Penetracia pod IPU

Ahojte, moze sa strecha jeden den napenetrovat asfaltovym penetrakom a az na druhy den nalepit IPA? Ci sa to ma realizovat hned po preschnuti penetraku? Dakujem stavbari :-)
Odpovedať
moze
Odpovedať
@gashtaan vcera som natieral penetrak, mozem lepit ipu aj za par dni, lebo dnes uz to nestihnem?
Odpovedať
@originalx dolezite je ten penetrak nezasrat napr. od blata medzicasom, inak nemas problem
Odpovedať
hm.. ja som penetroval a cca hodku nato lepil lepenku.. s tým že ten penetrak som tak "vlažne" opálil troška ešte horákom pred leptaním rolky a všetko v poho. Čiže áno, môžeš, kľudne do toho a hlavne veľa nervov pri otvoroch, prechodoch, roxorov, atď :D
Odpovedať
@stefanl Prechody a celu kupelnu uz mam davno hotovu, len teraz mi idu po zemi chranicky na el. a su uchytene cez ipu o podlahu, tak rozmyslam co s tym? Ja som tam penetraku nalial hodne, tak pocitam , ze este dnes nebude uplne suchy.
Odpovedať
Profilova fotka
akú funkciu má penetrák v podlahe?
Odpovedať
@jan45 ekonomickú... pre predajcov penetráku :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac kam asi odletí ipa zlisovaná medzi podkladný betón a podlahové vrstvy alebo murivo? Penetrácia sa týka striech. Ale predávať treba ako pri ochrane dreva, kde nikto nečíta, že účinok je časovo obmedzený a treba ho pravidelne opakovať ( v zabenemom krove)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac nejako si to neviem predstavit - aka voda moze vyvierat takto pod hydroizolaciou?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@mcsmekac tak to si uz vobec neviem predstavit ako by penetracia pod ipou zabranila takejto paseke :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ipa je lahka hydroizolacia a funguje rovnako a penetrak pri malovani.
Odpovedať
Profilova fotka
ale pre kompletnosť , penetrovať treba, keď sa lepí izolácia na stenu, je to prvé prichytenie pred zaťažením obmurovkou alebo nopovou fóliou
Odpovedať
@mcsmekac kazdemu je jasne, na co sluzi penetrak... ale naco ju potrebujes co najlepsie prilepit na podkladovy beton, to bola ta otazka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Kolko krat penetrovat pod ipu pod mury garaze? A potom pod poter? Dava sa iba jednavrstva ipy?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter934 jedna vrstva ....kvalitná IPA.... a penetrovať je zbytočné.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Je to dost napenetrovane? Rozotieral som penetrak a vystacil akurat podla vrchnej hranice vydatnosti. Ale je to akesi vyblednute/suche. Co som penetroval pod pasy, som daval dve vrstvy na hrubo a tam bol tmavy cierny potom. Staci to takto ako na foto a nalepit ipu?
Odpovedať
@peter934 ani to netrebalo
Odpovedať
Profilova fotka
@peter934 fuuj to si dal ten smradlavy od den braven? , keby si kupil o 2 eura drahsiu pixlu od penetral alp, nevyzeralo by to takto ;) ,
Odpovedať
@jblaze Penetral ALP je nazov vyrobku nie vyrobca a je naozaj velmi dolezite aby asfaltova penetracia bola parfumovana a nesmrdela 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan jaaj ved dobre :) ale je to tak, den braven co ma asfaltove vyrobky tak su to velke smejdy ;) ale co chce clovek za tu cenu
Odpovedať
Takto to teda nema vyzerat? Mam naniest este jednu vrstvu nech je to hrubsie? Ked som natieral, tak to bolo pekne cierne ale takto to vyschlo.
Odpovedať
V piatok podvecer som natrel druhu vrstvu penetraku a dnes/sobotu sa to este trosku lepi ked na to stupam. Mozem v nedelu doobeda lepit ipu ked sa to bude stale lepit na topanky?
Odpovedať
@peter934 penetrak ti len zabije prach a pripravy lepsiu podu pre asfaltovy pas.
Odpovedať
@gashtaan zráža sa... voda je mrcha
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Nejaky kvalitny penetrak odporucit ? A Napr. Technonikol ma s nim niekto skusenosti?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?