Refinancovanie hypoteky

Zobraz úvodný príspevok
Chcem vas poprosit o skusenosti,informacie ohladne refinancovanie hypoteky. Budem riesit aj s financnym poradcom,no zatial si robim prehlad,aby som bola v obraze. Konci mi fixacia a zvazujem,ci hypoteku refinancovat alebo predlzit fixaciu. Zostava mi doplatit nieco cez 35tisic,takze neviem,co by bolo vyhodnejsie.
Odpovedať
Akú fixáciu by ste odporúčali pri refinancovani? Rozmýšľam na 10 rokov ale tam sa vo VUB dostávame na 1,6% ak nie viac. Ale mám pocit že je to stále lepšie ako majú v Čechách aj 4%
Odpovedať
@spikerhc A nejaké iné ponuky si si nedával robiť? My keď sme dávali refinanc, tak vo vúb tiež nám nevedeli dať ponuku ako inde. Primabanka mala celkom dobré fixy aj úroky.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc ČSOB je na 10 ročný fix od 0,99% p.a.
Odpovedať
@spikerhc Ta CSOB s 10rocnym fixom za dajme tomu tych 0,99% je dobra ponuka a vela ludi to teraz riesi, co ma ale za nasledok aj "pretazenost" banky a nestihanie. A za mna v CSOB velky minus ich appka, ktora je ako z roku 2006... Inak myslim ze aj Unicredit vies mat 0,99%, SLSP ma nejak 1,2%, Tatra, VUB, mBank cez 1,5% pri 10 fixe (co si tak pamatam info z konca 2021, nemusi byt uz aktual) Ja som este pri refinance v tej dobe uvazoval o Prime na 7 rokov s 0,8%, ale nakoniec som daval kratsi fix. Detailne si ale treba pozriet samozrejme aj ostatne veci, co ti banka ponuka okrem vysky uroku
Odpovedať
@spikerhc ano, aj v UNI maju 0,99%. Rychly prehlad napr. tu https://www.financnahitparada.sk/rady...
Odpovedať
Profilova fotka
@hockto @bigjamajko pozor ale na UCB je ten úrok 0,99% p.a. pri 10 ročnom fixe len za podmienky ich poistenia úveru (rizikové životné poistenie). Bez neho je úrok automaticky o 0,3% vyšší, ČSOB má tento úrok bez poistenia úveru.
Odpovedať
@andreah25 zároveň ale na ten úrok treba mať poistenie nehnuteľnosti v ČSOB poisťovni nie?
Odpovedať
@zdenoo1 nedával som si robiť ponuky. Ale rad by som ostal vo VUB mám tam všetky produkty ktoré užívam a celkom mi to vyhovuje že je všetko pohromade. Skúsim nejako vyboxovať nižšší úrok uvidíme. Naposledy mi nechceli dať hypotéku lebo pracujem vo Švajčiarsku ale nakoniec po neústupeni som dostal nejakú výnimku na začiatku korony a dali mi to.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 štandardne áno, ale nemusí, je možnosť ho riešiť aj bez, len vždy treba požiadať výnimku o to a posudzuje sa individuálne. Vo väčšine prípadov prechádza.
Odpovedať
@andreah25 u mňa boli neoblomní a to som ich dlhoročným klientom 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ja som pri tom refinance z CSOB dostal ponuku 0,99% a 10 fixe "bez podmienok" ak u nich ostanem, takze nebude to vyslovene povinne
Odpovedať
@sousedekovci89 mame hypo v CSOB. bolo vsetko riesene na pobocke v BA. bez akychkolvek podmienok. Potom ked sme to isli vsetko podpisovat tu v BB tak zrazu problem, ze to musi byt u nich poistene. tak dokym sa dohodli pobocky medzi sebou tak sme stratili nejaky cas ale v konecnom dosledku sme nemueli v csob riesit poistku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@spikerhc To si potom vtedy dobre obišiel. Tiež som chcel tam ostať, ale nedalo sa, nechceli nám nič nejako ponúknuť, tak som ich zmenil. Ale tak zatiaľ neľutujem. A teda dobré, že sme aj refinanc poriešili a na dlhý čas dali fix, lebo tožvie čo príde ako sa to pomení.
Odpovedať
my mame uver vo vub a ked sa nam koncila hypo tak nam dali sami taky urok, pre ktory sa nam proste neoplatilo niekam odchadzat
Odpovedať
@hucina no zatiaľ teraz. Ale v Čechách idu úroky k 7 percentám a ti je obrovský rozdiel…
Odpovedať
@spikerhc ano, akurat ze cesi nie su v eurozone a nikdy nemali take nizke uroky ako su momentalne tu, takze to nie je skok z 1% na 7%
Odpovedať
@hockto to dáva zmysel no. Uvidíme či to ale nevystreli 🤷🏻‍♂️
Odpovedať
Teraz sme z ČSOB čakali 3 týždne na vyjadrenie, dostali sme 1.05%/10r fix (kvôli už jednemu uveru). Od 21.2 majú OD 1,15% CSOB a VUB na vsetky hypo +0,2% od 7.3 . Toto naštastie zastrešuje ECB ,tak to budú určite riešiť,keby to išlo prudko hore,podľa vyjadrení to tento rok porastie a pokial nepôjde dole inflacia,tak to bude rásť, treba počítať aj s 2% urokom do 3r,aby bolo rezerva. Lepšie mať fix v takýchto turbulentných časoch ,prípadne zaplatit viac a počítať s tým ,než žiť v neistote... Príklad Česka je odstrašujúci, 7% je masaker...
Odpovedať
@budix CSOB total nestiha, kamosovi hrozi ze budu musiet ist 3x do povodnej banky po vycislenie zostatku, lebo uz 3ti tyzden caka na cerpanie. Akoze ta ponuka na 10fix bola od nich dobra, ale aj tak nechapem tu "hysteriu" okolo toho a uz vobec nechapem ze by niekto uvazoval o tom ich 20r fixe, to uz mi pride uplne mimo. Ten 10fix este dajme tomu, ak berieme ze to ludia vychytali za tych 0,99%, ale tiez sa to neoplati kazdemu taky dlhy fix
Odpovedať
Profilova fotka
@budix .... a pokial nepôjde dole inflacia,tak to bude rásť..... Podla coho usudzujes ze ak ide hore inflácia tak aj uroky???
Odpovedať
Tak my riesime refinanc resp.navysenie od novembra,jedina podmienka banky bola co dodnes neni vyriesene vdaka katastru bola vymazat rod.dom co roky neexistuje.Po 2 mesiacoch co mali na to,pani nebola schopna to poriesit.Ze dnes tam bude starosta a po snazia sa prist k tomu,aby ona zrusila neexistujuci dom,a dufam ze ho aj zzrusi asi by ma uz slak trafil,keby nam zrusi nas dom kde byvame,ale pri takej uzasnej pracujucej zene by ma to asi ani neprekvapilo.Takze sama som zvedava ako bude vub davat uroky,kedze ziadost tam maju velmi dlho.
Odpovedať
@bmolnar Tak sa vyjadrili ekonomovia a aj ECB, samozrejme netreba robit paniku, mozeme byt teraz radi za EU... Napr. https://finweb.hnonline.sk/zahranicna...
Odpovedať
Profilova fotka
@budix presne tak nijak by si nepomohli a ani situácii ako takej keby zdvihli uroky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, neriešili ste teraz refinanc? Budúci rok mi konci fixacia, mám zatiaľ 1 ,39% v unicredite. Oplatí sa to refinancovať? Neplánujem navýšenie, len si za fixovať úrok aspoň a 5 alebo 7,10 rokov. Obávam sa toho že na budúci rok keby idem predĺžiť fixáciu, alebo riešim refinanc tak ma to bude stáť viac ako teraz keď predčasne refinancujem. Samozrejme beriem do úvahy to že zaplatím pokutu 1% z nezaplateného, musím urobiť znalecký lebo neakceptujú môj znalecký robený 4 roky dozadu-bol robený keď RD bol rozostavaný. V unicredite na pobočke mi ponukli 2,13% na 5 rokov a 2,19 na 7 rokov...typek bol nehorázne nepríjemný a odmietal akokoľvek rokovať o úrokoch alebo čokoľvek povedať. Údajne unicredit nemá záujem o RD lebo s tým má viac roboty ako pri bytoch. Mám v ponuke 1,59 v VÚB bez poistenia cez banku, môžem riešit individuálne. Taktiež v VÚB ponúkli aj 1,49 % ak si dám cez nich poistku cca25€. V oboch prípadoch ide o 5 ročnú fixáciu. Ďakujem za info.
Odpovedať
@007tomams Ahoj, refinanc nie ale vo VUB som menil vcera fixaciu z 3 na 10 rokov - na 2%. Radsej platim a par desiatok eur viac teraz ako dvakrat tolko neskor 🙂
Odpovedať
@milanista sak to je jasne a tak pti takej dlhej fixacii, to je aj tak podla mna fajn
Odpovedať
@007tomams neviem ako to je teraz, ja som refinancoval na prelome jan/feb ale bankych to 1% preplacali do vysky istiny 150tis. Www.hypokalkulacka.sk Tam si vypocitajte vasu hypo s roznymi percentami, pozriete si kolko preplatite na fixnu dobu a podla toho sa rozhodnite ci sa oplati menit banku s pripadnymi nakladmi navyse za odhadcu, poplatky atd
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Veľa ludi refinancovalo a o to ide.pomozu pár ľuďom a budú sa tváriť ako sa starajú.ja som refinancoval kvôli tomu že mi nechceli navýšiť hypoteku v druhej banke bez problemov. Úroková sadzba sa mi dvihla uz vtedy čiže som to nerobil kvoli urokom a aj tak nemám narok.takuto pomoc nech si strčia niekde
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cucesino:

Veľa ludi refinancovalo a o to ide.pomozu pár ľuď…
@cucesino Stále lepšie, ako bola "pomoc" napríklad také odloženie splátok....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?