Akú garážovú bránu máte?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Akú značku garážovej brány máte a za akú cenu? Plánujeme sekcionárnu, len ma zarážajú ceny :-| .
Odpovedať
@kreola No mne Lomax povedal hned ze nie a Hoermann by mi dal podpisat papier ze som s tym oboznameny a ze za pripadne poruchy neberu zodpovednost. Pemat som nakoniec vyhodil z hry, lebo bol drahsi ako Lomax a namaju servis v BA.
Odpovedať
@kreola Inak ono to dosť závisí od konkrétneho predajcu, ako je skúsený a korektný. Napr. aj čo sa týka motora. Viem napr. že na podobnú bránu ako som objednával ja v BA mne dal predajca Lomax motor Marantec a predajca v LC dáva Somfy.
Odpovedať
@kreola tmava farba a antracit sa neodporúča vzhľadom na tú expozíciu. z dôvodu bimatalového efektu, Pri slnečnom dni sa garážová brána dokáže prehnúť na šírke cez 4metre o 5cm bez problémov. Na toto upozorňuje napr. aj Lomax vo svojom letáku ne webe.
Odpovedať
Profilova fotka
Bimetalový efekt sa nedá úplne odstrániť, ale dá sa obmedziť prehnutím lamely do vnútornej strany a následným namontovaním výstuhy, ktorá zabezpečí predpnutie lamely. Kvalitné brány majú tieto výstuhy štandartne bez príplatku od určitých rozmerov na každej lamele. Následne je lamela spevnená a pracuje napríklad od -30mm do +30mm.
Odpovedať
Viete prosim poradit firmu na garazovu branu(kridlovu)s otvaranim von aj s dialkovym ovladanim...Alebo ma niekto priamu skusenost?Dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
ahojte, ma niekto skusenost s f. INOVA-SK alebo HOME-STYL z Nitry? Konatel z f.Inova-SK zobral od nas zalohu pred 2 mesiacmi na garazovu branu a viac nekomunikuje, nedviha telefon, neodpoveda na maily... :(
Odpovedať
@sisska podobné problémy ale zatiaľ komunikuje a vyhovára sa na nedodanie tovaru potrebného k výrobe brány,mal namontovať 5.12.2019
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Určite nie TRIDO zo Zvolena. Kým máš peniaze slúbia ti všetko. po montáži a zaplatení si horší ako triedny nepriateľ. Nedaj bože ze chceš niečo reklamovať. Nemajú čas lebo majú veľa práce. Normálne sa na zákazníka vykašlú a navrhnú ,že môžeš skúsiť aj iných osloviť s problémom.Už nikdy viac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
mate niekto skusenost s dodavatelom garazovej brany Ideal Brany? dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
My máme osobne bránu od https://volitaskladom.sk/product-cate... a sme s ňou spokojný, aj prístup pánov, čo nám to boli montovať bol úžasný. 🙂 a celkom ma prekvapila 12 ročná záruka. My sme si to dali namotnovať u nich po doporučení 🙂
Odpovedať
@peter_1014 reagujem síce na starý príspevok ale si si istý tým čo si napísal? na 4 metroch o 5 cm tvrdí Lomax? pokiaľ vidím, lomax mám na 6 metroch o 5 milimetrov a to je sakra rozdiel 😉
Odpovedať
@sousedekovci89 aké 5cm a 5mm? trochu sa strácam
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emill22 pozri si príspevok @peter_1014 z 18.06.2019 a pozorne prečítaj čo píše on a čo píšu v tom prospekte 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Máte niekto garážovú bránu Lomax Praktik? Ako ste s ňou spokojný ?
Odpovedať
Profilova fotka
@cowboy ja mam, je to super...
Odpovedať
Co sa tyka udrzby,tak cim mastite branu?
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo nemáš pocit že by cez ňu prefukovalo alebo netesnila dobre, alebo sa zasekávala ? 🙂 Lebo práve tento argument počúvam najčastejšie prečo si ju nedať.
Odpovedať
Profilova fotka
@cowboy este nemam polozenu zamkovku len vystrkovanu cestu k domu a za 2 roky sa mi stalo asi 5x ze brana zastala lebo bol kamienok v dolnej vodiacej liste. Ak mas spravene na final spevnene plochy toto sa ti prakticky nestane . I ked vyriesenie problemu trvalo 15 sekund... 🙂 nic neprefukuje na bokoch a dole su štetiny v zime v nevykurovanej garazi nikdy nemrlo, mam tam teplomer co uklada aj min a max teploty... Pocitaj s tym ze brana bude 2x drahsia ako obyc. Ale mne to za ten dizajn a praktickost staaalo...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
pozdravujem, skusim obnovit takto starsiu temu, nech nemusim zakladat novu, kde by sa riesilo to iste. mam v merku viacero spolocnosti ohladne garazovej brany. nazvy spolocnosti tu uz aj zazneli. len by som potreboval poradit, ze na co sa zamerat okrem ceny pri vybere, co je take dolezite sledovat?
Odpovedať
Profilova fotka
Najskor by si moho napisat o aku branu mas zaujem? Rolovaciu, posuvnu, dvokridlovu... Co sa tyka ceny, tak branu by som volil ked uz tak poriadnu, takze za tu by som si rradsej priplatil
Odpovedať
vies co, rozmyslal som praveze nad sekcionalnou alebo rolovaciou. tam sa mi paci to, ze to dost setri miesto. ta rolovacia este o nieco viacej. akoze co sa tyka ceny, tak to nejak neriesim, mam stanoveny nejaky rozpocet a verim, ze sa donho zmestim. len to neviem, na co sa zamerat, ak sa nechcem riadit primarne cenou.
Odpovedať
Profilova fotka
Pri takejto bráne je podľa mňa hlavné sa zamerať na motorový systém. Vieš aby bol dostatočne silný pre plynulé vyťahovanie brány a tak isto teda aby niečo vydržal. Farbu by si chcel akú
Odpovedať
Profilova fotka
@fasox farbu by som riešil ako úplne poslednú záležitosť. Sú predsa iné podstatné parametre, ktoré si treba skôr odsledovať. Ako napríklad ten pohon, motor. My sme od rovnakej spoločnosti riešili aj bránu aj vonkajšie tienenie. Bránu sme dali rolovaciu, takže je to dosť rovnaké s roletami na oknách. Farbu sme potom už doladili.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak na farbu som sa pýtal v podstate len tak, ale aj na to prevedenie by som si dal pozor, aby sa po čase nestalo, že ju napríklad slnko veľmi skoro vytiahne a vybledne
Odpovedať
Profilova fotka
aj mna by ešte zaujímali viaceré názory 🤔
Odpovedať
asi tak najviac ma zaujal Lomax z toho co som pozeral. akoze nerobi mi problem vybrat si aj inu spolocnost, keby zazneli presvedcive argumenty, ale zatial som sa asi takto rozhodol. este si to necham prejst par dni hlavou.
Odpovedať
Dá sa nejak opraviť antracitova brána ak ne poškriabaná ?
Odpovedať
Profilova fotka
@steinerr a tak to by malo byt fajn riesenie. aj mas na samotnu branu nejake speci poziadavky?
Odpovedať
@steinerr daval si si spravit aj nejake cenove ponuky? az este nie, tak oslov kludne aj viacero spolocnosti, aspon budes mat prehlad, ze kto ti co ponuka za aku cenu. tiez som isiel touto cestou, ked sa riesila garazova brana. @emel91 a branu mas aku? nemyslim tym farbu.
Odpovedať
Hej len nie je fajn sa aj pri porovnávaní riadiť len cenou. Treba sa na ponuky pozrieť tak nejak komplexnejšie. Dá sa spraviť sekčná brána v akejkoľvek garáži? Pri garáži riešite len prednú bránu alebo ju robíte prechodnú?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?