Záznam v úverovom registri

11. sep 201760

Ahojte, s manželom sme si vyhliadli pekný domček, ktorý by sme si chceli kúpiť, no samozrejme ako každý druhý Slovák, cez hypotéku. No v banke nám povedali, že nám žiadna banka úver nedá, okrem nebankovky a to nechceme, pretože manžel má záznam v úverovom registri. No ten záznam má ešte spred cca 4 rokov možno aj viac. A nedoplatok je tiež cca už 4 roky vyrovnaný. Chcem sa teda poradiť, či sa to dá nejako vyriešiť, alebo musíme počkať, kým nám ten register vymažú ale dovtedy už bude po domčeku 😞. Ďakujem.

 • To vam povedala uradnicka v jednej banke predpokladam. Zasla by som predsa len aj do ostatnych bank. Az potom ked sa to potvrdi, zacni v nudzovom rezime premyslat.

 • @simonavargova  skuste obehat viacero bank. Dnes nie je problem ziskat uver,ale prosim nad nebankovkou ani neuvazujte. A tiez nad nevyhodnymi uvermi.

 • @simonavargova  Neodporúčam vám v tejto situácii behať po bankách a podávať žiadosti o hypotéku.Úverový register banky obyčajne vyhodnocujú automaticky, bez možnosti individuálneho posúdenia. Pri niektorých negatívnych záznamoch vedia podľa mojich skúseností 2 banky schváliť hypotéku, vplýva však na to viac faktorov a pravdepodobnosť schválenia je asi iba 5 %. Po 5 rokoch od skončenia negatívnej situácie to už banky neposudzujú a budete môcť štandardne požiadať o hypotéku. Pre podrobnejšiu informáciu ma môžete kontaktovať.

 • Sponzor fóra
 • @simonavargova  tak ako pise maklerka nado mnou. Pri kazdej schvalovacke banka nahliada do registrov. Ak tam je zaznam a banka na zaklade neho uver neschvali, nasledne sa do tohoto registra zapise aj to, ze ste ziadali o uver a nebol schvaleny. Taketo zaznamy negativne vplyvaju na nasledne hodnotenie klienta. Po piatich rokoch mozete poziadat o vymaz a nasledne ziadat uver, alebo spravit BSM na ten uver a vstupovat don bez manzela...

 • toto ste zazil aj nas znamy a tiez mu doporucili pockat, ako vam uz napisali vyssie. zevraj sa rataju vsetky pokusy cloveka ziskat uver a to v konecnom dosledku tiez nejake dobre svetlo na bonitu nehadze. mozno vam chya len kratky cas do tych 5 rokov - skuste si to presne vyratat

 • @simonavargova  Ja by som odporučila vyžiadať si úverový register - bankový aj nebankový - po jeho získaní sa stretnúť s agentom, ktorého si zoženiete na základe odporúčaní, ten sa na register pozrie a presne povie, či je možnosť niečo riešiť a ak áno, tak v akej banke, alebo radšej nič neriešiť a počkať a povie presne koľko treba počkať.
  To, že niečo povedala pani v banke, neznamená, že je to správne a to, čo platí v jednej banke, nemusí vôbec platiť v inej banke - všetko závisí od typu záznamu a čo sa vlastne v tom čase vzniku záznamu stalo.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Profesionálne služby v oblasti realitnej činnosti a finančného sprostredkovania poskytujeme od roku 2006.
  reg. č. NBS 255060
  Oblasť, kde sa pohybujem najčastejšie: Piešťany, Trnava, Senica, Skalica, Galanta, Sereď, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,..
  Bc. Veronika Monišová
  0907488 978
  poskytujem komplexné služby v oblasti finančného poradenstva
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov