Dom do 120000 - 130000 EUR

Dá sa postaviť 5 izbový bungalov s priestrannými izbami do cca 130000 EUR na kľúč? Na svojpomoc nemám ani čas a ani sa do toho nevyznám. Vďaka za každý príspevok.
Odpovedať
Profilova fotka
jasne........, da sa........., aj na dva kluce.........
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/forum/rozp... a je tu dalsich 100 tem o tom istom
Odpovedať
Profilova fotka
@matito 5 izbový možno áno ale priestraný určite nie, a samozrejme pozemok v tej cene nieje
Odpovedať
Pokiaľ do toho nerátaš pozemok, vonkajšie úpravy a zariadenie tak áno.
Odpovedať
@matito Dá, keď dáš plechovú strechu, miesto stropu SKD, možno bez zateplenia, alebo len 12 cm EPS, bez základov, len na základovej doske. laminátovú podlahu kúpiš v akcii v Merkury markete, batérie z Lidla, vaňa plechová, dvere kúpiš na inzerát atď. Preboha uvedom si, že cenu si určuješ ty a projektant - skladbou materiálov, vyhotovením a náročnosťou na dizajn. Nečakaj, že za to postavíš pekný bungalov s tehlovým obkladom, solárnym ohrevom teplej vody a kúrenie s tepelným čerpadlom a ešte aj s krbom. A na plot, chodníky, dlažbu a trávnik si asi zabudol. Dá sa postaviť dom aj za 60.000, jeden taký drevodom máme na ulici. Bolo to neuveriteľné, ako rýchlo ho postavili. Poobede priniesli steny z prefabrikátov a keď som sa na druhý deň vrátil z práce, už tam stál dom. Je síce menší, ale celkom šikovný. Takže aj za 120 tisíc postavíš, ale na ten rozpočet musíš myslieť od začiatku. Nie že začneš stavať a v polovici zistíš, že si minul 90% rozpočtu. Dovolím si pripojiť fotky, dúfam, že majiteľ sa nenahnevá. .
Odpovedať
Teraz neviem ci si tym domom myslel tu bielu kadibudku, alebo ten drevodom na lavo :-D Ludia uz sa uvedomte, vsetko stoji 2x viac € ako ste planovali a trva 2x viac casu ako ste planovali ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba u mna naopak, stoji 2x menej ale trva 2 x viac ako vravis :)
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 za toto 60 000? niekto sa riadne nabalil :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze 60k stala kadibuda domisko bol gratis :-)
Odpovedať
@jblaze mi o tej svojpomoci hovor, akurat som objednal 31 paliet DTciek na moju pivnicku pod zahradny domcek 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ale asi im to ide ved sused hned vedla bude mat asi taky isty ale ze hned vedla :d
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba hej najlepsie ked si poviem ze toto dam za 1-2 dni , a robim to tyzden :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jblaze nevadi ale mas to najlepsie ako sa to dalo! A ked si premietnes za ake prachy to robis (ake by si vypitali robosi) tak si este i slusne zarobil ;-) Ten druhy barak tam bude ako siamske dvojca, cize od zaciatku az naveky kompromis a len a len cenovy, ale budu tam byvat za mesiac od podpisania zmluvy :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ved prave :) niekto co zaplati len za projekt a povolenia + pripojky mam hrubu stavbu :) a aj tak to budu splacat cely zivot ,, je to az smutne niekedy, ked uz si vysnivam dom tak nech to stoji zato
Odpovedať
@martosko pozemok do toho nepočítam
Odpovedať
@somzvedavy do tej ceny som rátal len dom. Ani pozemok a ani zariadenie. Úpravu pozemku po stavbe by som už riešil sám.
Odpovedať
Staviam v meste 20 km od NR, 115 tis. €, svojpomoc iba zaklady a buranie domu ostatne cez majstrov, v cene aj pozemok 23 tis. 9 ar, so zburanim 40 m dlheho gazdovskeho domu (3 tis. €). Ale mam poschodovy 8x11 s tym ze na poschodi nie je podkrovie ale plnohodnotne poschodie. Ale dom je funkcionalisticky, ziadne vymyslance a bludy.Bez vonkajsich uprav, ale zahrada a plot v podstate hotove, potrebujem iba plot od ulice a chodniky okolo domu.
Odpovedať
@matito Dobry den, v akom kraji by ste chceli postavit dom?
Odpovedať
Profilova fotka
@matito v dnesnej dobe ...v eu normach...nemas sancu .bud kup dom zo 60-70-tich rokov za 40-50 000 a uprav si ho ako chces ty. a za zvysnych 80 000 (ver mi aj na dvojgaraz ti zostane) si to urob ako ty chces. v dnesnej dobe, (ak chces postavit novostavbu) ti budu ludia z bruselu rozkazovat, ze tvoj dom musi splnat normy...aj varna konvica ....aj vysavac..atd.atd no kolko energie spali take lietadlo, ktore dopravi JEDNEHO debila (zakonodarcu eu) do bruselu...nik neprepocitava.... a necit sa menejcenny...
Odpovedať
@rkorba @ jblaze ja som chcel stavat cez zivnostnikov ale ked ti zahlasi ze chce za 2 dni roboty 900e a su dvaja. Alebo za den roboty 500 a su dvaja plus pomocnik tak radcej to budes robit sam. A este ked ich vidis robit tak ides dotoho sam. TOP bol asi 5tisic za pracu na pultovej streche. Ulozenie hranolov, folie, latovania a zaklop osb dosiek. Ked clovek stavia cez takych to majstrov tak 120 ma veru malo Jedine co mi vadi je to teplo :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?