Je potrebné nechať výlez na povalu?

Ahojte, robím si stropnú konštrukciu v garáži,v ktorej nebude povala nijak využívaná. Zateplil som vatou medzi krokvami, natiahol hliníkovú parozábranu, spravil som konštrukciu kde dávam obyčajnú parozábranu. Vedľa mám miestnosť / dielňu. Chcem sa spýtať či je nutné alebo potrebné nechať výlez na povalu aj napriek tomu že nebude využívaná (kvôli kontrole a prípadným nejakým problémom), alebo to nemá žiaden zmysel. Ďakujem
Odpovedať
@represent17 nemusíš
Odpovedať
Profilova fotka
@represent17 vylez robit nemusis, len si potom mohol zateplit strop a nie strechu. usetril by si cosi. CD uz mas nahodene, skoda ja by na tvojm mieste uzavriem strechu a priznam priestor. Mohol si tam mat ulozny priestor...
Odpovedať
@richard71 co sa tyka zateplenia zhodnotil som to ako jednoduchsie riesenie. co sa tyka ulozneho priestoru, toho mam dost (aj ked jasne ze toho nieje nikdy dost) ale co je rozhodujuce, ze mam sklon iba 20stupnov a piestoru medzi spodnymi klieštinami a krokvami je velmi malo, v najvyssom bode cca 70cm.
Odpovedať
Profilova fotka
Ked nemas pristup do krovu cez strechu, ja by som urcite s vylezom uvazoval. Ved staci aj svojpomocne zbit nieco z OSB s deklom, nemusis kupovat...
Odpovedať
Naco vylez, ked ten strop nebude pochodzny? Ak by bol, tak to je ine...takto aj keby tam nejaky problem vznikol, tak to budes musiet rozoberat...tolko moj nazor
Odpovedať
Profilova fotka
@peter2728 ako ten potencialny "problem" najde? Rozobere to? Staci vystrcit hlavu jak svist, nemusi sa tam prechadzat. Hodit jednu fosnu na hrady tiez nie je problem... (Nastahuju sa tam mysi, kuna ina haved, zacne niekde zatekat, v zime najde roztopene miesto,kde treba napravit vatu...)
Odpovedať
@kaspy neviem, ci si videl fotky...konstrukciu ma hotovu...mozno uz aj celkom zafoliovane...dostat tam tu fosnu nebude lahke...ak by tam dal nejake skor, tak potom by ten vylez mal zmysel... ja osobne by som to tak neriesil, len vravim, co v tejto situacii...ked uz, tak tam dat revizne plastove dvierka 🤷‍♂️
Odpovedať
Profilova fotka
My máme tiež nad garážou izbu veľkosťou cez celú garáž a kotolňu 🙂 no keď že sme chceli vchod z garáže priechodom tak na koniec skrs vykurovanie tej miestnosti kedže sme to chceli iba ako poval tak by do domu ťahalo zbytočne zimu tak na koniec sme si dali na poschodí priechodnú izbu a tam časom keď deti vyrastú buď dáme si my spálňu a rozdelíme izbu na sklad kde bude odkladové miesto ako napríklad stromček vianočné guličky atd. a na tú stenu vstavanú skriňu a v priechodnej izbe by bola počítačová miestnosť 🙂 Alebo celé otvorené a jedna veľká izba 🙂 a som rada že máme takú miestnosť 🙂 už je to na vás ale zbytočne nevyužité miesto....
Odpovedať
Ja teda nie som ziadny expert, ale pocitovo - by som spravila. Nikdy nevies, kedy sa budes musiet pozriet/opravit/cokolvek, takze raz sa moze hodit. A ked nie tebe, tak dalsej generacii urcite 🙂 Ale jak vravim, netusim, kolko prace to obnasa ani ako moc ti to skomplikuje dalsi postup, sam musis zhodnotit.
Odpovedať
Podla mna blbost. Nemam vylez na povalu domu lebo by som tam mal priestor ako autor. Co by som tam daval? Konzervy? Kontroloval mysi? A vylez nad vylez uz netreba? Tym chcem povedat to ze to treba urobit poriadne a nic kontrolovat netreba. Zatekanie? Hadam to nebude nutne... Ak tam uz zavita kuna ako pomoze vylez? Ked sa autor musi pytat tak asi netreba no nazor sa zmenit moze.. Musel som napisat takto prudko aby rec nestala...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?