Podlaha v garáži

Chcela by som sa spytat,aky material ste pouzili na podlahu v garazi?dakujem za odpovede :-)
Odpovedať
1
2
My sme to natreli nejakym lesklym epoxidom od Mapei
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa velmi paci liata matna podlaha je to super a nie je to take drahe, ako ked si clovek zrata dlazbu + pokladku ( to budeme mat my :( ) .... takze som za liatu podlahu :) ma ju napr. evikg Naživo vyzera super !
Odpovedať
@katrin21 a mas kontakt na solidnu firmu, ktora robi liate podlahy za fajn cenu? kolko vychadza cca m2? dakujem
Odpovedať
hlavne podlahu v garáži nech je podlaha v sklone odvena do tzv gulicky, lebo ak nie tak tam mozes dať čokoľvek a po troch zimach to začne odchádzat. Na podlahu odporúčam epoxid alebo liaty poter napr mapei
Odpovedať
liata podlaha,mame lesklu bez gulicky, vyspadovanu von aj so soklami s toho materialu.
Odpovedať
hej rodicia maju gulicku,ale nevyspadovali im to dobre,takze voda im tam stoji... chceme teda vyspadovat podlahu von. kolky vychadza meter svrocovy liatej podlahy?
Odpovedať
Profilova fotka
@z.u.z.k.a. okolo 20em2 vraj.... kontaky moze dat @evikg ,alebo @skallka
Odpovedať
@katrin21 dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mať v celej garáži dlažbu a nevychádza to až tak draho :) ale budeme si to robiť svojpomocne 8-)
Odpovedať
@veniss pozor na lesenie ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
@katrin21 Dávali ste si tu liatu podlahu do garáže?? Ak hej, kto vám to robil? Ďakujem :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Veľmi pekne vyzerá na podlahe "nivelačka",zanechá lesklý povrch a vyrovná nerovnosti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Po nekvalitnej pokládke dubovej podlahy z masívu (na mokrý podklad, s malými dilatačnými špárami a na vlnitý papier) sa podlaha zvlnila a plesnivela, som musela dať podlahu vybrať. Keďže ju lepili na perodrážku, znehodnotila sa. Uvažovala som o druhotnom použití deinštalovanej podlahy do garáže. Poprosím Vás o Váš názor na takéto použitie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@atlaska môžem sa opýtať na dodávateľa liatej podlahy a cenu?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
@garazenakluc treba. Tu nivelacku este niecim potom natriet prosim?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam v garazi podlahu z vodostavebneho betonu a vybrusenu sanacnou frezou. Mozno som to mal este nainpregnovat, aby na tom neboli flaky ak ti daco mastne kvapne, ale sak je to garaz, takze neriesim.
Odpovedať
Profilova fotka
@yaninca Dobrý deň, napr. u nás v showroome sme na to dali ešte epoxid. Ale keď ho aj nedáte, tak je to stále lepšie ako nič 🙂 Nivelačka je sama o sebe super, ale zvoľte tú určenú do garáže, je odolnejšia aj voči soli a vode. Nech sa darí! 🙂
Odpovedať
@garazenakluc dobry den, mame tiez od vas garaz na surovom betone a rozmyslal som tiez ze co tam dat aby sa tam lahsie upratovalo a nevyzeralo to tak zle. Ta nivelacka znie fajn, len mam pocit, ze skoro na kazdej je napisane, ze to nie je vhodne ako finalna (pochodzna/pojazdna) vrstva. Aku ste pouzili vy? Resp. aku odporucate? (typ, idealne aj vyrobcu) dakujem
Odpovedať
@yaninca @igor256 Nivelačka nie je dobrá, ako finálny povrch, lebo je porézna, t.j. ak ti tam kvapne olej, alebo blatová voda, tak to sa vpije do nivelačky a zostane tam fľak. Na nivelačku je dobré dať ešte nejakú oteru- a vodeodolnú vrstvu, napr. epoxydovú farbu, alebo inú dvojzložkovú farbu. Ja som dával dvozložkovú farbu na vodnej báze, teda podlaha sa dá aj umyť. Viac som o tom písal v mojom fotoblogu o garáži.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 Dobrý deň prajem, mám na mysli niečo takéto -https://www.farby.sk/198573/chemos-garaz-25kg-samonivelizacna-hmota/ (Špeciálna samonivelizačná podlahová hmota určená na vytvorenie oteru odolnej, pevnej a trvanlivej finálnej podlahovej vrstvy vystavenej vyššiemu opotrebovaniu.). Niekto si dá navrch aj dlažbu, ale ak si vyberiete nivelačku, ktorá vytvorí aj finálny pochôdzny povrch, tak netreba 🙂 Jeden náš zákazník si dal nivelačku a na vrch farbu na betón. V linku čo posielam nájdete fotky ako to vyzerá vo vnútri -> https://gardeon.sk/blog/ako-sa-zije-s...
Odpovedať
Ponúkam svoje služby, navrhujem pancierovu podlahu(odolna voci vonkajsim vplyvom,oleju, nepripúšťa vodu) prakticky bezudrzbova. V mojom profile najdete foto mojej prace. V prípade záujmu ma prosím kontaktujte na t.č. 0940832723
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@abobo aku hrubu vrstvu mas betonu? Mas pod nou aj eps?
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore 20 cm a bez EPS.
Odpovedať
@abobo a to pod tym mas este jednu platnu, alebo len tuto
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore naco by mi bola? Bager vybral ornicu az na strkove podlozie, doviezol som par tatier makadamu, zhutnil a urobil v dvoch vrstvach armovanu ZB dosku z vodostavebneho betonu...
Odpovedať
@abobo no fajne, presne toto ma zaujima 🙂 skusim teda moju otazku, budem mat klasika pasy (uz su vykopane), na to chcem 2 rady dt, kde druha rada chcem aby bola zaroven salung deky, len vysekam vnutorne kraje. Moja predstava je volajak odizolovat tu navozenu drt (ipa, igelit), a dat spravit rovno hladeny beton ako finalnu podlahu. Asi budem murovat z betonovych tehal 20cm, tak by som len na kraje pod murivo natavil ipu, alebo to proste natrel nejakou 2zlozkovou izolaciou. Blbost?
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore ja som dal pod dosku nopovku a von za doskou po odsalovani som ju vyhol dohohora a prihrnul. Vrch prekryty ukoncovacou listou aby tam zhora netiekla voda...
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore ak nemas spodnu vodu vysoko netreba ti ani tu ipu pod mury. Ja ju nemam ani na dome. Toho muury su tiez na ZB doske a pod nou len nopovka a drenazno izolacna vrstva...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?