Murovaná alebo montovaná garáž

Ahojte,momentálne projektujeme dom,chceli by sme aj garáž na auto a veci. Narazil som na montované garáže, ktoré vypadaju ako murované. Cena 5,5x5 vychádza na 7k+základy,murované sa pohybuju na 20k? Má niekto takúto garáž,čo na to hovoríte? Oplatí sa touto cestou ušetriť značnú časť financí alebo radšej zainvestovať do murovanej?
Odpovedať
@budix 5x5 plechová stena možno 8 CM bude iné ako murovaná 5x5 a stena 30 to treba zvážiť. Toto máš plechový low cost montovanu budu postavenú dosť na Rychlo bez základov a podlahy je ešte drevo. 5x5 murovaná za 20k je asi moc
Odpovedať
@budix ja by som osobne radsej isiel do murovanej
Odpovedať
Ahoj, ja mám takú montovanu garáž Spokojný som Na to, aby som zastrešil auto a naskladoval náradie a zariadenia do záhrady, lyže, bicykle To bohaté stačí Nemám ju ani so zateplenymi stenami a ani stropom Pri objednávke si dávaj pozor hlavne na výšku brány, štandardne je 2m. Ak by si tam chcel ísť s nejakým SUV aj so stresným boxom, tak tam nevojdes. Ja mám bránu vysoku 2,5m
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial to chces fakt len ako garaz klasicku, tak ako podla mna sa montovanej nemas preco bat. Vsak celkom sa tu take rozmahaju, tak asi nie su az tak moc zle
Odpovedať
@budix popravde mne to príde dosť veľa za montovanú garáž. Nevyšlo by to lacnejšie keby si si ju vymuroval?
Odpovedať
Chceme to mat na auta a zahradne veci,naradie po stene a po boku,aby sme hned nemuseli stavat hospodarsku budovu,pripadne parkovali prve roky len 1 auto a druhu stranu sklad. Prípadne na kutilské činnosti a tak.. multifunkčný objekt. 🙂 @brubos No neviem, vseobecne je toto lacnejsia varianta,že vraj... Kolko by stála samostatná garáž pre dve auta ? Počítam takto - auto dlžka 5m (mam Mondeo mk4 combi) + 2m rezerva (pripadne regál). Šírka tak 6m. Kolko by stála samostatná murovaná garáž cca 40m2 - 5cm polystyren,brána a fasáda? Staval niekto v posledných 2 rokoch taku? Je to výhodnejšie ako to mať spojené s domom? Ďakujem za rady.
Odpovedať
@budix noo to ti neviem povedať, keďže takú veľkú garáž nemám. Ale snáď sa niekto nájde, kto to v poslednej dobe riešil.
Odpovedať
@budix sak zalezi ci svojpomocne aatd, man to vyslo 49m2 cca do 15 ks tak pol na pol svojpomocne. 8 cm polystyrem lesteny beton, 2x brana, hore vata, 2x okna plus dvere, a strecha skridla
Odpovedať
@budix Možeš skusit drevenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@budix Pekný deň prajem, nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek variantu, vždy počítajte s priestorom "navyše". Aby bolo miesto na pneumatiky, lyže, bicykle... Takže rozmýšľate správne 🙂 Prikladám aj nejaké fotky od ľudí, čo montovanú garáž využívajú... môžete sa inšpirovať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?