo 😄. Co sa tyka ostatneho je to +/- ok, hlbka byva 70cm kabel ulozeny na pieskove lozko (alebo v chranicke), na to ide folia a potom zakopat. Ale aj ta folia ma byt vystrazna takze nie hned na kabel, aby som mal sancu si to aspon vsimnut ze ho idem preseknut 😄… @megdesign detaily, aj na ohlasku jednoduchy nacrt sa da nazvat projektom. Nehovoril som o projekte na stavebne povolenie 🙂 ale to je uz slovickarenie ktore je nepodstatne 🙂
Odpovedať
@neutrino tebe sa spojili dva príspevky 🤭 nie stĺp je na mojom pozemku. Sused nemá s napojením nic....riešil hranice pre seba....kvôli vjazdu a náhodou geodet zistil, že obaja máme hranicu posunutu dnu . Takže stĺp už nie je 50cm od plota, ale priamo na pozemku pri plote 😏
Odpovedať
@angel1 😄 hej pozeral som iba prve pismenko nicku 😄. To bude tou nocnou hodinou. Takze ak ten stlp je na tvojom pozemku tak ok, je to vecne bremeno ale len vo verejnom zaujme. Takze ak sa hocikto bude chciet napojit bude potrebovat tvoj suhlas… slovenske zakony. Uz to viackrat bolo aj v spravach a distribucka s tym nevie nic urobit. Takze ano mas vecne bremeno na pozemku a ten stlp je majetkom niekoho ineho. No kazdopadne ked je stlp na tvojom pozemku neminies vela kablu k elektromerovemu rozvadzacu 😄
Odpovedať
@neutrino hapem. A aj v tom prípade ho musím kopať hlboko? A koľko dať tú skriňu od neho .... najbližšie tak, aby to bolo v súlade s ich techn. normami?
Odpovedať
@angel1 cize jedine co z toho plynie je vecne bremeno na LV. No teraz nie v tom zmysle ze sa tam zacne stavat a tebe bude po pozemku behat kadekto pre napojenie. To nie je verejny zaujem. Z toho stlpu sa moze napojit len s tvojim suhlasom. Samozrejme stlp ani jic co je na nom nemozes poskodzovat a ani inak znehodnocovat.
Odpovedať
@neutrino a to vecné bremeno mám dať zapísať??? Či?
Odpovedať
@angel1 ni nie s ich technickymi normami ale nasimi (platia pre vsetkych). Z dovodu plotu a praktickeho hladiska by som to aj tak kopal tak hlboko (aj z dovodu STN, no hlbku vykopu nema revizak ako skontrolovat). Od stlpu by som to dal minimalne 2-3m v horizontalnej rovine. No to je moj nazor. Toto pokial viem ziadna norma nepredpisuje.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@angel1 nuuuuuz tak ja som elektrikar toto je skor stavebna a majetkopravna problematika. Tzn. netusim a vsetko co by som napisal by boli len tipi.
Odpovedať
Už to celkom chápem. S tým výkopom si ma potešil.
Odpovedať
@angel1 “ nuuuuuz tak ja som elektrikar toto je skor stavebna a majetkopravna problematika. Tzn. netusim a vsetko co by som napisal by boli len tipi.” to je ohladom otazky ci si to mas dat zapisat.
Odpovedať
@angel1 nič si nemusíš dávať zapisovať a elektromerová skriňa musí byť na hranici pozemku, takže kľudne aj 1 m od stĺpa. Na zriadenie prípojky nepotrebuješ ani projekt, ani revíziu, stačí ti čestné prehlásenie o pripravenosti odberného miesta. Platí to aspoň v SSD.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte prosím vás kto zapája HDS na stlpe? SSE alebo Odberateľ? Elektrikár natiahne kábel od stĺpa po hodiny potom od hodín do domu. Zapojí v Elektromerovej skrini istič a svorky ,Ale má zapojiť aj HDS na stĺpe? Teda zapoji ten kábel pod poistky? ,alebo to už pripoja po revizii od pripojky SSE? Lebo niekto vravi to iny ono.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?