V ktorej banke riešiť hypotéku? Kde ste spokojní?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chceme brať hypotéku (70-100tis), pobehala som zopár bánk, takže nejaké info mám, ale nie odvšadiaľ. Rada by som vedela, s ktorou bankou ste spokojní a aké úroky Vám ponúkli? Mne ponúkli úroky od 1,31(čsob) po 1,20 (primabanka). V podstate všetky banky ponúkajú postupné uvoľňovanie peňazí, znalecký posudok si necháme robiť od nich (terajšia hrubá stavba s oknami a pozemkom má hodnotu minimálne 70tis a budúcu hodnotu odhadujem minimálne 120tis), takže zakladať budeme toto a malo by to stačiť. Hypotéku budeme brať ako manželia, zohľadňovať sa bude manželov príjem, ktorý je dostatočný na to, aby sme mohli splácať tých 350e, ktoré by nám pri 100tis na 30rokov vypočítali, takže s tým problém nie je, deti nemáme, ani iné úvery. Viete mi však poradiť do ktorej banky ísť? Spoľahlivá a rýchla? Aké podmienky Vám ponúkli v Tatra Banke či Slovenskej sporiteľni? Prípadne ktorej sa vyhnúť? Samozrejme, že by sme si to mali obehať sami, ale aspoň vedieť ktorú banku vylúčiť alebo uprednostniť by bolo dobré ;-) Ďakujem :-)
Odpovedať
Ja nakoniec VÚB hypo schválená do 4 dní od podania žiadosti (samozrejme záleží či prinesiete komplet papiere) úrok ako píšu 1.29 na 5 r plus ročne dole štátna prémia zo zaplatených úrokov a 200€ dávajú bonus po načerpani úveru takze úroková sadzba mne vychádza cca 0.8 % na 5r. Premena bolo pri stavbe toto top ponuka pri takom fixe
Odpovedať
Riesil tu niekto uver s prijom zo zahranicia? Su uroky rovnake ako pre niekoho s prijmom zo Slovenska? Počul som, že niektore banky nemozu ponukať uver, ak ziadatel nema prijem v eurach. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@minopp toto sa bude aj mna tykat tak som zvedavy ci sa niekto najde s cerstvymi skusenostami.
Odpovedať
Profilova fotka
@minopp napr v csob akceptuju len 85% zahran.prijem netto...myslim ze vub 90% to nvm isto 😕
Odpovedať
@jovka ja mam prijem dostacujuci, len viem, ze prima banka neakceptuje prijem ak je v inej mene ako euro, to iste otp ako som sa dnes dozvedel.
Odpovedať
Profilova fotka
@minopp @matusmino Ako nezávislý hypotekárny maklér mám skúsenosti s vybavovaním hypoték pre žiadateľov s príjmom zo zamestnania v zahraničí v rôznych menách. V tomto roku mám schválené financovanie pre klienta s príjmom z Austrálie (príjem v AUD), Írska (príjem v EUR), teraz mám na schvaľovaní hypotéku klienta z Nemecka (príjem v EUR). Kolegovi schválili hypotéku pre klienta z Kanady (príjem v CAD). Banky financujú štandardne do 80 % LTV, na výnimku max. 90 %. Len cca 4 banky vedia akceptovať príjem v inej mene ako EUR. Problematické sú aj možnosti dofinancovania cez spotrebný úver alebo medziúver v stavebných sporiteľniach. Častým problémom býva aj krátka doba v zamestnaní, niektoré banky vyžadujú zamestnanecký pomer v zahraničí min. 13 mesiacov. Banky neakceptujú výplatu v hotovosti. Niektoré banky pri samostatnom žiadateľovi o hypotéku požadujú doplniť spolužiadateľa/ručiteľa s ďalším akceptovateľným príjmom. Vybavovanie takejto hypotéky je náročné. Pravdepodobnosť schválenia je nižšia. V prípade záujmu môžem pomôcť s vybavovaním.
Odpovedať
@minopp riešili sme to teraz my. Banky dajú hypo, ale iba niektoré ako VUB, CSOB, Slovenská banka zabudla som aká presne a myslím, že ešte jedna tam bola, ale to už si presne nepamätám. Dajú maximálne 80% z ceny nehnuteľnosti. Akceptujú zahraničný príjem a dokonca aj mimo eur, ale podmienkou je, že nehnuteľnosť musí byť zakúpená na Slovensku.
Odpovedať
Ja som si precitala len otazku...ale podla mojho nazoru asi vsade len nie VUB....my ju vybabujeme od zaciatku marca a stale nieco dookola potrebuju dolozit....uz mam na nich fakt nervy...stavba mi stoji koli ich nezmyselnym poziadavkam......asi pre mna jedna z najlenivejsich bank co sa tyka klientskej pomoci....
Odpovedať
Profilova fotka
@anka2016 VÚB krivdíte, pretože nemáte skúsenosti s inými bankami. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ina_maklerka ja musim suhlasit s @anka2016 riešili jsme tri banky naraz na kupu bytu - Tatra, SLSP a VUB - najhorsi pristup mala VUB, stale nieco chceli, mesiac natahovali a nakoniec ponuka ktoru dali sme hned zavrhli lebo bola nic moc na to, ako dloho jim to trvalo a co vsetko chceli do-dokladovat (taky non sence ako potvrdenie potvrdenia atd). Tatra do tyzdna schvalila - dali najlepsiu ponuku a nic z toho co chcela vub ani nepotrebovali.....takze veru VUB nikdy viac, dakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@mishka88 Nájsť najlepšiu hypotéku vôbec nie je jednoduché. Na výber banky vplýva mnoho faktorov a aj tak vám vybraná banka nemusí poskytnúť hypotéku v zmysle prvotnej ponuky. Veľa podobných negatívnych zážitkov zo schvaľovania v bankách mám aj ja. Nemôžem si však pri prvej negatívnej skúsenosti s bankou povedať, že tam už nikdy nedonesiem žiaden úver. Hypotekárnych bánk nie je až tak veľa, všade sú problémy, za chvíľu by som nemala kam ísť :-)
Odpovedať
VUB nam dala sice 1.29 ale iba 80% (chceli sme 90). Zobrali by sme to ale nakoniec z toho aj tak zislo. TTB nam dala 1.4 na 90%. Na rozostavanu novostavbu. Dost nam pomohol realitak a bolo to rychlo a jednoducho. Skoro ziadne potvrdenie. Rozmyslam ci vobec nejake chceli... asi nie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ina_maklerka to suhlasim,....ale ide aj o pristup. Aj nas makler sa cudoval, co to vobec stvaraju, ze toto uz nie je normalne.
Odpovedať
Profilova fotka
@mishka88 Konkrétne, o prístup zamestnancov.
Odpovedať
Ja mám dobrú skúsenosť s vúb. Žiadosť schválená na 3 deň. Žiadny problém. Rýchle vybavenie. Veľmi mily zamestnanec.
Odpovedať
@veronikapb prečo sami? to nerobte ja som tiež chcela sama ale bolo to veľa vybavovani mne pomohla fin. poradkyňa mam 1% úrok a všetko mi zistila a vybavila je najlepsia
Odpovedať
My riešime už mesiac a pol. V bankách som vložila už všetky potrebne papiere. Čakali sme znalecké ,lebo sme museli robiť a teraz čakáme vraveli že max týždeň no dnes je týždeň a nič ticho.. Tak uvidíme oni majú čas a keď mi meškame tak tlačia a tlačia
Odpovedať
Ako vidím, tých negatívnych reakcií na vybavenie HÚ je viac ako pozitívnych ....problémom asi bude nedostatok info v rámci samotných bank, proste ľavá ruka nevie čo robí práva..... s partnerom kupujeme holodom, úver v SLSP máme schválený (problém s príjmom nie je), máme problém s čerpaním HÚ. Najprv nám povedali, že dajú celú sumu na jeden krát ale do 24 hod už nám volali, že to pôjde v dvoch tranžach a podmienili to kolaudaciou už pri prvej tranži, čo je úplný nezmysel pri rozostavanom dome, bolo to vydiskutované, a keď sme včera máli podpísať úverovú zmluvu, znovu nám volali, že čerpanie bude až po kolaudácie takže to riešime znovu..... má niekto skúsenosti s kúpou holodomu?
Odpovedať
@lulu69 ahoj, skusenost este nemame,ale mame predschvaleny uver a hladame nehnutelnost na kupu a kupa holodomu je u nas dost pravdepodobna. mame trosku inu hypo (hypo naopak v CSOB) ale teda vsetky peniaze nam banka uvolni az po kolaudacii. Mame pol roka na specifikovanie nehnutelnosti (v tejto faze nemusi byt skolaudovany)a dalsieho pol roka na cerpanie hypo.(uz musi byt skolaudovany na konci tejto lehoty)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@simona353 ok, myslím že už stačilo, a nezabudni ešte uviesť, že "bonus" za človeka ktorý sa pridá do 365 banky cez tvoj odkaz dostaneš aj ty...
Odpovedať
Mam par rokov v banke odpracovanych a takto, na 90% dostanete najlepsiu ponuku v banke, kde ste dlhodobym klientom. Neexistuje najlepsia banka, v jednej je lepsie toto a v druhej je lepsie hento, jedna je topka v technologiach ci aplikaciach, druha mensia banka zasa v individualnejsom pristupe. Hlavne moc necakajte odborne rady tu na fore /az na par vynimiek/ ale priamo v bankach sa radte, dajte si schvalit uver v aspon troch bankach a porovnavajte.POZOR schvalit, nie predschvalit. Pri predschvaleni vam naslubuju hory doly ale realita uz pri naslednom schvalovani moze byt uplne ina. Ziadost si podajte uz pol roka vopred, aby ste mali cas v klude si vybrat to najlepsie. A dolezity je velmi aj konkretny pracovnik, s ktorym budete vsetko prejednavat, takze ak vam tato osoba v banke nesedi a mate pocit ze je neochotna ci nevravi vsetky informacie, chodte inam, hoci aj do tej istej banky ale inej pobocky. Lebo toto je velmi dolezite, moze vam takyto neprofesionalny pracovnik sposobit vela problemov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?