PSS - problém s bločkami

Mali ste aj vy problem s PSS pri dokladovani blockov? Faktury nam nechcu prijat, zevraj iba blocky mozu,to je co za blbost???
Odpovedať
@hoblinka13 V SS Wuestenrot nebol problém aj s faktúrami. Pravdou ale je, že som predkladal aj doklady o zaplatení - t.j. bankové prevody. Lebo samotná faktúra ešte neznamená, že peniaze boli preinvestované - na rozdiel od pokladničného dokladu, ktorý sa vydá až po zaplatení. Faktúra môže byť vystavená, ale môže sa stať, že nebude uhradená. Skús predložiť aj doklad o úhrade faktúry, napr. potvrdenie z IB o úhrade.
Odpovedať
@hoblinka13 presne ako @chrobak7 píše faktúr sa dá natlačiť kadekoľko ale ak si ju naozaj aj zaplatila nemal by byť problém musíš mať ku tomu doklad či už výpis z účtu z prevodu alebo pokladničný či príjmový doklad... nevezmú proste nič čo si nevedia preklepnúť ... ja si pamätám keď sme kedysi dávno kúpili byt na hypo z banky a chceli zrušiť stavebko to boli ceremonie musela byť určitá suma niektoré veci škrtali neuznávali doslova sme škemrali o svoje prachy asi 1/3 nám neuznali sme museli ešte aj bločky mimo zháňať no proste stavebné nikdy viac to tak pre takých ako svokrovci kým boli mierne podmienky 6 rokov pošporili zhrabli prémie a dovidenia inak ani za nič...
Odpovedať
@chrobak7 @zuzanale bolo povedane,ze k fakturam musia byt prilozene prijmove doklady,co boli. Tak nerozumiem. A presne to. Nasporila som si tam peniaze, brali sme od nich uver a teraz sa doprosujem svojich nasporenych penazi. Banda hnusna,fakt radsej do ponozky budem setrit ako tieto ceremonie este raz zazivat.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 ak je k faktúre priložený pokladničný príjmový doklad, tak tento doklad musí mať číslo dokladu, čo tie Tvoje asi nemajú. Tieto čísla dokladu sú totiž evidované aj daňovým úradom, tzn. máš istotu, že daný pokladničný príjmový doklad je skutočne aj zaúčtovaný v účtovníctve Tvojho dodávateľa, ktorý Ti faktúru vystavil, ak to nemá, daný doklad je neplatný (ľudskou rečou povedané - príjmový doklad bez čísla je len doklad akože, ktorý sa nikdy neobjaví v účtovníctve dodávateľa, jedná sa o ,,šedú ekonomiku" a z tohto hľadiska taký doklad nie je inštitúciou akceptovaný).
Odpovedať
prijmove doklady alebo vypisy z uctu o uhrade....proste ze ste to aj zaplatili. ak treba pomoct, piste do posty
Odpovedať
@andreah25 vsetko tam je. Boli to riadne uhradene faktury,ziadne fiktivne len kvoli zdokladovaniu. Nie je problem vybrat ine bloky,vsetko odkladame. Davali sme faktury,lebo tam su vyssie sumy a nemusime kopu blokov davat. Len ma to zarazilo,ze sa neviem dostat k svojim nasporenym peniazom.
Odpovedať
@pssclient cize ak som trebars platila niekde cez ucet,staci im vypis,nemusim dokladovat bloky?
Odpovedať
no my sme mali tiez problemy s PSS...nikto nam nedal neoznamil ani pisomne ani emailom ani telefonicky ze nam to " nepreslo" po dvoch mesiacoch co sme uz cakali peniaze nam pani v NR povedala ze v BA pani co to ma to starosti vraj neuznala kupnu zmluvu od pozemku , mali sme dve pretoze sme mali rozdelene na viac parceli, neuznala kupnu zmluvu kde uz stal rozostavany dom a vsetko bolo zapisane v kataastri, potom nam neuznali blok od skridli, cize najskor pytaju bloky a ked im uz boky date pytala fakturu, ze preco taka vysoka suma..tak nie len bloky ale aj faktury,,,,nas vytrapili poriadne a k tym dokladom cez ucet, ked ste nieco platili z uctu musi byt vidiet z akeho uctu a komu, to uznali vporiadku, ale s tym blokom o skridle nas dostali aj s pozemkom, ja len tolko keby netlacime na pilu doteraz asi svoje peniaze neuvidime lebo pani v BA tam je ze vraj nejaka nova
Odpovedať
veľlllllla vela trpezllivosti s nimi oni maju na vsetko cas...
Odpovedať
@hoblinka13 nepotrebujes bločky? mam ich dost
Odpovedať
@andreah25 ked to plati cez ucet ziaden prijmovy doklad mat nebude, akurat fakturu a vypis uctu, na fakture bude uvedeny sposob uhrady prikazom. O ziadnu cernotu sa pritom nejedna!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy Ale ja nepíšem o výpise z účtu - tam je to jednoznačne jasné, že je to OK. Ja píšem o faktúre plus pokladničný príjmový doklad bez čísla - veľmi často sa toto totiž stáva, že dodávateľ vystaví faktúru a doklad o platbe je len takýto príjmový doklad. Doklady, ktoré banky nikdy nespochybňujú sú - bloky z registračnej pokladne, faktúry s priloženým dokladom z pokladne, alebo s priloženým výpisom z účtu, alebo s potvrdením o zrealizovanej transakcii. Treba čítať s porozumením.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@luciferko04 Treba si žiadať vysvetlenie, prečo nebol uznaný blok z registračnej pokladne na tú škridľu - zdôvodnenie, že je to vysoká suma na blok nie je pre mňa dostatočné zdôvodnenie - bežne sa dá aj platobnou kartou zaplatiť u obchodníka aj vysoká suma - závisí, aký máte nadstavený limit na tieto platby (väčšinou embosované zlaté karty majú tieto limity veľmi vysoké). A s tou kúpnou zmluvou k pozemku už vôbec nerozumiem tomu, čo mohol byť problém - jedine ak bolo od kúpy viac ako rok, tak vtedy to ani bežne banky neuznajú, no ak to bolo aktuálne, tak by ma fakt zaujímalo, prečo to neuznali - ťažko sa ale k tomu vyjadriť, keď nemáme viac informácií.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba zohnat blocky ale potvrdenia o prevode penazi a podobne. Ale zastavuje sa mi rozum, preto neuznali blok za skridlu. Tiez by som ziadal nejake pisomne odvodnenie s argumentami, to si nemozu len tak povedat, z tak toto vam neuzname
Odpovedať
@hoblinka13 To iste sa aj nam stalo ze faktury nam nezobrali ale iba blocky si prekopirovala a zalozila.Ale peniaze nam dali ale len na tie blocky tak sme zhanali od znamych .
Odpovedať
Profilova fotka
tak ono sa to da vydokladovat vselijako, ze si pozhana clovek to nie je az taky problem. im to je v podstate na jednej strane jedno ale na druhej to potrebuju mat vsetko papierovo v poriadku
Odpovedať
@luciferko04 presneee. Cakame na peniaze tyzdne a keby som tam nevolala,tak cakam aj rok??? Hlavne,ze zastupca ochotny,ked sme riesili uver a ked ma podat tak zasadnu info,tak nic neda vediet?
Odpovedať
@andreah25 ani nam neuznali za skridlu a fakturu od betonarky,boli tam riadne prijmove doklady a vsetko ako ma byt. Vytocena som neskutocne po dnesnej navsteve. Dostanem sa k svojim peniazom a idem do inej banky. Na otazky ako je mozne,ze neuznavaju vyssie sumy trepal zastupca len nieco nejasne,vyhovorky. Takze idem triedit blocky ako taka p... ked sa im nepacia dva papiere budu mat horu papierov a dam si extra zalezat,aby bolo blokov co najviac a na kazdom bloku co najnizsia suma,nech si pocitaju.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 Nerobím stavebné sporiteľne, tak nepoznám ich produkty - no i tak to nemení nič na tom, že nerozumiem tomu, prečo by nemali uznať faktúry na vyššie sumy. Snáď nikto nečaká, že predložíte niekoľko bločkov na mechy betónu a tento betón si robíte doma... Keby mám ja osobne taký problém, tak požadujem riadne vysvetlenie, z akého dôvodu mi nechcú uznať faktúru za škridľu a betón - sú to štandardne vysoké faktúry - takže buď majú interné limity na jednu faktúru, alebo mali o tom vopred informovať, alebo potom si to neviem vysvetliť.
Odpovedať
@andreah25 nevieme si to ani my vysvetlit a uvazujem,ze budem ziadat pisomne vyjadrenie od pss
Odpovedať
Profilova fotka
@gabrielka450 dobrý deň ja by som mala záujem
Odpovedať
@hoblinka13 @andreah25 zda sa mi to divne, my sme predkladali faktury aj blocky (mali se toho vela) a v nasom pripade si povyberali tie najvyssie polozky a zvysok nam vratili - bola v tom aj faktura na plechovu krytinu (cez 4 kEUR) samozrejme s dokladom o zaplateni a v pohode. Problem asi bude niekde inde ;-)
Odpovedať
robia s tym problemy, pricom je to totalne smiesne. Viem o tom ze jeden blocek bol pouzity x-krat u viacerych klientov - oni to nehadzu do systemu a nevedia to nijak porovnat - proste len to nakopiruju a zalozia. Zbytocna byrokracia, ktora strpcuje ludom zivot.
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 nuz to je dosledok tem typu "ma niekto nepotrebne blocky "
Odpovedať
No je to ostara stymi blockami... ale keby mal niekto nepotrebne blocky z materialu od septembra 2016 kludne sa ozvite... nejako sa dohodneme :-)
Odpovedať
Zdravim , ma niekdo skusenosti s wunstenrot medziuverom ? Zaujimalo by ma ako dlho trva u nich schvalenie , respektive pustenie penazi a ako to bude s cerpanim penazi a dokladovanim dakujem. Jedna sa o medziuver bez zalozenia nehnutelnosti.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?