Spotrebný úver a hypotéka

Má tu niekto skúsenosť? Mam spotrebne úvery, všetky spolu v sume 8000, chcela by som si zobrat hypotéku max 70000, tak som mala aj kedysi predschvalené. Je možné, hypotékou vyplatiť spotrebné úvery? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana1954 jedine americkou hypotekou - tam nesleduju ucelnost pouzitia. Akurat americku hypoteku si mozes zobrat max do 50% ceny zalozenej nehnutelnosti - tak neviem ci Ti to zrovna riesi situaciu
Odpovedať
Je-ale za urcitych podmienok. Napr znalecky posudok banky je 120, a ty chces na byt 70. 120 000€*80%=96000€, z toho 70 das za byt a zbytok pouzijes na ine ucely napr splatit tie spotrebaky. Detaily ti povie konkrétna banka.
Odpovedať
@kaktusik007 netreba americku ide to aj normalnou
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 su banky kde treba zdokladovat 70% zo sumy a ostatne ich nezujima naco sa minu peniaze
Odpovedať
v niektorych bankach by sa to dalo ako pisal b molnar, ze nechcu zdokladovat na co si pouzila celu sumu len zalezi aj od toho kolko ti daju, aby ti to na to vystacilo. ked to potrebujes trosku prespekulovat a pozistovat kde su ake moznosti tak by nebolo od veci sa mozno poradit aj s nejakym financnym poradcom. mozno by sa to dalo nejako spojit aj s refinancom tych spotrebakov
Odpovedať
My sme mali stavebko.Ked sme brali hypo a plus k tomu spotrebak na kupu.To bolo naozaj hypo a spotrebak len na kupu.Ked sme co si prerobili a cena domu sa navysila konecne sme sa zbavili aj stavebka.Ak ten spotrebak pri vypocte ci to vyjde z prijmu nebude prekazkou.Ja by som ho nechala a pri refinanc hypo potom mozes navysovat a dat to do hypo.
Odpovedať
Nebolo by tam lepsie riesenie skor nejake refinancovanie s tym, ze by sa tie spotrebaky spojili s hypotekou? Treba si normalne v banke zistit, ake riesenie by navrhli oni, pokial mas na to prijem, tak nebudu mat problem s nicim
Odpovedať
Profilova fotka
@rencipo tiez ma to napadlo, ci by to nebolo najlepsie tak spravit, ako si napisal.
Odpovedať
bud treba oslovit banku alebo nejakeho dobreho financneho poradcu, ktory ti s tym bude vediet poradit ako to bude najvyhodnejsie spravit.
Odpovedať
Treba oslovit banku, mozno aj financneho poradcu, ale takeho co nie je v jednej z tych finacnych skupin. oni ti budu vediet povedat viac. vela ludi robi chybu, ze si zistia info , len v banke v ktorej maju ucet, nie vzdy daju dobru ponuku 🙂
Odpovedať
@zuzana1954 Ahoj, teraz v piatok som to robila. Mala som hypotéku a 2 spotrebné v Slovenskej sporiteľni. Finančný poradca mi to pomohol dať dokopy a preniesla som si do Tatrabanky. Mesačne idem platiť menej 200€. Vybavovala som len odhadcu nehnuteľnosti, ostatné vybavil sám. Nič som mu neplatila. Posielam ti na neho kontakt, mladý chalan, fakt šikovný. Skús sa nezáväzne poradiť, určite pomôže. Kristián Hockicko 0907371314 držím palce
Odpovedať
Profilova fotka
Práve teraz sme si tým prešli a hypotékou sme vyplatili zbytok jednej hypotéky a jedného spotrebného úveru. Nájsť šikovnú osobu ktorá sa tomu venuje a dá sa to.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?