Oceľový prístrešok svojpomocne

Ahojte strecháči. Robil niekto takýto typ prístrešku svojpomocne? Resp. čiastočne svojpomocne? Máme nacenené ponuky od firiem, no ponuky sú okolo 7000eur - naša plocha prístrešku je cca 24m2, čo sa nám zdá ozaj veľa. Preto hľadám, nejaké inšpirácie, prípadne kontakt na zámočníka/majstra, čo takéto niečo robí... Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ak vies zvarat da sa lacnejsie za cenu tvojho casu. Cenovka je adekvatna ... z dreva ma vysiel podobny rozlohou na polovicu no staval som to sam. Takze ak to pozvaras tak si na tom istom.
Odpovedať
@kenidar a co vsetko vam dali do ceny alebo co vsetko ste chceli k tomu? Lebo len tak na pohlad to moze byt ine ako poziadavky.
Odpovedať
@kenidar a nebude to co mas nacenene z hliniku? Lebo ten ti domaci kutil na 90% nepozvara a budes sa musiet zmierit s cenovou ponukou. Da sa to spravit i zo zeleza, ale su tam velke rozpony na preklenutie a zelezo samotne by sa ohlo pod svojou vahou popripade snehom, tak by to muselo byt trosku pozmenene oproti reklamnym foto.
Odpovedať
@jumt Cena bola len za stĺpiky a strechu, žiadne dizajnové výplne, plus doprava a montáž...
Odpovedať
@wolodymyr Svokor zvára a dokonca aj materiál - železo by bolo k dispozícii, len sa jedná o všetky tie detaily, kotvenia, aby to nejako vyzeralo... Sám sa ponúkol, že veď to zvaríme, no chcem aby to aj vyzeralo...
Odpovedať
@rkorba teraz porerám cenovu ponuku a priznám sa e material tam nie je nikde specifikovaný...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
dobrý deň, Tiež som si dával cenové ponuky a keď mi prišli, zhrozil som sa. Bohužiaľ nemám desať-tisíce eur na zakrytie auta preto to budem musieť robiť svojpomocne. Chcel by som oceľový prístrešok 6x6m (pre 2 autá) z oceľových profilov, 6 stojok s pätkami v každej 4 diery do betónového základu , chemickou kotvou na 4 závitové tyče m12 do hĺbky cca 25cm, stojky 4hranný profil 100x100xľubovolná hrúbka - zvolil by som niečo bezpečnejšie 6-8mm, Potreboval by som poradiť čo ďalej, Rád by som použil trapézový plech ale problém mám s vrchnou sieťou celej konštrukcie. Priečne profily by som použil ÍĆka a samotné hranice som plánoval z Učiek, tie by sa položili a prichytili skrutkami na stojky. Bohužiaľ nemám dosť peňazí na projekty, statiky, výrobu, dovoz, montáž. Všetko si musím spraviť sám... Vedel by mi tu niekto poradiť?
Odpovedať
@peto24 100x100x6 stojí 40-50 eur za meter! To chod radšej do dreva...
Odpovedať
@peto24 domceky pre auta sa uz nestavaju,aj tak ho po par rokoch predas a nestihne zhrdzaviet.kup si bazen tam si budes macat gule ty s rodinou
Odpovedať
@peto24 pre prístrešok 6x6m potrebujete stavebné povolenie (nad 25m2) a projektu sa nevyhnete, ten je k povoleniu potrebný a projekt vyrieši otázky na ktoré sa pýtate. Ak chcete realizovať bez povolení, popozerajte prístrešky po okolí a skúste sa inšpirovať. Vypočítať sa to dá, ale od stola radiť konkrétnosti, nie je vhodné.
Odpovedať
@kenidar ahoj. Neviem odkiaľ si ale môžem ti poslať kontakt na šikovných chalanov (firma) ktorá nám robila prístrešok na firme. Dali sme si od nich urobiť len “holú” konštrukciu a potom to už chalani od nás ošetrili náterom atď. Oproti iným ponúkam boli o niečo lacnejší, čakali sme však naň skoro pól roka keďže majú očividne veľa roboty.
Odpovedať
@adam_sangala Adam, treba si pozrieť dátum príspevku, na ktorý odpovedáš. Kenidar sa to pýtal v roku 2019, predpokladám, že nečakal na tvoju odpoveď 2 roky.... 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 Haha sorry to som si fakt nevšimol 😅
Odpovedať
@sonau prečo by sa nestavali, nie každý predáva/mení auto po 5 rokoch.
Odpovedať
@sousedekovci89 dnesne auta nehrdzaveju,nema vyznam ich chranit.ja mam auto aby mi sluzilo,neumyvam ho zvonka,nemenim olej a pneu maju najazdene 112.000km slovom stodvanasttisic aj ked je mi jasne ze budem zase klamar.
Odpovedať
@sonau si si istý? pri najbližšej návšteve rodičov ti nafotím otcovu Kia Sportage ročník tuším 2014 spodnú hranu 5. dverí. 😉 bohužiaľ hrdza sa dnes už stáva znova priateľom áut. dôvodom je používanie čoraz tenšej vrstvy laku (dnes už bežne okolo 70 mikrónov aj menej ), čo v kritických miestach spôsobuje až jeho nedostatočnosť hrúbky. Videl som už niekoľko golfov VI. generácie ktoré na kritických miestach tiež už majú náznaky korózie. tak odlej za pol deci toho oleja z auta a daj tu fotku. To by som sa teda pozrel ako vyzerá olej po 112.000 km.
Odpovedať
@sousedekovci89 kia bola predpokladam buchnuta a opravovana,beriem,hrdzavie. myslel som len pneu 112.
Odpovedať
@sonau nebola. Majú ju odnova na zadok buchnutá nebola. čo sa týka pneu, beriem, ja mám na svojej kombinácii letné+zimné najazdené 120 tisíc a stále majú dostatok vzorku. bohužiaľ už ale majú 4 roky a zmes už nie je v najlepšej kondícii tak začínam meniť. A olej nemeníš lebo ti ho menia v servise že? 🙂 S tým neumývaním ti verím že tiež ho len preženieš automatickou linkou že? a preto si to tak "špekulatívne" napísal. 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 mas zaujimavu vlastnost ako vnutit tvoju pravdu druhemu,mal by si ist do politiky
Odpovedať
@sonau nie len hľadám nejakú bočnú vlastnosť tvojich slov, lebo v normálnom aute nemeniť olej je predpoklad rýchleho zničenia motora. 😉 A tiež si neviem predstaviť jazdiť v aute, ktoré by som vôbec neumýval, veď by som mal od neho vkuse špinavé oblečenie, ruky.....
Odpovedať
@sousedekovci89 nemenim podla pokynu vyrobcu ale ako uznam za vhodne cca 40.000,dodavka sa umyva sama ked prsi,je to pracovne auto.a ludia neparkuju pri mne co je pre mna dolezitejsie .
Odpovedať
@sonau vidím že o oleji toho "veľa vieš" keď svojmu auto tak škodíš. rovnako ako s tou špinou. ale nakoniec mal som sčasti pravdu, za tvojimi slovami sa skrýval trochu iný význam ako si napísal.
Odpovedať
ďakujem všetkým za rady... zrejme sa projektu naozaj nevyhnem.... ale ak by tu bol niekto kto si týmto prešiel a trochu tomu rozumel, bol by som rád za kontakt...
Odpovedať
Ahojte. Pristresok dme nakoniec zrealizovali svojpomocne...este nie je uplne dokonceny, na atikach bude fasada a zo spodu medzi tramami tiez... posielam aktualny stav...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@kenidar Pekna praca! Je to zo zeleza? Alebo tie stojky su namalovane drevo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
@dusantt prepáč, že takto neskoro odpovedám, stĺpiky sú oceľové.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?