Zrušenie stavebného sporenia po dvoch rokoch

25. jan 201470

Ideme zrušiť stavebné sporenie po 2 rokoch v PSS. Viem, že po dvoch rokoch je možné zrušiť sporenie s tým, že máme nárok aj na vyplatenie prémií. Len sa chcem opýtať, či musím zdokladovať bločkami cieľovú sumu 10 000 Eur, alebo našetrenú sumu + prémie, t.j. cca 2100 eur?
Stavebné založené 17.10. 2011 v tom roku aj zaplatená plná suma, zaplatená plná suma aj január 2012 a 2013. Cieľová suma 10 000.
Ďakujem.

 • @ezbrane  pokial neberete uver, ale len svoje vlastne vlozene peniaze, netreba dokladovat nic. samozrejme premie vam vyplatene nebudu.

 • áno to viem, ale na tie tri prémie potrebujem predložiť bločky na 2100 alebo 10000 Eur?

 • nikto neporadí? chcem už tam zájsť a dať výpoved. Je tu niekto z PSS?

 • Sponzor fóra
 • @ezbrane  my ked sme rusili tak bolo treba na nasetrenu sumu vydokladovat blocky aby nam uznali premiu .. bolo to minuly rok ..

 • @ezbrane  pri zrušení po 2 rokoch sa rozhoduješ, či chceš aj štátnu prémiu alebo nie - ak ju nechceš, nemusíš dokladovať nič, ak chceš, musíš dokladovať celú sumu tvojho účtu, t.j. tých 2.100 eur...

 • to som potreboval vedieť, takže stačí 2100, t. j. fajn. Môžem doložiť kúpnu zmluvu z pozemku? Vlani prámiu pripísali vo februári, ak požiadam napr. 26.1. musia tam dať aj premiu za rok 2013? aj ked fyzicky na účte ešte nie je?

 • Bol som dnes v PSS, takže kúpnu zmluvu uznajú ako dôvod na vyplatenej celej našetrenej sumy a ako aj na vyplatenie prémie.
  Ďakujem vám za radu.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  reg. č. NBS 255060
  Oblasť, kde sa pohybujem najčastejšie: Piešťany, Trnava, Senica, Skalica, Galanta, Sereď, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,..
  Profesionálne služby v oblasti realitnej činnosti a finančného sprostredkovania poskytujeme od roku 2006.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov