Stavba domu v Nemecku

Ahojte, žijeme v Nemecku tretí rok a rozhodli sme sa postaviť RD na malom pozemku (300 m2). Dom ešte nemáme vybraný, ale radi by sme 2 poschodia a pivnicu. Vedel by mi niekto poradiť slovenskú firmu, ktorá už stavala v Nemecku? Môže sa ozvať samozrejme priamo aj stavebná firma. Ďakujem! Tomáš
Odpovedať
...pff ,tak ja tu žijem už 19.rok ale s tymto som sa este nestretol,dobrèè
Odpovedať
Prečo chceš volať slovensku firmu? Neviem aký máte rozpočet. Ak menší, tak choďte do drevodomu, známi tiež tak postavili a nevyšlo ich to draho, podpivničený poschoďák a stavali normálne s Nemcami. Pivnice z liateho betónu, dole kuchyňa s obývačkou, menšia kúpeľňa a hore 3 izby a kúpeľňa, tepelne čerpadlo zem voda a majú to za cenu 3-4 izboveho bytu v širšom okoli Mníchova.
Odpovedať
...este sa chcem spytat,kde v Nemecku ste?...mozno ma ,,Denisalv"aj recht...Drevodom by bola dobre volba.Mrkni na firmu ,,REGNAUER"v Seebrucku,teda ak to od vas nie je daleko,maju dokonca 3Muster Hausii,s deckami tak chodime ,,snorit"ked pršì,aspon maju program na 2hodky,a ja smanzelkou klud!!! ;-) ;-)
Odpovedať
...njlacnejsi co som sa u nich pytal bol cca 380 000 tusim ale pred dakym casom,,a svojpomocne ti dovolia spravit strasne vela veci.
Odpovedať
Diky za info. Napadla ma tá myšlienka, lebo jeden kolega, Srb, takto rozbehol firmu na montované domy tu v Nemecku. V Srbsku ich vyrobia a v Nemecku poskladajú. Celkom mu to ide a chcel som dať možnosť slovenskej firme a popýtať sa, či to niekto nerobí. Určite by som chcel ísť do masívneho domu s pivnicou a z vápenopieskových tehál. Časový plán majú 5 mesiacov (+ ca.1 mesiac za pivnicu). Cenovo vychádza tento typ domu zhruba rovnako. Ceny robia centralizovaným nákupom všetkých komponentov a efektívnou stavbou (prepracovaná logistika a organizácia). Ak by som chcel ísť do vyššieho energetického štandardu, tak vychádza lepšie drevodom. Určite by sme brali dom bez vnúroných maloviek, plávajúcich podlách, dverí, kuchynskej linky. Tieto veci už mám úspešne za sebou pri predchádzújom byte. Pre info, ponuka na murovaný dom v prílohe.
Odpovedať
neviem ako pridať pdf prílohu, tak pripájam link: https://workupload.com/archive/LQrsVN5 A realizácia by bola v Dortmunde.
Odpovedať
@tomasbulajcsik len aby si nedopadol ako ta zena s tou Ukrajinskou firmou. Prisli aj z domom, ciastocne ho vylozili, zena zaplatila a Firma cez noc zmizla aj s celym domom. 🙂slight_smile:
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Stavame s nemeckou firmou v Nemecku a ceny su velmi rozdielne. Neda sa to ani porovnat. Chapem zakladatela temy. Nas momentalne vychadza 132m2 stavba cca 350 tis €, kde si podlahy, dlazbu, malovku, stierky a kuchynu + komplet terasu a exterier musime este dorobit sami, lebo to nasa firma netobi. Respektive nie je to standard, aby to robila stavebna firma a rovno upozornuju, ze to nerealizuju. Material mame sice podla Sk asi mierny nadstandard - len De, ale vzhladom k tunajsim pomerom nic luxusne. Samotny dom je z specialnej palenej hliny v kombinacii s betonom (Blähton), neviem aky odborny vyraz ma ten material v slovencine, ale v porovnani s montovanymi drevodomami nie je cenovy rozdiel az taky velky po zratani vsetkych nakladov. Ked obcas browsujem a hladam inspiraciu na tomto fore, tak su sk ceny cca tretinove az polovicne. Rada pre zakladatela - nasa financna poradkyna nam odporucila, ze montovany dom sa neoplati. Sice trochu clovek usetri, ale dostane od banky horsie podmienky a urok, lebo banky hodnotia take domy ako rizikove s mensim potencialom rastu, de facto sa preplatia na hypoteke viac ako murovane.
Odpovedať
@mirkabir poznamka - v cene domu nie je zaratana cena pozemku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?