Zarábam 450 eur. Mám šancu dostať hypotéku 40 000 eur?

Myslite, ze pri plate 450eur mam moznost ziskat hypoteku 40 000 eur?
Odpovedať
1
2
@miriam1234 v hrubom ci cistom? mne este volakedy davno vyratali z cisteho 500 na jednu osobu cca 50000. treba obehat banky.
Odpovedať
Profilova fotka
@miriam1234 ak mas co zalozit nebude problem
Odpovedať
Profilova fotka
Vacsina bank ma na svojich strankach hypokalkulacku... ak nemas ziadne ine uvery, kreditne karty atd. a nemas este 35 rokov, tak by ti napr. vo VUB teoreticky mohli schvalit. strop ti tam vychadza okolo 47000 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
jedna vec je, či banka takú hypotéku dá, druhá, či ju človek s príjmom 450eur dokáže splácať... ak nie sú žiadne iné "bočné" príjmy, ja by som do toho nešla...
Odpovedať
@miriam1234 ak by ti naaaaahodou aj schvalili tu hypo, z coho chces potom existovat? Len si zober ze mesačná splátka na 30 rokov pre hypo 30000E je cca 165Eur.. Z toho ti neostane ani 300E. ZOber si stravu, to nech je aj 100E, nahklady na tu nehnutelnost (byt ci dom? ), doprava - ak len mhd tak cca min. 30E mes. Urob si zoznam na co minas - najnutnejsie a pravidelne vydavky a zrataj kolko ti ostane. Ak chces kupit byt - tak zober si najom+ energie - min 100E ( zalezi kraj) No radsej by som to neriskovala.
Odpovedať
@borderka nie som na to sama, len to chcem zobrat na seba
Odpovedať
Profilova fotka
@miriam1234 joj to si mala napisat v hlavnom prispevku ze ste dvaja ale ziadat chces iba ty.. no aj tak to tak ber.. ze priatel, milenec, maznel.. neviem.. tiez nemusi byt trvaly :D co asi manzel nie ked to chces brat sama.. tu by som sa uz osobne triasol na mieste priatela.. preco to chce sama? nepocita so mnou do buducna... tu by ma nieco kusalo a nedalo mi spat 8-)
Odpovedať
@andyfoto je zivnostnik a za chvilu bude z neho aj manzel :-) myslela som ze zivnostnik moc nedostane, tak preto ..ale asi bude najrozumnejsie poprosit o radu financneho poradcu
Odpovedať
Profilova fotka
@miriam1234 preco by nedostal? aj ja som zivnostnik a bol som s tym v banke... teda jediny problem vidim v tom ze ma remeslo ako zivnost a tak trosku obtahuje stat a nechava si platit na ruku. v tom pripade odvadza minimum ako aj minimum prijmu a na danovom priznami mu svieti zarobok 3500evri rocne a z toho moc velku dieru do sveta v banke nespravi :(
Odpovedať
@andyfoto v takychto veciach moc chodit neviem, preto, ak by sa dalo, vezmem to na seba a bude po probleme
Odpovedať
Profilova fotka
@miriam1234 tam ich nezaujima ci mas niekoho kto by ti pomahal platit. :) ak nie ste manzelia, resp. zapis ako druh a druzka. ale najlepsie sa mas ak si najdes fin. poradcu. Ten spravny by od teba nemal zobrat ani cent, vsetko ti vysvetli, pomoze, prebehne ponuky v banke kde co ti daju ake podmienky... a nezabudni na statny prispevok pre mladych ak ste do 35r. to sa oplati.. nakoniec ti vsetko vybavi a proviziu mu plati banka nie ty... su aj podbvodnici kt. si nechaju zaplatit aj od vas a od banky to ma automaticky.. asi tak. tak vela stastia
Odpovedať
@miriam1234 živnostnik dostane tiež lahko len musi mat dobre urobene danove priznanie:-) ked som ja chcel musel som obetovat pre štat 1000Eur na dane a s takym prijmom potom dostane aj 130Tis. Je dobre mat prijmem na minime ale ked potrebuješ uver si v... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Presne tak ... Hypoteku som davnejsie bral ako zivnostnik. Danove som si urobil tak, aby mi cistsy prijem vychadzal na 620 Eur ... Dostal som potom hypo na 52 tis. Eur od VUB ... Idealne je, nech si spravi nejake danove priznanie, zaplatte statu raz dane, a poziadajte spoluu. Ak chces poradit, tak ja som to riesil s hypoconsulting.sk ... Boli super ...
Odpovedať
@andyfoto dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nechcem urážať, ale s takým srandovným platom by som sa neodvážil ani rozmýšľať nad hypotékou.Čo urobíte ak prídete o prácu,ochoriete narodí sa dieťa ,rodičia ochorejú atd .?Príde exekútor zoberie stavbu a vám zostanú len dlhy.Ľudia rozmýšlajte.Máte x príkladov z minulosti banky požičali ,keď prišla kríza skonfiškovali,potom prenajímali skonfiškované.Finančný krach EU a USA môže prísť každým dňom,hypotéka sú dlhé peniaze o ktoré určite prídete .Stačí pozrieť do Španielska zúri tam hypotekárna kríza, to samé položilo Írsko,Maďarsko........ škoda pokračovať...
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros čistá pravda, len vďaka HU a ľudom postupujúcich toto riziko je stavebný trh ešte živý.
Odpovedať
@antonmesaros ani ja nechcem urazat, ale ked sa mienis robit mudry a chytry, asi si zle precital celu diskusiu, nebudem na to sama, len to chcem zobrat na seba, to je rozdiel!
Odpovedať
@miriam1234 - co robi priatel a ako ma spravene danove? Ak ma akoze mesacne aspon 500 - 600 v cistom chodte do toho spolu. Dostanete lepsi urok - kedze nebudete az tak rizikovy ako ked pojdes sama. Dalej budete mat narok na podporu mladych. co su 3% z uroku dole na 3 roky.
Odpovedať
sorry na 5 rokov... preklep
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@borderka ahoj neviem aku kalkulacku si mala ale pri takejto sume vychadza splatka asi 80 eur...aj to hovorim asi ten strop...my berieme 60tis na 30 rokov(mozno len na 20) a predbezna splatka je cca 168 eur,ale to teda ratam so statnym prispevkom a fakt je ze mame dost nizky urok,len sa mi ta splatka nezda pri takej nizkej sume... a @miriam1234 ak mate dva platy a ty si jediny ziadatel odpocitaj si zivotne minimum a aj ine splatky ak nejake mas...z 450 ti sotane cca 250 na splatku hypo ak si najdes dobreho poradcu/poradkynu splatku mozes mat do 100 eur,takze este aj z tvojej vyplaty ti moze ostat...nieje vsetko take nemozne ako to niektoy pisu...inak aj u nas sa bali ze prideme o dom ak by sme nemali z coho splacat..moja kamoska ma tiez hypo nezarobila vela ale jej muz ano potom on nemal robotu ona slaby prijem...mali super spravenu poistku a tusim skoro rok ani necitili zeby boli na dne (potom si jej muz nasiel pracu-tiez bola dobre platena)a maju sa fajn,a to brali ovela viac ako pises ty...takze treba najst dobreho poradcu a vsetko sa da vyriesit...a nevsimaj si niektore kometare,to ze mas nizsi plat neznamena ze namas narok byvat krajsie/sama/ a pod...
Odpovedať
my sme si teraz brali hypoteku na kupu RD a muz ma 900ea ja 220e-rodicovsky a NIKDE nam nechceli dat a to sme boli vo vsetkych bankach v Skalici a v Holíči.Potrebovali sme 65000e.V dnesnej dobe chcu,aby clovek zarabal miliony a az potom Ti nieco odklepnu.No,ale zo 450e fuuuu to neverim,ze Ti daju hypoteku.To su fakt smiesne peniaze.Bud si najdi inu pracu,lepsie platenu alebo Tvoj partner nech si to da na seba.Inak budes musiet mat rucitela a po pravde ani vlastny rodicia nechcu byt rucitelia-ruku na srdce.My sme si vsetkym presli celych 6 mesiacov a uz nikdy viac.Skus porozmyslat a prist na nieco,ale zozen si poradcu toho neplatis.My sme ho nemali vsetko som vybavovala sama.Tak vela stastia!!!
Odpovedať
@antonmesaros co to ma spolocne s otazkou zadavatelky? vy asi nebudete vediet vela o financnych situaciach beznych ludi, a verte mi ked v správach pocujete ze priemerny plat slovaka je 800 eur tak to tak nieje...clovek ma tym padom byt bezdomovec, lebo zaraba ,,iba´´450 eur mesacne ???nehovoim ze je idealne platit hypo z takeho platu ale predsa zadavatelka povedala ze su na to dvaja ludia len to chcel a zjednodusit lebo zivnostnikom hypo len tak nedavaju a ked aj davaju , za velmi zlozitych pripadov...mam znamych co si museli na uver na jednoizbak priznat take prijmy, ze sa im chcelo plakat aj vracat naraz pri platení daní...boji sa toho kazdy zivnostnik, tak sa pokusala o inu cestu. Realne si myslite ze to bezne chodi inak, ked chcu dvaja ludia spolu byvat ? na zivot rovnako ako na uver su dvaja, ked cloveku neviete pomoct tak aspon nehovorte nic.. @miriam1234, nic si z toho nerob, tu na MS je v poslednej dobe bezne ze ti nikto neodpovie na dotaz ci otazku, za to vsteci sa do teba pustia koli inej hovadine, ktoru ty mas proste uz vyriesenu, ale mudrlanti vies..doma ich uz nikto nepocuva tak sa realizuju tu..drzim ti palce, nech vam daju a nech to zvladate :)zas v banke ti v dnesnej dobe nedaju nejako extra vysku, my sme tiez brali uver, priatel sice nieje zivnostnik, ale ja som na papieri mala hrubu mzdu necelych 400 eur...bola som platena na sposob premií, takze som to nikomu nedokazala ze viem platit tolko a tolko...banky poziciavaju taku zlatu strednu cestu...nepozicaju ti tak aby si nemala ,,co zrat´´ ale zase nepovedia ti ze ti nepozicaju nic, ak splnas podmienky zakladne(nemat iny uver na krku a 12 vyzivovanych deti:)) a co sa tyka kalkulacky, my mame z vub a schvalili nam viac ako nam vyslo ale samozrejme je to individualne, proste iba treba skusit, hlavu hore!jedna vec je ze prejednajte s priatelom to ci budete moct a vediet, to je vasa sukromna debata a vysledok z nej, a potom ist do banky,jednej druhej ...potom si doma sadnut a porovnat...ani fin.por.nieje vzdy ok, treba si uvedomit, ze su provizovany tam, kde klineta odporucia...my sme mali stastie na typka z banky, ktorý sa nam svetko snazil vysvtelit polopatisticky..clovek neziada o uver kazdy tyzden aby v tom chodil.. vsetci ti povedi ana rovinu kolko budes platit a ci je to vyhodne, ale kazdy inym slovnikom..bud takym akmy rozumies alebo zamerne takym akym nie...ale ked si k tomu sadnes ,vela veci ti dopne aj samej....drzim palce:)je to boj, ale ked ma zmysel pre vas, tak preco nie..
Odpovedať
a este dodam co mame my-hypoteka 65 000 na 27 rokov po 288e a k tomu spotrebny uver 10 000e na 10 rokov po 80e.Samozrejme mali sme predtym v tejto banke otvorene ucty aj nejaky uver,ktory sme poctivo platili aj splatili,oni tam na takychto poctivakov inak pozeraju.
Odpovedať
@veronika2103 a to ktorá banka požičiava tak dobre???? že požičiaš si 10000eur a za 10 rokov im splatíš 9600eur???a ešte aj spotrebny uver....
Odpovedať
my mame hypoteku a plus spotrebny
Odpovedať
@veronika2103 no ved pises ze spotrebny 10000eur na 10rokov mesacne 80 eur a to vychadza ze dokopy zaplatis 9600eur a na to som sa pytala ze kde poziciavaju tak lacno
Odpovedať
ano je to presne tak lenze pri tej hypoteke dost vela preplatime,takze tak je ten hacik....ved v bankach dobre v edia vyzmykat ludi!!!VUB
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Lusia citam tieto forka a mam na vas prosbu mam 21 rokou moja mesacna suma je 700€ v cistom chcem si poziadat o 20 000€ uver som sam nemam ziaden uver neplatim nic mam nejaku sancu ziskat taku sumu moc prosim o odpoved dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@nowon Dobrý deň. Parametrami podmienky na žiadosť o hypotéku spĺňate. Úver v sume 20000€ bez zabezpečenia získate len ak pristúpi do úveru spoludlžník alebo ručitelia.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?