Garážová brána Pemat

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ma niekto skusenosti s touto garazovou branou? :-N
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Je veľa výrobcov brán, no ak si pretriedite tých, čo majú kvalitné pohony a brány vyrábajú (nie len kompletujú z dovezených súčastí) tak tých firiem až tak veľa neostane... Hormann a Lomax sú kvalitní a možno tam zaradiť ešte ELBU.
Odpovedať
uff... tak myslím že žiadna firma nevyrába nakomplet všetky komponenty. Tak isto nevidím veľkú výhodu keď nejaká firma v relatívne malom vyrába panely tu na slovensku, alebo ich kupuje z veľkovýroby. Tak isto ani hormann nevyrába brány na slovensku ale vozí hotový výrobok z DE (opravte ma ak sa mýlim) Takže sa tu pletú hrušky s jablkami a čerešňami. apropo kvalitné pohony ? To sú aké ? to sú tie o ktorých mi predajca povie že sú kvalitné ?
Odpovedať
@sc4th Nesuhlasim s tebou v jednej veci. Preco podla teba nie je vyhoda vyroby vsetkeko pod jednou strechou? Ved ak mas zahranicnu branu ktoru ti namontuje nikto iny,kto bude v pripade problemu vinny a uzna ti reklamaciu? Vyrobca povie, ze to bolo zle namontovane a montaznici sa zahraju na to, ze brana bola zla uz od vyroby...ak to mas vyrobu a montaz od jedneho vyrobcu ak napr. Elba co som spominal, alebo aj dalsi, ..tak aspon tento problem mozno eliminovat. S pohonmi mas pravdu, to ze to niekto tvrdi este nic neznamena, ale tak naivne verim, ze certifikaty nie su pre nic za nic...:)
Odpovedať
@filip_pavlovic A teda v akej veci so mnou nesúhlasíš, nejak nerozumiem čo si napísal. Dnes mi asi nejde. Príde mi že hovoríš o niečom inom ako ja :D
Odpovedať
@sc4th Napisal som to az tak nezrozumitelne?..:) Pisal si, ze nevidis velku vyhodu ak niekto vyraba panely u seba. Podla mna.. aj ked je to v malom, tak je to urcite lepsie, lebo ti co vyrabaju, vacsinou aj montuju...ti co iba montuju vyrabaju svoje len ojedinele. Mam urcite vyssiu doveru vo firmu, ktora si pride namontovat svoju branu. Napr. uz spominana ELBA si urcite vyraba vsetko sama okrem spominanych pohonov, ktore dovaza.
Odpovedať
@filip_pavlovic No na mna asi hej :D No a aspon vieme ze mame odlisny nazor. Podla mna to nejaka vyhoda nie je. Respektive zakaznikovy to moze byt uplne jedno, ci sa dovaza komplet brana z nemecka/talianska/ceska alebo sa dovezu len komponenty a posklada sa brana tu. Co zakaznik nevie ovplyvnit pred kupou brany je prave montaz, a na tej najcastejsie pada spokojnost zakanika. Rozdiel v paneloch je naozaj minimálny, a lisia sa len v detailoch, ktore ale kolkokrat zavazia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@mirooslav dobry den.Ako ste po niekolkych rokoch spokojni s brnaou Kruzik?Teraz sa rozhodujeme a mame cenovu ponuku od nich a zvazujeme.Dakujem za nazor,pomoze mi.Hlavne tichost motora kazovost,tepelna izolacia a pod.Dakujem
Odpovedať
@karinh Ak ti neopdovie napisem ti ja, ked som kupoval, robil som si slusny prieskum, skoro vsetky brany su v podstate rovnake. Lisioa sa v detailoch, aj noname brana je v pohode. Hocico znackovesnie je len plus. Izolacia je u kazdej rovanak pokial mas rovnako hruby panel. kazivost pri spravnej montazi v podstate ziadna. Pohon ak kupis dobry vydrzi, hlak - trbeba to udrzaovat, ak treba mazat a tiez zavisi od poctivej montaze asi viac ako od brany.. Kludne si ju kup.
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell dakujem za info😊Boli sme sa prejst po nasej ulici a sledivali brany kto ma od koho.A aj sme sa pytali ako su spokojni.A nas prieskum dal vysledok,ze Kruzik je u nas najlacnejsi a co maju od nich brany tak maximalna spokojnost.Takze sme sa rozhodli.Dakujem aj tebe za odpoved👍
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@karinh ahoj, brána je v pohode , všetko funguje ako má , tepelne to neviem porovnať pretože inú som nikdy nemal. Ide tichúčko zatiaľ bez poruchy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@leni2012 on van poslu kontakt na lokal.preface v emeil
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
V podstate medzi bránami samotnými nieje veľký rozdiel. Čo sa konštrukcie týka všetky pracujú na rovnakom princípe panely zdvíhajú pod strop pružiny ktoré vytvárajú protiváhu. Medzi výrobcami je akurát rozdiel v dizajne a tvare samotných zámkou na paneloch, železo kroté to drží pokope zase je to len o tom ako to vyzerá no z funkčného hľadiska medzi výrobcami nieje zásadný rozdiel vo funkcii. K tomu aby garážová brána fungovala ako hodinky nieje v hlavnej miere podstatné kto tu bránu vyrobil ale ako bola garážová brána namontovaná. Riešilo sa tu či si výrobca vyrába komponenty sám alebo ich nakupuje a následne vyrobí - lepšie povedané upraví rozmery nakúpených komponentov na potrebný rozmer pre zákazníka. Funguje to nasledovne od výrobcu panelov a komponentov "slovenský výrobca" nakúpi komponenty panely kovanie ( kolieska, pánty koľajnice pružina a ostatné potrebné drobnosti) tieto nakúpené komponenty následne upraví na požadovaný rozmer. Polyuretánové panely sa skrátia a narežú, Koľajnice sa skrátia a pripraví pre potrebné rozmery otvoru. Vyrobia sa navíjacie pružiny ktoré bránu zdvíhajú. Jedným s krokov je príprava potrebných komponentov ( zabalia sa držiaky, pánty skrutky). Na Slovensku výrobca panelov a ďalších komponentov nieje a to z dôvodu ekonomiky. Niesme tak veľká krajina nato aby sa niekto vedel pustitiť do výroby, K tomu aby ste vedeli vyrobiť a predať produkt potrebujete nakúpiť materiál. Nakoľko sme malý trh na malý objem materiálu sú nákupné ceny o dosť vyššie v porovnaní s firmou ktoré sa špecializuje na výrobu povedzme panelov. Ak chceme porovnávať slovenské a zahraničné firmy. Do výroby brán v susednom česku pustil LOMAX vyrábajú si vlastné panely dosť zastaralou technológiu čím sa ich brány do značnej miery predražujú. Navrhli si vlastné komponenty spolu s výrobou a technológiou, všetko toto musí niekto zaplatiť a ten niekto je koncový zákazník. Myslím si že cena je adekvátna ale v tej istej kvalite môžete mať podstatne lacnejšiu garážovú bránu akurát bez toho pozátka. Ako človek ktorý pracoval v branži s garážovými bránami by som si rozhodne nevybral tú najdrahšiu garážovú bránu. Skôr je potrebné sa zamerať na služby, v podstatnej miere je montáž , prevedenie servisu riešenie reklamácii. Veci ako tepelný most, tepelná prieustnosť, a ostatné blbosti sú len nástrojom pre "agenta s teplou vodou" ktorý vám príde bránu predať a vychváliť ju do nebies.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, vie sa niekto odstupom času vyjadriť na bránu od pematu ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@satan1984 dobry den, viete mi dat navod na najdenie tej poistky? Dnes tiez brana prestala fungovat.... Motor Life Probo 120DL
Odpovedať
SZ som si až teraz všimol, čiže predpokladám že si už sklenenú poistku našiel a vymenil. Ak nie napíš mi na mail satan1984(zavinac)azet.sk. Mal by som mať schovany foto návod, ktorý som robil pre zenu, keď idem do zahraničia robiť.
Odpovedať
@kipsii brána mechanický funguje v pohode(premazavam ju pravidelne aj koľajnice aj pánty na paneloch). Vizuálne sa mi odlepil spodok brány z hliníkovej lišty na jednej bráne druhá brána v pohode. Motor - vypaluju sa poistky na silnejšom motore probo120DL, ale tie už tuším nemontuju , majú vlastnú značku motorov. Mne sa vypaluju cca raz-dva krat za rok. Slabší motor čo mám v pohode- ten ale používam o cca 20 krát menej. Sused má tiež ten silnejší motor a tiež menil už tu poistku. Treba si dať aj pozor ako montujú bránu, mne ju namontovali plastovými hmozdinkami do porobetonu. Samozrejme, že mi to vtrhlo zo steny. Čo ma ešte štve je ako mám posledný panel a tá guma čo je na spodku je kratšia ako celý panel. Čiže myši môžu chodiť do garáže úplne v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@kipsii my máme od nich bránu a spokojnosť s komunikáciou aj realizáciou.
Odpovedať
No ja mám na výber bránu od firmy PEMAT alebo LAMELLAND ktorú bybste zvolili?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Zdravím. Garážová brána od firmy Bratec s.r.o. Mate niekto? Skúsenosti s používaním? Je tam pohon LG - 800F.
Odpovedať
Znamy mi montoval branu od lamelandu a pred tym montoval pemat. Ukoncil s nimi spolupracu, lebo on potrebuje namontovat a mat pokoj a bohuzial s pemat to tak nebolo. I ked i s lamelandom a ich somfy motorom som si uzil svoje, ale nakoniec ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
My máme tiež PEMAT. Zatiaľ funguje, ale iba funguje. No v prevádzke je možno 4 mesiace. Hrkoce ako keby mala už 20 rokov. S ich reklamou že: Tiché, bezpečné a spoľahlivé sa nestotožňujeme, každopádne TICHE URČTE NIE SÚ! ! ! !
Odpovedať
@marekrakita moju ani poriadne nepocut...
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 Tak so si šťastný človek ! ! !
Odpovedať
@marekrakita Ja mám na Pematu aj garážovú aj posuvnú už 6 rokov... bez problémov... garážová je tichá...
Odpovedať
Profilova fotka
@praktikman Ďalší šťastný človek. No myslím že aj ja by som bol keby to montovali pracovníci z PEMATu a nie nejaký šuflikanti. Kontaktoval som pemat a uvidíme ci sa im to podarí spojazdniť tak aby to fungovalo tak ako má.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Hojte, od dnes rana mi nejde brána. Vyzerá to tak, že sa motor ani nezapne. Nehybe sa ani cez ovládanie ani cez aplikáciu. Včera večer ešte išla. Neviete v čom môže byt problém a ako ho skúsiť potvrdiť alebo vyvrátiť. Servis cez víkend nemajú ani na telefóne....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivantausk:

Hojte, od dnes rana mi nejde brána. Vyzerá to tak…
@ivantausk aká brána? sekčná, posuvná ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?