uchytenie okapoveho plechu+zhodnotenie strechy

24. jún 202260

Ahojte, chystám sa na rekonštrukciu/výmenu strechy z ipy. Chcel by som sa poradiť ako uchytiť okapový plech k betónovým panelom?
Odporúčate asf pen lak a nataviť druhú vrstvu ipy alebo lepšie starú strhnúť a asf pen lak a nová ipa? Strecha v jednom mieste zateká a miestami už vidno sklotextilné vlákna

• Niekto náhodou k tomu niečo?🙂

• Haloo viete mi prosim poradit?

• @maros173  ukotvit do betonu a miesta kde bolo kotvene prektyt novou vrstvou IPY.
    urobit do dokladne a mozno raz rocne kontrolovat.

• Sponzor fóra
  • @epto  vdaka, ja tam budem davat novu strechu cize staru najprv zhodim, nahadzem tam plechy na hmozdinky a pretriem dvoma vrstvami asf. Pen laku a potom prekryjem ipou..mozem pouzit asi aj natlkacky nie?🙂

• Majster si ide robit vsetko sam a nevie ako do betonu uchytit plech ... To dopadne 😀

• @maros173  dali by sa pouzit aj natlkacky. Vyskusajte jednu-dve ze ako budu drzat.

@roman_kohyl  je na tom nieco zle ak clovek zhana podrobnejsie informacie?
    Ja si robim skoro vsetko sam na dome a informacie cerpam z roznych zdrojov, jednym z nich je aj toto forum. Nie je na tom nic zle. Princip prace je vela krat jasny avsak casto krat su rozhodujuce rozne detaily a drobnosti.
    Ked som kladol polystyren a rury podlahoveho kurenia, info som zhanal aj tu. Ked dosli majstri vyliat anhydrid tak sa pytali, ze ci mo to robila firma alebo ja sam. Trochu zaskoceny som vravel, ze sam, ze ci mam nieco zle.
    Odpoved bola: Niel, len pozeram, ze sa s tym niekto vyhral a chcel som vediet, ktora firma tak dobre pokladla kurenie.
    Cize ak si niekto robi veci sam, neznamena to, ze automaticky to bude vyzerat ako od Pat-a a Mat-a.
    Namiesto svojej rypavej poznamky ste mohli poradit, alebo ist o stranku dalej.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Položte si vlastnú drevenú podlahu. Bez pílenia a rezania. S GUMI je to úplne jednoduché! Terasa GUMI je séria inovatívnych riešení a úplne nový spôso
    Rastlinky.sk
    Bratislava
    Zásielková služba rastl. materiálu. Okrasné a úžitkové rastliny. Rastliny do hrantov. Predaj a servis interiérovej a exteriér. zelene. Návrhy záhrad.
    Predávame a montujeme záhradné domčeky, sauny, chatky, zruby, garáže, bazény, grilovacie chaty, prístrešky na auto ….
    Články od našich partnerov
    Myslite na svoju bezpečnosť aj peňaženku a skúste solárne svietidlá
    Riešenie svojej škody na dome či byte môžete v Allianzi sledovať ako doručenie balíka
    Vývojár tepelných čerpadiel: Udržateľnosť bola vždy našim prvoradým cieľom
    Archív článkov od partnerov