Aku velku garaz pre dve auta mate ? + rozpocet

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim , Ake rozmery samostatne stojacej garaze mate pre dve auta ? A kolko by asi tak cca vysla taka garaz svojpomocne ?
Odpovedať
1
2
@palo18 ja som mal tiez v projekte tvarnicu 200ku 🙂 len mi to nedalo a dal som 250ku 😎 Videlo sa mi to az moc subtilne 😄
Odpovedať
@sprite001 čo povedať k pánom projektantom... Ako subtílne to nie je vôbec, 200 absolútne stačí. Ale porobeton sa nevyrába 200 v perodrážke. A ťahať dnes obvodové múry bez perodrážky ako pred 40r.
Odpovedať
@palo18 hadam nebudem stavat garaz z profixu 30 z ktorého sa stávajú 2 poschodove baraky. Keď to budem mat hotové potom napíšem kolko to stalo 🙂 ceny dávaš dobre 🙂 zatepliť? 5 polys max a možno ani nie. Načo bude zatepľovať garaz? Keby som chcel vykurovanu tak áno. Ale mat vykurovanu garaz tiež nieje pre auto výhra.
Odpovedať
Ale samozrejme súhlasím ze sa da postaviť aj za 30 000 aj za viac 🙂
Odpovedať
@sprite001 vdaka, tak uz chapem. Naco su tam tie ohnute roxory? Pod Uckom si nechal naschval medzeru?
Odpovedať
Mam 6m branu pemat a nikdo nemal lepsiu cenu ani horman. 5500 s dph s montazou motorom atd. Ale drzim palce ked to postavis za 10tis treba dat inzerat na bazos a to robit na kluc po 20tis 😄 a mas zarobene. Strechu ale urcite izoluj lebo v lete tam budes mat 50 stupnov a v zime jak vonku. Kamarad ma tu nezateplenu plechovu co je teraz moderna a to je katastrofa na tepelny komfort.
Odpovedať
Ale samozrejme mam najhrubsi panel aky bol a aj motor priplatkovy. Zateplene 20cm na tu garaz to bolo par korun. Garaz neni vykurovana je tam plus aj ked vonku dlho mrzne. Ked to nemas zateplene ti tam bude mrznut jak vonku a to mas lacnejsie pristresok.
Odpovedať
@soki ucko je zo spodu chytene na tusim 6 - 8 miestach pomocou chemickej kotvy. Zavitova tyc bola tusim 12ka. Ta medzera tam je preto, lebo podkladny beton nebol moc rovny a zaroven som sa potreboval dostat na nulu. Medzeru som mal tak 2 - 8 mm co mi napokon aj vyhovovalo, kedze plastovymi podlozkami som to ucko dostal do perfektnej roviny a nasledne poriadne zatiahol matky. Cize sa to ani nepohlo. A aby som zaistil aj stred resp. skor hornu hranu profilu proti nejakemu moznemu pohybu, tak som tam privaril na stred tie ucka, ktore su zaliate v betone, cize neni sanca, aby to ucko niekam slo ani len o mm 🙂
Odpovedať
@drought Otázka znie: Aké auto (autá) tam chceš skladovať? Zmeraj si ich a budeš mať rozmer. Pokiaľ ide o nacenenie - zájdeš do stavebnín, zistíš si ceny a potom večer prepočítaš (matematiku zo základnej školy vieš) a budeš mať cenu (+/- približnú). Pretože o týždeň keď pôjdeš nakupovať bude cena iná. Treba trhnúť na zákazníkovi aby bolo na dovolenku v lete. Tak to funguje na Slovensku.
Odpovedať
ďaľšia vec je, že garáž na 2 autá potrebuje stavebné povolenie, projekt, vyjadrenia... to sú náklady navyše, neviem či plánujete aj rozvod vody, kanalizácie, elektrika... tiež odvod dažďovej vody aj zo strechy, prístupovú cestu do garáže alebo je priamo pri ceste?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nutne nepotrebujes mat obe auta naraz v garazi, tak skus nieco take vymysliet, ze garaz by bola len pre jedno auto a druhe by bolo pod pristreskom napriklad.
Odpovedať
@bacili tam už ten prístrešok spraví skoro cenu ako aj keby to bola garáž nie ? Prístrešok spojený s jednogarazou Do 25m2 sa ráta ako drobna stavba ? Alebo s tam ráta aj prístrešok k tej garáži ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
pristesok by sa mal ratat zvlast, takze garaz by kludne mohla mat tych 25m2 plus teda ten pristresok
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mat garáž z gardeonu 8x6m, plechová omietnutá, rovná strecha, zateplené steny aj strecha, elektrická brána, jedny dvere, jedno okno. Bez základovej dosky cena 16000€ (zmluva podpísaná ešte pred vianocami lebo od nového roka zvyšovali ceny o 15%). Nechcela som si ani predstaviť koľko by nás vyšla murovaná a koľko by bolo s tým práce. Určite to nieje možnosť pre všetkých, skôr tých čo nenaju čas to riešiť svojpomocné a chcú si byt istý že za svoj rozpočet postavia určite… Treba si to ušiť na mieru, niekto má kontakty a vie si lacnejšie zohnať materiál alebo ľudí čo mu s tým pomôžu, alebo má kopu času a skúsenosti… Držím palce nech vyberieš pre seba tu naj alternatívu 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@sprite001 chválim, veľmi pekne rozpísané. V podstate je to menší domček do budúcna. Tá strecha ako vidím spapala asi najviac euráčikov.
Odpovedať
@tomyzv jj, to bola najvacsia polozka. Ackova by bola mozno trochu lacnejsia - mozno. S odstupom casu ked sa nad tym zamyslim, tak je to dost drahy luxus na “uskladnenie” auta + ineho naradia. Dnes niektori ludia stavaju take domy - velkostou 🙂 A vies co je najhorsie? Toho miesta je stale malo 🙂
Odpovedať
@sprite001 ja momentálne riešim túto dilemu, chcem dvojgaráž, zároveň využiť ako dielňu , pomaly ešte dokončujeme dvor, okolie, dom.. a priznám sa nechcem dať toľko do garáže. Hľadám alternatívu aby to bolo dobé, účelové a za rozumnú cenu. Plán je 8x9m s prac. výškou min 3m. kedže mám aj dodávku. Určite využijem naplno garáž, pozerám veľa drevo-garáž. celkom je to zaujímavé. momentálne cenovo dostupnejšie + zateplenie je možné aj dodatočne. Viem že životnosť bude kratšia ako murovaná ale ak sa o to rozumne budem starať tak nevidím problém.
Odpovedať
my mame pristresok,na 2auta.Ale tiez muza sem tam lamem,ze urobit z toho garaz,obyt to,urobit elektrinu z domu,aj vrata na elektrinu.Ked sa niekedy bude nudit,mozno sa do toho da.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 no, to je fakt. nie je nič lepšie ako elektrická brána. ja osobne by som to už inak ani nechcel, je to veľký pomocník.
Odpovedať
@fiel ja som sa teraz muza pytala,ci nad tym rozmyslal,a muz nerozmyslal ale moze sa to stat,ze to obijeme a urobime z toho garaz.Tak uvidime,no teraz sa hrame s plotmi,takze tuto nejdem tlacit vobec na pilu.Tento rok si ma dost uzil s tymi plotmi,co som mu pilila usi.Toto uz necham na neho.
Odpovedať
@weissrose len tá cena a je to len pre jedno auto, pričom auto to nepotrebuje, je to len pre majiteľa aby nenastupoval do rozpáleného alebo do mrazivého a aby náhodou nemusel chudnúť,otváraním a zatváraním , v práci alebo na výlete je aj tak celý deň nechránené
Odpovedať
@tomyzv ono to je celkom jednoduche… staci sa zamysliet na tym co si zvladnes urobit sam, na ostatne si das spravit CP, veznes do ruky kalkulacku a hned budes mat jasno 🙂 Vela ludi ma, podla mna, na ociach ruzove okuliare a si myslia, ze postavia “velke” domy resp. garaze o velkosti skoro domu za par euracov… Zial stret s realitou je niekde inde 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu no u nás je garáž hlavne na bicykle, kosačku, naradie a iné blbiny 😅 garáž zatiaľ využívame v podstate len zime. A jasne, je na každom do čoho dá koľko € 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň, venujeme sa montovaným stavbám a teda ponúkame aj garáže. Na našej web stránke si viete nakonfigurovať presne stavbu podľa vašich predstáv a následne môžete požiadať o cenovú ponuku. Nájdete tam aj fotogalériu, ako takéto stavby vyzerajú. https://gardeon.sk/garaze/pre-2-auta/ . S pozdravom Filip za tím GARDEON.
Odpovedať
Pridam sa do tejto diskusie. Dorobil sa dom a po povodnych velkych ociach pre super garaz budem musiet kvoli financiam optimalizovat. V projekte mam 6x8m - (Garaz pre 2 auta). Rozmyslam ze ju zuzim z 8. na 6,5 m (6dlzka, 6,5 sirka). Otazka - ak by som tam chcel mat v buducnosti autozdvihak - na co mysliet dopredu? (typ podlahy, umiestnenie...atd) Vdaka za kazdy komentar
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trojliter:

Pridam sa do tejto diskusie. Dorobil sa dom a po …
@trojliter známy akurát dával montovať zdvihák a spravili pätky pod budúce stĺpy. Dali podkladný betón, XPS, betón, náter. Ale firma to kotvila iba krátkymi kotvami, takže asi nie je potrebné až také základy pod to. A teda keď je tam zdvihák, treba rátať aj s tým že sa bude okolo neho chodiť, takže nemal by byť úplne pri stene a potom neviem ako sa zmestí druhé auto. A taktiež treba dať bránu, ktorá by išla až ku stropu, aby nezavadzala konštrukcia (otvorená brána) pri zdvíhaní auta.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@trojliter známy akurát dával montovať zdvihák a …
@marsdm to s tou branou ma ani nenapadlo - na to budem musiet dat pozor. Diky
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od weissrose:

My budeme mat garáž z gardeonu 8x6m, plechová omi…
@weissrose My prave uvazujeme nad gardeonom. Ako ste "po case" spokojni s tymto riesenim? Mna zaujima- aky mate podklad v garazi... Mate tam dotiahnutu vodu,elektriku?... Chceli by sme dvojgaraz(realne pre jedno auto a bicykle,kosacku,atd)... Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od henky:

@weissrose My prave uvazujeme nad gardeonom. Ako …
@henky Ja by som si už radšej urobil sám garáž alebo dobrým majstrom ju dam urobiť. Gardeon - urobena za 3 hodiny. Po pár rokoch zateká. Práca chvatná, malo platná. Strecha biedne urobena, žiadne okapničky, zadebane steny, čo zateká... Keď už tam radšej sendvič konštrukcia ako sa robia montované domy alebo kľudne murovaná 200murivo+100eps a pod. Gardeon znie fajn, vyzerá pekne, ceny majú vysoké a po čase to je bieda... (mám od nich asi 6 rokov garáž 6x7m cca)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?