Vycislenie zostatku uveru

Dobry den prajem, dnes som v postovej banke poziadala o vycislenie zostatku uveru, ktory budem vyplacat. Mate prosim niekto skusenosti ako dlho potrva kym mi pride toto vycislenie domov? Pani v banke hovorila ze do 10 dni, skor ma zaujimaju realne skusenosti ci to bolo skor alebo neskor.. dost mi to ponahla aj ked teda povedala ze vyplatit za skor ako 10 dni nemozemo
Odpovedať
Profilova fotka
Hmm tak ako to tazko povedat, ale tak ak povedala ze do 10 dni, tak by to malo prist, no nemozes cakat, ze ti tu niekto povie nejaky pocet a budes to tak mat aj ty. No moze sa stat, ze to pride aj skor
Odpovedať
Nám prišlo vyčíslenie z VÚB banky do 3 pracovných dni.Ziadali sme o vyčíslenie cca pred 3tyzdnami
Odpovedať
@mimushka18 zalezi od banky ale ak maju lehotu do 10 dni, tak do tych by ti to malo jednoznacne prist.
Odpovedať
My sme žiadali o vyčíslenie v SLSP a dali nám ho na počkanie
Odpovedať
splácate úver a nevieš koľko máš ešte splatiť???to sa mne ešte nestálo,to musí vypočítať žiak 7 triedy, po každej splátke viem koľko mám splatiť, vôbec sa nečudujem že máme stále mnoho finančne negramotných, ak by som to nemal vedieť pôžičku neberiem
Odpovedať
@duzu presne toto iste som chcela napisat, ze si to tiez sama pocitam.
Odpovedať
@mimushka18 niekedy to banky zbytocne natahuju a trva im to fakt tych 10 dni. Ale my sme mali tiez skor, ked sme ziadali o vycislenie zostatku.
Odpovedať
@duzu myslím že tu nejde o to, či si to vie sama vypočítať, ale o to, že potrebuje konkrétny doklad pre ďalšiu osobu (napríklad pri predaji nehnuteľnosti zaťaženej hypotékou)
Odpovedať
Zalezi od banky.prima banka ma 30 dni na to.po 3 tyzdnoch mi to prislo...
Odpovedať
@zltalienka doklad vytlačím z IB, viac ako 15r. som v banke nebol,
Odpovedať
@duzu minimálne mne pri rušení hypotéky toto nestačilo. Chceli doklad s pečiatkou.
Odpovedať
@zltalienka pre koho to nestačilo? pre kupca , či pre novú banku? viem to ukázať cez mobil ,na účte vidieť celú historiu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@duzu Ak predávate nehnuteľnosť zaťaženú hypotékou, alebo vyplácate hypotéku s hypotékou v inej banke, alebo skrátka iný dôvod... nestačí Vám pozrieť si zostatok v IB alebo si to sám vypočítať, musíte mať na to oficiálny doklad od banky. Zoberte si situáciu, že by ste išli kupovať nehnuteľnosť, na ktorej má predávajúci hypotéku - stačilo by Vám, keby do zmluvy uvedie, že má hypo v sume xy v banke xy a že šak zaplaťte kúpnu cenu a on si už hypo splatí, šak suma sedí, ukázal Vám to v mobile, alebo v histórii účtu, tak Vy veríte a pošlete predávajúcemu peniaze? To vážne? Ku kúpnej zmluve potrebujete doklad z banky, so súhlasom so splatením tejto hypotéky, ten sa priloží ku kúpnej zmluve a údaje v ňom uvedené sa prenesú do kúpnej zmluvy, konkrétne do stati o pojednávaní o kúpnej cene a jej platbe, kde sa uvedie, že časť kúpnej ceny XY bude uhradená na splatenie hypotéky v zostatkovej sume XY na úverový účet banky XY a to najneskôr do dátumu xx.xx - tento dátum je tiež dôležitý, lebo ak by sa zmeškal, tak po ňom uvedený zostatok je znova iný. Už rozumiete?
Odpovedať
@andreah25 vážne uverím len ak je to digitálne, to sa totiž nedá sfalšovať je tam vidieť všetko stačí k tomu len OP, no každý papierové potvrdenie ide sfalšovať veľmi ľahko, už sú kvalitné snímacie zariadenia i tlačiarne, sfalšuje sa ťažko len tlačivo na určenom papieri ako bankovky s ochranou
Odpovedať
@duzu ale co si vy myslite je uplne jedno, ked to banka vyzaduje, tak to jednoducho musi clovek dolozit touto formou a bodka.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu vysvetlenie som Vam dala viac ako dostatocne. Verte comu chcete 😉
Odpovedať
@andreah25 uverím ponúkni mi najlacnejšie poistenie Auta PZP i Hav. len základ a som zvedavý či bude ako niekedy ked som bol v Generali
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Tato tema tu je o inom, na uvedene som maximalne podrobne a fundovane odpovedala. Ak nie ste s mojou odpovedou spokojny, obratte sa na niekoho ineho, kto Vam mozno odpovie lepsie. Ponuku na PZP a HAV Vam neurobim, najlacnejsie si mozete vyhladat kdekolvek na internete a taktiez, Generali nepotrebuje byt najlacnejsie, Generali riesi kvalitu a teda Vy by ste si mal rozhodnut, ci chcete najlacnejsie poistenie, alebo chcete kvalitne poistenie? Ak sa rozhodnete riesit kvalitu a nie cenu, potom sa na mna mozete kedykolvek obratit a ponuku Vam velmi rada spracujem, budem k tomu potrebovat kopiu velkeho technickeho preukazu, mozete mi ho zaslat sem do IP alebo na andrea.hochelova@generali.sk Prijemny vikend
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@andreah25 Dobry den, da sa niekde preverit niekde spravnost vycislenia zostatku? resp. Ako by sa to malo vyratat ? nejak sa mi nepozdava suma, ktoru som tam dostal. Dnes uz (asi) kazdy vidi zostatok uveru v IB >> XY. napr. keby mam zostatok uveru XY Eur k 1.12.2021, ratal by som, ze k 17.1.2022 budem mat XY - 1x istinu splatky k 15.12. + urok na 1 mesiac zostatkovej sumy. (+pokuta). uvazujem zle?
Odpovedať
Profilova fotka
@biglaci v bankingu vidíte čistú istinu úveru, nevidíte tam kumulované úroky, čiže tieto si treba pripočítať a áno, k tomu aj pokutu. Ale pozor, keď vidíte zostatok istiny úveru k 1.12.2021 a požiadate o vyčíslenie k 17.1.2022 tak úroky sú nakumulované za jeden a pol mesiaca - až k dátumu predčasného splatenia plus poplatok. Ak Vám nesedí vyčíslenie, požiadajte banku o presné rozpísanie sumy, čo a koľko si za čo účtujú, za aké obdobie.
Odpovedať
@andreah25 dnes som robil ponuky na pzp, hadjte, kto bol na prvych dvoch najlacnejsich miestach... Generaliii
Odpovedať
@andreah25 no veru, je to este komplikovanejsie, lebo banka mi stiahla aj dalsiu splatku v decembri. ale ajtak predpokladam, ze urok by nemal byt vacsi, ako 2x bezny urok v posl. mesiaci. co je na urovni 40 eur... vycislene vsak bolo viac ako 200.. dakujem, pojdem do banky pre presne rozpisanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_toman a čuduješ sa tomu?
Odpovedať
@kliepa ja sa čudujem len p. Hochelovej z Generali, že sa tvári, že Generali nepotrebuje riešiť cenu, ale oni riešia kvalitu... no ak je rozdiel 50 euro na PZP medzi Koop a Generali, tak dakde je asi chyba...
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_toman pán Toman, rozdiel je potom hlavne v riešení poistnej udalosti. Sám si musíte zvážiť, či chcete poistenie, kde v prípade problému budete mať všetko vyriešené bez naťahovačiek a opletačiek, alebo chcete poistenie o 50 Eur lacnejšie a keď dôjde k poistnej udalosti, tak Vás bude poškodený naháňať, že mu máte doplatiť spôsobenú škodu, lebo Vaša poisťovňa mu odmieta túto uhradiť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_toman a to, že môže aj Generali vychádzať lacnejšie, to sa všetko odvíja od nadstaveného prepočtu v pozadí, ktoré sa nadstavuje podľa určených štatistických údajov, takže áno, môže Vám kľudne vychádzať PZP najlacnejšie aj práve v Generali (s ohľadom na Váš vek, typ a veľkosť vozidla, miesto bydliska, počet škôd, ....) - toto všetko vstupuje do prepočtov a Vám osobne môže vychádzať Generali najlacnejšie, Vášmu susedovi napr. ako najdrahšie. Takže nerozumiem celkom Vášmu príspevku, čo ste ním chcel povedať.
Odpovedať
Profilova fotka
@biglaci dajte potom vedieť, ako ste pochodil, celkom ma to zaujíma, čo a ako Vám rozpíšu, čo sa účtovalo. Ďakujem
Odpovedať
presiel som si viacerymi poistovnami no musi sa priznat, ze ano az ta drahsia v alliazi , mi konecne pasovala,kedze tam sa veci nejak moc nenatahuju ako pri niektorych inych poistovniach
Odpovedať
@andreah25 chybu spravili v novej banke, pri preratavani som predpokladal ze tam bude spravna suma.. (pod ruskom zaplatia zmluvnu pokutu, mi navysili uver o polovicu tohto poplatku..)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?