Refinancovanie, Fio Banka, Prima banka

Ahojte, zvazujem jedno aj druhej, Fio slubuje nulove uroky pri splenni podmienok, Prima banka ma zas reklamu na kazdom rohu a neznie zle. Nerozhodujete sa tiez niekto medzi nimi? Mame hrubu stavbu, geometricky plan, znalecky posudok a chceli by sme dalsie peniazky. V SLSP ma dostali ze sak vezmi spotrebak a potom to refinancujeme..... 😢 A tak sice ako dlhodoby klient ale hladam inde. Niekto iny kto porovnaval Fio a Primu? dik
Odpovedať
@karci123 čau, ako to bolo s tou slsp? Tiež budem o chvíľu v situácii ako ty s hrubou stavbou, ale ten spotrebak nechápem, prečo ho slsp ponúka?
Odpovedať
@rados611 moja predstava bola ze mam v nejakom stadiu stavbu, ohodnoti znalec a na zaklade tomo mi poziciaju dalsei peniaze (prvotne som rucil pozemkom + bytom, tak ze by bol teraz refinanc a stale by sa rucilo byt a hruba stavba v pozemkom). V SLSP by sa to dalo ked by som mal dom na 80% hotovy, cize omietky dnuka (z ineho zdroja mam ze skolaudovany dom bez kuchynskej linky nie je podla nich hotovy...) Pani by radsej nech si vezmem spotrebak na tri mesiace, firmy dokoncia svoje, a potom refinanc na hypo. Ze inac nejde. Este ide na tranze ale to som zas ja nechcel. Prijem mam dostatocny a nemam chut posielat, dokladat a neviem co. Proste rucit mam cim, aj prijem je a aj tak su jak dzignuty po hlave🙂 Tak idem hladat inde.
Odpovedať
S refinancom v Prime uplna spokojnost. Vsetko bolo tak, ako sa dohodlo. Ziadne dokladovanie, vsetko si vyriesili s povodnou bankou.
Odpovedať
@rados611 aktualne v Prima banke je ok, ale musim doriesit bud zapis rozostavanej stavby do katastra (to som vedel ze bude treba ale niektore banky to riesia spolu s tarchou nech sa to neplati 2x), alebo dostavanost nehnutelnosti na 60%...ja mam 55 ci 56, takze kus smola 🙂. Ale nevadi. zajtra zajdem na kataster, geometricky plan uz mam, tak ci treba nieco specialne este k tomu.
Odpovedať
@karci123 Ja som praveze odisiel z prima banky. Najprv mi povedali ze staci 60% rozostavanosti. Tak sme robili znalecky posudok bolo tam tusim 70% prisli tam a zrazu bolo treba uz 80%. Tak sme nyvysovali a refinancovali v inej banke bezproblemov.
Odpovedať
@cucesino ved uvidime, ale dobre ze si napisal, aspon sa viem dusevne pripravit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Prima banka vyzaduje dostavanost na 60% pri rozostavanej stavbe, takze tam to nepreslo kedze mame 56%....co je divne lebo na zaciatku bolo ze ked je menej ako 60% tak treba zapisane v katastri...co uz je a aj tak nic..no nevadi. Ved bude bude inde, alebo jednoducho dostaviame, len to bude dlhsie trvat, strechu nad hlavou mame vlastnu aj dnes. Inac primabanka vyzera ze do konca roku bude mat ten urok co dnes ponukaju 0.4, potom sa uvidi.
Odpovedať
Primabanka nalaka na nizky urok pri prvom fixe, ale potom s nimi nepohne ani hrozba odchodu a davaju len neakciovy, aktualne 1.2%. V inych bankach sa vacsinou da dohodnut. Takze kto nechce o 3-4 roky zarucene riesit refinanc (nie je to vzdy tak jednoduche, ako sa zda), skusil by som inde. Ja o chvilu odchadzam do FIO, ich najvacsi benefit vidim v Hyposporiacom konte, cim sa da krasne usporami/rezervou znizit urok. Niekedy nieco podobne mala mBank, zial zrusila to. O inej banke s takym produktom neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
Preco prave tieto dve? Su podla mna aj lepsie moznosti na trhu. Alebo si neskusal nechat to na nejakeho poradcu, nech to vybavi za teba?
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe Toto je inak fakt, primabanka vyzera na prvy pohlad velmi lakavo. Viem, ze kamarat si tam teraz daval. Ale treba si dobre pozriet ponuku to je fakt. Ja tiez by som chcel pomaly riesit refinanc, len sa mi moc do toho nechce.
Odpovedať
@stanlej vsak oni z toho tazia, ze sa ludom nechce riesit refinanc. Ja som tiez vyhnil, lebo to mam zlozitejsie + treba novy znalecky....ale buduci rok to dam.
Odpovedať
Ono tieto papierovacky vybavovacky daju zabrat, ci uz casu alebo nervov. Ale stoji za to si to obehat. Tiez som takto odkladal uz aj naplanovane stretnutia v banke, kym som sa k tomu odhodlal, ale potom som bol rad samozrejme a nadaval si, preco som to nevybavil prv.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zefe nastastie dnes uz nie je problem prejst kazde 3 roky inam. Aj tak sa to javi asi ako najlepsia strategia. Nova banka vybavi vsetko za teba a zaplati aj prip. poplatok. Takze ak s nimi po 3 rokoch nebude rec, su tu ine moznosti…
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko toto je inak fakt, ešteže máme z čoho vyberať, že si môžeme pozisťovať a rozhodnúť sa podľa seba, čo sa nám javí ako najlepšie riešenie. Ale napríklad môj muž, ten dáva od týchto vecí ruky preč, ten najradšej keby nemusel na úrady, do banky a tak podobne ani ísť, lebo ten prikývne na všetko, keď aby mal kľud.
Odpovedať
@vstavki práve dnes je v pravde článok ako vybrať naj hypo
Odpovedať
@vstavki Nuz, najdrahsie je nechat to tak. Ja som zacinal s hypo na 2% a koncim na 0,5%. Ziadne penale som neplatil.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko no toho som si vedomá, že im najviac vyhovuje to, keď človek nerieši, keď to necháva tak a len platí. Musím už aj ja toho môjho dokopať nech sa na to pozrieme, kde jak to teraz vychádza najlepšie pre nás.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ma tu niekto prehlad, co sa tyka refinancovania? Ake su momentalne hypo-uroky a za akych podmienok?
Odpovedať
@exponent mozes si preverit napr. tu https://www.financnahitparada.sk/hypo...
Odpovedať
@bigjamajko kazde 3 roky ist do inej banky? 🙂 na tebe sa najlepsie zaraba 🙂 treba si poriadne nastudovat ako funguje hypoteka a co je splatka uroku a co je splatka istiny.
Odpovedať
@otazkafoto pre zmene čo i aj každý rok to nemá vplyv na preplatenie úroku 😉
Odpovedať
@otazkafoto studovat by si mal asi ty
Odpovedať
No neviem, splatka sa rozdeluje na splatku istiny a splatku uroku. Ten pomer je nastaveny tak, aby sa najskor splacal urok a postupne sa to preklopi na splatku istiny. Cize ak kazde tri roky menis banku, tak stale zacinas od zaciatku a splacas najma urok…
Odpovedať
@otazkafoto ja tomu rozumiem. Kludne zostan v jednej banke 20 rokov. Ja sa tu uz davno nedohadujem.
Odpovedať
@otazkafoto si to mylis so stavebnym sporenim
Odpovedať
Tak neviem ci sa fakt mylim, no nasiel som uz tri clanky, ktore mi davaju za pravdu. Tu je jeden z nich. http://www.jetoopeniazoch.sk/splatka-... Ale nechcem sa tu s vami hadat uz. Peace.
Odpovedať
@otazkafoto mýlite sa. Vola sa to anuitna splátka a znamená že sa výška splátky nemení ale mení sa pomer úroku a istiny. Dôležité ale je, že celková finálna suma zaplatených úrokov je rovnaká ako pri obyčajných splátkach. Keby neexistovali anuitne splátky ľudia by vôbec nemali na to ich splácať pretože prvé roky by bola výška splátky extrémne vysoka. Napr 100k na 30rokov by v prvom roku znamenalo splátku istiny 278€ plus 417€. V poslednom roku splácanie by istina bola rovnaká a úrok skoro nula
Odpovedať
Ved o tom tu celu dobu pisem, ze ten pomer sa meni a preto neni uplne rozumne kazde 1-3 roky robit refinanc v inej banke. Lebo kazdym refinancom sa ten pomer znova resetne…
Odpovedať
@otazkafoto ale keď po 3 rokoch refinancujem tak začínam v novej banke so splatnosťou 27 a nie pôvodných 30 😉 Sú na to kalkulačky výpočtu hypotéky. Pri 30 rokoch splácanie je úrok rovnaky ako 3+27 alebo 3+3+3+…. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?