Na čo si dávať pozor pri výbere garážových brán?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradit ohladom garazovej brany. Na trhu je nespocetne mnozstvo ponuk, tak by som chcela vediet osobne skusenosti. -aky typ vybrat, z praktickeho hladiska - posuvnu, hore rolovaciu...... - su pri vybere nejake speci poziadavky - na co treba davat pozor pri vybere -kontakty na firmy do IP, s ktorymi mate skusenosti..... .....a ine prakticke rady. Vdaka.
Odpovedať
1
7
8
@jamk1 ano, pozerali sme a je nam z toho smutno, coho su uz niektori "ludia" schopni :( My tiez na dalsiu garazovu branu momentalne financie nemame a sama som zvedava, ako dlho sa toto bude natahovat a ci sa to vobec vyriesi :(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@michaela1973 Aj my máme doma bránu od firmy ISO brány z Pezinka a tiež sme spokojní. Majiteľ nám hneď za 15 minút po odoslaní dopytu odpísal večer o 9tej, na druhý deň prišiel osobne na zameranie a do 3 týždňov sme mali bránu doma. Súhlasíme s Vašimi slovami o tejto firme. Nás síce vyšla niečo málo cez tisíc €, ale kvôli tomu, že sme si dali 2 okienka a ešte nám majiteľ odporúčil pri zameraní Nemecký motor Sommer s 5 ročnou zárukou za príplatok do 100€ a toto vylepšenie sa určite uplatilo, ani nevieme že sa brána otvára, tak je tichý. @kreola my máme farbu zlatý dub a výhodou oproti väčšine je, že táto firma ponúka túto farbu v striekanom prevedení s dreveným prevedením špecialnou technikou, sám sa dotoho moc nevyznám ale bola nám odporúčená, že má dlhšiu životnosť ako fólie ktoré ponúkajú druhé firmy. Zatiaľ sme po roku a pol s bránou stále spokojný všetko funguje a farba sa neolupuje. Čiže ja by som sa tej farby až tak nebál, ale asi si treba dať pozor aby sa jednalo o striekanú a nie fóliovanú bránu.
Odpovedať
Ahoj. Moze niekto poradit? Chceme objednat garazovu branu a mame zaujem o antracitovu farbu. Garaz mame otocenu na juh. Jeden predajca nam povedal ze nam neodporuca tmavu farbu na juh lebo vraj sa mozu deformovat lamely a potom sa nebudu lamely zasuvat tak ako sa maju. Moze sa toto vobec stat? Jedna sa o branu Horman a Kruzik. To ze farba moze vyblednut chapem ale zeby slnko malo poskodit samotnu branu, kt ma byt najlepsia na tehu to som necakala. Nejake skusenosti? Dakujem pekne.
Odpovedať
@petrarichard777 ide o to ze teplom sa moze vonkajsia strana plechu roztahovat - je tamvelky rozdiel teplot, neviem kolko to je realne ale ak s tym maju zle skusenosti asi na tom neico bude. Naslene moze byt skurtena moze tazsie chodit kym nevychladne,a samozrejme slnko farbe nepomoze ale to sa da mozno riseit voskami apod.. a este najlepsie na trhu - ked myslis.. tie brany su +- to iste, aj lacna je uplne ok, rozdiely su minimalne
Odpovedať
@sysell dakujem za radu. No vsade sa pise ze tieto znacky su top na trhu tak len preto som to napisala. Mame nacenene aj excel door kt je o 150eur lacnejsia ako kruzik co mame nacenenu. Kontaktovala som asi 6-7 predajcov a len tento jediny predajca sa pytal ze na kt stranu mame otocenu garaz a ze vedia o takychto problemoch, preto som ostala zaskocena.
Odpovedať
@petrarichard777 Zdravim ta, Ja mam garazovu branu Lomax Excelent Sekcna brana. Farba je Antracit. Je orientovana na juhozapad. Cena 2500, - € s DPH vratane prace 200€. Brana bola montovana niekdedy v maji 2019 a uz riesim mensie problemy. Bolo mi povedane jednym znamym, ze tato brana ma nedostatky,ako pukanie a ine veci. A to uz bola ze vraj po servisakovi Vyladená 😀. Ten znamy sa venuje montatov nejakwej znacky Wisnovsky. Pocul som o tej znacke, ale samotny nazov ma uz odradil, ze je to polske. No nič isiel som radsej lepsej Znacky, ale urcite za tie prschy nemienim pocuvat to pukanie. Uvidim ako sa ten servisak este raz k tomu postavi a odstrani tie zavady. Samozrejme uz som kontaktoval vyrobcu Lomax, odpoved som dostal diplomaticku, ze mam to riesit u predajcu. Pricom oni mi poskytli Kontakt na oficialneho partnera z Kosic. Musim povedat, ze tento pan nie je zly, ale bud tie nedostatky nevidi alebo nepocuje. 😀 Co sa tyka tvojej odpovede, tam zatial nevidim nejaké vyblednutie farby Antracitu, ale mozno po 10 rokoch si povies....... Ak by si chcel mozem ti poslat link ako vyzera a ako puka. Zdar
Odpovedať
My máme segmetovú bránu Danielsson a sme vemli spokojní, montovaná v 2018 , zatiaľ bez problémov. Aj izolačne super, máme trvalo vytápanú garáž na 25 st. ako súčasť domu.
Odpovedať
Tiez riesim garazovu branu v rozmere 5x2,125, vo farbe antracit, orientacia juhozapad. Lomax, najdrahsia ponuka okolo 2500e s montazou a motor marantec, 2x ovladac, vyborna komunikacia s predajcom, dodanie 4-6 tyzdnov. Horman, lacnejsi ako lomax, vnutro brany strieborne, nepacilo sa mi to, keby som to dal do bielej tak cena podobna ako lomax, motor promatic, 1x ovladac, predajca o nicom, siel som odtial mierne sklamany, dodanie 4-6 tyzdnov. Iso brany, mailova komunikacia super, cenova ponuka do dvoch hodin, cena 1400e so zakladnym motorom. Wisnowski, predajca slovak, komunikacia asi najlepsia, vysvetlil ukazal aj to co mi ostatni nepovedali, cena 1450e, motor metro (vyrobca somfy) pripadne Nice motor, dodanie 4-6 tyzdnov. Iba horman, wisnowski a iso brany sa zmienili o vystuhach na paneloch. Lomax to asi bral ako samozrejmost. Potom som si spravil vylet po kamaratoch, najviac bran tu je od lomaxu, az na dvoch ludi spokojnost, vsetci frflali len na cenu, jedna brana asi 10 rocna od hormanu absolutna spokojnost, zvysok wisnowski a ine znacky, v oriemere namontovane asi 3 roky a ziadne negativum, Keby lomax s hormanom neboli takmer o 1000e drazsi idem k jednemu z nich, lenze konkurencua je na slusnej urovni aj s panelmi ci s motormi tak nevidim dovod preplacat to 😉,
Odpovedať
@udim no vidis. A ja som mal najlepsiu ponuku na Hormann - v akcii za 980. Nebolo nad cim rozmyslat. Zatial rok funguje uplne ok. Orientacia na JZ, antracit. Vnutro strieborne, ale to mi je jedno.
Odpovedať
bigjamajko - keby aj lomax s hormanom dali teraz nejaku akciu tak by ma mozno zlomili 😀😀😀 inak sused ma rozmer 2500x2000 a horman bol zo vsetkych najlacnejsi😀 sice len s jednym ovladacom a o necelu stovku👍 Takze jemu sa oplatilo a to uz bol 100% presvedceny o lomaxe😋 lebo jeho sused mal no name branu ktoru od nervov po 2 rokoch vytrhol s autom a dal lomax a 10 rokov ziadny problem 😋😋😋
Odpovedať
bigjamajko aky mas rozmer brany?
Odpovedať
@udim Mame len 2750 x 2250. Nic to vsak nemeni na tom, ze to bola najnizsia ponuka. Lomax chcel + 500€ a no name som nechcel, zvlast, ked stali podobne. Zvazoval som este Pemat, tam bola cena tiez vyssia. Dokonca majstri, co mi robili dom, si brali kontakt na predajcu. Ze vraj taku tichu este nevideli. A stala 940 s 1 ovladacom, teraz som to pozeral. Druhy som kupil na nete za 10€. Kazdu jesen maju akciu na vybrane rozmery. Ak by som vsak chcel povedzme o 10cm iny rozmer, musela by byt na mieru a za inu cenu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
bigjamajko- no tak to si mal super, nech sluzi👍 nasi maju horman cez 10 rokov a su spokojni, v tom case bol hirman co sa tyka motorov spicka, uz vtedy tam mal vyvedeni zvazok kablov na ktore sa dal napojit alarm, svetlo atd... len cena vtedy cez 70 000sk 😬
Odpovedať
@petrarichard777 zaujimave. U mna zas predajca Hormanu ako jediny nemal problem s antracitom na JZ. Ale asi zalezi aj od sirky brany.
Odpovedať
Dobry den, ma niekto skusenosti s firmou Profi Brany Pezinok? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@anduluca Ja som sa rozhodoval medzi firmou ISO brány a Profi brány z Pezinka. Vybrali sme si ISO brány, majú veľké množstvo referencii na Facebooku od zákazníkov a nie na stránke vypísané referencie tvorcom webu ako firma Profi brány a mnohé iné, čo u mňa veľa zavážilo. Taktiež ma presvedčila odborná komunikácia cez telefón s majiteľom firmy ktorý nám poradil dobré rady, aby sme nespravili pri stavbe garáže časté chyby, ktoré robia zákazníci. Pri zameraní sme si prirovnali vzorku panelu ku oknám a vybrali si úplne rovnaký vzor a farbu. Ceny mali tieto firmy veľmi podobné, ale neľutujeme, že sme sa takto rozhodli. Bránu od tejto firmy si kúpili aj naši 2 susedia na základe našej brány, ktorá sa im páčila.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
My sme sa asi pred rokom prestahovali z bytu do rodinného domu a tiež sme museli rešiť túto dilemu. Nakoniec nám známy doporučil túto firmu https://www.volitaoknadvere.sk/brany/ a boli dosť ohladuplný a poradili nám aj najlepšie riešenie, keďže garáž mala menší strop a dosť sme sa báli, či sa tam zmesti 😶 Nakoniec to všetko dobre dopadlo
Odpovedať
@emill22 Co je to za firmu? Nepoznam, nemal si obavu takto brat? My skor sme pozerali znamejsie znacky, co teda uz su na trhu dlho a ma viacero ludi s nimi skusenosti.
Odpovedať
Nie som si istý, koľko sú už na trhu, ale boli u známych a oni boli spokojní, tak sme si ich objednali aj my. Tiež sme nasjkrô chceli ísť po nejakych overených značkách, ale nelutujem. Hlavne boli ochotní a prišli k nám, zamerali všetko, povedali, že ako by to bolo najlepšie spraviť a zadarmo nám spravili aj ponuku. Minimálne by som tam skúsil zavolať a dohodol sa a snimi, za opýtanie nič nedáš.
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?